За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 43

  • 37 751
  • 764
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 847
Стара тема

Здравейте мила Майки иска да ви попитам дали вашите бебоци са прекарали Ротавирусна инфекция и ако Да как по точно? Пиша ви от отделението в което се намира мойта 5-месечна малка дъщеря ужасно съм притеснена моля ви споделете !

# 1
  • Мнения: 11 876
Благодаря за темата   bouquet


sisona_86 детето обезводнено ли е  защо са ви приели в отделението? Не се притеснявай ще се оправи, слагат ги на системи и до няколко дни ще е добре.

# 2
  • Мнения: 4 793
За колко време трябва да спре да кърви рана от порязано на големия пръст на ръката /малко дете/?

# 3
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
То зависи от мястото на порязано и дълбочината мисля. Определено кървенето от ожулено спира по-бързо от порязаното.
Благодаря за новата тема   bouquet

# 4
  • Мнения: 5 513
Зараства по трудно порязаното на пръстчето ,защото се мърда пръста и раничката се отваря.Но пък не е болезнено след 1-2 дни.

# 5
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
За колко време трябва да спре да кърви рана от порязано на големия пръст на ръката /малко дете/?
Има един спрей:Бионект/със сребро/ много бързо спира кървенето при порязано.
Среща се и като гел за мазане.

# 6
  • Мнения: 11
Здравейте!

Имам въпрос относно доц. Анелия Буева - нефролог. Съжалявам, ако пиша не на правилното място, но търсих актуална информация и така и не намерих. Интересува ме, дали някой скоро е ходил на преглед при доц. Буева, за да ми каже цената на прегледа. Благодаря много предварително!  Wink

# 7
  • Мнения: 417
Kalinimalini, питай в тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=748337.0

Последният ни преглед при нея беше 40 лв., но мисля че първичен преглед беше 60 лв.  newsm78

# 8
  • Мнения: 11
Благодаря много! Ще питам в тази тема също. Поздрави!  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 1 809
Някои да е ходил скоро в клиниката по алергология в Александровска болница?
Много ли се чака, записва ли се час предварително, с направление ли е и за колко време стават резултатите от теста за алергии? Става въпрос за тест за обща упойка, ако има значение.

# 10
  • Мнения: 1 630
Момичета, един бърз въпрос- преди малко ми се стори, че челото на малката е топло и доколкото тя ми позволи успях да измеря 37.2. Интересното е, че челото и е топло, а бузите- хладни, ръцете също хладни, крачетата топли. Струва ми се, че днес малко прекали със слънцето, защото по никакъв начин не мога да я накарам да носи шапка, освен това последните 2 кътника излизат (много е нервна и слюнчи се много и ръцете са все в устата). От няколко дена има леко разстройство (дадох й Смекта и взе да се пооправя), но иначе е игрива, спи нормално, бяга и т.н. Чудя се да й дам ли панадол, странно е, че челото е топло, а бузите- хладни.  newsm78 

# 11
  • Русе
  • Мнения: 623
Момичета, един бърз въпрос- преди малко ми се стори, че челото на малката е топло и доколкото тя ми позволи успях да измеря 37.2. Интересното е, че челото и е топло, а бузите- хладни, ръцете също хладни, крачетата топли. Струва ми се, че днес малко прекали със слънцето, защото по никакъв начин не мога да я накарам да носи шапка, освен това последните 2 кътника излизат (много е нервна и слюнчи се много и ръцете са все в устата). От няколко дена има леко разстройство (дадох й Смекта и взе да се пооправя), но иначе е игрива, спи нормално, бяга и т.н. Чудя се да й дам ли панадол, странно е, че челото е топло, а бузите- хладни.  newsm78 

Ние редовно сме с топло чело и крайници когато сме препотени и "прегрели". Дали не й е горещо? Инак тази температура е възможно да е от зъби. Щом казваш, че има и доста от другите симптоми на зъбоникненето.На твое място бих изчакала с панадола. Наблюдавай я и ако повиши - тогава и дай.
Аз лично панадол давам след 37,6-37,7. Но това си е мой избор. Не те карам да се съобразяваш с него. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 630
Разбирам, благодаря, тя така или иначе заспа, ще я наглеждам през нощта.   bouquet Проблемът е, че не ми дава да й меря температурата, блъска ми ръцете, нито в ухото, нито по челото дава. И с нищо не се залъгва. И аз мисля, че е от зъби, че много лиги, много нещо.  ooooh!

# 13
  • Мнения: 5 513
Ползвам дигитален Т за под мишница.Ако имаш такъв пробвай да мериш докато спи.При нас се
получаваше.При моя слепоочия и темето са горещи при Т.Чело,бузи студени.Длани и стъпала също
горещи.Но ако го пипаш по челото няма да се разбере,че има Т.
Предполагам зъбки.Но ако е друго тази нощ ще проличи.

# 14
  • Мнения: 1 630
За първи път вдига температура и ми е малко притеснено. Преди малко я пипнах и като че ли е по- малко топла. А за термометъра докато спи- размърда се като й пипнах челото и защото ми изпука коляното като клекнах, а камо ли термометър да й слагам.  Crazy За сега е спокойна. Благодаря за съветите, отзивчиви както винаги  Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт