За консервирането...или как да си приготвим зимнина! 4-та Тема

  • 99 081
  • 732
  •   1
Отговори
# 510
  • DE
  • Мнения: 971
Добавила съм линкове на първа страница с табелата за стерилизация предоставена от mario.d.k
и разяснението на Джема.
Благодаря за споделената информация Hug

# 511
  • Варна
  • Мнения: 486
Според мен "да ври с ключ" е когато прави мехури, ври и се обръща водата в съда. Така ги оставям да бълбукат около 10-15 минути , после ги вадя с едно специално приспособление и ги обръщам с капачката надолу. Така заварявам и лютеницата и сладката, защото докато ги напълня всичките бурканчета сместа се охлажда и няма да вакумират . Но това е защото аз приготвям в големи количества, имам условия за това.

# 512
  • Мнения: 9 991
На фурна  стерелизация става и за камби , люти чушки ,конфитюри и най- вероятно за всичко /каза мама/. На водна баня да са бурканите, задължително принципа студени буркани в студена фурна . Отгоре фурната да е на по слабичко, времето е в зависимост от това какво се стерелизира .

# 513
  • Мнения: 9 133

Според мен "да ври с ключ" е когато прави мехури, ври и се обръща водата в съда. Така ги оставям да бълбукат около 10-15 минути , после ги вадя с едно специално приспособление и ги обръщам с капачката надолу. Така заварявам и лютеницата и сладката, защото докато ги напълня всичките бурканчета сместа се охлажда и няма да вакумират . Но това е защото аз приготвям в големи количества, имам условия за това.


и да, така ври и доматения сок.

# 514
  • Стара Загора
  • Мнения: 527
Благодаря!   bouquet

# 515
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
 EmbarassedМалко със закъснение ,но благодаря на пеп-4о за рецептата на салата "Ропотамо".  bouquet

# 516
  • Мнения: 9 133
направи ли?

# 517
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Все още не,имах други ангажименти,но в най скоро време ще е.

# 518
  • София
  • Мнения: 461
Здравейте!
Преди време питах тук за рецепта за сладко от праскови и портокалови корички. След като не открих,пробвах да си съчиня и взе,че се получи нещо мноооогооо ароматно и вкусно Simple Smile
Ето и подробностите
http://kafesasmetana.blogspot.com/2013/09/blog-post_1895.html

# 519
  • Ст.Загора
  • Мнения: 686
Кажете ми какво да правя, от няколко години правя пукани мариновани люти чушлета по рецептата на пепчо, вчера пак ги направих и както всеки път слагам и по малко чесън , но сутринта като ги видях ми стана лошо , чесъна на дъното на бурканите е позеленял , кажете какво да правя , не ми се иска 15 буркана да отидат на вятъра  Sick

# 520
  • Мнения: 6 214
Кажете ми какво да правя, от няколко години правя пукани мариновани люти чушлета по рецептата на пепчо, вчера пак ги направих и както всеки път слагам и по малко чесън , но сутринта като ги видях ми стана лошо , чесъна на дъното на бурканите е позеленял , кажете какво да правя , не ми се иска 15 буркана да отидат на вятъра  Sick
Защо трябва да правиш нещо? Чесънът в комбинация с оцет доста често се оцветява. Нямам идея защо обаче. Опитай как са на вкус и ако са ОК значи няма проблем.  Peace

# 521
  • Мнения: 9 133
от чесъна си е, нищо им няма на бурканите. Окислява се нещо, първо ставаше с китайския чесън, но после видях, че и с наш се получава. Не го яж просто.

# 522
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Кажете ми какво да правя, от няколко години правя пукани мариновани люти чушлета по рецептата на пепчо, вчера пак ги направих и както всеки път слагам и по малко чесън , но сутринта като ги видях ми стана лошо , чесъна на дъното на бурканите е позеленял , кажете какво да правя , не ми се иска 15 буркана да отидат на вятъра  Sick

Не се притеснявай. и аз правих "рибки" по рецептата на "Пепчо",само че добавих и 1с.л. олио - стават много вкусни.

# 523
  • Мнения: 9 133
ам'че то  в рецептата си има олио (или зехтин 1 с.л.)

Цитат
За 1 буркан (0.8л.) са необходими:
1 равна с.л. сол
1 с.л. с връх захар
1 с.л. олио или зехтин
80 мл оцет
3-4 скилидки чесън, ако са големи - срязани на 2-3
5-6 зърна черен  пипер
целина, магданоз - едро нарязани

# 524
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
пеп4о, извинявай, но от 1-ва стр.забелязах само това:

В един такъв буркан се слагат:
1 равна с.л. сол - 15 гр.
1 с връх с.л. захар - 25 гр.
1-2 скилидки чесън
70-80 мл. оцет

Общи условия

Активация на акаунт