Тест за овулация - въпроси /тема 2 /

  • 126 147
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 191



Да продължавам ли да правя? Има още 10-11 дни до менструацията ми.


Колко дни ти е цикъла по принцип? Правиш ли акуратно тестовете? Хормони изследвани ли са? За пръв път ли правиш тестове?
Чертата ми се вижда най-наситена на 18-ти ден, въпреки, че не е положителн според указанието на тестовете. Аз имах един цикъл, в който овулацията ми беше настъпила на 13-ти ден вместо на 17-ти и тъкмо когато започнах да тествам чертата вече изчезваше, въпреки, че при теб в дните има насищане newsm78.
Според мен е редно за този месец да спреш вече и да отидеш на гинеколог за да потвърди изобщо имало ли е овулация. БТ мериш ли? Ако да, там какво се случва?


Имам въпрос. При точна менструация 28 дни и кървене 7, колко теста трябва да направя. Разбрах, че трябва да започна от 12тия ден, но колко да предвидя.
Питам, защото тукашните тестове са различни от тези, които показвате. Има опаковки по 5 например, и по 10. Слагат се в едно устройство и се появява усмихнато човече когато има овулация.
Та днес ми свърши и ще купувам утре такъв тест за пръв път. Каква опаковка да купя, според вас?

Ако за пръв път ще следиш и не си наясно със симптоматиката на овулация си вземи 10. Ако се наложи на по-късен етап (следващи цикли) ще следиш с 5,т.к ще си по наясно със симптомите на настъпващата овулация Peace

# 31
  • Мнения: 4
 до момента съм ползвала само лентички и сега мисля да си ги купя от Англия, защото ще закупя повече бройки. При мен много трудно се уславя овулация, защото имам поликистоза.

# 32
  • Мнения: 173
Колко дни ти е цикъла по принцип? Правиш ли акуратно тестовете? Хормони изследвани ли са? За пръв път ли правиш тестове?
Чертата ми се вижда най-наситена на 18-ти ден, въпреки, че не е положителн според указанието на тестовете. Аз имах един цикъл, в който овулацията ми беше настъпила на 13-ти ден вместо на 17-ти и тъкмо когато започнах да тествам чертата вече изчезваше, въпреки, че при теб в дните има насищане newsm78.
Според мен е редно за този месец да спреш вече и да отидеш на гинеколог за да потвърди изобщо имало ли е овулация. БТ мериш ли? Ако да, там какво се случва?

Последните 5 месеца е 32-33 дни цикълът ми, т.е. трябва да ми дойде около 15-16 март.

Мисля, че изпълнявам точно указанията при тестовете, въпреки че чета различни неща. Не ям и не пия по 2-3 часа преди тях и се старая да са в един и същи час следобед. Да, за първи път ги правя.

Нямам никакви изследвания.

Температурата имаше покачване около 01.03, НО тогава се събуждах по-късно, тъй като бяха почивни дни и е възможно да е грешна.

Според мен има шанс овулацията да е тези дни. Как мислиш? newsm78

# 33
  • Мнения: 3 191

Последните 5 месеца е 32-33 дни цикълът ми, т.е. трябва да ми дойде около 15-16 март.

Мисля, че изпълнявам точно указанията при тестовете, въпреки че чета различни неща. Не ям и не пия по 2-3 часа преди тях и се старая да са в един и същи час следобед. Да, за първи път ги правя.

Нямам никакви изследвания.

Температурата имаше покачване около 01.03, НО тогава се събуждах по-късно, тъй като бяха почивни дни и е възможно да е грешна.

Според мен има шанс овулацията да е тези дни. Как мислиш? newsm78

Ако цикълът ти е редовен, според мен е била около 28.02 - 01.03. Около тези дати не наблюдава ли усилено отделяне на ЦС? Дано да не си права, че предстои овулация тези дни, т.к. това означава, че цикълът ти почти ще удари 50 дни  #Crazy ,което не е добре.

Ако се наложи, за следващ цикъл смени вида тестове (или поръчай от ибей или вземи Клиър Овю), т.к смятам, че Овю са с много ниска чувствителност и абсолютно винаги изкарват черти, които са подвеждащи ooooh!

А как е бил цикълт преди 5-те месеца? newsm78

# 34
  • Мнения: 173
Някъде там (28.02-01.03) бях писала за ЦС. Беше по-обилна, но беше бяла и не особено разтеглива. А е имало случаи, когато е била прозрачна  и много разтеглива. Мисля, че такава трябва да е.

Преди 5те месеца вземах 2 месеца ОК поради киста. А преди тях не беше особено редовен, тъй като се регулираше след кюртаж, но беше по-кратък (28-29 дни).

# 35
  • София
  • Мнения: 716
Момичета, искам да попитам нещо тези от вас, които използват ибейски тестове за овулация.

За първи път се тествам с такива и досега се появява или само контролната черта или контролната + втората, която е едва забележима, като сянка (всъщност само веднъж се появи малко по-бледа втора - миналия петък, но пак не достатъчно наситена, за да е положителен тестът). Предвид БТ, която меря всяка сутрин - не е възможно да е минала овулацията, а и аз препишквам тестове от доста по-рано. Възможно ли е тези ибейски тестове да не са така чувствителни. Thinking
С Oview имам чувството, че и на 4-5 ден от цикъла ще ми покаже и втора черта, макар и много бледа.

Днес ми е 22 ден от цикъла, но предвид направените пълни хормонални изследвания (с много добри резултати) - овулацията трябва да е по-късно от 14 ден.

Моля ви да споделите как е при вас... Praynig

# 36
  • София
  • Мнения: 501
Веси, от кои тестове ползваш?

Аз ползвам One Step - от най-чувствителните (20miu/ml) ето линк: http://www.ebay.co.uk/itm/50-OVULATION-PREGNANCY-FERTILITY-TEST- … sh=item2300bca5f2

Мислех си и аз в началото, че са калпави и нищо не хващат, но проблема си се оказа че е в моя телевизор - сега, когато има пик на LH, тестовата черта е доста по-ярка дори от контролната, правила съм си проба дори да не спазвам условията за непиене на вода и непосещение на WC.

Скрит текст:


# 37
  • София
  • Мнения: 716
Същите ползвам и аз. Peace
И при теб ли, преди овулацията, не е имало втора черта? Rolling Eyes

Започвам да се плаша с тази късна овулация... Confused Sad Cry

# 38
  • Мнения: 935
Веси,нещо и на мен не ми върви с ибейските тестове...не ми се насищат достатъчно и това си е.Сега си взех други
http://www.boots.com/en/Clearblue-Ovulation-Test-kit-7-Tests_1743/
Скъпи са ,но ги намерих в амазон доста по-изгодно...
 Вчера ,макар и на 7-ми ден и по-бледа линия от контролната,но я има и се вижда ясно:
Скрит текст:
телефона ми прави лоши снимки,но пак ясно се вижда,а все пак е още от 7-ми ден..
Два месеца се мъчих с ибейските и нещо не се оправям с тях,все си мисля,че явно в мен е проблема,щом всички са доволни от тях....но все пак този път реших да пробвам с други...

Като гледам графиката ти ме навява на мисълта,че О при теб май е била на 19-ти ден,но трябва БТ да ти се повиши още и да се задържи висока,но определено имаш някакво покачване след 19-ти ден...

# 39
  • София
  • Мнения: 501
Момичета, при мен си се насищат идеално. Не се насищаха, когато имах проблем и той явно е блокирал овулацията. Още на първия месец след операцията ми си отчетоха много ясна тестова линия (друг е въпроса, че положителния О тест не гарантира, че ще има такава).

# 40
  • Мнения: 298
Здравейте! Да се включа и аз Simple Smile Само 1 месец съм ползвала тестове за О (ибейски бяха) и съм доволна от тях. Показаха 2-ра чертичка дори по-наситена от контролната. Овулацията обаче се оказа, че ми е по-късно отколкото очаквах и си падна чакане  (17-ден беше положителният ми).

# 41
  • София
  • Мнения: 716
Благодаря ви, момичета! Hug

След малко ще препишкам един тест, да видим какво ще е положението днес. Praynig

# 42
  • Мнения: 1 185
и аз правя от тези от ибей като дзвероника-отчитат си! Исках да питам този месец имах подобно на тази снимка (от нета е) тест
http://www.babyplan.ru/gallery/image/52-sov-24/
 като този втория, близки са, но дали се счита за положителен  newsm78   bouquet

# 43
  • Мнения: 298
и аз правя от тези от ибей като дзвероника-отчитат си! Исках да питам този месец имах подобно на тази снимка (от нета е) тест
http://www.babyplan.ru/gallery/image/52-sov-24/
 като този втория, близки са, но дали се счита за положителен  newsm78   bouquet

Здравей Simple Smile Да не те разочарован, но мисля, че не е положителен. Най-горният е положителен. Според мен средния не е, защото в опаковката изрично са казали чертичката да е еднаква или по-наситена, пък тази на средния тест е по-малко наситена от контролната.
Виж и утре какво ще покаже! Wink

# 44
  • Мнения: 1 185
ще кача по-късно моите тестове, че тази снимка е примерна, но не са достатъчно наситени, а пък имах силни болки и леко зацапване, като от Ову ...  Tired

Ето и снимката
Скрит текст:
Според вас дали е + ?

Последна редакция: вт, 11 мар 2014, 22:28 от ❤ Azira_smile ❤

Общи условия

Активация на акаунт