По-вкусно и по-лесно с Philips Multicooker!

  • 203 075
  • 261
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 525
Ох , много вкусно е станала тук Simple Smile А в къщи само пържени яйца  Crazy

# 76
  • Мнения: 368
Добро утро!   bouquet

Дойде и краят на тази седмица...  Party Идва уикенд - време за нови кулинарни подвизи! Simple Smile Какво сте замислили за почивните дни?  Thinking

Като за начало - да предложим една закуска, приготвена във Philips Multicooker - омлет   chef



Необходими продукти: 4 яйца, 1 чаена лъчичка зехтин, подправки на вкус
Заготовка 5 минути, готвене 8 минути, програма BOIL.

Начин на приготвяне:
Разбийте яйцата в купа, добавете сол и пипер.Разбъркайте с вилица.
Добавете 1 бучка масло/олио в съда за готвене.Натиснете MENU бутона и изберете програма за готвене BOIL. Задайте 8 минути време за готвене.
Когато маслото се разтопи, добавете яйцата.Затворете капака.
Когато готвенето свърши, Multicooker автоматично преминава в режим KEEP WARM.
След като готвенето свърши, изключете уреда от кабела.

Ако искате да приготвяте омлети с други съставки, освен описаните по-горе, трябва да зададете време 10 минути. Разбъркайте съставките с масло/олио, запържете 1 минута и добавете яйцата.

Bon appetit!

# 77
  • Мнения: 368
Дами, след вкусното предложение за закуска, направихте ли останалото меню за почивните дни?

# 78
  • Мнения: 0


Ето и обещаните от мен снимки на червена леща и пълнени чушки. Това е снимала щерката - това пускам.






Ето отблизо състоянието на съда отвътре, след двучасово готвене - впечатляващо чисто, нали!





Другото голямо предимство, което отчитам е, че докато красавецът Мулти си готви САМ, фурната ми също е заредена и програмирана с друго ядене за вечеря. Страшно съм доволна, че без мое присъствие мога да осигуря вече и избор, защото сме голяма фамилия, а не е като да няма капризи.
 Mr. Green

Добър апетит на всички!
Съботно-неделните кулинарни подвизи ще ги творим в движение.

# 79
  • Мнения: 368
Mrs. Multi, снимките са супер, изглежда много вкусно! Леща и пълнени чушки - наистина това са едни от най-любимите ястия от детството ни...  Heart Eyes
Утре сутрин предлагаме да забъркаме заедно постен кекс кафе с Philips Multicooker   chef

Възползвахте ли се от черния петък днес?  newsm78

# 80
  • Мнения: 368
Добро утро!   bouquet

За всички, които се намират в Бургас: обичаните водещи Лора и Стоян от Бон Апети ще готвят днес с Philips Multicooker в Mall Galeria!   chef
Заповядайте - за да се убедите в това колко много неща можете да приготвите с Philips Multicooker! Лора и Стоян ще отговорят на въпросите ви и ще имате възможност да спечелите Philips Multicooker!

Очакваме ви в 11:30! Simple Smile

# 81
  • Мнения: 2 169
Всичко е много хубаво,ако не беше реклама.

# 82
  • Мнения: 368
Всичко е много хубаво,ако не беше реклама.

красива белла, създадохме тази тема, за да запознаем вас, потребителите на BG-Mamma, с нашия нов продукт. Както казахме още при стартирането на темата, за нас се превърна в нещо като традиция да представяме всяко ново попълнение в семейството на Philips първо тук Simple Smile
Държим на мнението Ви, затова избираме тази форма, която е дискусионна. Смятаме, че продуктите ни са наистина първокачествени и не се страхуваме да ги подложим на тест именно тук Simple Smile

Още повече - смятаме, че обмяната на идеи / рецепти е нещо наистина ценно Simple Smile   bouquet

# 83
  • Мнения: 368
Дами, блогърката Диана Дойчинова (trydiani) приготви постен кекс кафе с Philips Multicooker.
Бихме искали да споделим с вас нейната рецепта (тя е избрала да използва силиконова форма за печене)

"Продукти:
1½ чаши брашно
1 чаша захар
¼ чаша какао
1 чаена лъжичка сода бикарбонат
½ чаена лъжичка сол
1/3 чаша олио
1 ч. л. ябълков оцет
1 прах ванилия /канела
1 ч.чаша дълго кафе, /може и разредено с вода/
1 ч.л. смляно кафе
¼ ч.чаша кандирани цитрусови корички
1 чаша = 240 мл

В купа се смесват пресятото брашно, солта и содата. Добавя се какаото, мляното кафе, захарта и ванилията. Разбърква се добре и прибавят олиото, кафето и оцета. Поръсва се с кандираните корички и хомогенизира окончателно.
В съда на Philips Multicooker се поставя силиконова форма /ф20/ за кекс, която , ако е необходимо леко се намазнява. В нея се изсипва кексовата смес, след което се затваря капакът. Натиска се бутона MENU и избира програма за готвене BAKE. Чрез бутона Temperature се задава 180 . Натиска се COOKING TIME и задава време за печене 45 минути. Следва натискане на бутона START и време за едно дълго кафе, с нежна звукова сигнализация, мултикукъра ще извести за края на програмата.
Когато програмата приключи, автоматично се преминава в режим KEEP WARM.  Проверява се за готовност с тест суха клечка, и ако е необходимо, /използвала съм по-висока форма/, се оставя за 5-10-минути в REHEAT  и отново тест суха клечка. Кексът се оставя леко да се охлади във формата, след което изважда и след пълното му изстиване нарязва и поднася."

Опитайте Simple Smile

А вие с какво бихте предизвикали Philips Multicooker?

# 84
  • Мнения: 115
Здравейте,

Страхотна тема, откраднах си няколко рецепти. Много практичен и полезен уред  Peace

# 85
  • Варна
  • Мнения: 2 443
Здравейте, момичета! Включвам се отново. Познайте какво опекох днес в мултикукъра? Баница!



Докато следобед си пиехме кафе със снаха ми, тя ме попита дали в мултикукъра може да се опече баница и така реших да проверя. Екпериментът се оказа повече от успешен, защото отдолу баницата хваща хубава хрупкава коричка, а вътре остава пухкава и сочна, предполагам благодарение на 3Д разпределението на топлината. Резултатът се хареса на всички у дома и опеределно ще бъде често повтарян, при това смятам да опитвам с различни пълнежи. Единственият недостатък е, че диаметърът на баницата е по-малък от стандартна тава, а тя става толкова вкусна, че ти се иска да ядеш с двойно по-голяма скорост.

Баница

250 г кори за баница
2 яйца
около 150 г сирене
кафена чашка зехтин
1/2 коф кисело мляко

Яйцата, сиренето и киселото мляко се разбъркват. Всеки един лист кора за баница се поръсва със зехтин, прегъва се на ширина на две и поръсва с 2 с.л. от разбърканата смес. Загъва се на руло, което се примачква като хармоника и се нарежда в кръг в купата на мултикукъра, която преди това е намазана със зехтин. И така, кора след кора, докато се напълни дъното на купата.

Уредът се включва на програма за печене BAKE за 45 минути на 180 градуса. Последните 5 минути, баницата се обръща наобратно, за да хване коричка, понеже в мултикукъра няма горен реотан. Резултатът е перфектен за небцето!

На тази баничка чудесно би й приличало домашно кисело мляко, но закваската, която си поръчах по интернет, още не е дошла и не мога да изпробвам тази програма на мултикукъра. Стискайте палци в понелник куриерът да почука на вратата ми с така чаканата закваска, че любопитството ми да видя резултата на домашното кисело мляко едва се сдържа.

# 86
  • Мнения: 224
ох изгладнях! Не бих отказала парче от баницата  Laughing

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
И аз съм притежателка на този уред от една седмица:) Правих ризото и кекс. Станаха супер и като цяло за мен е най-полезна функцията за отложен старт. Сутринта сложих лука,зеленчуците и ориза и вечерта имахме топъл ориз:) Следващият път ще кача и снимки!

# 88
  • sofia
  • Мнения: 114
От два дни съм с кукъра,сготвих пиле с ориз,стана чудесно.Днес реших да направя боб, но непрекъснато изкипява. Не знам как да си настроя самостоятелна програма и да намаля градусите на температурата,дали въобще е възможно това  newsm78

Как се настройва отложения старт?

# 89
  • SF
  • Мнения: 21 564
ademara, janin4eto_87, споделете от къде закупихте вашите уреди и на какви цени. Може и на лични, ако политиката на темата не позволява да се коментират сайтове и магазини тук.
Искам Дядо Коледа да ми донесе един такъв, но трябва да му пиша къде е най-изгодно.
Нека всеки, който си го купува, да споделя от къде. Пак казвам, ако е допустимо да го прави.

Общи условия

Активация на акаунт