Смяна на име на бебе

  • 21 118
  • 131
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Накратко, искам да сменя името на детето си, което е на три месеца. Вече не го харесвам, всъщност никога не съм го харесвала това име. Дадох това име заради баща му с когото сме скарани в момента, но имаме брак. Има ли начин да мина процедурата по-лесно. и въобще каква е процедурата!? Защото не искам да оставям нещата така, няма да кръщавам децата си под натиск, няма да съм жертва.

# 1
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Накратко, искам да сменя името на детето си, което е на три месеца. Вече не го харесвам, всъщност никога не съм го харесвала това име. Дадох това име заради баща му с когото сме скарани в момента, но имаме брак. Има ли начин да мина процедурата по-лесно. и въобще каква е процедурата!? Защото не искам да оставям нещата така, няма да кръщавам децата си под натиск, няма да съм жертва.

И като се сдобриш с бащата, пак ли ще смениш името?  Shocked

# 2
  • Мнения: 11
Пак ще го сменя... тука въпроса е принципен, не правя на него на пук, а защото е кръстено на свекъра ми, затова няма как да оставя така нещата. А цялата предистория е, че просто свекърите не заслужават това уважение и съответно и мъжа ми не заслжи моето уважение. Да не издребняваме до край, но и е факт, че вече на три месеца не са му дали никакъв подарък на бебока, даже за левче, НИЩО!

# 3
  • Испания
  • Мнения: 37 503


Пак ще го сменя... тука въпроса е принципен, не правя на него на пук, а защото е кръстено на свекъра ми, затова няма как да оставя така нещата. А цялата предистория е, че просто свекърите не заслужават това уважение и съответно и мъжа ми не заслжи моето уважение. Да не издребняваме до край, но и е факт, че вече на три месеца не са му дали никакъв подарък на бебока, даже за левче, НИЩО!

Да не би да са го кръстили без твое знание? Честно, не преставам да се изумявам от това, което чета във форума.

А за подаръка - нямам думи.

Последна редакция: сб, 18 окт 2014, 22:23 от smileys

# 4
  • Мнения: 814
Пак ще го сменя... тука въпроса е принципен, не правя на него на пук, а защото е кръстено на свекъра ми, затова няма как да оставя така нещата.
Момиче,това е дете, не играчка как тъка при всяко скарване и сдобряване ще сменяте името на детето Shocked Shocked Shocked

# 5
  • Мнения: 11
Ами аз исках да го кръстя друго яче, но още при споменаването на тази опция бях заплашена от мъжа ми, цитирам, че "ще бъда лишена от много неща",  та дори не сме обсъждали друга опция. Но сега сме разделени със съпруга ми, с родителя му, на който е кръстено детето не се понасяме, няма смисъл да е кръстено така вече.... бях изнудена и искам да променя това сега.

# 6
  • Мнения: 39 630
Името се сменя само със съд. И то доколкото имам спомени, за да се направи трябва да се докаже, че името е осмиващо или някакво нецензурно. Иначе така без бащата и по твоя воля няма да стане.

# 7
  • Мнения: 6 871
Няма как да стане, така че по-добре си го избий от главата и си гледай детето.

ЗАКОН ЗА ГРАЖДАНСКАТА РЕГИСТРАЦИЯ
Чл. 19. (1) Промяната на собствено, бащино или фамилно име се допуска от съда въз основа на писмена молба на заинтересувания, когато то е осмиващо, опозоряващо или обществено неприемливо, както и в случаите, когато важни обстоятелства налагат това.

# 8
  • Мнения: 11
Ще го сменя когато стане са 18 /ще го убедя/.

# 9
  • Мнения: 6 871
За 18 години много вода ще изтече, пък и едва ли ще успееш да го убедиш, ако детето ти си харесва името.... Дори и да подаде молба съдът ще я уважи само ако е основателна. Това че не си харесва най-вероятно популярното българско име не е основателна. За дядото, който не заслужава такова уважение, е несериозно да се коментира дори.

Понеже искаш съвет ще ти дам един. Имам познат, когото всички знаят като Пепи, но се казва Георги. Майка му била като теб принудена да го кръсти на свекъра си, но не понасяла името и от първия му ден го наричала Пепи (на нейния баща). Естествено в обществото Гошко-Пепи се представя като Гошко, но за всички е Пепи. Даже има комична случка, дошли да го търсят в тях някакви приятели от училище и попаднали на баща му. Казали, че търсят Георги, а баща му ги изгонил възмутен, че се подиграват с починалия му баща. Едва след 10 минути осъзнал, че децата са търсили сина му и той ги ужасил като им се накарал, че търсят починалия му баща.

# 10
# 11
  • Мнения: 2 215
името на детето донякъде определя съдбата му Peace дори и да можеше законово да го направиш,не е хубаво да го правиш
как се казва детето?

# 12
  • Мнения: 11
Казва се Иван, и свекър ми и мъжа ми се казва така.
Нямам нищо особено против името, но преди да се скараме със свекърите, а и със мъжа ми в последствие /дъртите са причината да се скарам с мъжа ми/.
Това ми е второто дете, първото пък е кръстено на свекървата, но малко видоизменено, само първата буква е взета, но затова ми дойде в повече и второто да е на свекъра.
Исках да го кръстя Владимир, Влади, това ми е първата истинска любов от училище и още оттогава се бях зарекла, че ако имам син ще го кръстя така. А дъщерята бях обещала на майка - Деница или Денислава, но отстъпих и не се казва така. Един път отстъпих, втори път отстъпих, качиха ми се на главата и вече не можем да се гледаме, раздяла и аз сега съжалявам само за имената на децата, за нищо друго.

# 13
  • Мнения: 2 215
ами тъпо е това,Иван е хубаво име Peace

# 14
  • Мнения: 11
Иван е хубаво име, но АЗ не искам да се казва ТАКА!

Общи условия

Активация на акаунт