За консервирането...или как да си приготвим зимнина! 4-та Тема

  • 98 972
  • 732
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 9 109
това, което цитираш е на тези, хрупкавите чушки http://pep-4o.blogspot.com/2011/09/blog-post_07.html  Те се слагат сурови, затова нямат олио.

онова за рибките, пуканите, което и преди няколко дни показа тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=731608.msg26055428#msg26055428 са точно пуканите мариновани чушлета/ рибки , дори текста е 1/1 с оня там, с вметката за белия пипер .  Peace

# 526
  • Мнения: 9 109
2. Пукани мариновани  чушки

За 1 буркан (0.8л.) са необходими:
1 равна с.л. сол
1 с.л. с връх захар
1 с.л. олио или зехтин
80 мл оцет
3-4 скилидки чесън, ако са големи - срязани на 2-3
5-6 зърна черен  пипер
целина, магданоз - едро нарязани

Всичко това се поставя в бурканите.
В съд се завира вода, която трябва да се поддържа много  гореща.
Приготвя се място, на което ще се обръщат бурканите - старо одеало, или дебели кърпи и още една дебела завивка,  с която да се покриват отгоре и да ги държи повече време топли.

* С горещите, опукани чушки се пълнят приготвените буркани, доливат се до ръбчето с  вода, затваря се веднага буркана (ако е компотен минавам и ръбчето на капачката с гърба на ножа) и обръща  върху капачката.  Завива  се с покривката и оставя така на топло, докато изстинат - поне 8ч.

# 527
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 141
Правя рецептата на Пепчо ,само че в малки бурканчета със следните пропорции
1 ч.л.сол с връх
1ч.л .захар с връх
3-4 ск.чесън
1-2 с.л .олио
1- 2 с.л .оцет
магданоз ,копър  .
Пукам ги на силен ел .котлон .Буркана седи до него на топло .Като пълня с горещите чушки от котлона -разтръсквам .Накрая натъпквам последните чушки ,не доливам с вода .Горещия буркан затварям и обръщам .До сега не съм имала проблем .Имат трайност над година .

# 528
  • Мнения: 9 109
 Peace малките наистина или не им трябва изобщо вода, или най-много 2-3 лъжици. И да, трайносттта им кара и до две години  Peace хване ли здраво капака.

# 529
  • Ст.Загора
  • Мнения: 679
Ей успокоихте ме   Grinning , интересно че само няколко скилидки са се оцветили , чесъна беше испански , поне така пишеше на табелката . Пепчо голям хит са тези чушлета . Благодаря ти за вкусотиите които споделяш с нас   bouquet

# 530
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
mimeto_555,
Чесъна- испански , оцета - български...
За това не правят дослук  Joy
Спокойно Миме, Рецептата на пеп4о е върховна!

пеп4о, Права си! Аз къде съм зяпал... smile3506
sorry

# 531
  • Мнения: 1
   Здравейте! Бих искала да споделя с вас една рецепта за мариновани гъби, която  преди години научих от възрастни хора от наше село. Гъбите са плътни, с късо краче , сивкави или кафеникави и са есенни.  Наричат ги ушички и имат такава форма. На един кг. гъби се слага: 100 мл. очет, 100 мл. червено вино, 3-4 с.л. олио, 15 г сол, 8-10 зърна чер пипер, 3-4 зърна бахар, 3-4 листа даф. лист, 10 скил. чесън.
    Гъбите се измиват и сваряват за десетина мин. , след което се изхвърля водата.Слагат се подправките и се вари докато остане на мазнина.След като изстинат се слагат в буркани и се вакумират около час и половина.

# 532
  • Мнения: 6 214
   Здравейте! Бих искала да споделя с вас една рецепта за мариновани гъби, която  преди години научих от възрастни хора от наше село. Гъбите са плътни, с късо краче , сивкави или кафеникави и са есенни.  Наричат ги ушички и имат такава форма. На един кг. гъби се слага: 100 мл. очет, 100 мл. червено вино, 3-4 с.л. олио, 15 г сол, 8-10 зърна чер пипер, 3-4 зърна бахар, 3-4 листа даф. лист, 10 скил. чесън.
    Гъбите се измиват и сваряват за десетина мин. , след което се изхвърля водата.Слагат се подправките и се вари докато остане на мазнина.След като изстинат се слагат в буркани и се вакумират около час и половина.
Ух, както обичам гъби, а особено мариновани  Heart Eyes

# 533
  • Мнения: 9 109
Ей успокоихте ме   Grinning , интересно че само няколко скилидки са се оцветили , чесъна беше испански , поне така пишеше на табелката .
Stopпазара е пълен с чесън от Свобода, ти испански купуваш   Laughing  не се притеснявай, случва ми се и с маминия. Преди години изхвърлих буркани млечен, който позеленя наред. Нищо чудно и от оцета да е. И  той колко ли е оцет  Rolling Eyes


пеп4о, Права си! Аз къде съм зяпал... smile3506


по някоя мръвка в страничната лента сигурно  Wink  Peace

# 534
  • Ст.Загора
  • Мнения: 679
Ей успокоихте ме   Grinning , интересно че само няколко скилидки са се оцветили , чесъна беше испански , поне така пишеше на табелката .
Stopпазара е пълен с чесън от Свобода, ти испански купуваш   Laughing  не се притеснявай, случва ми се и с маминия. Преди години изхвърлих буркани млечен, който позеленя наред. Нищо чудно и от оцета да е. И  той колко ли е оцет  Rolling Eyes

Ама и аз съм една , грабна ми окото този испански чесън, едър здрав а нашенския до него нареден дребничък и поизсъхнал Simple Smile. Оцета уж от по скъпия взех но това не е гаранция че е качествен . Вие какъв оцет използвате за мариноване ?

# 535
  • Мнения: 20 172

Ей успокоихте ме   Grinning , интересно че само няколко скилидки са се оцветили , чесъна беше испански , поне така пишеше на табелката .
Stopпазара е пълен с чесън от Свобода, ти испански купуваш   Laughing  не се притеснявай, случва ми се и с маминия. Преди години изхвърлих буркани млечен, който позеленя наред. Нищо чудно и от оцета да е. И  той колко ли е оцет  Rolling Eyes

Ама и аз съм една , грабна ми окото този испански чесън, едър здрав а нашенския до него нареден дребничък и поизсъхнал Simple Smile. Оцета уж от по скъпия взех но това не е гаранция че е качествен . Вие какъв оцет използвате за мариноване ?

С тези нашите менте оцети се виждам в чудо, сега ми донесоха сръбски, та се надявам да нямам проблеми повече.

# 536
  • Мнения: 1 269
Искам да изкажа специални благодарности на Пепчо за рецептата на лютеница!   bouquet
Водихме се с мъжа ми по увлекателните и напътствия и се получи идеална! Само съотношението е малко по-различно:

28кг пипер
14кг домати
12кг патладжани
3кг моркови
4 връзки магданоз
1 глава чесън
50гр кимион
20гр черен пипер
350 гр захар
1 200 мл олио
200 гр сол

стана божествена! Запалихме огъня сутринта в 9ч и вечерта в 21ч всичко беше готово!  Hug

# 537
  • Мнения: 9 109
с тоя магданоз сте и видяли сметката  smile3518 smile3518

Радвам се, че ти е дала начален тласък, Паца  Wink понякога малко му трябва на човек.
Аз току що се сетих, че в събота ще забъркваме нашата, а от миналия сезон купувам лъжица дълга и още не съм  ooooh!

# 538
  • Мнения: 1 269
с тоя магданоз сте и видяли сметката  smile3518 smile3518

Радвам се, че ти е дала начален тласък, Паца  Wink понякога малко му трябва на човек.
Аз току що се сетих, че в събота ще забъркваме нашата, а от миналия сезон купувам лъжица дълга и още не съм  ooooh!
Магданоза много ни харесва, освен вкусово друго не си имала предвид , нали?  Wink

# 539
  • Мнения: 9 109
шегувам се, щото не го ям  Wink  но много го  ползвам. Сигурна съм, че и е придал хубав аромат  Peace

Общи условия

Активация на акаунт