За консервирането...или как да си приготвим зимнина! 4-та Тема

  • 98 954
  • 732
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 17 987
не, слагам, какъвто имам в момента, щипка, но зависи колко ще щипна  Grinning И до с.лъжица съм изтървала.  принципно хардала ги държи хрупкави, но те така или иначе се варят малко.

Това е най- тънкия момент при краставичките  Peace
Ние ги вадим веднага като си сменят цвета, някои варят няколко минути   newsm78

# 376
  • София
  • Мнения: 1 762
abet, за какво ще я ползваш консервираната целина?

Mи за готвене нещо. За супи, манджички. Но това, което намирам е все за маринована или в комбинация с други заланчуци. Аз такава подправка правя, но майка ми е диабетик и трябва да има много целина в менюто. Затова ми се искаше нещо да намеря  newsm78

за готвене съм съхранявала като labrex във фризер, а тъй като мин година трябваше да се справя с цели 8 глави си нарязах на много тънко (като чипс) и изсуших във фурната. Като ги сложиш в яденето се отпускаш и придобиват почти първоначалната си форма. И са много ароматни.

Благодаря, тази идея ми харесва  Peace

Лабрекс, и на теб  Peace

# 377
  • Мнения: 9 108
не, слагам, какъвто имам в момента, щипка, но зависи колко ще щипна  Grinning И до с.лъжица съм изтървала.  принципно хардала ги държи хрупкави, но те така или иначе се варят малко.

Това е най- тънкия момент при краставичките  Peace
Ние ги вадим веднага като си сменят цвета, някои варят няколко минути   newsm78

 Peace така е.  след завиране с ключ - варим 5 мин. след общото завиране и веднага вадим.

# 378
  • Пловдив
  • Мнения: 1 434
Някой правил ли е зимнина в буркани със винт.Например стерилизиране на домати,патладжани,компоти и как става ако сте правили.

# 379
  • Мнения: 1 269
Имам нужда от малко помощ. Ще правя курнишони в трилитрови буркани без варене. Преди години само така ги правих- на терасата една седмица на слънце и всеки ден ги разклащах и готово. Не помня каква беше саламурата- само вода и сол или и малко оцет, копър???

# 380
  • Мнения: X
Джемма, Лабрекс, има ли линк за маринованите домати в темата?

alys, моите са по тая рецептаbouquet


Момичета, много благодаря!  bouquet

Имам един въпрос да домашния отцет на Пеп-4о - в рецептата се споменава черен хляб - ръжен или пшеничен черен се има предвид, за да знам какво брашно да си купя (ще си пека хляба)?

# 381
  • Мнения: 9 108
ръжен, но е купен. Колко е ръжен  dontknow

# 382
  • Мнения: X
ръжен, но е купен. Колко е ръжен  dontknow

Ясно, благодаря!  Hug Heart Eyes

# 383
  • Мнения: 6 714
Имам нужда от малко помощ. Ще правя курнишони в трилитрови буркани без варене. Преди години само така ги правих- на терасата една седмица на слънце и всеки ден ги разклащах и готово. Не помня каква беше саламурата- само вода и сол или и малко оцет, копър???

На 3 литров буркан слагам 4 суп.лъж. сол, 6 зърна зелено грозде, 6 зърна черен пипер, копър, две листа хрян лице срещу лице на дъното на буркана и най-отгоре, вода. Затварям с найлонова капачка и всеки ден разклащам.

# 384
  • Мнения: 6 714
Някой правил ли е зимнина в буркани със винт.Например стерилизиране на домати,патладжани,компоти и как става ако сте правили.

Както в буркани с обикновени капачки.  Peace Но след второто ползване слагам нови капачки.

# 385
  • Мнения: 1 269
Имам нужда от малко помощ. Ще правя курнишони в трилитрови буркани без варене. Преди години само така ги правих- на терасата една седмица на слънце и всеки ден ги разклащах и готово. Не помня каква беше саламурата- само вода и сол или и малко оцет, копър???

На 3 литров буркан слагам 4 суп.лъж. сол, 6 зърна зелено грозде, 6 зърна черен пипер, копър, две листа хрян лице срещу лице на дъното на буркана и най-отгоре, вода. Затварям с найлонова капачка и всеки ден разклащам.
Много благодаря!   bouquet  Зеленото грозде ме изненада, защо се слага, за  аромат ли?

# 386
  • Мнения: 6 714
Паца, май е като консервант.  newsm78
П.П. Зелено грозде в смисъл на неузряло грозде.

# 387
  • Мнения: 2 208
Да кажа и аз какво правя , купила съм си дехидратор на Нео и си правя сушени неща. Любими са ми сушените домати, аз ги правя с чубрица между тях и заливам със зехтин мммммм да си изядеш пръстите. от миналата година имам консервирани домати, правя ги белени и тази година само сушени. Ако някой обича може да сложи зехтин магданоз , чесън и т. н. Суших и рано грозде , но става доста бавно, имам намерение да суша круши и разбира се ябълки. Хубав ден от мен Hug

Последна редакция: сб, 31 авг 2013, 17:03 от sisitons

# 388
  • Пловдив
  • Мнения: 1 434
Fortuna благодаря за отговора.

# 389
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Някой правил ли е зимнина в буркани със винт.Например стерилизиране на домати,патладжани,компоти и как става ако сте правили.

Аз правих салатата "Десетка" на Джемма в буркани с винт. Сама си ги затварях и малко се притеснявах да не изгърми някой при стерелизирането, но всички са ОК.

Общи условия

Активация на акаунт