КАРИБИ, БАХАМИ. От Флорида до Панамски канал...

  • 47 583
  • 287
  •   2
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 841
Покрай един круиз чета един американски форум и там казаха, че било за района на Мексико, Роатан, Белиз, но не пишеше за коя част на Мексико става въпрос. Круизите по-принцип спират в Козумел.

# 211
  • Сф
  • Мнения: 4 765
Ли лу, завидях ти за Мексико. Искам и аз ... Heart Eyes

# 212
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 782
Покрай един круиз чета един американски форум и там казаха, че било за района на Мексико, Роатан, Белиз, но не пишеше за коя част на Мексико става въпрос. Круизите по-принцип спират в Козумел.
Със сигурност там няма - информацията ми е от вчера

# 213
  • Мнения: 3 841
Покрай един круиз чета един американски форум и там казаха, че било за района на Мексико, Роатан, Белиз, но не пишеше за коя част на Мексико става въпрос. Круизите по-принцип спират в Козумел.

Със сигурност там няма - информацията ми е от вчера

Което е супер! Информцията от круиза във форума е от преди месец.

Впрочем има много webcameras в нета, където може да се види водата. Плая дел Кармен имат такава.

Последна редакция: пн, 28 сеп 2015, 19:52 от Смърфиетка

# 214
  • Мнения: 2 237

Пожелавам ти  Hug
На нас много ни хареса. Дори предложих на форумка комплекса, в който бяхме ние и също са останали много доволни.

# 215
  • София
  • Мнения: 3 771
St. Maarten - St. Martin


За вас, които тръгвате в тази посока.
St. Maarten - St. Martin

Една възможност на малка територия едновременно да сте в две държави Франция и Холандия.
Един от любимите ми острови с многобройни плажове, които си заслужават.
Често цитирания Maho не става за плаж, той е просто атракция. И не знам дали си струва да се ходи само заради снимки, ако имаш само няколко часа. Освен, че е твърде опасен, едва ли може да останеш там и да се препичаш спокойно. Същото можеш да го снимаш и съвсем близо до нас, на остров Скиатос в Гърция.
Да, минахме от там, но ме хвана яд, че трябваше да чакаме твърде дълго, само за да се появи самолет.
След което директно се отправихме към Orient Bay, това е един от най-хубавите плажове не само на острова…Изкарахме страхотно, макар не много дълго, трябваше да видим и други.
Прехвърлихме се на островчето Pinel, което бяхме планували както за плаж, така и за разходка.
Там обядвахме, обиколихме малко и после почивка на плажа. Изберете този, който гледа към Saint Martin, пясъчен и красив. Има и каменист, който само видяхме.
Върнахме се и набързо обиколихме още няколко плажа, като твърдо решихме следващ път да отделим времето само за плажове на острова.
Трябваше да отидем до Филипсбург, където имахме планувана разходка с корабче в красивата лагуна Great Salt Pond.



Това мини круизче е прекрасно, защото виждаш всичко кацнало на брега от всички страни на лагуната. Луксозни вили и постройки, супер скъпи яхти и още много.
Самото пътуване с корабчето беше атракция с песни и танци на народите, жива музика.
Много доволни, бързайки направихме малко шопинг на Front Street, има прекрасни магазини.
И времето свърши, трябваше да потегляме, до следващия път.
Вечерта в ресторанта, ни казаха, че сме направили най-доброто възможно на острова.
Пасажери, които са били на острова на почивка, като ни дадоха идеи за следващи посещения, най-вече плажове, както и ние си мислехме.

А плажовете са толкова много:

# 216
  • Мнения: 68
Здравейтее   Simple Smile  Ние  тръгваме  за  Маями  в края  на месеца.Ще  обиколим  Бахами,Кайманови  острови,Козумел  и  Ямайкаа.. Някой  ходил ли е  по това  време на  годината  специално  за островите  питам  ?как е времето  какво  да  се  види   и  всякаква полезна  информация   Simple Smile

# 217
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейтее   Simple Smile  Ние  тръгваме  за  Маями  в края  на месеца.Ще  обиколим  Бахами,Кайманови  острови,Козумел  и  Ямайкаа.. Някой  ходил ли е  по това  време на  годината  специално  за островите  питам  ?как е времето  какво  да  се  види   и  всякаква полезна  информация   Simple Smile

Да, това време е идеално за круиз на Кариби или Бахами.
Виж сама на снимките...
В темите има писано за тези острови, които и ние сме посетили...
Ако имаш все още конкретни въпроси за тях, ще ти отговоря.

# 218
  • Мнения: 68
BLED  мерси  за  отговора  Hug Нямам конкретни  въпроси  ...Другата  седмица  тръгваме  и  след  круиза  ще останем  по  дълго  в  Маями,имаме  близки  който  живеят  там...
Приятни почивки на  всички  Sunglasses Simple Smile

# 219
  • Мнения: 3 841
Angel ME - супер готина ваканция ви пожелавам. И като се върнете, да споделиш с нас как е било и да ни покажеш малко снимки от прекрасните места, които ще посетите.  Peace

# 220
  • Мнения: 68
Благодаря   Смърфиетка   Simple Smile  Задължително  ще  пусна  снимки   тук  Simple Smile   Прекрасни  пътувания  на  всички  желая  Simple Smile

# 221
  • Мнения: 2 237
Приятно изкарване и от мен Hug
Ще е страхотно!

# 222
  • София
  • Мнения: 3 771
BLED  мерси  за  отговора  Hug Нямам конкретни  въпроси  ...Другата  седмица  тръгваме  и  след  круиза  ще останем  по  дълго  в  Маями,имаме  близки  който  живеят  там...
Приятни почивки на  всички  Sunglasses Simple Smile

angel ME
И от мен пожелания за страхотно изкарване и хубаво време.

С регистрация за този бюлетин ще получавате непрекъснато новини от Карибите...
http://caribjournal.com/category/news/regionalnews/

# 223
  • Мнения: 3 841
Имам нужда от малко помощ! Praynig Другата събота летим за щатите, където точно досега имахме резервации за Ню Орлеанс. Но изходната точка беше Орландо и щяхме да пътуваме много дълго и т.н. Та набързо решихме да си останем 7 нощувки в Орландо, а Ню Орлеанс го оставяме за друг път. Намерихме хубав хотел в Орландо, колата е резервирана и сега накъде се пита в задачата. newsm78 Там съм била само в аутлет. Със сигурност пак ще има шопинг, един ден за Кенеди центъра, един ден (Коледа) до Маями да се видим с нашите приятели и остават 2 дни. Какво да правим? Парковете отпадат, или поне Дисни. Нямаме деца, а ние сме на 40+. Дайде някаква идея кой парк е подходящ за нас, разни влакчета не ни харесват. А евърглейдс какво е? Далеч ли е? Като си има предвид, че е точно по ваканционно време, не искам да си представя тъпканицата по парковете, особено тези с изцяло детска насоченост. Хотелът е с много добър воден кът, ама след Орландо следва 7 дневен круиз, та ще имаме достатъчно време за плаж и басейни.  Wink Имало някакви водни паркове, такива неща ни харесват. Ама дали са подходящи за нас или са по към деца ориентирани.  newsm78 Всякакви идеи и информация са добре дошли.  Hug

# 224
  • София
  • Мнения: 16 197
Мие сме почти по същото време там Simple Smile, какво съвпадение! Общо 5 възрастни, от които 3 над 40, един на 24 и един на 35. Ние на 23.12 сме на Cape Canaveral, 24 и 25 - Юнивърсъл Студиата (ние сме ходили, има какво да се види), иначе Epcot и Seaworld съм чувала, че си струват посещението. Когато се до Маями, можете да отскочите до Кий Уест.

Ние на 27.12 се качваме на круиза, вие кога?

Общи условия

Активация на акаунт