Тест за овулация - въпроси /тема 2 /

  • 126 122
  • 754
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 78
Реших да пусна нещо, за което търсех информация преди малко. Видове цервикална слуз със снимки. Нали е спомагателен метод за измерване на овулация.
Дано е полезна на още някого:

Скрит текст:

Такава е слузта в периодите, когато не е подходящо за зачеване, защото сперматозоидите не могат да плуват лесно в нея


Кремообразна слуз. Зачеване е възможно, но е трудно за сперматозоидите да се движат в нея


Водна слуз. Подходяща за зачеване. Обикновено се появява непосредствено преди овулацията.


Белтъкообразна слуз. Най-подходяща за зачеване.

Слузта може да е прозрачна, бяла или бледо жълта (крем цвят). При всяка жена може да бъде различен цвят.

Последна редакция: ср, 12 мар 2014, 16:50 от AnMary

# 46
  • Мнения: 1 709
Следя темата, не пиша тук, но се включвам с молба. coco_bear, може ли да помоля снимките да са в скрит текст?

# 47
  • Мнения: 298
И аз моля снимките да бъдат махнати , защото като отворих темата ми се доповръща (с извинение,но си беше точно така)! Чак толко образно нека не става... Бихте ме отказали да влизам в бг-мама с подобни снимки!

Благоаря предварително!

# 48
  • Мнения: 78
Извинете ме.  Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 1 709
Благодаря  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 298
И аз мерси!  Simple Smile

# 51
  • Мнения: 1 421
Здравейте, дами! bouquet

Цикълът ми е на 31 дни и днес ми е денят за започване на тестовете за О.(за първи път ги правя).Вчера късно вечер усетих неразположение и промяна в Церв.С.  Днес направих теста - както е по упътване - не съм ходила до WC  поне 3 часа преди тестването. Смятам теста за положителен, тъй като тестовата черта е наситена една идея по-малко от контролната.  Малко ми е странно, очаквах да почна от отрицателни, но не и от положителен още от първия ден. newsm78

Та въпросът ми е - да продължавам ли с тестовете?

# 52
  • София
  • Мнения: 3 390
А кой ден ти е днес?
Да, продължи до отрицателен.

# 53
  • Мнения: 1 421
А кой ден ти е днес?
Да, продължи до отрицателен.

13 ден от МЦ ми е днес.Сега имам доста силнички болки в десния яйчник и телесна Т. 37. Надявам се, че не сме изтървали момента.Вчера пропуснахме  luvbed

Възможно ли е О ми да е толкова рано, т.к този месец МЦ ми закъсня с 6 дни newsm78

# 54
  • София
  • Мнения: 3 390
Ако днес ти е 13-ти ден и имаш положителен тест, може би утре-вдругиден ще е овулацията,т.е. на 14/15 ден. Тогава М.е очакван на 28/29ден.МОжеш да си направиш сметката дали обикновено ти е толкова.
Меренето на Т ще е показателно.

# 55
  • Мнения: 1 421
Ако днес ти е 13-ти ден и имаш положителен тест, може би утре-вдругиден ще е овулацията,т.е. на 14/15 ден. Тогава М.е очакван на 28/29ден.МОжеш да си направиш сметката дали обикновено ти е толкова.
Меренето на Т ще е показателно.

От минимум 6 месеца МЦ е на 31 дни, затова и започнах с тестовете днес, но явно този месец ще е по къс. Но пък може и да имам късмет.Благодаря за отговорите Beauty  bouquet

Здравейте отново!Преди малко си направих тест за О, но е с едвам едвам забелязваща се втора чертичка, а и след болките в десния яйчник късно снощи - може ли вече да се е пукнало яйцето и да смятам ли този днешен тест за отрицателен?

Забравих да кажа, че към обяд телесната ми температура беше спаднала до 36.3, а сега е 37.01

Последна редакция: нд, 23 мар 2014, 19:39 от AnMary

# 56
  • Мнения: 298
Забравих да кажа, че към обяд телесната ми температура беше спаднала до 36.3, а сега е 37.01


Според мен О е минала, след като температурата днес се е качила толко.

# 57
  • Мнения: 1 421
Явно вчера фоликулът се е пукнал. За мое съжаление не почнах по рано с тестовете, но като за първи месец с цикъл от 31 дни не мислех, че трябва да почна по-рано от 13ти ден, както е в упътванията. Значи няма смисъл да хабя тестовете за О


Остава само да чакам резултат началото на април Simple Smile Успех на всички мечтаещи EFP 1stroller preggo

Последна редакция: пн, 24 мар 2014, 12:28 от NikoStorm

# 58
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Бих искала да помоля някой, който добре разчита графики, за един поглед на моята?! Едва от този месец съм започнала наблюдение на овулацията и съм леко неориентирана какво се случва  Blush
Надявам се графиката се вижда?!

# 59
  • Мнения: 1 421
Бих искала да помоля някой, който добре разчита графики, за един поглед на моята?! Едва от този месец съм започнала наблюдение на овулацията и съм леко неориентирана какво се случва  Blush
Надявам се графиката се вижда?!

Какво точно те притеснява в графиката?

Общи условия

Активация на акаунт