Оставяли ли сте бебето само.

  • 3 590
  • 119
  •   1
Отговори
  • Мнения: 832
Искам да попитам някои от вас осмелявал ли се е да остави бебчето си само, дори само за няколко минути. Аз например преди няколко дни бях сама с бебо и ми трябваше мляко и трябва да отида до магазина да си купя. Да обаче ме е страх да го оставя, въпреки че магазина е на 2 метра. Знам, че си е в леглото и не може да стане (той е на 4 мес.), но все пак ме достраша. Някой от вас осмелявал ли се е.

# 1
  • Мнения: 3 537
Да,оставяла съм го,но когато спи и оттърчам набързо до магазина.Ама отивам с конкретно нещо да купя и не се туткам и т.н...От скоро не го оставям обаче,(само един път ми се наложи де)защото се опитва да се катери по решетките на креватчето,няма да падне,високо е,но като го гледам понякога как се набира,при малко по силна воля и е прескочил....та  за всеки случай....

# 2
  • Мнения: 573
Днес го оставих за 2-3 минути колкото да сляза до магазинчето до входа,но се притеснявам ,мисля си ами сега ако спре тока.   Нямаме обхват на телефоните в асанс/ра на всичкото отгоре и все таква глупости ми се въртят в главата #Crazy

# 3
  • Мнения: 2 220
Случвало се е да го оставям сам на двора в количката, докато спи (в къща сме). И ходя да го навестявам през 5 минути. Ама предпочитам да съм при него, определено.

# 4
Оставям го понякога , за да ида до магазина или да сляза до мазето. Не виждам какво може да му се случи - най-много да установи, че е сам и да се разреве, но това не е толкова страшно. И без това не стоя постоянно в стаята при него, а като го нахраня и си поиграем отивам да си върша другата работа.

# 5
  • София
  • Мнения: 44 122
аз не бих посмяла. страх ме е че ще се събуди разплаче и захласне или нещо такова. даже като сме сами не влизам и да се къпя - нищо че бебефона ни е водоустойчив и мога да си го взема с мен...

# 6
  • Мнения: 7 186
Да, слизала съм долу до магазина ама с бебефона. Wink

# 7
  • Мнения: 46 520
Не, винаги може да стане земетресение, пожар в съседите или вкъщи например или нещо от тоя сорт, не мога.

# 8
  • Мнения: 4 068
Оставям я сама, когато съм в кухнята или до тоалетната примерно. Все пак аз сама си гледам детето и, за да не я оставям сама това значи да не ходя до тоалетна даже преди да се прибере мъжо. Но винаги я оставям достатъчно обезопасена в креватчето или в шезлонга. Два пъти ми се е случвало и да отида до магазина, но той ни е под блока, а ние живеем на първия етаж. И то само когато тя спи.

# 9
  • Мнения: 992
s bebefona se razhojdam i ne si mislia za lo6i rabti 6toto kolkoto pove4e gi misli6 moje da se slu4i kato e vidia 4e si spinka dobre otska4am na barzo i tova e za 5 min 10 ne e problem spored men

# 10
# 11
  • Мнения: 102
Моята дъщеря е на 9м и половина. Тъй като се храни на кухня съм принудена когато е много студено да я оставам сама в къщи и да ходя за храната. В такива случаи гледам да я приспя преди да тръгна, ако не спи я оставам в кошарата, давам любимите й играчки и пускам телевизора на любимата й музикална програма и тичам до кухнята. Тя е много близо до нас, но понякога се случва да има опашка. естествено се притеснявам, но няма начин няма на кого да я оставя пък е много студено навън за да я изкарвам.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 708
Не

# 13
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Веднъж я оставих,като беше по-малка,да сляза до магазина.Докато се прибера щеше да ми изхвръкне сърцето.
винаги може да стане земетресение, пожар в съседите или вкъщи например или нещо от тоя сорт
От тогава никакво оставяне сама!!!Увивам я в едно одеяло и с мен до магазина!

# 14
  • Мнения: 445
Не, никога не съм го оставяла. Не мога да си го позволя.

# 15
  • София
  • Мнения: 39 771
Само веднъж я оставих сама когато беше на 7м. Аз се качих да върна една чаша олио на една баба от 8мия етаж (тогава бяхме на квартира, на 3тия етаж). Бавих се 5мин... бяха разбили патрона на вратата, видях и самия крадец (той избяга по стълбите). После повиках един комшия у нас докат се върне мъж ми с нова брава.

Като по-голяма съм я оставяла, за да отида до магазина. Тя сама иска понякога да си гледа филмче докат слезна до долу. Понякога не иска да стои сама и я оставям в една баба от долния етаж.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 181
Оставяла съм я 2-3 пъти докато спи следобяд да отида да хвърля боклука.По телевизията обаче чух една жена да разказва, че и обрали апартамента докато тя притичала до магазина и от тогава НЕ.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 6 919
Да оставям я всеки ден на обед ,докато ходя до кухнята.Тя по това време спи,баба ми е на долния етаж на къщата и вратата между етажите е отворена,двора е заключен,  имам страшно куче,така че няма да ме оберат през това време Wink.
Оставям я и като ходя до магазина,взимам си бебефона.

# 18
  • Мнения: 5 140
Не , не съм я оставяла сама, освен ако е спяла е била сама в стаята, а аз съм била в кухнята или в банята.

# 19
# 20
Не го оставям. Даже баткото до скоро не можех да се престраша да го оставям, макар че е голям. Предпочитам да са ми пред очите, а не да си мисля страхотии и да ми се свива сърцето...

# 21
  • Мнения: 5 577
Не съм, защото имам на кого да го оставя.
Но има майки, които нямат и нямат избор.

# 22
  • Мнения: 4 358
Като бебе не съм оставяла Оги сам. Бил е на почти две годинки, когато го оставих спящ и слязох да платя LAN-а (до вратата на входа ни е).
Ивето не съм я оставяла сама. Страх ме е, всичко може да се случи... дори за 5 минутки  Confused

# 23
  • Мнения: 1 107
Да, слизам до магазинчето на партерния етаж, когато спи. Обаче с бебефона  Peace

# 24
  • Мнения: 3 611
Никога не съм го оставяла.
Всъщност само веднъж- той спеше в креватче на 4тия етаж, а ние купонясвахме на първия послучай Коледа, но пък имах бебефон с лампички. И добре, че бяха те, че иначе беше абсурд при силната музика да го чуя. За секунди се качих..
Та мисълта ми е, че ако имаш бебефон, не е проблем да прескочиш на 2 метра от къщи. Моя например хваща повече от 400 метра.

Последна редакция: ср, 08 фев 2006, 21:56 от arrows

# 25
  • София
  • Мнения: 1 621
Не, никога не съм я оставяла сама.Всичко може да се случи, много ме е страх. Confused

# 26
  • Мнения: 1 629
Не, не съм го оставяла нито като бебе, нито сега. Въображението ми относно това, какво може да се случи докато ме няма, е безгранично. И до магазина и до тоалетната си ходим комплект Wink

# 27
  • Мнения: 2 237

Моята щерка е на 11 месеца.Понякога  няма кой да ми взима кухнята и се налага да я оставям сама. Sad Последния път обаче имаше опашка и като се върнах тя се беше скъсала от рев,направо беше синя....От тогава се уплаши и сега само за секунда да излеза от стаята почва да пищи Sad
Иначе и друг път съм я оставяла сама,особено като по-малка.Когато ми се наложеше да ида до магазин,аптека или да и купя мляко.
Цитат

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
През лятото оставях сина си в количката да спи на двора, с бейбифона, пък аз си гледах ТВ вкъщи, но откак ни обраха посред бял ден, докато и ние си бяхме вкъщи Shocked Shocked Shocked, вече не го оставям за нищо на света  Naughty
седим си денонощно на включен СОТ и по двора

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не, винаги може да стане земетресение, пожар в съседите или вкъщи например или нещо от тоя сорт, не мога.
И аз не. Винаги си мисля за земетресение след една случка, когато голямата беше бебе... изживях голям шок (макар, че не я бях оставила). От тогава и през ум не ми минава.

# 30
  • София
  • Мнения: 2 896
Оставям я само ако спи и трябва да сляза до първия етаж, за да отворя на някого (на 4ет и няма домофон с откл.механизъм) също и ако спи мога да влезна да се изкъпя за 2-3 минути.

# 31
# 32
  • Мнения: 1 410
Само когато мъжа ми го няма, а трябва да вляза в банята. Тогава я оставям сама, но задължително заспала. Иначе не иска да стой сама - плаче.

# 33
  • Мнения: 2 609
Един, единствен път я оставих, и то като заспа за 2 мин. и отидох до казана Rolling Eyes.Какво ли не ми мина през главата обаче Confused

# 34
  • Мнения: 3 760
Веднъж с мъжа ми слязохме до мазето за има-няма 5 минути. Това не беше сигнал за началото на Апокалипсиса, но предпочитам да не го правим пак.

# 35
  • Мнения: 352
Не, никога не съм го оставяла.Винаги съм се страхувала да не лапне нещо.Дори и да няма никакви играчки в кошарата,пак ме е страх.като беше на 6 м извадил само гуменото от биберона/маргаритка-обикновените,той само такива искаше/.Намерих го с пълна уста.Не си оставяйте децата сами дори за 5 мин.

# 36
  • Мнения: 532
През лятото оставях сина си в количката да спи на двора, с бейбифона, пък аз си гледах ТВ вкъщи,
А по двора котки не ходят ли...те много обичат да се наместват върху личицата на бебчета.. Naughty

От опита, който имам, искам да ви посъветвам да не оставяте детето само ВКЪЩИ, дори да ви се струва, че ще бъде за много кратко време. Ако трябва да отидете до магазин, изчакайте да се събуди и тогава вървете с детето заедно.
За да отидете до тоалетната или до другата стая, разбира се, че не е нужно да го мъкнете със себе си, стига да е на сигурно място, особено, ако е проходило и може да пита навсякъде.

# 37
  • Мнения: 1 370
Оставяла съм го 2-3 пъти, за да отида до магазина. Но преди това съм си напълнила главата, с какви ли не кошмарни истории. Най ме беше страх, да не ме блъсне кола, докато пресичам улицата ooooh!, че как ще разберат, че бебето ми е само в къщи. Ужас #Crazy

# 38
  • Мнения: 7 430
Не Naughty все си мисля разни неща и не смея да го оставя Crossing Arms

# 39
  • Мнения: 8 505
Да,за да сляза до магазина.Той е в самия блок.

# 40
  • Мнения: 3 042
NaughtyНЕ!
Rolling EyesНе съм ги оставяла. Даже сега малкия не смея да го оставя на каката и да изляза дори само за 5 мин.,  Peaceвъпреки че тя доста добре се оправя с него.
[/size] [/color]

# 41
  • Мнения: 213
Не никога не съм я оставяла сама в къщи и не бих го направила още дълго дълго време!

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Само веднъж преди 10 тина дни,защото не ни работеше асансьора и трябваше да сляза до първия етаж да запиша телефоните и да се обадя-нали искаме да излизаме през деня,а ако чакам на другите в блока....Използвах и да хвърля боклука,но всичко беше изпълнено с доста висока скорост.

# 43
  • Мнения: 252
Оставяла съм я за малко само докато смъкна количката.Ние сме на 5-я етаж и няма асансьор,но и тогава ме е страх да я оставя.

# 44
  • Мнения: 14 133
И аз така.Като беше много малък го оставях за малко, за да смъкна или вдигна количката.Винаги ме е било страх.

# 45
  • Мнения: 6 472
Оставяла съм я за да натоваря количката в колата и си взимам бебефона (не че ще помогне ако не дай боже стане нещо). Случвало ми се е 2-3 пъти. Обикновено викам съседката да я пази, докато товаря багажа, но тя все пак не винаги си е в къщи.

# 46
  • Мнения: 3 360
Не ,не съм я оставяла! Naughty

# 47
  • Мнения: 1 645
Оставяла съм го няколко пъти ,за много кратко време до като спи,за да отида до аптеката.
Трябва да е доста належащо за да го оставя сам.

# 48
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Да. Няколко пъти, когато е заспал съм отскачала до магазина за има няма 2-3 минутки.

# 49
  • София
  • Мнения: 212
Да!Оставям го понякога за 10-тина минути,за да отида до магазина,но гледам да е заспал.Като започне да сяда или да се изправя вече май няма да мога да си го позволявам.Ще си го взимам с мен!!!

# 50
Да осавяла съм я сама за да слезна до магазина за бързо но само когато спи. smile3524

# 51
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Само като трябва да отворя на прабаба му и прадядо му, че не се оправят с домофона. После газ нагоре, а те докато пристигнат, аз съм и поподредила.  Laughing
Иначе съм паника и не се делим ни навън, ни вкъщи.
Имам позната, която беше оставяла детето си вкъщи, а те ходели на дискотека. Обяснението й беше, че били млади, глупави и си нямали хабер от нищо. сега й се изправят косите като си спомни.

# 52
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Днес го оставих за 2-3 минути колкото да сляза до магазинчето до входа,но се притеснявам ,мисля си ами сега ако спре тока.   Нямаме обхват на телефоните в асанс/ра на всичкото отгоре и все таква глупости ми се въртят в главата #Crazy

Що, мислиш да се обадиш на бебето ли?

Сори, ама ме досмеша, не се сърди!

# 53
  • Мнения: 1 489
Не,никога.Ако трябва да отида до магазина е взимам с мен.Всичко може да се случи.

# 54
  • София
  • Мнения: 2 164
Не! Не съм я оставяла никога и не смятам да го правя  Naughty.
Дори да ми се наложи да изляза за две минути , слагам я в кенгуруто и с нея!

# 55
  • София
  • Мнения: 2 958
Оставях я когато беше на 1-2 месеца за да изтичам до магазина. След това ме е страх. Тя е много подвижна вече и не смея да я оставям. Къпя се само когато мъжът ми си е в нас.

# 56
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Оставям го Embarassed.
Примерно когато спи - да се изкъпя или да сляза до магазина. Или когато е в добро настроение, дори не разбира че ме е нямало пет мин.

# 57
  • Мнения: 1 072
Къпя се докато спи - това брои и се? Също тогава простирам.
Сам самичък вкъщи, а аз да изезна някъде дори и да спи - не Naughty

# 58
  • Мнения: 1 181
Не, никога! Страх ме е да не се случи нещо. Дори и докато спи ме е страх да го оставя - може да се закашля, да се задави.

# 59
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
Оставяла съм и големия, и малкия - за по десетина минути докато спят, за да напазаря. Сега ги оставям двамата, когато се наложи - пак за не повече от десетина минути. Ради е горд, че пази къщата и брат си Peace Естествено заключвам - смятам, че е по-добре отколкото той да заключи след мен.

# 60
  • Мнения: 177
Малката никога не съм я оставяла. Голямата я оставих веднъж за около 5 минути, за да сляза до магазина..тогава беше на 5г...Когато тръгнах си гледаше филмче уж, а в момента, в който отворих вратата видях как си придърпва стол на балкона, за да ме гледала кога ще се върна  Shocked Косата ми настръхна  #Crazy От тогава не съм ги оставяла..

# 61
  • София
  • Мнения: 154
не, просто не смея

# 62
  • Мнения: 5 299
Да веднъж я оставих за 5 мин(уж спеше), и като се върнах тя ревеше яко, чак се беше захласнала. От тогава - не смея Blush

# 63
  • София
  • Мнения: 2 967
Аз също не мога да се осмеля. Когато синът ми беше на вашата възраст се дереше яко, ако не му се обърнеше внимание на момента. Първа бяхя коликите - три месеца. След това от четвъртия месец започнаха зъбите. Веднъж майка ми го бе оставила за 10мин., за да отиде до магазина, той е спял през това време. Не ме питай какво се случи като разбрах.

# 64
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Да, оставяла съм я.

# 65
  • гр. София
  • Мнения: 50
Да. Нямаше как просто, нямаше кои да ми напазарува. Но беше на 5 месеца. И мен ме беше страх.

# 66
  • София
  • Мнения: 3 787
Не,сам не съм го оставяла в апартамента.Веднъж,когато бяхме на гости на нашите го остваих да спи и отидох до комшийката,но с бебефона.Имаше обхват до тях,но ако нямаше не бих го оставила.Какво ли не може да се случи Naughty

# 67
  • Мнения: 255
Отскачала съм няколко пъти до магазина, който съвсем наблизо за няма и 5 минути, но само когато бебчо току-що е е заспал. Не бих оставила детето само в къщи за по-дълго време.
Често обаче го оставям сам в стаята, докато си играе кощара, той е много спокойно дете и умее да се забавлява сам, бейбифонът, разбира  се, е с мен. Да мъкна детето постоянно от стая в стая, особено пък с мен до тоалетната, ми се вижда абсурдно.

# 68
  • Мнения: 1 403
Само един път,беше по малка и спеше и аз отскочиш за цигарки  Whistling

# 69
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не, винаги може да стане земетресение, пожар в съседите или вкъщи например или нещо от тоя сорт, не мога.
И аз съм така Rolling Eyes

# 70
  • Мнения: 505
Никога не съм я оставяла ,много ме е страхи не смея! Ако ми трябва нещо 4екам да се събудии отивам с ная Магазина ни е в блока

# 71
  • Мнения: 301
не - не смея да го оставя сам дори и само защото ако се събуди и мен ме няма  като се разреве ще се уплаши Naughty
Голям страх ме гони - имам чувството че ако го оставя за да ида до магазина като стигна там от уплах ще съм забравила за какво съм тръгнала Embarassed

# 72
  • Мнения: 528
Да оставяла съм я.Да отида най много до съседката на долния етаж или до първия.Най много за 10 мин.Ако спи де иначе тя си гука в другата стая а аз си върша нещо из къщи.

# 73
  • София
  • Мнения: 2 271
Не съм излизала от къщата, ако няма никого при бебето. Имаме бебефон и ако ми се наложи да изляза, задължително го нося на някого.

# 74
  • Мнения: 641
Не! Много ме е страх!
Преди да родя се чудех на спокойствието на едно майче, което си оставя бебчето да спи (на четвърти етаж живеят) и слиза при нас пред блока да пие кафе newsm09, сега направо съм изумена!

# 75
  • Мнения: 2 255
Да, оставяла съм го няколко пъти да скокна до магазина отсреща и понякога, за да метна боклука.
Но само, ако много се налага, обикновено чакам баткото да се появи и тогава върша тез задължения  Wink

# 76
  • Мнения: 1 425
Не никога! Страх ме е да я оставям сама, дори пред магазин с количката не смея да я оставя.

# 77
  • Мнения: 221
Моята дъщеря е на 9м и половина. Тъй като се храни на кухня съм принудена когато е много студено да я оставам сама в къщи и да ходя за храната. В такива случаи гледам да я приспя преди да тръгна, ако не спи я оставам в кошарата, давам любимите й играчки и пускам телевизора на любимата й музикална програма и тичам до кухнята. Тя е много близо до нас, но понякога се случва да има опашка. естествено се притеснявам, но няма начин няма на кого да я оставя пък е много студено навън за да я изкарвам.

И аз така ,докато Алекс си хапваше от кухнята ,гледах да го приспа и да бягам,но повярвайте ми всеки път като тръгвах сърцето ми се свиваше,макар че за 5 мин се прибирах.Чувствах се меко казано ужасно,но какво да се прави като се справяме сами с тати.Понеже от както стана на 1г и от раз отказа кухнята се чувствам облекчена ,макар и всеки ден да трябва да му приготвям храна! newsm10 newsm10 newsm35

# 78
  • Мнения: 2 910
Оставяла съм я сама в стаята, но в апартамента никога. Страх ме е и не смея да отида до магазина, дори и да спи.

# 79
  • Мнения: 8 769
Да, оставях дъщеря си, когато трябваше да отида да взема храната от кухнята. Тя винаги спеше по него време. И спеше кротко и непробудно. Подобно нещо не може да ми се случи с малкия звяр. А и вече не записвам на кухня Mr. Green

# 80
  • Мнения: 144
За съжаление, когато си сам по цял ден се налага понякога. Докато беше бебе, я оставях за 10 минути докато спи, за да отскоча до магазина. Сега си позволявам понякога,в студа когато отивам до детската кухня. Но преди това внимателно прибирам всичко с което може да се нарани. Слава богу, досега сме нямали инциденти.

# 81
  • Мнения: 1 555
Един път ми се наложи да го оставя буден на шезлонга му и да сляза от 3 етаж до жходната жрата на блока , за да я отворя на едни наши гости , е да ти кажа счупих си краката на горе после от бързане  Laughing

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Не, доста пъти съм се чудела дали мога да скокна до магазина, но не, не мога да скокна  Laughing Скоквам с количката, бебе само вкъщи не оставям!

# 83
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Днес го оставих за 2-3 минути колкото да сляза до магазинчето до входа,но се притеснявам ,мисля си ами сега ако спре тока.   Нямаме обхват на телефоните в асанс/ра на всичкото отгоре и все таква глупости ми се въртят в главата #Crazy

Аз като го оставям сам слизам и се качвам пеш по абсолютно същата причина. Но разбира се това става рядко и само до магазина във входа.

# 84
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Един единствен път съм го оставяла; беше на 2 месеца, а аз бях болна, валеше дъжд и тр. да си купя лекарства. какъв лудешки бяг му ударих до аптеката и обратно, не ми се говори.
Вече и дума не може да става да го оставя сам Naughty било и за секунда

# 85
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз си гледам детето изцяло сама и никога не съм го оставяла сам. Той спи малко и неспокойно и е много палав просто е невъзможно. Ако ми се наложи нещо супер спешно и трябва да се ходи по далеч, се обаждам на мъжа ми и той търчи с колата. Имаме фирмен бизнес и може да си позволи да отсъства от работа когато реши. Но до сега не ми се е налагало, а и бебо вече е голям и ако ми трябва нещо отивам с него. Ако ми трябва нещо от магазина, поръчвам на мъжа ми преди да тръгне за работа, ако пропусна нещо, когато се въръща му заръчвам да мине и да купи. Ако е нещо спешно ходим с бебо, като беше по малък с кенгуруто, а сега пеш.

Последна редакция: пт, 10 фев 2006, 14:00 от Tinka79

# 86
  • Мнения: 5 393
Не,не се осмелявам да го оставям сам.На една моя позната и почина първото бебче така.Отиде до магазина за малко и като се върнала бебето се било задушило newsm45Не казвам че причината е в отиването до магазина,може и в съседната стая да е майката и пак да стане нещо недай боже....

# 87
  • Мнения: 2 777
Докато беше по-малък и не можеше да се движи толкова, го изчаквах да заспи и тичах до магазина пред блока. Сега вече ме е страх и го взимам с мен.

# 88
  • Мнения: 481
Ами тъй като си гледам бебите сама, доста честичко ми се налага. В началото и аз се притеснявах, ама вече свикнах. Какво да направя, като трябва да се отиде до магазина или да вляза да се изкъпя?!? Те си стоят в кошарите и си мируват. Най-много да се разплачат, ама те и като съм вкъщи си плачат и тъй като са две и не можем да се глезим не винаги им обръщам много внимание на плача Twisted Evil
Случвало се е и за 20-30 минути да ги оставям. Е, наистина гледам да са току що заспали и тогава да изляза.

# 89
  • Мнения: 481
Не,не се осмелявам да го оставям сам.На една моя позната и почина първото бебче така.Отиде до магазина за малко и като се върнала бебето се било задушило newsm45Не казвам че причината е в отиването до магазина,може и в съседната стая да е майката и пак да стане нещо недай боже....
И стига сте колекционирали черна хроника!!!!!
Така само се плашим една друга и нищо. Естествено че на всяка майка това и е най-големия кошмар. Не е нужно да ги преповтаряме такива случки и да ни побеляват косите!!!

# 90
Не,не се осмелявам да го оставям сам.На една моя позната и почина първото бебче така.Отиде до магазина за малко и като се върнала бебето се било задушило newsm45Не казвам че причината е в отиването до магазина,може и в съседната стая да е майката и пак да стане нещо недай боже....
И стига сте колекционирали черна хроника!!!!!
Така само се плашим една друга и нищо. Естествено че на всяка майка това и е най-големия кошмар. Не е нужно да ги преповтаряме такива случки и да ни побеляват косите!!!
Направо отвратително.Стига бе,хора.Не ни стигат всички притеснения,а да си пълним главите и с глупости.То си е казано"Да не ти се случва това,което мислят най-близките".

# 91
  • Мнения: 3 447
Не. Естествено, когато сме в къщи и трябва да отида до толетна или до другата стая, го оставям в кошарата или леглото. Къпя се бързо и на отворени врати. Когато готвя, го вземам със столчето в кухнята. Но да го оставя и да изляза - не смея и да си го помисля, независимо дали е заспал или не. Ако се наложи да отворя долу входната врата или нещо спешно до магазина - с мен, на ръце или в кенгуру. Аз също имам проблем с тежка количка и липса на асансьор, но когато няма кой да ми помага, измислям алтернативни разходки - порт-бебе, кенгуру, на ръце... Не мога, шубе ме е Sad

# 92
  • Мнения: 1 427
Много ме е страх,но веднъж я оставих,беше току що заспала и прибягах до магазина....каква прибежка,беше си цял спринт!Сто черни мисли ми минаха през главата и треперех докато се прибера.....Тогава бе на 3 месеца,никога няма да  повторя това упражнение.....А за къпането-само на отворени врати!

# 93
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Много ме е страх,но веднъж я оставих,беше току що заспала и прибягах до магазина....каква прибежка,беше си цял спринт!Сто черни мисли ми минаха през главата и треперех докато се прибера.....Тогава бе на 3 месеца,никога няма да  повторя това упражнение.....А за къпането-само на отворени врати!
Ако става въпрос аз и до тоалет не мога да отида без него, той веднага идва след мен. А за къпането, не мога да си позволя да се изкъпя докато сме двамата, чакаме тати да дойде за да ме отмени и тогава.

# 94
  • Мнения: 1 934
Оставям го но само в леглото но аз съм в къщи докато си свърша някаква домакинска работа. Но иначе не смея да излизам.

# 95
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Да, но само ако спи и то с бейббифона в ръка. Иначе- не Naughty

# 96
  • Мнения: 2 950
Не,не се осмелявам да го оставям сам.На една моя позната и почина първото бебче така.Отиде до магазина за малко и като се върнала бебето се било задушило newsm45Не казвам че причината е в отиването до магазина,може и в съседната стая да е майката и пак да стане нещо недай боже....
същото се случи и с моя позната, затова не смея. По бебефона не можеш да чуеш, ако се задушава! със сигурност тези случаи са 1 на милион, но аз не рискувам. Има кенгуру, има количка, пък имам и ръце - навън с мен! Naughty

# 97
  • София
  • Мнения: 771
Аз в друга стая не смея да го оставя (ако сам отиде, все се ослушвам и след малко проверявам какво прави), да не говорим да изляза навън. Ако спи пак не се осмелявам, защото ако се случи нещо фатално, цял живот няма да си простя и връщане назад няма.

# 98
  • Мнения: 843
 Когато съм в къщи, обикновенно тя си е сама в кошарата в нейната стая. Мрънка само когато е гладна.  Играем си много, но да стоя непрекъснато там.. няма кой да готви и да чисти:-) За сега кошарата е висока и достатъчно безопасна.
   А, когато проходи.. е там веселбата е пълна. Няма как да е сама.
 но не смея да излизам. Най много до мазето,/ в къща сме/ но то все едно че съм къщи..чувам я:-)

# 99
  • Мнения: 524
Не никога не посмях. Ами ако недай си боже се задави?? Аз дълго време не можех да изляза от стаята ако бебо спи, камо ли от апартамента...

То си е до психика и хормони...

# 100
  • Мнения: 2 047
  Не съм оставяла бебето само в апартамента и нямам намерение. Всичко друго може да почака , докато се върне таткото.

# 101
  • Мнения: 2 407
Никога! Naughty Naughty

# 102
  • София
  • Мнения: 291
Ами тъй като си гледам бебите сама, .... В началото и аз се притеснявах, ама вече свикнах. Какво да направя, като трябва да се отиде до магазина или
И при мен е така. Рядко съм ги оставяла, но се е налагало. Сега като бяха студовете ги приспивах и бегом до кухнята...

# 103
  • Мнения: 1 393
Аз ги оставям сами и отивам до магазина.А понякога излизам само с дъщеря ми и оставям бебока да спи,но това е за 20-30мин

# 104
  • Мнения: 2 952
Ами то уж и да съм си вкъщи ...не съм при него  през цялото време когато спи, но пък да изляза не смея ...поне като съм вкъщи ще чуя ако се задави  , знам ли ...майчини страхове.....ами ако заседнеш в асансьора и си без   телефон в теб ...или пък точно тогава ревне юнашки той си знае защо! GrinningТакива работи

# 105
  • Мнения: 2 471
Никога не съм оставяла бебка сама. Ако няма кой да стои при нея, излизаме двете

# 106
  • Мнения: 590
Не, не си го позволявам ами ако се събуди,тои веднага наддава вик да бъде взет.Никога не стои сам и ще си изкара акъла ако не дотърча веднага.А и винаги си представям как ще се случат много лоши неща...Само веднъж го оставих лятото като си бяхме в БГ.Просто на никои нямаше на кого да го оставя за 1 вечер.Приспах го и отидохме за малко у комшийте да се видим ( все едно бяхме в другата стая) ама след като знам че е заспал дълбоко и с бейбифона а и пра-баба му беше в къщата. Тои естествено се разбуди след 20 мин.(чухме го по бейбифона) и аз тичах като луда да стигна там на секундата  Mr. Green
От тогава не си позволявам.Тои сега е и вече голям и такива бели прави че няма и да ми доиде на ум да го оставя.Аз до тоалетна ходя с него какво остава за магазин.Веднага бърка в контактите  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 107
# 108
# 109
# 110
  • Мнения: 577
да оставяла съм го ис ъм ходила до мазето,но не се притеснявах от нищо.Влизам да се къпя и съм спокойна за него

# 111
  • Мнения: 146
Не, и не бих го оставила само. Поне докато стане достатъчно голямо за това.

# 112
  • Мнения: 388
Оставих по-голямото си дете спящо/ тогава на 1г 4м/ за да си взема пощата. На връщане заседнах в асансьора.Слава богу, като се прибрах след 45мин, тя тъкмо се бе събудила. Но от тогава нито за секунда не ги оставям сами. Когато се къпя, те и двете са с мен. Не ги оставям дори да отида до другата стая. Сигурно е прекалено, но след случката много ме е страх. Sad

# 113
  • Мнения: 223
когато сме двете в къщи, спокойно я оставям в креватчето и, когато спи или си играе. понякога, когато е заспала, се е случвало да отида и до магазина, но за не повече от 10 мин. като порасне още малко и започне да пълзи и да ходи напред-назад из апартамента, сигурно повече ще ме е страх и няма да смея.

# 114
  • Мнения: 3 034
Не ми се случвало да я оставам сама, страх ме беше. no

# 115
  • Мнения: 398
Предпочитам да я взема с мен, така й правя. Дори и навън да е минус 10 отиваме заедно до магазина - с кенгурото или с количката. Така съм по-спокойна, все пак си е отговорност.

# 116
  • Мнения: 7 474
Доста често, но в кошарата, спяща или вързана в стола за хранене. Сега също я оставям и тя не възразява, пускам и детско . Става въпрос за 5 мин.

# 117
  • Мнения: 516
Никога несъм си и помисляла да го оставя сам.
Знам ли,може то4но в тези  5 мин,които съм решила да изляза,  да "проработи закона на Мърфи" Confused

# 118
  • Мнения: 353
никога и през ум не ми е минавало - ако трябва да ходя някъде водя бебка с мен. даже когато е кисела и реве или е повръщала много и знам, че може да го направи пак я слагам в коша и я мъкна по стаите с мен - в кухнята докато готвя, в хола докато разтребвам, докато гладя и т.н.
а за кратките излизания на пазар я тикам в количката и тръгвам - така използвам и багажника на количката да ми нопсти покупките. ако излизам за нещо друго я тиквам в слинга - и така в комплект навън

# 119
  • Мнения: 1 930
Абсурд  Naughty.
И се чудя на спокойствието на майки, които го правят.

Общи условия

Активация на акаунт