Четки за грим-5

  • 75 462
  • 732
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31 195
Ч Е Т К И    З А    Г Р И М





Описание на четки на четки Real Techniques, Sigma, NARS, M.A.C и Chanel, e.l.f и др. от Elle-même :

* * * * *

Четки Real Techniques
Скрит текст:








Много харесвам тези четки. Прекрасни са, особено за парите си. Според мен са по-добри от четките на Сигма.
Powder Brush - страхотна. Мека е и много, много голяма. Такава четка търсих от много време.
Expert Face Brush - води се за нанасяне на течни и кремообразни фдт-и. Не съм я пробвала за това, но пък много добре се получава контурирането на лицето.
Deluxe Crease Brush използвам за нанасяне на коректор под очите.
Base Shadow Brush за нанасяне на сенки по цялата територия на очите.
Brow Brush-а ми беше малко странна първоначално, тъй като е дебела. Свикнала съм да попълвам веждите с тънка четка, за да изписвам косъмчетата. Но всъщност четката е хубава. Добре се запълват веждите.
Accent brush за сега съм я използвала само за нанасяне на цвят под веждата и във вътрешния ъгъл на окото - хубава четка.
Разочарованието за мен е четката за очна линия. Според мен е безумно дебела за очна линия. Гледала съм клипчета на Pixiwoo и там се получава добре, но аз не мога да се справя.
* * * * *

Четки Sigma
Скрит текст:




Тук ще се спра само на тези, които харесвам, а те се оказва, че са малко:
F50 и F80 използвам за фдт, но не са основните ми четки за това предназначение.
С F40 нанасям хайлайтър.
E25 ми е много любима за блендиране, с E65 нанасям цвят под долните мигли, E30 за същото.
* * * * *

Четки NARS, M.A.C и Chanel
Скрит текст:

Четката на NARS ми е фаворит. Просто я обожавам! Използвам я за нанасяне на руж. Поема идеалното количество продукт, разнася перфектно, прелива идеално  Heart Eyes
MAC 168 използвам за контуриране на лице - много е хубава.
MAC 129 използвам за руж, но не е толкова прекрасна, колкото тази на NARS.
За 217 мисля, че няма нужда да говоря Simple Smile
Четката на Шанел използвам изключително рядко. Много неприятен, твърд косъм има. От скоро я използвам за хайлайтър.
* * * * *

Четки e.l.fl
Скрит текст:

Powder Brush я използвам за нанасяне на фдт и е любимата ми четка за това.
Със Stipple Brush нанасям кремообразен руж - получава се идеално.
Третата не я използвам
* * * * *

Други
Скрит текст:

Първите 3 си ги взех преди мноооого време от магазин "Двата щъркела". Ветрилото използвам за хайлайтър, втората и третата (май са еднакви) за нанасяне на сенки.
Четката на Essence ми е любима за нанасяне на очна линия.



Ecotools - не ги използвам.

Старите теми:

Четки за грим
Четки за грим 1
Четки за грим-2
Четки за грим-3
Четки за грим-4

Must have четки на Жаки:
Скрит текст:
ето снимка на моите най-ползвани четки


1 shader четка на GOSH, много добра, ползвам я над 5 години
2 XXL shader GOSH, жестока ако искате да нанесете повече цвят наведнъж; 3-4 години ползвана
3 pencil на GOSH....любимата ми от този вид. Както виждате не съм снимала пенсила на MAC, харесвам тази повече. И тя е в употреба над 5 години
4 blending на Инглот. Чудесна четка и за опушване и за хайлайтване
5 XXL shader на Инглот. За няма и месец от както я имам ми стана любима (за мене мултифункционална четка...нанасяне, хайлайтване, разнасяне; за сенки, скинфиниши, ружове
6 THE BRUSH 217 (по принцип е бяла Grinning) няма какво да казвам за нея, може всичко! В употреба поне 4 години
7 shader на MAC...oк е....нанася добре цвят на клепача, но нищо кое знае какво
8 дуо фаибър на MAC. Ползвам я само за руж, скинфиниши, пудри, prep+prime. Must have!!! ползва се от около 3 години, един косъм не е паднал
9 blush brush MAC...пак must have! Mного е добра, пасва точно на бузките като се усмихнете. Ползвам я около 3 години...тази ми е 2-рата
10 хипоалергична за пудра на GOSH. Жестока четка, нанася руж, хайлайт, пудри. С нея не "развихряте" ружа, а съвсем лекичко го потупвате. За ронливи продукти е почти задължителна
11 мистериозната четка Grinning няма име, няма номер, няма производител. Номер 1 за бронзиране, контуриране....особено на носа като я стисна. Не я заменям за нищо, въпреки че са и паднали над 5000 косми. Ползвам я от около 4 години
12 бебето на колекцията Buffing четка на Еко туулс. В момента върши перфектно работата на номер 11, но не може да се справи с носа. Страхотна, препоръчвам горещо

Имам още 20+ четки но както виждате 10-12 са напълно достатъчни за да гримира перфектно лицето. В момента за един перфектен грим от-до ми трябват около 6-7.


Коя е любимата Ви четка за руж?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 751
Благодаря за темата, нямам любима четка за руж  Peace
Имам няколко, години наред (5-6+) ползвах една на Estee Lauder, но напоследък се промени-скубе се и дере.
Сега чакам скосената четка на Диор за руж поради тази причина  Heart Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 1 611
Благодаря за новата тема  Hug

Много мило ми стана като си видях старите снимки на четките  Blush Сега нещата са доста по-различни.

Любими четки за руж - разбира се Японката на НАРС. Струваше си всеки лев. Напоследък и 02 на Wayne Goss много ми харесва.

# 3
  • Мнения: 3 638
Любимата ми четка за руж е на Елемаска
http://www.illamasqua.com/shop/products/brushes/blusher-brush

# 4
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 755
Любимата ми четка за руж е 127 на Zoeva.  Simple Smile
Търся си четка за кремообразен руж.

# 5
  • Мнения: 70
И аз благодаря за новата тема   bouquet
187 на МАК върши чудесна работа за кремообразни продукти, за останалите ползвах и аз тази на НАРС, но откакто взех на Том Форд това е Четката за руж  Heart Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 1 611
Не мога да се прежаля да си ползвам четката на Том Форд, толкова е красива и бяла  Heart Eyes Пробвах я само с един от ружовете на марката и стана страшно. Ако реша да я ползвам ще е за непигментирани продукти.

# 7
  • Мнения: 70
Ел, и аз бях така първите дни и след това получих укор, че съм си купила всичките тези неща, за да си ги редя 'като в музей', без да ги ползвам и това ме провокира  Laughing

# 8
  • Мнения: 35 968
не знам коя е любимата ми четка за руж - има продукти, които нанесени с една четка, не ми харесват, а с друга са  Heart Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 10 309
Благодаря за темата   bouquet

И аз нямам любима четка за руж, за различно пигментирани ружове, използвам различни.

# 10
  • Мнения: 1 449
Благодаря за новата тема!  bouquet
Любимката ми четка за руж е тази на Suqqu, нанася много нежно и пигментиран руж. Обикновено съм по- внимателна, но днес нанесох доста пигментирания Шанел Vivacite, малко се отплеснах с количеството и блендвах повечко, но пак се получи много добре, без да сеналага да трия. С тази четка много естествено се нанася и бронзър, а усещането на кожата  е ... Божествено  Heart Eyes
Все се каня да реабилитирам трите забравени четки за руж на Мас.

# 11
  • Мнения: 2 214
Любими четки нямам, за различни продукти ползвам различни четки.
Мога да кажа кои най често използваните четки и кои са в плановете ми да купя.
Ползвам:
Mary Kay

КЕНТ

Тая ми е с естествен косъм от катеричка, купена от Украйна не и знам марката

Тази е на Орифлейм е много малка за фино нанасяне

Тази ми е от сто години и не мога да се разделя с нея, на една руска марка Джинс.

Тази последната ми покупка

Това което искам:

И най много искам четките на Hakuhodo

но много ми е скъпо, така че ще се задоволя  със по евтините но също ръчно събрани
FANCL

# 12
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Любима четка за руж нямам - в търсене на перфектната скосена съм...
Сега събирам мнения за такава...

# 13
  • Русе
  • Мнения: 764
Любима четка за руж нямам, аз нямам и много опит с различни четки.  Взех си имитацията на японката на Нарс, но улучих партида, която се скубе и пуска черно при пране. Мисля да си подаря оригиналната за някой празник. Иначе сега следващата в списъка ми с покупки е за фон дьо тен на Диор. Много ме е яд, че докато се наканя да я поръчам от ФЮ се изчерпа.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 841
Аз съм доволна от китайската японка  Crazy
Някой беше питал за 104 на Зоева за фдт - имам я, но още не съм я пробвала  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт