2880лв накуп за майки-студентки - 11

  • 40 350
  • 743
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1
Здравейте,
Аз имам друго запитване (може да го е имало из форума но точно сега немога да го намеря).Студетка съм редовна форма, акредитиран унив БСУ по точно, НО сега ще почвам 5-ти курс и знаете ли ако забременея но съм завършила семестрялно и ми остават държавните дали ще отпуснат ?

# 481
  • Мнения: 6
Здравейте! Моля за отговор относно твърдение, което прочетох по форумите вярно ли е, че има изменение от миналата година при което трябва да си студент в момента на раждането за да получиш помощта!?Аз никъде неможах да видя такова нещо и немисля, че е така?

Последна редакция: вт, 01 окт 2013, 18:16 от Bibs_i

# 482
  • Мнения: 6 624
Стига бе, това са глупости.

# 483
  • Мнения: 6
Ми дано да са глупости, незнам защо тези хора всяват паника, защото аз сега ще се записвам платена магистратура а малкия е на 4 месеца, а аз в закона виждам, че детето не трябва да е навършило 6 месеца а тази майка твърди, че е тичала 3 дни преди да роди да се записва защото знаела за такова изменение!  Shocked

# 484
  • Мнения: 24
Ми дано да са глупости, незнам защо тези хора всяват паника, защото аз сега ще се записвам платена магистратура а малкия е на 4 месеца, а аз в закона виждам, че детето не трябва да е навършило 6 месеца а тази майка твърди, че е тичала 3 дни преди да роди да се записва защото знаела за такова изменение!  Shocked

Да, глупости са! Тази майка нещо се е пообъркала....  Rolling Eyes  или пък е чула друга майка, на която нейна приятелка е чула някъде, някой да го казва, но съм убедена, че не го е проверила със сигурност  Whistlingooooh!

# 485
  • Мнения: 6
ОК мерси значи да се записвам и няма да го мисля  Wink

# 486
  • Мнения: 6 624
Няма страшно бе - аз записах магистратура септември, като бебетата ми са на четири месеца, а ще подам молбата си в СП като бебетата ще са на почти 5 месеца. Недей да слушаш всеки какво си мислел по въпроса - има си закон и в него е записано, че молба може да се подава докато бебето ти не е навършило 6 месеца Peace

# 487
  • Мнения: 86
Не се притеснявай аз се записах и подадох документи 5 дни преди млката да навърши 6 месеца и ми преведоха пари.Още ме няма в регистъра на МОН,но писмото им е достатъчно:)

# 488
  • Мнения: 261
Здравейте! Имам следният въпрос, относно получаването на тази помощ. До преди месец бях в отпуск по майчинство за първото ми дете. Сега съм бременна и ми предстои да родя декември. Ако съм записана редовна форма на обучение имам ли право на помощта, при положение, че ще имам майчинство за второ дете? Има ли отношение майчинството, към тази помощ за майки-студентки?
Благодаря предварително!  Hug

# 489
  • Мнения: 50
Здравейте! Имам следният въпрос, относно получаването на тази помощ. До преди месец бях в отпуск по майчинство за първото ми дете. Сега съм бременна и ми предстои да родя декември. Ако съм записана редовна форма на обучение имам ли право на помощта, при положение, че ще имам майчинство за второ дете? Има ли отношение майчинството, към тази помощ за майки-студентки?
Благодаря предварително!  Hug
Няма значение, имаш право на помощта.

# 490
  • Мнения: 0
Здравейте мами ! искам да попитам в какъв срок получихте тази помощ? Rolling Eyes


Последна редакция: ср, 02 окт 2013, 14:19 от bambiii27

# 491
  • Мнения: 16
Момичета, ако ме приемат и се запиша юли месец в университет, а семестъра почва от октомври, студентските ми права кога започват да текът - юли или октомври?  Embarassed Мисля, че сте писали кога започват студентските права, но не мога да го намеря  Rolling Eyes

# 492
  • Мнения: 1
попринцип веднага имаш студентски права, но преди да е започнала учебната година, няма да те има в регистъра на МОН и ще ти откажат молбата за помощите. Така че Октомври е хубаво да подадеш молбата, за по сигурно

# 493
  • Мнения: 16
Октомври бебето ще е направило 6 месеца! Няма ли начин от юли да ме одобрят?  smile3518

# 494
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
попринцип веднага имаш студентски права, но преди да е започнала учебната година, няма да те има в регистъра на МОН и ще ти откажат молбата за помощите. Така че Октомври е хубаво да подадеш молбата, за по сигурно

а защотогава от соц. ми казаха 4е са пратилиисмо и ще чакат отговор хммм

Общи условия

Активация на акаунт