За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 43

  • 37 795
  • 764
  •   1
Отговори
# 15
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Ели,а дали не ѝ е топло на госпожицата?Не,че изключвам симтомите да са и от зъбоникнене.
Незнам какви са температурите в района който живеете,но тук днес беше направо жега при нас.

Аз лично температуропонижаващо давам след 38 градуса,но не съм мерило за другите..... Peace

# 16
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Аз нямам правило а си преценявам на момента и според ситуацията. Предишната вечер им дадох по една доза превантивно Нурофен и без повишена Т, но предвид това че пътувахме и от 37 се върнахме към нашите хладни 25 градуса ме хвана страх да не ги разболея (моята затихнала хрема се появи наново, така че за себе си съм права). Щом са в кондиция обикновено преди 38 -38,3-4 не давам нищо  Peace

# 17
  • Мнения: 1 630
Благодаря ви за съветите, момичета. Тази сутрин малката се събуди към 4 часа, направо ми се стори, че гори. Имаше 37.8. Дадох Панадол и заспа. Днес, обаче обърсах едно сополче, няма повече, но кихна 4-5 пъти. Явно е настинала. Пък и това разстройство от няколко дена... След малко я водя на лекар да я преслуша поне, че да съм спокойна. Сега няма темп., игрива е, спокойна, но тя и снощи беше така.  Иначе няма как да е прегряла, вчера навън беше с летни дънки и боди с къс ръкав, като подухнеше й слагах едно копринено якенце. То и това време, все се мени, то човек не знае себе си как да облича, камо ли детето.  ooooh!

# 18
  • Мнения: 1 630
Върнахме се от лекаря- вирус има малката. Започнахме с лекарствата, ама не с голям успех, защото не иска да ги пие. Ще видим как от сега нататък...  newsm78

# 19
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Да се оправя бързо и пожелавам  Hug

# 20
  • Мнения: 1 630
Да се оправя бързо и пожелавам  Hug
Благодаря   bouquet

# 21
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Съжалявам за двойния пост, тока ми спира и май стана объркване  Blush

# 22
  • UK
  • Мнения: 4 311
Моята щерка от една седмица е с хрема, която не намалява и не намалява колкото и да промивам носа и да тегля сополите. От 3 дни кашля много влажно, дави се от секретите, ще я водя сега да я преслушат. Ще попитам и там, но все пак, има ли нещо за хрема, което бих могла да слагам на бебе на 6 месеца? Бори е вече две седмици със сочна хрема, неговата поне е предна, и той не се подобрява, слагах Виброцил, никаква полза. ЛЛ е в отпуск, не знам какво да ги правя. 

В петък записах час в Ресбиомед, очна клиника, с направление, имало детски офталмолози, клиниката я избрах на случаен принцип, че е близо до нас, някой отзиви? Покрай хремата пак й се възпалиха очите, за втори път за последния месец слагам АБ капки.

# 23
  • Мнения: 15 379
Бебе на 6 месеца...Еуфорбиум, Виброцил евентуално.
Но консултацията с лекар е задължителна.

Важно е главата й да е повдигната, когато спи, с около 30-тина градуса. Можеш да постигнеш това, като повдигнеш матрачето отдолу с възглавница, дебели книги...

# 24
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
ЛЛ като е отпуск заместник няма ли? Моята ЛЛ пренасочва към графика на колега, после връща услугата. А на децата ЛЛ винаги има заместващ лекар в кабинета щом нашата я няма. Хубаво е да ги види лекар и двете деца  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 1 809
На детето ЛЛ работи с МЦ Лора и когато е отпуск или през уикенда(почивни дни) знам, че трябва да ходя там. Мисля, че са длъжни да имат заместници абсолютно всички ДжиПита
 Peace

# 26
  • Мнения: 5 513
Ако може и на частно отиди.Ще платиш ,но наистина е бързо и си пестиш нерви и време да обикаляш с две деца.Аз ползвам такава докторка и ден и нощ ми е на разположение.Даже и в къщи ще дойде,пращаш кола да я вземе.С тези ЛЛ аман,нито вдигат,на смени са  и др.подобни неудобства...Аз трябва да съм безработна ,че да се видя с нашата ЛЛ.Има и добри ЛЛ,но е препълнено с деца и чакаш ли чакаш....Ако не те притесняват паричките се насочи към този вариант.Аз лично след ползите ,които съм открила съсвем открито съветвам за този вариант.

# 27
  • UK
  • Мнения: 4 311
Да, да, писах в предния си пост, че ще я водя, поне нея, баткото не можах. Буха като стара пушачка, а гърдите и са чисти и гърлото спокойно, изписаха Еуфорбиум и ампули Вит. Ц, явно защото не може да се изкашля и се дави в сополи и затова хрипти ужасно, не може да си прочисти гърлото. Имаме си заместник. Опасенията ми от дежурните лекари идват от това, че досега колкото пъти съм ги водила при непознати или не смеят въобще да изкажат мнение и директно изпращат при УНГ, или изписват някакви силни АБ за няма нищо, за да са спокойни, че детето ще бъде излекувано веднага и няма да направи усложнения по време на заместването.
Бори редовно прави отити и когато като по-малък съм го водила при дежурен педиатър просто да го погледне, защото имам съмнения че го боли, ми отговарят, че нямали право да преглеждат уши, трябвало на дежурен УНГ, а в събота и неделя имало само двама за цяла София. Водила съм го с висока температура през половин София с градския транспорт на УНГ, за да ми кажат, че му няма нищо на ушите, температурата от вируса. А педиатърът никога не е отказвал да му погледне ухото да каже червено ли е или не, има ли нужда да търся УНГ.

Благодаря за съветите. Бори направи първата си хрема на 9 месеца с първия зъб. Тя на 5 има вече 3 зад гърба си, видях се в чудо. Добре че не прави усложнения. Първото, което ме попитаха на прегледа беше дали баткото посещава детско заведение.  Laughing

# 28
  • Мнения: 15 379
Дежурен УНГ, както и очен има в ИСУЛ и Първа градска. За недай си Боже го казвам.

# 29
  • UK
  • Мнения: 4 311
Да попитам - имаме ли някъде тема свързана с 1-ви юни и събитията, които се организират тази година по случай празника? 

Общи условия

Активация на акаунт