Çalıkuşu с Бурак Йозчивит и Фахрие Евджен, и актьорите - преди и сега *Тема 15*

  • 45 932
  • 751
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 418

Çalıkuşu


bir Reşat Nuri Güntekin eşeri


Всеки вторник по Kanal D от 22,30 часа

Начало: 24 септември 2013 година


Продукция:

Продуцент: Тимур Савджъ

Режисьор: Чаян Ърмак/Доан Умит Караджа

Сценарист: Севги Йълмаз


В ролите:


Су Кутлу (Мишел), Еге Кьокенли (Мари), Алптекин Сергенчти (Левент), Бенгю Ергин (Мюжгян), Пънар Чаалар Гентюрк (Мюневер), Хилми Джем Интепе (Юсуф), Аслъ Ичозю (сестра Алекси), Макбуле Мейзиноулу (сестра Матилд) и други.


АНОНС:

"Чучулигата" e урок по търпение и поддържане на надеждата жива. Това е куражът, силата на тези, които едва сега тръгват на път в едно пътешествие, пълно с неизвестни. Това е юмрукът в гърлата на влюбените... В същото време това е и чувството за цялост и хармония. По-висше от принадлежността. По-висше от чувството за откъснатост, от чувството за намиране на себе си и накрая от чувството да станеш "един". Разказ за дългоочакваното събиране... "Чучулигата" е разказ за порастването на едно момиче, което е загубило родителите си много рано, разказ за живота и себеопознаването. Заедно с историята за пътешествието на едно момиче с разбито сърце, ще станем свидетели и на историята на една държава. Всичко това се случва по време на масови трансформации, в епоха на нововъведения. Нито консервативни , нито модерни времена... Нито нови, нито стари... Годините на прехода, годините на "болката"... Също като това момиче, което е разпокъсвано между сърцето и ума си, нито още жена, нито дете... Като детето-жена Фериде... И докато цяла една държава се строи наново, това дете-жена ще се възкръсне от пепелта. "Чучулигата" е история за един път, за едно пътуване. Фериде, в което и да е кътче на Анадола да отиде, всички пътища водят към любовта, към Кямран. "Чучулигата"- тази неповторима само по себе си творба на турската литература е позната на почти всички жени, много от които вземат Фериде за пример!


]

СНИМКИ ОТ СЕРИАЛА:




Последна редакция: вт, 18 мар 2014, 22:27 от ·٠•Snejka•٠·

# 1
  • Мнения: 1 870
Супер темичка  bouquet

# 2
  • Мнения: 5 096
Снежка, темата е супер! Да ни върви на много емоционални и романтични епизоди! Записвам се, за да не ви изпусна,че днес няма сигурно да мога да влизам  Sad Хубав ден,чучулиги Hug

# 3
  • Мнения: 14 497



                          Снеже Heart Eyes

                 


  За пореден път ни създаваш уют и желание да коментираме любимия си сериал  ,с надежда сериите  занапред да са вълнуващи , с  много романтика и все по близо до романа.

Приятни моменти в темата чучулиги Hug Hug Hug

# 4
  • Мнения: 24
 Hug Здравейте,чучулиги Hug
Снежка  bouquet темата е много красиво оформена.Супер си! Приятен ден на всички. На Литъл успех на изпита утре.

# 5
  • Мнения: 14 497

 Аз започнах отново да живея с много очаквания за сериала-честно!
По едно време бях загубила надежда ,   че нещо освен Фериде и Кямран може да ме задържи  в  темата и сериала.

От вчера ,след 22 серия ми се струва , че частите от пъзела се нареждат и заемат  местата си.

Нали в крайна сметка любовта трябва да победи и то при такива кадърни и красиви Ф/Ф  и Б/К
Любовта побеждава  и Света  ,ако има ......химия , привличане ,компромиси!

Кямран доста гузен , а Фериде влюбена и с надежда

# 6
  • Мнения: 3 233
Здравейте, добра среща  Simple Smile Снежи, благодаря  Hug
Колко се промени Фериде от първите серии..........стана и по-тъжна...

# 7
  • Мнения: 2 155
Привет!  Hug Hug Hug
Снеже   bouquet
Снощи изгледах 22 епизод, реших да се отчета с мнение, но не ми се получи. Embarassed
Всъщност епизодът ми хареса, беше логичен. Но ми беше и малко тягостен. Защото всички персонажи вкупом ги съжалих. Дори и Нериман.  Реално погледнато заслужава да си плати за мизериите, които сътвори в "името на любовта". Но пък всеки да те подритва като нежелан боклук в конака си е жестоко.
Като гледах Бесиме как прозря истината, че е госпожа Никоя без Сефейтин и за нея ми стана болно. Но въпреки това не очаквам никаква промяна от нейна страна, пак ще издевателства над останалите, единствено ще пожали сина си.
За Фериде хем ми беше жал, хем се радвах за това, че е най умната и борбена жена в къщата. Прояви характер и им заяви, че няма да се остави да я водят за носа. Въобще френското възпитание и образование дават плодове.
За Сефейтин  ми беше много мъчно. Вместо да изпише вежди, той доста очи извади. И от това най много му тежи. А пък защото каза, че не би искал да се роди отново, очаквам в някой от следващите епизоди да се спомине.  Praynig
За Кямран ми беше най малко жал. Wink Ами отдавна съм му вдигнала мерника и то не заради Нериман, ами заради самия него и отношението му към Фериде. Та сега малко злорадо чакам да си сърба попарата, дето я надроби. Naughty
Вече с желание чакам следващия епизод, защото разбрах че Фериде ще замине. Само се моля сценаристката да не вземи да си играе на иди ми, дойде ми, че пак ще  smile3514
Хубав ден!  Hug

# 8
  • Мнения: 444
Здравейте чучулиги,хоп и аз в темата да ви следя и отивам да гледам 22 серия. Hug

# 9
  • Мнения: 1 159
Здравейте милички!
Благодаря за поредната прекрасна тема.
С пожелания да я споделим с удоволствие,
ви желая само положителни емоции!

  Kissing Heart

# 10
  • Враца
  • Мнения: 6 672
Здравейте в новата тема!  Hug Hug Hug

Снежи,  Hug Hug
Синьото е любимия ми цвят  Laughing Laughing
(но не съм от Левски  Laughing Laughing)



Скрит текст:
Привет!  Hug Hug Hug
Снеже   bouquet
Снощи изгледах 22 епизод, реших да се отчета с мнение, но не ми се получи. Embarassed
Всъщност епизодът ми хареса, беше логичен. Но ми беше и малко тягостен. Защото всички персонажи вкупом ги съжалих. Дори и Нериман.  Реално погледнато заслужава да си плати за мизериите, които сътвори в "името на любовта". Но пък всеки да те подритва като нежелан боклук в конака си е жестоко.
Като гледах Бесиме как прозря истината, че е госпожа Никоя без Сефейтин и за нея ми стана болно. Но въпреки това не очаквам никаква промяна от нейна страна, пак ще издевателства над останалите, единствено ще пожали сина си.
За Фериде хем ми беше жал, хем се радвах за това, че е най умната и борбена жена в къщата. Прояви характер и им заяви, че няма да се остави да я водят за носа. Въобще френското възпитание и образование дават плодове.
За Сефейтин  ми беше много мъчно. Вместо да изпише вежди, той доста очи извади. И от това най много му тежи. А пък защото каза, че не би искал да се роди отново, очаквам в някой от следващите епизоди да се спомине.  Praynig
За Кямран ми беше най малко жал. Wink Ами отдавна съм му вдигнала мерника и то не заради Нериман, ами заради самия него и отношението му към Фериде. Та сега малко злорадо чакам да си сърба попарата, дето я надроби. Naughty
Вече с желание чакам следващия епизод, защото разбрах че Фериде ще замине. Само се моля сценаристката да не вземи да си играе на иди ми, дойде ми, че пак ще  smile3514
Хубав ден!  Hug


Снейк, за Кямран  Hug Hug
Аз окончателно му вдигнах мерника след романтичната вечеря, след като почти изкара Фериде "виновна" и за това, че има петно от червило на яката  Laughing Laughing Laughing
Много прошки получи и ще продължава да получава от Фериде, въпреки, че повечето не ги заслужава.
Особено в последния епизод Кямран ми се срина в очите със своето държание - беше като мекотело. Нямаше нищо мъжко в него по отношение на Фериде.  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! (освен ножа на гърлото на тези, които дойдоха при Юсуф)
Това е моето мнение за Кямран - може на вас да ви харесва този Кямран, но на мен - не (точно лъжльовците ги ненавиждам). Очаквам Фериде да го пече на бавен огън в по нататъшните епизоди  smile3508


И аз се опасявам от това да няма иди ми-дойди ми чак до края на сезона  #2gunfire

# 11
  • Мнения: 2 155
Ан жи  Hug, на Кямран съм му ядосана и за написаното от теб. Но най много му се ядосах, когато разбрах как е отстранявал конкуренцията си. И тя милата си е мислила, че никой не я харесва и иска. А той през това време си е сменял гаджетата като носни кърпички.  Затова много ми се ще той да научи за обожателите и не от дневника, а да има възможност лично да се срещне с някой от тях. Впрочем първата изненада вече е факт - Юсуф. Чакам реакцията му.

# 12
  • Мнения: 8 418
Здравейте в новата тема!  Hug Hug Hug

Снежи,  Hug Hug
Синьото е любимия ми цвят  Laughing Laughing
(но не съм от Левски  Laughing Laughing)


Аз съм, ама напоследък само ме разочароват.  ooooh!


Предвидливо вчера не даваха епизод. Мачът е минал даже малкият сополанко. Shocked


Тотал


1.   CHELSEA-GALATASARAY   STAR TV   16,15 38,22

2.   KUCUK AGA                       KANAL D    11,76 27,58


А/В група


1.   CHELSEA-GALATASARAY    STAR TV   19,76 43,28

2.   KUCUK AGA                       KANAL D    11,93 28,67

# 13
  • Враца
  • Мнения: 6 672
Снейк,   newsm10



# 14
  • Мнения: 14 497

Добър вечер момичета Hug Hug Hug

Идвам при вас с популярна  песен изпълнена ooooh! от нашата Катина.


Последна редакция: ср, 19 мар 2014, 21:58 от sebilMM

Общи условия

Активация на акаунт