За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 43

  • 37 798
  • 764
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15 379
Да попитам - имаме ли някъде тема свързана с 1-ви юни и събитията, които се организират тази година по случай празника? 

Мдам, ето я, но е постна откъм информация: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=783236.0

Ето и това, в случай, че те интересува: http://www.peika.bg/Detski_panair_l.e_i.73427.html

# 31
  • UK
  • Мнения: 4 311
...

Мдам, ето я, но е постна откъм информация: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=783236.0

Ето и това, в случай, че те интересува: http://www.peika.bg/Detski_panair_l.e_i.73427.html

  bouquet
Който не е стигнал до (извън)класните занимания, трудно ще я види. Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 630
Няма отърване от мен  Crazy Нещо май не ми е ясно. Та викам да попитам. Вчера педиатърката смени млякото на малката. Бяхме на Аптамил 3, сега й го смени на Амтамил без лактоза. Така и не разбрах защо го направи, малката пищеше много и нямаше време за много обяснения. Тя сега си има малко леко разстройство, но това е от вирусната инфекция и при всички положения не е диария. Тя малката от началото си ака по- често и по- меко, но не е диария. Няма непоносимост към лактоза. Странното е, че ми изписа този Аптамил, уж да й спрем лактозата, а то пък малката е на кухня, а тя е млечна.  newsm78 Някой дали може да ми обясни? Питам, защото преди малко й направих от новото мляко и не го иска. А по принцип си пие млякото с голям ентусиазъм. Не знам дали има разлика във вкуса, но не ще и това, опита една глътка и го хвърли. Идеи?   bouquet Hug

# 33
  • UK
  • Мнения: 4 311
Аз грам не разбирам от АМ, но да кажа, че тук дечица около мен, които от време на време страдат от стомашни неразположения, повръщане, разстройство, като част от лечението веднага минават на диета, изключваща дразнещи храни и алергени, мляко, риба и др. Да не би да е заради това? За да не се алергизира по някакъв начин детето? Превантивно? 

# 34
  • Мнения: 1 630
Т.е. да й го давам докато е болна, явно този момент съм пропуснала! Аз май реших, че е за постоянно, или по- точно нищо не реших, защото тя толкова пищеше тогава, че едва чух 2-3 думи от дакторката за Нурофена как да й го давам, това ми беше по- важно. Благодаря   bouquet

# 35
  • Мнения: 1 298
Защо не звъннеш на лекарката да я попиташ до кога да го даваш това мляко, може би наистина е заради това, че е болна.

# 36
  • Русе
  • Мнения: 623
И аз да се включа с питане този път. Снощи докато къпех малкия набутах 2 топченца зад ухото му, които при допир не го болят (не е пищял, мрънкал или плакал, нито пък се кисне като цяло). Днес го заведох при личната и тя каза, че това били лимфни възелчета, които след прекарана инфекция се възпалявали и им отнемало повече време да се върнат към нормалния си размер.
Въпроса е, че ние бяхме болни преди близо 2 месеца. Смятам, че не са от тогава, защото щях да ги усетя доста по-рано. Това нещо трябва да е излязло скоро.
Инак сме живи, енергични, детето си е както по нормалному. Единствено мога да допълня, че го мъчат кучешки и последните кътници.
Въпросът ми е - на вашите деца появявали ли са им се такива топченца и повод за притеснение ли са?

# 37
  • Мнения: 15 379
Ели, предписала е безлактозно мляко, заради вируса. Давай си неговото.

el_hatibova, педиатърът е прав. Лимфни възелчета са, може и от пробиващите зъби, наблюдавай детето.

# 38
  • Русе
  • Мнения: 623
Благодаря, Sourcherry, ще го наблюдавам. Дано му минат по-бързо.   bouquet

# 39
  • Мнения: 407
Здравейте! Искам да ви питам нещо - Дъщеря ми е на 12 мес. и в момента е с надути венци - ще избиват кътници явно , та не иска да яде нищо с лъжица. На бисквити и хляб сме предимно и сукане нощем. Ако може да ми предложите какво да давам за ядене и облекчение на зъбки....че не може само сухо, притеснявам се дали и стига , започна и да се запича. По принцип нямаме проблеми с апетита. Извинявам се ако не е за тук въпроса.    bouquet

# 40
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте! Искам да ви питам нещо - Дъщеря ми е на 12 мес. и в момента е с надути венци - ще избиват кътници явно , та не иска да яде нищо с лъжица. На бисквити и хляб сме предимно и сукане нощем. Ако може да ми предложите какво да давам за ядене и облекчение на зъбки....че не може само сухо, притеснявам се дали и стига , започна и да се запича. По принцип нямаме проблеми с апетита. Извинявам се ако не е за тук въпроса.    bouquet
По хладни течности:мляко,чай.Супите също са вариант.
Може да гризе сухар или солети ако не много  болезнено за венците на детето.
Принципно повечето така реагират при пробив на зъби.
Няма смисъл от много насилване.


За мазане:гел за зъбки;таблетки/хомеопатични/Дентокинд
Временно поне успокояват болката.

# 41
  • Мнения: 5 513
Доколкото позволява по хладни течности.Хладното облекчава болката.Не зная може ли със сламка да смуче.Пасираш супата.Или от чашка.Дори и водичка да е предлагай по -често да не се запича.

# 42
  • Мнения: 9
Момичета ние сме на 3 месеца и от три дни малката отказва да яде мляко (АМ) а чая си го изпива. Това не е през целият ден, но започва да зачестява. В момента в който и дам млякото започва да реве. Говорих с педиатъра той няма обяснение за това. Според него щом не повръща малката и няма разтройство вс е нормално. Мн се притеснявам. Моля ви ако някои от вас са имали такъв период да сподели. Благодаря предварително. Simple Smile

# 43
  • Мнения: 15 379
Не бих давала чай, щом не си иска млякото.
Увеличи леко интервала между храненията с половин час да кажем и не давай никакъв чай.

# 44
  • Мнения: 9
Когато е мн гладна реве без да спре, минали са няколко часа и е време да яде. Затова и даваме чай защото иначе не спира да плаче. Нямаме вече колики и нз каква е причината. Възможно ли е млякото вече да не и харесва, накар да е пила само него от раждането. Даваме и хип 1 но ще се опитаме и със смяна на млякото. Дано хапва вече нормално. А само да ви попитам, знам че ако се сменя млякото се сменя постепенно но как точно и колко време трябва за да мине изцяло на новото.

Общи условия

Активация на акаунт