Искам да кажа ... (14)_08.12-14.12

  • 43 214
  • 936
  •   1
Отговори
# 540
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Аз сварих една доза сладко, с което съм доникъде, защото са само 8 бурканчета. Трябват ми към 20-тина. Може би повече, защото синът иска "нещо" за коледния базар в училище. Портокалово сладко с джинджифил, канела, индийско орехче, звездовиден анасон и кардамон.


Но ми е ясно, че няма как навсякъде да е така, наблюдавам едно голямо разделение на училищата - едните драпат да са елитни и всички се бутаме натам, а другите остават предимно за Гошковците. Какво ще излезе от тази работа, ще видим след години, но мене страх ме хваща като се замисля.
Ами аз гледам моето дете да не е от гошовците и да няма челни сблъсъци, за останалото не мога да се тревожа. Каквото излезе. Ако не им харесва на децата положението в страната - свят широк.

# 541
  • Мнения: 4 892
Лиляна и аз като теб си имам механизми са самоосвобождаване и нищо не може да ми затормози аурата  Crazy В смисъл, че и аз лесно се освобождавам от напрежение, но понякога, също така рядко, имам моменти, в които и на мен всичко ми се пренася нощем. През деня не го мисля толкова или работя по решаване на проблем или задача и приключвам и изведнъж нощем нещо превключвам. Много рядко ми се случва, ама е ужасно натоварващо. Не искаш да го мислиш, а то - мотка ти се из главата. Понякога като ми е така ставам и ям нещо сладко и 15 минути седя и се туткам и пак лягам, че иначе не се трае.

Аз да ви кажа си пиша, ама хич не очаквам да ме чете някой задължително. И разбира се, че ми е приятно като вляза в диалог или някой ме спомене, но преди всичко пиша, за да си кажа. Без да имам нужда да ми се отговаря. Понякога виждам и че ме е споменал някои или няколко човека, но не отговарям не от неуважение, ами просто е минало времето или пък ще затормозя темата, и без това съм си плямпало.  Blush
Така правим и в Споделете - просто "оставяме писмото във въздуха" и то все пак стига до някого.  Hug


Янтре, как го правиш това сладко, да си сваря едно-две бурканчета - махаш ли бялото от портокаловата кора? Или слагаш и самия портокал? АКо ти трябват само кори, мога да дойда да изям портокалите  Blush

# 542
  • София
  • Мнения: 10 825
Onna-bugeisha, може ли да съм им кум или кума, каквото решат младите  Blush
Може ли, може ли?!
Нино, имаш моето съгласие и благословия. Но булката е много серт, не знам дали ще приеме това вмешателство от моя страна. Ще те предложа за кастинга  Wink
Оооо, няма де те предлагам! Направо ще те наложа... със сила ако трябва! Така ще се бетонирам за вечни времена като не слушаща и няма опасност да ми дават Мелани и Не-знам-кой да ги гледам. Уредено, стискаме си ръцете  Mr. Green

# 543
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
За сладко - рецептата е разработена от мен. Избирам по-малки и по-твърди портокали. Измивам ги много добре със сапун и гореща вода. От кората на всеки портокал се остъргва оранжевата част на фино ренде и се запазва. Бялата част се бели с белачка за картофи докато се покаже месестата част на портокала. Изхвърлям бялото. Режа портокалите напречно на кръгчета с дебелина 5-6-7 мм. Опитвам портокалите за да реша дали са кисели или сладки. Меря количеството на портокалите с чаша. Ако портокалите са сладки - на две чаши портокал слагам една чаша захар. Ако са кисели увеличавам захарта. Броя си чашите захар. На всеки две чаши захар - една чаша вода. От захарта и водата правя захарен сироп. Като заври сиропа намалявам котлона и ври 5-6-7-10 минути максимум. Изсипвам в сиропа портокалите на парчета и оранжевата кора (портокалите пускат сок докато чакат и той се сипва). Бъркам. Варя до готовност - капка сироп на студена чиния да не се разлива. Като видя, че е горе-долу готово слагам подправките на вкус, т.е. опитвам. Аз задължително стерилизирам всеки буркан сладко, затова не бързам да ги сипвам горещо в бурканите, изчаквам да изстине. Стерилизирам с варене по 5 минути.

С лимони правя същото, само, че слагам чаша и половина захар на две чаши лимон. Обаче пак си е кисело сладко. Аз го харесвам, но не е сладко сладко Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile

# 544
  • Мнения: 4 892
А така, наложи ме, Онна! Само питай за кума или за кум - да знам как да се облека и какво да правя с мустаците.

пп. между другото на партито джуката ми беше като на тромпетист, ако някой си мисли, че само съм се шегувала. Добре, че беше на затъмнено /в бара/ и беше поутихнало мястото и кожата, та фондютена помогна.

Янтре, благодаря ти, ще си направя и аз, звучи суууупер. Мислех към пакетите сладки за Коледа да подарявам сладко от чушки, но баба ми почти го омете. Ще направя мини бурканчета сладко от портокали. Ще ходя днес до китайския мол, там сигурно има бурканчета.

# 545
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Аз взех от Джъмбо симпатични шарени бурканчета.

# 546
  • Мнения: 456
Ох,  това сладко звучи супер- сега и сладко ще си направя:) Ама сте идейни бре... Само звездовидния анасон нещо не го намирам  по магазините. Нещо идеи ?

# 547
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Ще ходя днес до китайския мол, там сигурно има бурканчета.
Кой е тоз "китайски мол".....особено ги уважавам, докато не си вдигнат цените  Laughing
Сладкото е запазено, но дали и кога ще се реализира...божа работа.

# 548
  • София
  • Мнения: 10 825
И аз ще направя сладко пък Crossing Arms Подстрекателки!
lothen, виждам че си от София. В магазинчето за подправки на "Иван Асен 2" имам със сигурност

# 549
  • Мнения: 4 892
vesi1, то май има много, ама аз ходя в тоя магазин на Принцес мол, в Младост, бившия Кореком. От там си купувам разни "джвъчки", домашни потреби разни неща, има изгодно и най-разнообразни щуротии. 

# 550
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Аз давам рецепти за сладко, някой да ми подари за Коледа домашен кекс? Mr. Green Мъфини? Mr. Green Меденки? Mr. Green Бисквитки? Mr. Green

# 551
  • Мнения: 456
Имам малко прегорял АКК:)). Онна- благодаря- ще го издирвам това магазинче!

# 552
  • София
  • Мнения: 17 283
Това сладко предполагам и без подправките ще стане хубаво, нали така?
Не ги харесвам аз тези подправки, а самото сладко звучи страхотно!

# 553
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Това сладко предполагам и без подправките ще стане хубаво, нали така?
Не ги харесвам аз тези подправки, а самото сладко звучи страхотно!

Да, става сладко. Подправките са за "коледност".

# 554
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Къде ги съхранявате всички тези "джвъчки"? Аз хич не обичам да се затрупвам с разни вещи. С моя съпруг се шегуваме, че при пренасянето ни в новата къща, ще имаме много за изхвърляне. Той е даже по-краен от мен, хвърля доста повече.
Аз буркани даже не събирам. Трупаме едни в склада на магазина, но от там рядко ползваме, повече свекървата прави разни неща.

Общи условия

Активация на акаунт