Фраксипарин, клексан, аспирин протект -тема N 9

  • 67 792
  • 754
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 17
може ли да ми припомните как се бие точно фраксипарина, слагах го преди 7 години...
Благодаря ви  Hug

# 376
  • Мнения: 325
Аз съм след инвитро. Слагам Клексан от деня на трансфера. Това при естествено  забременелите е денян около овулацията.
Най-лесно и безболезнено се поставя в областта на корема под, над, встрани от пъпа. Иглата се докосва до кожата и леко се натиска,  тя влиза лесно. Поне при мен. Клексанът ми е от Турция и може игличката да е по-различна. Сместта се избутва свръхбавно и така няма синини. Възможно е поставяне в ръката и вътр част на бедрата, но аз не бих пробвала там  #Crazy
Поздрави и късмет bouquet

# 377
  • Мнения: 1 479
[quote author=lovely season link=topic=865365.msg32002789#msg32002789 date=
Ходих при Паскалева, според нея да слагам фракси от 0,4 и да спра аспирина, той не ми бил нужен, тъй като всички имунологични изследвания са ми в норма.
Много съм объркана и притеснена. Казва ли ли са ви на вас да ходите за имунологични изследвания в Алекандровса болница, а не при имунолозите на Стаменов?? И Паскалева и Димитрова се изказаха негативно за там...?
Аз съм ходила при имунолозите в Александровска, др Михайлова, ами мила жена, но като че ли не са много вещи в областта на износване на плода...а не разбрах, защо трябва да ходиш при имунолози? Не се втелясвай с върволица от лекари, карай си бременността спокойно, следи си щитовидната на 30 дни, слагай си фракси и си гледай детенцето Simple Smile

# 378
  • Мнения: 17
[quote author=lovely season link=topic=865365.msg32002789#msg32002789 date=
Ходих при Паскалева, според нея да слагам фракси от 0,4 и да спра аспирина, той не ми бил нужен, тъй като всички имунологични изследвания са ми в норма.
Много съм объркана и притеснена. Казва ли ли са ви на вас да ходите за имунологични изследвания в Алекандровса болница, а не при имунолозите на Стаменов?? И Паскалева и Димитрова се изказаха негативно за там...?
Аз съм ходила при имунолозите в Александровска, др Михайлова, ами мила жена, но като че ли не са много вещи в областта на износване на плода...а не разбрах, защо трябва да ходиш при имунолози? Не се втелясвай с върволица от лекари, карай си бременността спокойно, следи си щитовидната на 30 дни, слагай си фракси и си гледай детенцето Simple Smile
Ами, при първата си бременност има леко завишени НК кл. и АФА и затова сега преди да забременея отново изследвах всички, отрицателни, след това при положителен тест, отново отрицателни, просто и сега и тях ще трябва да следя профилактично, дай Боже да са все отрицателни.
Жлезата е следа и ще изследвам хормона в седмиците, които Катя Тодорова ми каза,
започнах от днес фракси и от вчера не пия аспирин.
Благодаря ви за съветите  Hug
Успех на всички и живи и здрави бебчовци  baby_neutral

# 379
  • Мнения: 87
Аз имам ХУК, и затова ми изследваха АФА. В Токуда ми излязоха положителен и почнах Фраксипарин 0,3 и аспирин. След две седмици ходих при Паскалева, тя ме прати при имунолозите в Александровска и МД за тромбофилии.
АФА ми излязоха в норма, инче се оказа че имам хомозиготен 4G/4G и хомозиготен Т/Т . Сега съм на 0,4 франсипарин.

# 380
  • Мнения: 1 479
Lovely да това ти е достатъчно според мен, не че съм специалист... Simple Smile следи се и си прави терапиите и се весели Simple Smile ...между другото моето ендо ми каза, че когато се забременее имунната система влиза в ремисия и всички процеси като автоимунните "заспиват"...може би не при всеки, но в масовия случай...
При мен за сега Базедовата болест (която е автоимунно заболяване) е заспала и изследванията ми са като на момиченце Simple Smile, TSH 1,6 1,7 и FT4 16; 17 без терапия си е направо чудно Simple Smile ... Слава на Бог, де...успех на всички!

# 381
  • София
  • Мнения: 1 917
здравейте момичета, правих наскоро имунологични изследвания и заради завишени НК клетки ми предписаха вливане с Интралипид и аспирин протект- за пиене. Каква е ролята на аспирина в случая newsm78

# 382
  • София
  • Мнения: 438
здравейте момичета, правих наскоро имунологични изследвания и заради завишени НК клетки ми предписаха вливане с Интралипид и аспирин протект- за пиене. Каква е ролята на аспирина в случая newsm78
Аз също имах леко завишени НК клетки, заради които правих вливки с интралипид.
След положителен тест терапията ми беше клексан и аспирин. По принцип една от идеите на аспирина е да се ползва и като противовъзпалително при автоимунните заболявания - така третирахме възпаление на щитовидната жлеза в началото при мен. (повишените НК клетки също са резултат от автоимунен процес, за който обаче няма яснота на какво се дължи, поне на мен така ми отговориха като питах). Отделно има и ентикоагулиращ ефект и предполагам се цели някакъв комбиниран ефект.

# 383
  • Мнения: 325
Знам, че ще предизвикам вълна от въпроси,  но лекарите в Истанбул  при които ходим-клиника Мемориал, НЕ вярват, третират, разсъждават върху проблемите с НК клетките. Там това състояние не е проблемно и категорично не води след себе си терапия камо ли вливания. Проф. Кахраман,  която ръководи инвитро клиниката отрича това да е проблем.  Дори там считат,  че това е фактор само в БГ и е измислено за пари... Sad Виждала съм стотиците имейли от българките  в които се описват ситуации с НК клетки - на вс се отговаря,  че това на е проблем на забременяването и износването на бебе. Споделям това , за да си дадете възможност и за др гл точка. Апропо-проф.Кахраман и нейната клиника са инвитро клиника номер 1 за 2014 в Европа.
А за Катя Тодорова мога да кажа само лошо...много лошо..срещнах я в Плевен при доц. Конова и оттогава всичко се обърка. Тя и хомеопатията й...ми причиниха много.

Последна редакция: чт, 19 ное 2015, 21:46 от CAFFEDELMAR

# 384
  • София
  • Мнения: 1 917
Знам, че ще предизвикам вълна от въпроси,  но лекарите в Истанбул  при които ходим-клиника Мемориал, НЕ вярват, третират, разсъждават върху проблемите с НК клетките. Там това състояние не е проблемно и категорично не води след себе си терапия само ли вливания. Проф. Кахраман,  която ръководи инвитро клиниката отрича това да е проблем.  Дори там считат,  че това е фактор само в БГ и е измислено за пари... Sad Виждала съм стотиците имейли от българките  в които се описват ситуации с НК клетки - на вс се отговаря,  че това на е проблем на забременяването и износването на бебе. Споделям това , за да си дадете възможност и за др гл точка. Апропо-проф.Кахраман и нейната клиника са инвитро клиника номер 1 за 2014 в Европа.
А за Катя Тодорова мога да кажа само лошо...много лошо..срещнах я в Плевен при доц. Конова и оттогава всичко се обърка. Тя и хомеопатията й...ми причиниха много.

интересно, това е друга гледна точка, без да съм компетентна в тази област, ми се струва логично завишените НК клетки да причиняват проблем...нали все пак са естествените убийци на имунната система- и ако са повишени....не е ОК.
моля те сподели повече подробности за д-р Катя Тодорова- има противоречиви мнения за нея, а съм записала час за м. декември, заради някои хормонални проблеми....

# 385
  • Мнения: 325
Дълъг е разказът за Катя Тодорова..След диагноза ИЯР ми назначи двумесечно лечение с хомеопатични лекарства.Сториха ми се безобидни и изпълних всичко. След тях резултатите ми бяха рязко влошени, всичко бе с краката нагоре, цялата ми кожа бе изрината, кг, абе кошмар...а съм хубава жена. Не вярвах,  че хомеопатията вреди, спазвах всичко - дори някакви препарати лично тя ми изпрати от Сф. Ако можех да върна времето..много съжалявам, че я срещнах. Аз я посетих за Хашимото...тя повреди вс друго Cry
Затова приключих с БГ и търся отговорите за здравето си в Турция. Безкрайно съм впечатлена от тях!

# 386
  • Мнения: 1 479
Cafedelmar аз адмирирам това, което синаправила...дано имаш успех, ние тук сме си жив зян...дано все пак на повече момичета, които са се доверили на бг лекари да им се усмихне щастието, пък било то и след много пари и терапии...

# 387
  • Мнения: 2
Здравейте!Има много теми пуснати за тромбофлебити ,но реших да пиша тук,надявам се не е проблем Simple Smile Следях темата докато бях бременна.Тази година в на4алото на февруари ми поставиха диагноза дълбока венозна тромбоза.Лежах в болница в Пловдив и бях на хепарин а след това на синтром.Веднага след това в края на месеца забременях и посетих отново съдов хирург за да ми каже как дапродължа лечението.Предписа ми Клексан 0,6 за цялата бременност.Ходих на консултации при моя АГ на всеки 2 седмици за да следи как се развиват нещата.Всичко беше наред докато не влезнах в 6 месец.Тогава започна дамисе подува глезена на болния крак,а изследванията ми бяха добри.И когато влязох в 7 месец се случи немислимото...един ден моето бебче просто спря да рита.Отидох на преглед и ми казаха че няма сърдечна дейност.Родих с балон-катетър мъртвото си момиченце  #Puppy dog след 2 месеца с мъжа ми заминахме за Германия да работим.Слагах си чорапа всеки ден но крака започна малко по малко да се надува,но въпреки това аз го носех и го слагах на леко подут крак.Но в момента от 3 дни насам крака ми е много подут,болезнен и отстрани на бедрото имам нещо като твърда буца.Та исках да попитам дали е възможно пак да се е образувАЛ тромб (тъй като не помня дали първия път имах такава буца) или не е трябвало да слагам чорапа на надут крак и са се възпалили вените.Имам инжекции Клексан в мен и започнах да прилагам по 1 вечерр,но ако видя мн зор ще отида на лекар тук или ще се прибера в БГ.Ако някоя от вас е по запозната с това ще съм благодарна ако ми отговори Simple Smile Извинявам се за намесата  Cry

# 388
  • Мнения: 325
Мило момиче, каква история!  Съжалявам за загубата ти..аз лично не мога да изразя мнение. Много е сложно ние тук да помогнем. Трябва да отидеш на лекар. Достатъчно си преживяла Hug

# 389
  • Мнения: 1 347
Nasito, задължително отиди веднага на съдов хирург (макар че не знам как става там посещението при специалисти), за да те прегледа. Буцата не е характерна, но подуването и болката са. Доколкото разбирам, не си била на профилактика, а си започнала отново инжекции след появата на симптомите? Според мен е задължително да се направи по-продължителна профилактика със синтром, но това само специалист може да ти го каже със сигурност. Вената се възстановява много трудно, в много случаи не може да се излекува докрай и си остава лесно възпалима. Възможно е точно затова да получаваш от време на време такива симптом, дори да няма образуван тромб към момента. Затова е добре да се добави и някакво средство за укрепване на стените - в БГ са популярни Флебодия, Детралекс и някои други. Междувременно изследваха ли те за тромбофилия? Ако не, пусни си изследванията, преди да почнеш синтром (ако ти го назначат, разбира се), защото те не могат да се правят на фона на синтрома, но могат, докато си на хепарин. Успех!!!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт