Картичка от другия край на света! - тема 6

  • 29 365
  • 738
  •   1
Отговори
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862



















           
  Rois             plami89          buttinsky          Врабец          Evridika     mery_poppins1     Еовин  

           
    Джес              Tинa             К А Т И           Silvipl            Fraqueza          Акаша          ♥reni-pld♥

           
Тарилилей         glafira        Гад Чевръста       Sellene          Лем            danibaby          Фенси

           
mariana_    Нощни очи    Майола Бени     cup of tea         P.Sawyer         veni35          !Yellow

           
Бързо се уча   Лале в дъжда       Аглея           MiRa_55            noraa       GreatPretender        loca

           
tsvetna84     МерСедес         kri          zelena iguana  Малвина~Ина shemet_neveroiaten  CabuHka

     
missing        Evidence            Naeva      



За проекта

Целта на този проект е да даде възможност на хората да получават картички от целия свят, напълно безплатно.
Всъщност, почти безплатно! Идеята е следната:
ако изпратиш картичка, и ти ще получиш поне една от произволно избран postcrosser от някъде по света.

Защо? Защото, също както авторът, има много хора, които обичат да получават обикновена поща.
Елементът на изненадата, да получаваш картички от целия свят
(и от места, за които може би не си и чувал преди),
превръща пощенската ти кутия в кутия на изненадите – а кой не би искал това?

  
Как работи?

Първо, кратката версия:
1.Поискваш адрес от сайта
2.Изпращаш пощенска картичка на този адрес
3.Чакаш да получиш картичка
4.Регистрираш картичката на сайта

Първата стъпка е да поискаш да изпратиш картичка на сайта.
Сайтът ще ти покаже (и ще ти изпрати имейл) с адреса
на друг регистриран потребител на сайта и с идентификационния номер на картичката
(например: Postcard ID BG-786).
След това трябва да изпратиш пощенска картичка на този потребител.

Потребителят получава твоята картичка и я регистрира на сайта с идентификационния номер, който си написал на картичката.
В този момент ти също вече можеш да получаваш картички от други потребители.
Твоят адрес вече може да се появи сред произволно избраните адреси за следващия потребител,
който иска да изпрати картичка. Откъде ще дойде картичката – това е изненада!

Във всеки един момент можеш да имаш 5 „пътуващи” картички.
Всеки път, когато изпратена от теб картичка е регистрирана на сайта като получена,
можеш да получиш нов адрес от системата, за да изпратиш нова картичка.
Колкото повече картички изпращаш, толкова повече расте разрешеният ти брой за едновременно „пътуващи” картички.

Имате още въпроси?
Потърсете отговор в раздел Помощ или във Форума.

































тема 1   тема 2   тема 3   тема 4   тема 5


Последна редакция: нд, 27 окт 2013, 21:00 от К А Т И

# 1
  • София
  • Мнения: 9 294
Запис Simple Smile
Кати - Прекрасна тема отново!

# 2
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Позволих си да сложа лична снимка от Фенси...  Hug  Надявам се да не се сърдиш, Фенси.  Peace Peace Peace

 - Ами, редактирах се.. Извинявам се пак на Фенси. Махнах снимката и сложих една филипинка, мисля..  hahaha hahaha hahaha

Последна редакция: нд, 27 окт 2013, 21:01 от К А Т И

# 3
  • Мнения: 11 607
Кати, благодаря ти за новата тема!

Записвам се с надежда в нея да се похваля с първа получена от мен картичка от сайта!

# 4
  • София
  • Мнения: 8 646
И аз се записвам.
Изтеглих си един адрес и ми се падна германка.Доста неща е изредила и ме улеснява с избора.Мисля да е или картичка във формата на България, или някоя котка.
Намерих сега един руски сайт и имат много хубави неща.Но картичките излизат близо левче, а доставката е 7 евро. Та евентуално бих поръчала колективно.

# 5
  • Габрово
  • Мнения: 311
Запис с една картичка от Уганда, която някой е показал във Фейсбук. Кога ли и ние ще можем да се похвалим с толкова "рядка" страна...  Flutter

*Кати, благодаря за темата   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 196
Кати, благодаря за темата  Hug

Ето моята последна картичка с магнит
http://www.postcrossing.com/postcards/FI-1899802

# 7
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Кати   bouquet  bouquet  bouquet

# 8
  • Мнения: 4 696
Благодаря за новата тема!  bouquet При мен е настанал застой - картичката ми до Германия пътува вече 10 дни, а тя ми беше надеждата, защото другите са до Русия! Sad

# 9
  • Мнения: 2 719
Ето ме и мен. Ситуацията в посткросинг за мен стана трагична-имам само 1 позиция за изпращане на картички. Двама от получателите ми май ще отписват това занимание , китайката без адрес и беларускинята с над 50 загубени по пътя картички...
Къде в посткросинг трябва да се пише за оплакване от потребител?
Много искам и аз да получа картичка от Уганда, от Мадагаскар....В момента много се гордея с новозеландската. Май няма по-далечно място от Нова Зеландия, а?

# 10
  • Мнения: 2 634
Кати, благодаря за темата Simple Smile  Hug

Ще си позволя наглостта да се самоцитирам от старата тема, защото може да има някой желаещ, пък пропуснал  Flutter

Искам да ви се похваля, че намерих съкровище!

В един забутан магазин, тип "За 1 левче", който се оказа, че съществува от 30 години на това място, намерих стари малтийски картички. И то не ново издание на картички с ретро дизайн, а картички, печатани в края на 70-те и малко от 80-те! Направо не можах да повярвам  Crazy

Малко са пожълтели, ръбчетата на някои са малко огънати, хартията на гърба вече не е бяла и чиста, обаче аз направо не мога да им се нарадвам.  Mr. Green Има картички не само от времето на старите жълти автобуси, а даже от преди това - с едни като военни, зелени. Има картички с плажовете от преди да ги застроят. И едни улични моди от Валета, дето майка ми има такива дрехи от нейната младост Simple Smile

Дядото, който ги продава, ме гледаше като луда и даже ми подари няколко бонус.

Имам около десетина за размяна с хора, които събират такива картички. Ако някой иска, може да ми пише на лични, да пратя Simple Smile

# 11
  • Мнения: 187
Кати, чудесна е новата тема, благодаря за новите линкове!
Днес ми вървя с променлив успех. След картичката с мъжа и коча, която подготвих за украинеца, който си пада по картички с голи мъже, си разсипах чашата с 3 в 1 върху служебния лаптоп и...ми остана надеждата поне харда да е останал жив... Но пък една германка ми регистрира картичка от тези с картините от сайта балкантолия. Не мога да пратя линка, но..една отпоследните регистрирати български картички. И веднага теглих адрес - изненада, Холандия. Има да си чакам за страни като Уганда...

# 12
  • Мнения: 2 634
И веднага теглих адрес - изненада, Холандия. Има да си чакам за страни като Уганда...

Ние залагахме тук за последните два адреса, които теглих. И за съжаление познах - Русия и Беларус  Mr. Green
Да живее директната размяна, че иначе щях да си чакам Бразилия или Алжир... Crazy

# 13
  • София
  • Мнения: 8 646
Онзи ден във фейсбук групата нанпосткросинг мернях един афганистанец, който питаше за директна размяна.Чудрх се дали да му пиша.Може да го издиря и да му пиша тези дни.

# 14
  • София
  • Мнения: 8 114
Тина, ако аз получа картичка с магнит мъжа ми ще е безкрайно щастлив Laughing

Общи условия

Активация на акаунт