PhytoCode - Качествена българска козметика /Тема 4/

  • 91 925
  • 740
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 418
и в светлината на разсъжденията - от известно време ме гложди мисълта, за една твоя фраза, FDA, че оставяте кожата да се самовъзстанови през нощта, като не я подпомагате с нощен крем, а с по-леки продукти като флуида РедАут /преди той да се появи,  мегани беше писала че обтрива само с тоник/.
за мен, едва ли не закърмена със 'светата троица' - дневен, нощен, околоочен крем, това е съвсем ново разбиране за грижата за лице.
но преди десетина години ми беше ново и това, че обилната пяна не е гаранция за добро измиване, а по-скоро дразни кожата, защото е продукт на евтини и агресивни пенители.
та, може ли малко повече да разясниш Peace

# 616
  • Мнения: 252
http://static.framar.bg/product/komplekt-35.jpg
Измиващия гел  Whistling мн съм доволна  Peace

Последна редакция: чт, 18 юни 2015, 15:06 от slutlikeyou

# 617
  • Мнения: 648
Това горното какво общо има с Фитокод?

# 618
  • Мнения: 113
и в светлината на разсъжденията - от известно време ме гложди мисълта, за една твоя фраза, FDA, че оставяте кожата да се самовъзстанови през нощта, като не я подпомагате с нощен крем, а с по-леки продукти като флуида РедАут /преди той да се появи,  мегани беше писала че обтрива само с тоник/.
за мен, едва ли не закърмена със 'светата троица' - дневен, нощен, околоочен крем, това е съвсем ново разбиране за грижата за лице.
но преди десетина години ми беше ново и това, че обилната пяна не е гаранция за добро измиване, а по-скоро дразни кожата, защото е продукт на евтини и агресивни пенители.
та, може ли малко повече да разясниш Peace

Основната идея е да живеем според естествените си биоритми. През нощта тъканите  най-мощно се  снабдяват с кислород. Пикът на размножаване на клетките, кръвообращението е максимално ефективно.Синтезът на хормона борец мелатонин  срещу стреса и свободните радикали, достига връхната си точка.Именно през нощта кожата изкарва на повърхността токсините, регенерира. Ако нанесем крем с масла, емулгатори, стабилизатори, антиоксиданти...т.н  ние пречим на кожата да вложи целия си работен потенциал, да се самовъзстанови ефективно. По тази причина ние използваме  продукти само с активни вещества т.н. безмаслена нощна грижа. И щото за нас е добре този модел на грижа, мислим, че може да е добре и за вас!

Последна редакция: чт, 18 юни 2015, 17:02 от FDA

# 619
  • Мнения: X
И щото за нас е добре този модел на грижа, мислим, че може да е добре и за вас! ... Вече не съм сигурна, мислехме така и за парфюмираните кремове...
FDA, не се разколебавайте, моля Ви Hug За истинските фенове на марката е точно търсен ефект и начин на живот, това което предлагате. То е ясно, че ще има и такива, на които това не им допада (както миризми, консистенция и т.н.) но това не значи Вие да отстъпвате от Вашите възгледи (правилни според мен, които аз лично споделям). И макар, че не се разбрах с абсолютно всички продукти на марката си имам любимци, с които няма да се разделям!   bouquet

# 620
  • Мнения: 418
По тази причина ние използваме  продукти само с активни вещества т.н. безмаслена нощна грижа.
Преди време четох статия /мисля, че за хронобиологията/, в която пишеше подобно нещо - към 21,00 лицето се почиства, нанася се крем, оставя се половин час да попие и после лицето се почиства от крема.
Тогава това ми се видя много странно, но явно има смисъл.
Ще се пробвам с флуида Ред Аут.

# 621
  • Мнения: 475
По тази причина ние използваме  продукти само с активни вещества т.н. безмаслена нощна грижа.
Преди време четох статия /мисля, че за хронобиологията/, в която пишеше подобно нещо - към 21,00 лицето се почиства, нанася се крем, оставя се половин час да попие и после лицето се почиства от крема.
Тогава това ми се видя много странно, но явно има смисъл.
Ще се пробвам с флуида Ред Аут.

Много интересна информация научих Simple Smile  Страхотно е, че го има в малка опаковка вече!

# 622
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
моми4ета изринах се яко от Phytocode - Крем за лице против зачервяване Red Out
Цялата горя ...какво да правя.
мих се с гела 4удесен е ....много ми хареса.
Но защо така жестоко се зачервих ?
Коя е агресивната съставка >

# 623
  • Мнения: 47
FDA, какво ще кажеш за този продукт, има ли възможност да направите нещо подобно, с роза дамасцена, разбира се.
http://www.renskincare.com/p/3437/No.1+Purity+Cleansing+Balm#ProductReviews

моми4ета изринах се яко от Phytocode - Крем за лице против зачервяване Red Out
Цялата горя ...какво да правя.
мих се с гела 4удесен е ....много ми хареса.
Но защо така жестоко се зачервих ?
Коя е агресивната съставка >
Намажи с гел от алое вера, ако имаш. Или намокри една кърпа със студена вода и я сложи на лицето да се успокои.

# 624
  • Мнения: 532
От около две седмици започнах да пропускам нощния крем след флуида Ред Аут и кожата ми се чувства доста добре, няма опъване и сухота, мека е и сутрин не лъщи прекомерно. Експериментирах, след като в жегите ми идваха малко в повече и флуид, и крем, а флуида не пропускам за доотстраняване на остатъци от ФДТ след измиване на лицето - и не сгреших.

От последните постове разбирам, че съм открила топлата вода, но се радвам, че продуктите сами ме доведоха до тази практика и за пореден път си затвърждавам мнението, че Фитокод е моята грижа за кожата.

Адмирации към създателките!  bouquet

# 625
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
FDA, какво ще кажеш за този продукт, има ли възможност да направите нещо подобно, с роза дамасцена, разбира се.
http://www.renskincare.com/p/3437/No.1+Purity+Cleansing+Balm#ProductReviews

моми4ета изринах се яко от Phytocode - Крем за лице против зачервяване Red Out
Цялата горя ...какво да правя.
мих се с гела 4удесен е ....много ми хареса.
Но защо така жестоко се зачервих ?
Коя е агресивната съставка >
Намажи с гел от алое вера, ако имаш. Или намокри една кърпа със студена вода и я сложи на лицето да се успокои.
Благодаря много.

# 626
  • Мнения: 113
моми4ета изринах се яко от Phytocode - Крем за лице против зачервяване Red Out
Цялата горя ...какво да правя.
мих се с гела 4удесен е ....много ми хареса.
Но защо така жестоко се зачервих ?
Коя е агресивната съставка >
Няма агресивна съставка. Може  да не ти понася някоя от съставките. Използва ли тестер и първо на лакетната свивка? Спокойно, ще отмине.

# 627
  • Мнения: 113
FDA, какво ще кажеш за този продукт, има ли възможност да направите нещо подобно, с роза дамасцена, разбира се.
http://www.renskincare.com/p/3437/No.1+Purity+Cleansing+Balm#ProductReviews

моми4ета изринах се яко от Phytocode - Крем за лице против зачервяване Red Out
Цялата горя ...какво да правя.
мих се с гела 4удесен е ....много ми хареса.
Но защо така жестоко се зачервих ?
Коя е агресивната съставка >
Намажи с гел от алое вера, ако имаш. Или намокри една кърпа със студена вода и я сложи на лицето да се успокои.
Да, това е един хубав почистващ балсам и може да направим подобен. Благодаря!

# 628
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
От около две седмици започнах да пропускам нощния крем след флуида Ред Аут и кожата ми се чувства доста добре, няма опъване и сухота, мека е и сутрин не лъщи прекомерно. Експериментирах, след като в жегите ми идваха малко в повече и флуид, и крем, а флуида не пропускам за доотстраняване на остатъци от ФДТ след измиване на лицето - и не сгреших.

Това все едно аз съм го писала.

Но се замислих - наближавам 40 и все пак ми се иска да ползвам крема за бръчки. Щом през нощта е по-добре да оставяме кожата да регенерира сама удачно ли е да ползвам крем против бръчки през деня? Не намалявам ли действието му така?

# 629
  • на терасата
  • Мнения: 663
Да споделя, че последно си купих шампоана на Фитокод. Косата ми е нормална към суха.
Ползвах го веднъж с маската, от която не се лишавам никога.
Чудесен ефект. Фитокод, благодаря, вие наистина сте вложили молекула любов в продуктите си  Hug

Да споделя как нанасям маската. Тя е гъста и не се нанася много добре, ако сложа на ръцете и опитам да втрия. Трябва да сложа повече и все ми се струва, че не достига до кожата.
Моето решение е да слагам директно на скалпа. С накрайника дозатор е много лесно. Заравям накрайника в косата, докато го усетя на скалпа си и пръсвам. Така на няколко места и после масажирам хубаво главата около минута. Оставям да престои около 5 мин и изплаквам.
Дано съм била полезна.

Последна редакция: сб, 20 юни 2015, 13:26 от рак-щрак

Общи условия

Активация на акаунт