Страсти – градините в София, кампания 2015/2016

  • 67 585
  • 752
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 4 561
Протокол ли? Много странно... Поне досега никоя мама не е писала за такова нещо.
Това в коя градина е?

При записването на малката, директорката помоли да занеса към края на септември бележка от личния + молба свободен текст за отлагане. Моята ще направи годинка в края на ноември и тогава мисля да я пробвам с тръгване.

# 406
  • Мнения: 1 932
За кв. Слатина става въпрос. Ако се интересуваш пиши на лични.

# 407
  • Мнения: 40
Отговор от ИСОЗД по въпроса за отлагането:

Съгласно т. 2.3.9. от Правилата за приемане децата, класирани за прием през септември в яслени групи, трябва да постъпят в детското заведение до 90–тия ден, като съгласно решение на Работната група срокът за постъпване се отчита от 15.09.2015 година, т.е. вашето дете трябва да постъпи до 13.12.2015 година. Една седмица преди да изтече 90-дневния срок за постъпване, родителите ще получат предупредителни съобщения от системата, ако детето не е постъпило или не е представен медицински документ, удостоверяващ невъзможността детето да посещава детското заведение. В медицинският документ трябва да бъде посочено заболяването и периода, в които детето няма да може да посещава детското заведение. Този документ и срокът му се въвеждат в системата от директора. Ако до определения краен срок за постъпване детето не постъпи или не се представи документ, системата ще изпише детето и ще се наложи санкция – детето няма да може да кандидатства за съответното детско заведение до началото на класиранията за следващата учебна година, а ако се направят кандидатури за други детски заведения за участие в следващи класирания точките за новите кандидатури ще се изчислят по следния начин: класираните и записани по първо желание ще имат 2 точки по първо желание, 1 точка по второ желание, 0 т. за трето и по-ниско желание;   класираните и записани по второ желание ще имат 3 точки по първо желание, 1 точка по второ желание, 0 т. по трето и по-ниско желание; класираните и записани по трето желание ще имат 3 точки по първо желание, 2 точки по второ желание, 0 т. за трето и по-ниско желание.

Никъде не виждам да се изискват медицински документи. Същото каза и нашата директорка, тя молба не взе (бях приготвила такава за всеки случай, а е хубаво да има нещо черно на бяло).

Pepich, С кого си разговаряла в инспектората? На кой телефон? Познавам не една майка, на която детето ще тръгва някъде в интервала от септ до ноември - всичките ли ще изгорят без медицински документ?

# 408
  • София
  • Мнения: 10 698
Моята тръгва декември. Ядове няма.

# 409
  • Мнения: 1 932
Отговор от ИСОЗД по въпроса за отлагането:

Съгласно т. 2.3.9. от Правилата за приемане децата, класирани за прием през септември в яслени групи, трябва да постъпят в детското заведение до 90–тия ден, като съгласно решение на Работната група срокът за постъпване се отчита от 15.09.2015 година, т.е. вашето дете трябва да постъпи до 13.12.2015 година. Една седмица преди да изтече 90-дневния срок за постъпване, родителите ще получат предупредителни съобщения от системата, ако детето не е постъпило или не е представен медицински документ, удостоверяващ невъзможността детето да посещава детското заведение. В медицинският документ трябва да бъде посочено заболяването и периода, в които детето няма да може да посещава детското заведение. Този документ и срокът му се въвеждат в системата от директора. Ако до определения краен срок за постъпване детето не постъпи или не се представи документ, системата ще изпише детето и ще се наложи санкция – детето няма да може да кандидатства за съответното детско заведение до началото на класиранията за следващата учебна година, а ако се направят кандидатури за други детски заведения за участие в следващи класирания точките за новите кандидатури ще се изчислят по следния начин: класираните и записани по първо желание ще имат 2 точки по първо желание, 1 точка по второ желание, 0 т. за трето и по-ниско желание;   класираните и записани по второ желание ще имат 3 точки по първо желание, 1 точка по второ желание, 0 т. по трето и по-ниско желание; класираните и записани по трето желание ще имат 3 точки по първо желание, 2 точки по второ желание, 0 т. за трето и по-ниско желание.

Никъде не виждам да се изискват медицински документи. Същото каза и нашата директорка, тя молба не взе (бях приготвила такава за всеки случай, а е хубаво да има нещо черно на бяло).

Pepich, С кого си разговаряла в инспектората? На кой телефон? Познавам не една майка, на която детето ще тръгва някъде в интервала от септ до ноември - всичките ли ще изгорят без медицински документ?

Явно само в нашата ясла са тези изисквания, защото и аз не чух друг директор да има такива изисквания. Говорих с Ирена Николова - главен експерт в ДО. Тя потвърди думите на директорката, но преди това ме попита за коя директорка става въпрос.
Моето мнение е, и съм сигурна, че съм права, че те се защитават една друга и директорката няма право да изисква какъвто и да било документ.
А какви са мотивите на директорката мога само да предполагам.

# 410
  • Sofia
  • Мнения: 5 970
Е, хайде сега - правилата (законът) са еднакви за всички. От къде на къде една директорка ще налага различни правила за нейното ДЗ!!! Нали за това (е, не само..) я измислиха тази система ИСОДЗ - единна система с еднакви правила навсякъде в София. Направо съм възмутена.

# 411
  • Мнения: 1 932
Не знам. Запалила ми се е главата.  #Crazy
Явно тя си тълкува правилата по свой начин или иска да се презастрахова.  #2gunfire

# 412
  • Мнения: 62
Здравейте,
моля някой родител, записал детето тези дни за посещаване на ясла, да сподели какви точно изследвания и документи е представил. Интересува ме тази здравнопрофиулактична карта как изглежда? Здравен картон ли е това?
Изледванията колко дни важат? Бележката от личнияв лекар за липса на контакт със заразно-болен

благодаря

# 413
  • София
  • Мнения: 983
Всяка директорка е длъжна да даде инфо за документите,но не знам дали изискват едно и също,вече нищо не ме учудва Thinking
Още ги събирам документите, но искат:
1. Изследвания -направих му ги в лаборатория Рамус (пакет "Ясла"), готови са за 3 дни
2. Здравен картон-втори,който остава в яслата,попълнен от ЛЛ
3. Профилактична карта, купих я от поликлиниката,но всъщност е лист А4, с инфо,което ЛЛ попълва
4. Копие на л.к. на майката и бащата
5. Копие на АР
6. Служебни бележки с Изх.#, подпис и печат от работодателите на майката и бащата
7. Копие на първата и последна страница от трудова/служебна книжка на майката и бащата

ЛЛ е казал,че когато знаем точна дата,на която детето ще тръгне на ясла, ще даде и бележка,че не е било контактно със заразно болни, т.к.  е валидна 3 дена

Колко дни важат изследванията - пишеше малко по назад в темата Peace

# 414
  • Мнения: 1 932
mishoto,
а това защо? Тези документи дадохме при записване на детето.   newsm78

4. Копие на л.к. на майката и бащата
5. Копие на АР
6. Служебни бележки с Изх.#, подпис и печат от работодателите на майката и бащата
7. Копие на първата и последна страница от трудова/служебна книжка на майката и бащата

# 415
  • Мнения: 621
Сигурно mishoto са се класирали сега на текущо класиране, съответно записването и тръгването ще са им скоро едно след друго, затова им искат почти наведнъж документите и за записване, и за тръгване.

Иначе по въпроса на vanjuha по-горе - здравно-профилактична карта е различно нещо от картона. Тази карта е в два варианта - или сгънат на 2 лист картон с данни за ръст, тегло и т.н, или разпечатка от компютър от ЛЛ със същите данни. В първия пост на темата, на стр. 1 имаше доста информация за необходимите документи, част от които и онагледени.

# 416
  • Мнения: 62
Сигурно mishoto са се класирали сега на текущо класиране, съответно записването и тръгването ще са им скоро едно след друго, затова им искат почти наведнъж документите и за записване, и за тръгване.

Иначе по въпроса на vanjuha по-горе - здравно-профилактична карта е различно нещо от картона. Тази карта е в два варианта - или сгънат на 2 лист картон с данни за ръст, тегло и т.н, или разпечатка от компютър от ЛЛ със същите данни. В първия пост на темата, на стр. 1 имаше доста информация за необходимите документи, част от които и онагледени.

Нашата мила директорка специално ми размахна сгънатия картон ( здравнопрофилактична карта ) и поясни, че на есен иска здравен картон. Вече тотално се обърках с тези изисквания

# 417
  • Мнения: 77
Запис да ви следя,че ще ни предстои кандидатстване

# 418
  • Мнения: 40
Пак по повод отлагането отговор от системата на ИСОДЗ:

Медицински документи за отсъствие на детето до 13.12.2015 г. родителя не трябва да представя в детското заведение, но точната дата, от която детето ще започне да посещава се уговаря предварително от родителя с директора.

 За документите - питайте в книжарницата на поликлиниката, там обикновено имат от всички видове картони и карти и после ЛЛ да имат работа за попълване:)

# 419
  • Мнения: 653
Нашата мила директорка специално ми размахна сгънатия картон ( здравнопрофилактична карта ) и поясни, че на есен иска здравен картон. Вече тотално се обърках с тези изисквания
Картата ти я попълва педиатъра (дава нещо като входна информация за детето - адрес, родители, личен лекар, ръст, кг, алергии и разни такива); картона си го попълват в градината и предполагам си записват в него неща от учебната година. Според мен има логика. Само за здравния картон търсете специално за дете, че аз първия път купих за възрастни.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт