Лещи за очи - 4

  • 61 096
  • 711
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 7
Винаги има разлика между диоптрите на очилата и лещите. На лещите са по-ниски от тези на очилата.
Щом виждаш перфектно с лещите, за какво ти е да сменяш диоптъра?
Виждам перфвктно за разлика от преди. Иначе може и още от далече ми бягат номерата на рейсовете.. като се намръщя виждам още по хубаво.. сега се чудя защо само на едното око юе дразни лещата.. замъглява ми се погледа и понякога сърби малко а днес дори имаше и болка а дясното си е супер..  3 ден нося лещи преди никога не съм носил.. марката им е ZEISS  с по голям процент вода. Окото ми беше леко раздразнено преди да сложа лещите. Работя пред компютър.


# 706
  • Мнения: 4 569
Миеш ли ги (с разтвор, НИКОГА с вода) преди да ги сложиш?

# 707
  • София
  • Мнения: 6 219
Здравейте на 21 години съм и за първи път бях на очен преглед. Преди това си знаех, че съм късоглед, но ме беше страх да отида на очен преглед. След известно четене установих,че независимо от работата с компютър това не влиае толкова на диоптрите а самото развитие на човека и пречупването на светлината. Та след прегледа се установи следното. L - 1.25 R - 1.50 Интересното е защо след разширяването на зениците резултата от компютъра е L - 0.50 R - 1.00 Факт е че с лявото виждам по-добре и би трябвало теста след разширените зеници да е коректен. Сега си нося лещите от 3 дена виждам уникално ясно обаче ми изписаха по-малък диоптер L -0.50 R - 0.75 и като присвия очите виждам още по-ясно чак не мога да повярвам колко е красив светът и колко ясно може да вижда човека. Мисълта ми е правилно ли са ми изписали диоптера на лещите ? като преди това ме оставиха в кабинета с по-силен диоптер да видим дали ще ме боли глава и уви ме болеше но след като сложих на място лещите всичко беше ок. Сега се чудя като мине един месец да си сложа ли пълният диоптер? И ако има дни в който ходя бездиоптер ще бъде бъде ли вредно ? И дали с времето ще ставам все по-късоглед?

Отговарям ти тук, за да не се затрие мнението.
Лещите и очилата са винаги по-слаби от установения диоптер.
Не е хубаво да виждаш съвсем кристално ясно с лещи или очила, защото има опасност да развиеш т.нар. мързеливо око. Имам приятелка, която е сложила точно на твоите години очила за първи път с близък до твоя диоптер и с едното око не вижда точно заради това "мързеливо око", т.е какъвто и диоптер да сложи няма никакво значение. Не е сляпа, но не вижда.
Женя по-подробно и специализирано би могла да разкаже какво представлява и се надявам да го направи.

Иначе резултатите от компютъра са винаги различни, защото редчето, което виждаш на таблото е доста субективно и зависи включително от това колко са ти отпуснати или изморени очите при прегледа.

Тъй като на мен при първия преглед, без компютър (бях на 14-15 мисля и кой да знае, че и на компютър е добре да ме погледнат), ми установиха грешен диоптер на едното око и имам късмет, че малко по-късно отидох случайно при друг лекар и се коригираха нещата. Затова те съветвам преди да предприемаш каквито и да било промени в предписаните лещи да ходиш на лекар, ако трябва дори и за второ мнение. Най-добре сутрин, добре наспан, когато очите ти все още не са изморени от компютър, тв, четене, работа, защото умората също влияе на диоптера.  

# 708
  • София
  • Мнения: 6 219
Очите имат нужда от адаптационен период към лещите и в началото е хубаво да се носят на по-кратки интервали. Също така за пред компютър не се препоръчва носенето на лещи, а на очила.
Ако окото ти е раздразнено поради някаква причина е хубаво да не слагаш лещите изобщо докато не се оправи, за да не се задълбочи проблема.

# 709
  • Мнения: 7
Очите имат нужда от адаптационен период към лещите и в началото е хубаво да се носят на по-кратки интервали. Също така за пред компютър не се препоръчва носенето на лещи, а на очила.
Ако окото ти е раздразнено поради някаква причина е хубаво да не слагаш лещите изобщо докато не се оправи, за да не се задълбочи проблема.

Мерси за инфото, но нямам очила и не искам да нося мразя ги дори слънчеви.. ако си сваля лещите и ходя без тях ще ми се струва доста замъглено.. но дали ще ми навреди защото през живота си ме съм слагал диоптер а съм за 4ти ден с лещи.. видимо на очите нищо им няма само в началото се появи червено петно и изчезна. Като цяло ги усещам на моменти когато се завъртя.. от тези 4 дена постоянно си мисля за тях и как не искам да нося очила направо се побърквам. За тези първи 4 дена съм ги носил поне по 13 часа на ден.

# 710
  • Мнения: 4 569
Не може никога да не слагаш очила, Телкинг39. И за час-два да е вечер, трябва да носиш очила за да може окото да си почине от лещата. Лещите намаляват достъпа на кислород до окото, а то има нужда да диша. Накрая въобще няма да можеш да носиш лещи, ако сега не носиш за малко И очила.

# 711
  • Мнения: 7
Ясно еми нали преди да си легна ги махам и заспивам и на сутринта ги слагам. Ако вечерта свалям лещите и си гледам без тях проблем ли е ? В къщи няма далечни разстояния макар че пак е замъглено за разлика с лещите. Също така като свикна с тях после може ли да ме слагам очила..

Общи условия

Активация на акаунт