Парфюмни размисли и страсти - 191

  • 98 468
  • 731
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31 341


Намаления! Sale! -20, -50%, до -70%!

В тази тема нека поговорим за намаленията. Все по-често и в България има намаления на козметика и парфюми. Преди години това бе чудо невиждано, но сега големите вериги магазини се конкурират и почти всеки месец някъде има талони за намаления, обикновено -20%, които понякога се комбинират и с други намаления и цената за парфюм става наистина добра.

Пазарувате ли на намаления? Бихте ли изчакали талон за намаление или желанието за притежания на даден аромат е тук и сега? Купувате ли парфюми, само защото има намаление и на принципа "да не взема пък аз да се прецакам сега"?





Въпроси за мнения и пазаруване от сайтове, моля, тук: Изпитани сайтове за парфюми

Парфюмен пътеводител

Лекциите на Натали Никол за начинаещи и не толкова начинаещи парфюмани:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=630784.270 пост №278

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=630784.msg20742366#msg20742366 пост №554

Данни за теглото на пълни и празни флакони.

Формула на Бижу за съотношението мл - грам: 1мл. парфюм = 0,73 гр.

"Номинации на Мадам Оче - 2012 г."

"Номинации на Мадам Оче - 2011 г."

Предишната тема.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 836
Нямам правило, купувала съм и с намаление, и без намаление. Но по-често купувам от сайтове, защото в повечето случаи там е по-изгодно, дори и при намаление в реален магазин. Понякога ако видя на изгодна цена желан от мен парфюм, дори и да не съм планувала покупка в момента, се изкушавам и го вземам Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 3 882
densi, благодаря за новата тема!   bouquet

Признавам си,че това е темата, която следя с удоволствие!  Grinning

И преди съм писала, и сега ще напиша - адмирирам всяка конкуренция между магазините за парфюми и козметика, която е много силно изразена от миналия черен петък насам.Смятам,че българските потребители трябва да бъдат глезени и стимулирани с оглед на това,че липсват реални намаления като на запад, но собствениците тук винаги вадят един и същ довод - ние сме много малък пазар и падат печалбите.
Не винаги чакам намаления за да придобия нещо,което ми е "влязло под кожата",но ако има и намаления го придобивам от раз и винаги в съчетание с други неща  Wink, а това мисля е плюса на веригите при тези намаления,че оборота им рязко се увеличава.Има още нещо,което веригите у нас още не са научили да ценят и това са лоялните клиенти и моето скромно мнение е,че ако имаш ограничен пазар трябва задължително да отчиташ този факт. Peace

Забелязвам,че откакто има такива намаления все по-рядко пазарувам онлайн,защото цените са горе-долу същите.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 5 958
Благодаря за новата тема!

Парфюми купувам и с намаление и без, зависи колко го искам. Все пак гледам да се възползвам от отстъпките, почти винаги имам нещо набелязано.
Напоследък като че ли пазарувам повече от чужбина, от изпитани сайтове, тъй като там цените са доста по-различни от тукашните.

# 4
  • Мнения: 5 049
Винаги чакам намаления или някакво изгодно предложение. При 60+ бутилки в гардероба ми, рядко нещо ми е дотолкова спешно, че да не може да изчака намаление или самолетно пътуване, където да си спестя поне ДДСто. Ценя си парите и предпочитам да не ги давам, ако мога.  Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 452
Признавам - фен съм на намаленията, независимо за каква стока става въпрос. Не ми тежи да поровя нета и да се разтърся за нещо интересно. Дори напротив, разходките из онлайн магазините са ми по-приятни сякаш от разходките из физически магазини.

Пазаруването на парфюми обаче във физически магазин си има очевидни преимущества. Няма как да разбера дали един парфюм ще ми хареса единствено по описание, дадено от някой друг! Е, ако видя онлайн нещо, което ми е вече познато, не пропускам намаление Simple Smile

# 6
  • Мнения: 17 546
Когато реша, че искам някой парфюм още вчера го искам. Crazy Естествено търся най-изгодната цена към момента и най-сигурното място, но не ме притеснява, ако не го намеря намален, щом толкова го искам. Май за нищо друго не решавам веднага(Везната винаги се колебае!) както за парфюм, по когото съм хлътнала...

Днес бях с Jour d`Hermes Absolu, не ме предаде от 6 часа до сега и на климантик, и навън.  Heart Eyes Няма да се разделяме! Прищявка някаква беше това.  ooooh! Добре че замените вървят тегаво. Mr. Green

# 7
  • Мнения: 4 188
Дами, връщаме се от Сефора. С дълбоко прискърбие и разочарование ви съобщавам, че тествахме същата пантера, но ароматът няма нищо общо с този от онзи ден. Жена ми си е пръснала от парфюма на приятелка, закупен за 110 Е от з европа, твърде възможно и от някое летище. Този тук ми остави само лош привкус, свита диафрагм и чувство за виновност. Не е истина колко ме е яд. Блузата, с която беше жена ми е вече изпрана и ви уверявам, че още мирише. Дали да не стане нощничка newsm51

# 8
  • София
  • Мнения: 1 002
Аз пък отдавна наобикалях Теракотата на Герлен. Иииииии....вчера я сгащих в едно в едно кьоше в Бюти зоун.  Mr. Green Приятно ми стана, че продавачката сама повдигна въпроса за намалението. Не че съм го чакала специално, но с удоволствие се възползвах и то малко в последния момент, към 17.30

# 9
  • Мнения: 8 470
Дами, връщаме се от Сефора. С дълбоко прискърбие и разочарование ви съобщавам, че тествахме същата пантера, но ароматът няма нищо общо с този от онзи ден. Жена ми си е пръснала от парфюма на приятелка, закупен за 110 Е от з европа, твърде възможно и от някое летище. Този тук ми остави само лош привкус, свита диафрагм и чувство за виновност. Не е истина колко ме е яд. Блузата, с която беше жена ми е вече изпрана и ви уверявам, че още мирише. Дали да не стане нощничка newsm51
Западна, източна, все тая  Joy, оригинален ли е парфюмът, не става по-оригинален като отиваме по на Запад. Най-много тестерът тук да  е бил развален, няма как парфюмът да е различен. Laughing

# 10
  • Мнения: 43
Записвам се да следя темата  Flutter

Парфюми съм купувала и от намаления, и от сайтове,но понеже сега живея в чужбина се възползвам доколкото мога от намаленията тук. Не че са много,най-често са намалени определени парфюми,които на мен не ми допадат. Или аз не знам къде и кога да търся намаления  Crazy

# 11
  • Мнения: 283
Уважаеми, по въпроса за Пантерата, да не би да става дума за новата версия, реформулирана и за стария парфюм. Или пък за Пантерата и L'Eau версията, която е по-водниста и размита?

# 12
  • Мнения: 685
Вече имам достатъчно парфюми и това с чакането за намаления е като средство за озаптяване. Simple Smile Въпреки това, пак не се възползвах от последното намаление с -20%, защото не си харесах нищо, което да си заслужава. Много се надявам да устискам така до декември.

# 13
  • Мнения: 3 248
И аз нямам правило. Ако някой много ми е влязъл под кожата го купувам на момента. За други изчаквам намаление.
Но пък интересното беше примерно за това послвдното намаление -20%. Бях си наумила Habit Rouge да го изчакам на намаление. И отивам вече готова да взимам парфюма, но реших все пак да го тествам пак, да си пръсна, да се поразходя малко и така. Само дето като си пръснах такова главоболие ме налегна, така ме замота главата - ужас. А само 4 часа по-късно вече нямаше никой! И така и не го взех.
А предните два пъти като го тествах така ми беше харесал, а беше и траен до следващия ден направо.
И сега ще тествам пак, може пък да му е топло сега, знам ли?!?!?! Да чака някое есенно намаление.

# 14
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Не ме вълнуват намаления. Много рядко харесвам нещо за покупка, но реша ли, правя два-три теста и го купувам на момента, няма кой да чака намаления. Прави ми приятно впечатление, че в България все по-често има намаления, и то сериозни на козметика. Тук в Германия много рядко достигат до 10% и то често само на определени артикули или има промоции на определени продукти. Намаленията обикновено са около Коледа и Великден, и то само няколко дни. В нишовите парфюмерии въобще не правят никакви намаления или промоции, факт. Така че, направо си е за завиждане българския потребител. Когато купувам парфюм обаче си имам няколко сигурни сайта, както и продавачи в ebay, които преслушвам винаги в началото, и ако има по-изгодна цена взимам от там, ако не, отивам в магазина и не го мисля. Ето и сега съм намерила страхотна цена на Sunset in Salina, който се предлага в идеалните 25 мл. и ми се струва, че няма да дочакам втория тест  Mr. Green
пп. densi, seemly, пробвайте и ми кажете вашето мнение за него. Портокаловият цвят страшно напомня на този от ултимативния код на Армани, но е много летен, пролетен и цветен. Мисля, че ще ви хареса  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт