Тест за овулация - въпроси /тема 2 /

  • 126 069
  • 754
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 36 020
Добре дошли в новата тема   Hug

 
Тестовете  за Овулация засичат Пика на ЛХ, хормона отговорен за Овулацията
Нормално е да има 1 до 2  последователни (+) теста за О.
3 и повече не е нормално и може да показва, че има проблем.




Условия, за правилно проведен тест:
- по едно и също време на деня - от 15.00 до 18.00 часа - избирате си някакъв час и го спазвате
- тестовете за О. се правят от (-) до (-)
- да не сте пили вода и пишкали 2-3-4 часа преди теста

Пикът на ЛХ се определя по-лесно, ако  събирате и номерирате тестовете


Тестването започва -  взависимост от  дължината на МЦ






  Тестът за О. е положителен когато Контролната и Тестовата линия са с еднакъв интензитет или Тестовата е по-наситена от Контролната линия




О. настъпва от 12 до 48 час след пика на ЛХ
 

                         Тестът за О., не ви гарантира, че ще има такава.
При домашни условия О. се доказва чрез измерване на БТ.


Да за покажете снимки на тестовете, може да използвате:  http://prikachi.com/



Старата тема

Последна редакция: сб, 11 окт 2014, 16:33 от AnMary

# 1
  • Мнения: 566
Първа в новата темичка. Денис благодаря ти, много си полезна и даваш отговори на много момичета както в тази, така и в други теми в този форум!     bouquet   

# 2
  • Мнения: 19 691
Благодаря за новата тема.

# 3
  • София
  • Мнения: 716
И аз благодаря, Денис! Не знам с какво се занимаваш извън форума, но тук си ни много ценна! Hug

# 4
  • Мнения: 29
Dennni, Cristi не знам как е при другите, но на мен също тестовете са ми от ибей и чертата ми се насити дори повече от контролната (но стана по-късно от когато си го очаквах аз).

# 5
  • Мнения: 173
Ето го моят случай, момичета



Еднакви ми се струват. Цикълът ми е 32-33 дни. Температурата също няма промяна. Цервикалната ми слуз е бяла, неразтеглива, но не и лепкава - нещо средно. Как мислите? Ще има ли овулация? Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 36 020
Според мен - няма (+) тест
Мери и БТ - тя ще покаже дали е имало или не О.

# 7
  • Мнения: 173
Според мен - няма (+) тест
Мери и БТ - тя ще покаже дали е имало или не О.

И тя няма промяна.

# 8
  • Мнения: 28
И аз да се запиша в новата тема Simple Smile

# 9
  • Мнения: 20
И аз се записвам да ви следя Simple Smile . На мен ми е първи месец с тестовете и за сега съм 11 ден с излючително бледа линийка (едва забележима). Да видим занапред. Задължително ли трябва да се правят до 18 часа? При мен е почти невъзможно на работа да ги правя.

# 10
  • Мнения: 29
Ето го моят случай, момичета



Еднакви ми се струват. Цикълът ми е 32-33 дни. Температурата също няма промяна. Цервикалната ми слуз е бяла, неразтеглива, но не и лепкава - нещо средно. Как мислите? Ще има ли овулация? Simple Smile


И според мен няма положителен! До колкото виждам си си ги правила до 17-тия ден само Wink. Съветът ми е ледващия път да ги продължиш докато не видиш еднаква или по-наситена чертичка от контролната!
На едно от момичетата в друга тема с твоята продължителност на цикъл й показа положителен на 20-ти ден. Тя обаче не се отказа, мери темпито до дупка Grinning (до последно). Малко й се изчака чакането, но накрая имаше успех. Аз започнах след нея да се меря и също малко се бях отчаяла и мислех, че никога няма да се насити достатъчно...на мен на 17-ти ден ми се насити. Моя цикъл е м/у 28/ 30 дни.

Лек ден и успех! Simple Smile

# 11
  • Мнения: 29
И аз се записвам да ви следя Simple Smile . На мен ми е първи месец с тестовете и за сега съм 11 ден с излючително бледа линийка (едва забележима). Да видим занапред. Задължително ли трябва да се правят до 18 часа? При мен е почти невъзможно на работа да ги правя.


Здравей! Току що погледнах упътването на ибейските тестове. Не знам как е твоя, виж си листовката, но на тези дават ,че трябва да се правят м/у 10:00 - 20:00ч Wink Ако са ти същите можеш да ги правиш и след работа. Не знам дали знаеш обаче, че задължително се правят в един и същи час и без никакви течности, и ходене до Wc 2-3-4 часа преди това.

# 12
  • Мнения: 4
И аз се записвам да ви следя защото много ме вълнува тази тема. До сега съм си вземала тестовете от аптеката, но този път съм решила да ги поръчам от ебей дали са толкова качествени или са едни и същи.

# 13
  • Мнения: 173
Yana Yaneva не съм се отказала да ги правя. Както пише на листа, 17тият ден беше вчера, т.е. днес продължавам, но ми се струва, че вече трябваше да има положителен. Нормално ли е да се задържа на едни и същи нива толкова време хормонът?

# 14
  • Мнения: 29
Yana Yaneva не съм се отказала да ги правя. Както пише на листа, 17тият ден беше вчера, т.е. днес продължавам, но ми се струва, че вече трябваше да има положителен. Нормално ли е да се задържа на едни и същи нива толкова време хормонът?

На този въпрос дали е нормално не мога да отговоря, тъй като не съм наясно. Гледам да пиша само като съм сигурна за нещо, да не объркам някой допълнително.
На мен например ми се виждаше слаба чертичка още от 11-тия ден. След това се насити доста, но не достатъчно като за положителен. Пак намаля насищането и стана почти невидима. Продължи до последно да се вижда някаква чертичка..Много се бях сдухала, че нещо не ми е наред, но тук момичетата ме нахъсаха да продължа тестването. Добре, че ги послушах, защото на 17-ти ден чертичката ми беше по-наситена от контролната. Голям кеф ми беше и облекчение, че всичко ми е оки. Аз меря и БТ, бях си казала, че докато не се покачи БТ няма да прекъсвам тестването. Момичето което ме нахъсваше да се тествам беше въпросното с на 20-ти ден О. Така че смело и ми се струва, че няма място за чудене с тия тестове или е положителен или не (или е еднаква - по-наситена чертичката от контролната или не е).
Мерейки си БТ след положителния тест се покачи и мисля, че всичко ми е точно. Съответно защо и на теб да не ти е  Wink и при мен все се виждаше чертичка..
ПП: Относно това, че не си се отказала да се тестваш и тези тестове са до вчера - Съжалявам, че съм пропуснала инфото, просто не мога да изчета всичко, все пак и работя Simple Smile .

Общи условия

Активация на акаунт