Деца с очни проблеми - тема 8

  • 145 892
  • 760
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 10 698
Ели така е. По - добре, че е двустранна и че сте го хванали рано. Моето момиче е с едностранна.  Със сменена леща. Всичко мина тип- топ. Оперира я др.Топов в Токуда. Той е най - добрият.  Беше на годинка. Операцията е успешна.  Детето се развива нормално. Но това за 100 % зрение не е при децата. Ще си радвам ако има и 30%.

# 646
  • Мнения: 3
Ели така е. По - добре, че е двустранна и че сте го хванали рано. Моето момиче е с едностранна.  Със сменена леща. Всичко мина тип- топ. Оперира я др.Топов в Токуда. Той е най - добрият.  Беше на годинка. Операцията е успешна.  Детето се развива нормално. Но това за 100 % зрение не е при децата. Ще си радвам ако има и 30%.
Ние сме се насочили към друго име, тъй като ни казаха, че др. Топов вече рядко преглежда деца. Защо да няма повече проценти за зрение. Лещата би трябвало функционално да замества истинската. Вашето детенце има ли съпътстващи заболявания?

# 647
  • София
  • Мнения: 10 698
Катарактата при деца не е като при възрастни.
Процента с добро зрение след операция е малък. Др.  Топов не се занимава с деца да, но оперира. Не е задължително да има други заболявания.

# 648
  • Мнения: 3
На много места четох, естествено, дават големи шансове при толкова ранна диагностика. Много хора пишат, че децата им са с почти 100% зрение. След около 5 дена ни предстоят първите прегледи, консултации и изследвания. Надявам се всичко да е наред!

# 649
  • София
  • Мнения: 10 698
Това е страхотно. Аз пък никъде не срещнах благоприятни прогнози, дори лекарите не знаят как ще се развият нещата. Дано при вашето дете всичко е добре.

# 650
  • Мнения: 446
Здравейте,мили мами!
И ние с Радко(на 4 месеца)в кюпа Sad
Тази вечер забелязах,че лявото му око е т.н. "котешко око".Зеницата е мътна и "свети" на изкуствена светлина.Отделно навързах нещата-не прави контакт с очите и ги извърта нагоре.Последните неща си мислех,че са нормални,че е още мъничък.Още повече,че бях споделила с педиатърката,че имам известни притеснения,но отговорът беше,че до две годишна възраст се израствало.

И преди няколко часа,като забелзах бялата зеница...не спрях да се ровя в нета какво може да е,лечение,последствия,възстановяване...Изревах си очите,настръхнаха ми косите от информацията в нета.Така попаднах на вас,мили мами.Утре сутрин обезателно ще отведа малкия при педиатърката и ще я помоля за направление за офталмолог.

Моля ви,стискайте му палчета,да не е толкова сериозно. Praynig Моля ви,мами,за подкрепа и по описаните от мен симптоми,според вас какво ще ми каже доктора?Знам,че е нелепо,но... До като четях вашите перипетии и мъката ви,плаках.Нямам време сега да изчета всичките теми-прочетох само три.

Надявам се да ме разберете...пиша и несвързано,но съм толкова притеснена...Всяко сериозно лечение е свързано с пари,а аз съм самотна майка,нямам финансова подкрепа,не знам как ще излекувам детето си...

Благодаря ви!Желая здраве и красиво детство на вашите деца  bouquet

# 651
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Радост, колкото и да не обичам да го казвам в подобни теми - добре дошла тук bouquet!
Стискам палци майчините ти страхове да са преувеличени Praynig! Пиши като мине прегледът, кураж Hug!

# 652
  • София
  • Мнения: 10 698
Радост , цялата зеница ли е бяла? Дано е по- малкия дявол. Катаракта...моето момиченце е с това.

# 653
  • Мнения: 446
Магнет,да-цялата е бяла...Бяхме при д-р Чернодринска и на първо мнение е катаракта,но двустранна.Лявото око е по-засегнато.На 26.09 ни каза да отидем в Александровска болница за изследвания и обстоен преглед.

Магнет,писах ти на лично,бих искала да поговорим,ако не те затруднявам.Благодаря!

Ели.П,как е детенце?

# 654
  • Мнения: 4

Здравей Ujasia, браво за диоптъра, а що се отнася до зрителната острота, на мен това ми е болна тема, защото за момента на мен не могат да ми кажат каква е тя при дъщеря ми, докато не стане по-голяма, за да казва какво вижда на таблиците, затова не мога да изкажа мнение.Стискам палци всичко с дъщеричката ви да е наред и благодаря за координатите, на доктор лолова.
Може ли да попитам и още нещо, вие къде правите очилата на малкта.До сега моята дъщеря беше със съвсем обикновени ако мога така да се изразя, за да видим как ще ги приеме и т.н.Но след като вече ги носи 5 месеца и свикна с тях слава богу, ни се иска да направим с фотосолар,да са още по изтънени( в момента са изтънени с 1,67), защото едното стъкълце е доста по дебело и мн по-лесно се запотява.Но цените които ни казват за фотосоларно стъкло изтънено на 1,74 е от 350лв нагоре,което е много за нас, имайки предвид, че тя още на следващия ден може да ги одраска и да са нужни нови.Вашите стъкла колко са изтънени, и какви защити имат и всякакви предложения и опит ще са ми много ценни.
Безкрайно благодаря

# 655
  • Мнения: 534
Радост,ако може да те успокоя имам детенце с катаракта и глаукома.Очите и имаха нещо като пелена.Беше не бяла а сивкава на цвят.Оперирахме ги в Токуда преди няколко години.За сега всичко е наред.

# 656
  • Мнения: 446
Радост,ако може да те успокоя имам детенце с катаракта и глаукома.Очите и имаха нещо като пелена.Беше не бяла а сивкава на цвят.Оперирахме ги в Токуда преди няколко години.За сега всичко е наред.
rumka_73,благодаря!
Направихме обстоен преглед.Окончателна диагноза-двустранна катаракта и глаукома.Насрочиха ни първата операция на 10.11.2016,в Александровска болница.Доктор Чернодринска каза,че ще сложат първоначално контактни лещи и очила.

Благодаря на всички за положителната енергия!Започваме да се борим и ние като вас  bouquet

# 657
  • Мнения: 171
Здравейте,
и аз се записвам тук. Все още сме в шок от първоначалния преглед, който беше преди два дни. За това за сега ще опиша по общо нещата. Детенце е на 6г., откриха силно късогледство и астигматизъм. По притеснителното, обаче е, че има някакво изменение в очното дъно и от Пловдив ни изпращат в Александровска болница. Записахме час за 12.10.16г. при д-р Кемилев. Само ще добавя, че наследствено нямаме никакви очни заболявания, раждан е нормално и на термин. Няма прекарани инфекции, не е имало и никакви оплаквания, нищо притеснително не съм забелязала. Все още съм в шок от прегледа, не съм забелязала нищо, а детето направо не вижда с дясното око (- 10)  smile3518

# 658
  • Мнения: 54 439
А как е другото оченце?

# 659
  • Мнения: 171
Лявото е - 1,25. Притеснена съм от това изменение на очното дъно. Докторката каза, че е характерно за доста възрастен човек и за това ни насочи към специалист - детски офталмолог, който да разшири зениците и да го прегледа. Прегледа беше при д-р Стоянова в клиника Луксор. Нищо не каза за "мързеливо око".....Объркана съм.

Общи условия

Активация на акаунт