Австрийска тема- №52

  • 91 594
  • 755
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 3 675
Beruška, благодаря за темата!  bouquet

yoshi83, няма последствия  Simple Smile
всичко ще е наред и няма да ти намалят парите Peace

# 2
  • Мнения: 5
Beruška, благодаря за темата!  bouquet

yoshi83, няма последствия  Simple Smile
всичко ще е наред и няма да ти намалят парите Peace

B&C, благодаря за светкавичният отговор Simple Smile  newsm10 . Моите притеснения са свързани основно с  признаването на първия преглед от бременността от България . Според тукашното законодателство, за да не бъдат намалени Kinderbetreuungsgeld след 17тия месец при схема 20+4 с 50% е необходимо прегледът в друга държава да отговаря по време на провеждане и структура на изследванията на този в Австрия. При нужда пише,че се изисква и превод. Интересно някой минавал ли е вече по този път или е като цяло е изгубена кауза в случай, че се заядат за нещо повече от печат на австрийски гинеколог в mutter kind  pass ? Предварително благодаря за отговорите.Поздрави!!

# 3
  • Мнения: 794
Аз раждах преди почти 7 месеца и никой не ми е гледал Mutter- Kind Pass- а.
Първият ми преглед беше в третия месец от бременността ми, просто тогава ми беше готова e- картата.
Аз и на фетална морфология не съм ходила, нито на това ... оффф как се казваше, изследването преди морфологията ...  ooooh!
Ако имаш право не детски, не виждам причина да не ти дадат, заради изследване, правено в България  Wink

# 4
  • Viena
  • Мнения: 3 582
Благодаря за темата!

# 5
  • Мнения: 5
Mutter Kind Pass в моя случай се наложи да представя за първи път пред Finanzamt при кандидатстване за Familienbeihilfe в началото на ноември м.г. ,беба беше вече на 9 месеца и това забавяне беше по вина на МА35, които ни забавиха повече от година с издаване на моето Anmeldebescheinigung. Следващото поискване на MKP по тукашните изисквания е до 10 (или 18ти ако е по схема 30+6)месец на бебето , представя се пред съответния здравен осигурител, в моя случай SVA.На други места и аз съм нямала нужда от него пред институциите.
пс Няма проблем с първи преглед тук до 16та гестационна седмица, ние бяхме вече в 18та също заради здравна карта Simple Smile .

# 6
  • Мнения: 723
Beruška, благодаря ти за темата   bouquet

Моят син също е ваксиниран срещу лаймска болест, която се предава от кърлежите. Тук тревните площи не се третират и има много кърлежи. Ако имаш "късмета" може да ти се случи през няколко дни да си водиш детето да му ги вадят.

# 7
  • Мнения: 304
По принцип пише, че трябва да са налични всички задължителни прегледи по Mutter-Kind-Pass за майчинството, но дали де факто някой наистина го контролира аз не знам.

# 8
  • Мнения: 5
По принцип пише, че трябва да са налични всички задължителни прегледи по Mutter-Kind-Pass за майчинството, но дали де факто някой наистина го контролира аз не знам.

Така е, задължителните прегледи са общо 10, 5 от тях по време на бремеността и 5 на бебето след раждане(мисля,че органскриининга не се включваше, но не съм сигурна). На 10тият месец направените задължителни са общо 9, до 18тия мисля стават 10. Според мен се контролират, защото документите ни в SVA са подадени още преди 2 месеца, първият транш от Kinderbetreuungsgeld е преведен по сметка,зададена е и схема на плащане с пълната сума до 17тия месец от раждането,последвани от 3 месеца с халбирана сума, но сега изискват допълнително Mutter-Kind-Pass, за да освободят пълната сума за последния период.

# 9
  • Мнения: 3 675
yoshi83, занеси го и ако ти кажат нещо им обясни защо и къде си била на преглед.
Аз също съм показвала МКП, но нямам спомен някой да се е взирал и да е броил прегледите.

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Цоп и аз тук.
Днес за първи път ми се наложи да потърся лекарска помощ в Австрия. Останах изумена- от материалната база, от отношението, от бързината на обслужването... всичко беше перфектно. Сега вероятно трябва да очаквам някаква сметка, нали? newsm78

# 11
  • Мнения: 304
Момичета, имам спешна нужда от фризьор, а австрийците ми окепазиха кичурите на 2 пъти и повече не стъпвам в салон във Виена. Искам да питам какви са ви отзивите от този Петър и къде и как да се свържа с него. Какви са цените?

# 12
  • Мнения: 3 675
В АКH aз съм чакала 4 часа докато ми дойде реда  Crazy
При личната лекарка около час се чака, но там съм без записан час.
При гинеколога задължително 1 час, а съм винаги със записан час.  Rolling Eyes
Единствено при зъболекаря не чакам или ако чакам е не повече от 5-10 мин.
В Хануш също съм чакала и най-гадното беше, че нямаше къде да седна  Twisted Evil

Aphrodivina, аз не мога да ти помогна. Не го познавам Петър.
Аз сама си се боядисвам  Sunglasses

# 13
  • Мнения: 794
Цоп и аз тук.
Днес за първи път ми се наложи да потърся лекарска помощ в Австрия. Останах изумена- от материалната база, от отношението, от бързината на обслужването... всичко беше перфектно. Сега вероятно трябва да очаквам някаква сметка, нали? newsm78

Sarania  Hug
Ела във Виена да видиш какво значи "бързина"  Joy
Сметка, според мен, не би трябвало да ти пратят, ако си имаш е- карта и платени осигуровки. Те всъщност не ти ли сканираха картата преди прегледа?  newsm78

# 14
  • Мнения: 3 675
Във Виена при лекарите, които не работят със здравната каса мисля, че не се чака.
Не знам. Аз имам опит само с един и не сме чакали, но при другите е кошмар  Crazy
Заради това чакане въобще не ми се ходи на лекар.
До последно стискам зъби и ако рецептите на баба не ми помогнат, чак тогава отивам на лекар.

Общи условия

Активация на акаунт