Искам да кажа ... (68)

  • 58 224
  • 782
  •   1
Отговори
# 435
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
И аз съм планирала червена леща за тази вечер за децата. Правя я на крем супа, добавям и домашни крутони от домашния хляб. Много я обичат.

# 436
  • Мнения: 10 874
Онна, дай рецептата за пилето, че ме заинтригува. eat Тъкмо имам фъстъчено масло и се чудя какво да го правя (вкъщи само аз го ям, но вече му се наситих).

# 437
  • София
  • Мнения: 10 825
Фъстъченото масло добро ли е за готвене, така ме насметохте с тая свинска мас, че ми стана съвестно и не я изхвърлих,  в хладилника я прибрах.
То не е мазнина в която сготвих пилето, а е направено на сос.

Аз, противно на всички останали мнения, бих изхвърлила маста  Blush Не понасям миризмата ѝ, усещам я каквото и да е сготвено с нея и ми докарва позиви за повръщане. Единствено може би направата на някакъв крем би ме заинтригувала, защото и аз съм с ужасно суха кожа на ръцете.

# 438
  • До морето
  • Мнения: 7 091
И аз съм планирала червена леща за тази вечер за децата. Правя я на крем супа, добавям и домашни крутони от домашния хляб. Много я обичат.

И аз така правя, на малкия  му троша и сирене. Става мозък Simple Smile

# 439
  • София
  • Мнения: 17 307
И мен чак ме досрамя да призная, че изхвърлих една мас  Laughing Помъчих се първо иначе, направих едни масленки-гъбки, ами .. никой не ги яде, много, много мазен вкус имат.

# 440
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 860
Когато маста е приготвена добре, няма абсолютно никакъв мирис. Даже наскоро четох, че с прясно мляко се "изчиствала", ставала фина и снежнобяла.
А кремът за ръце може да се ароматизира с няколко капки парфюм. Много е добър.
Аз съм доволна, че и тук има мас, продават я в кутийки. Идеална е за готвене, за сладки - не мирише.
Великденските курабии и едни домашни сладки правя само с мас - могат и месец да изтраят, много са сипкави и вкусни. И определено - изобщо не са мазни.

Фъстъчено масло взехме от Лидл, но досега май само мъжът ми го опита. Реално не знам за какво може да се ползва, ама по американските филми все това дават, че ядат  Mr. Green.

# 441
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз явно на добре приготвена мас не съм попадала Rolling Eyes Да взема пък да пробвам купешка някой път? newsm78
Янче, не е лошо на филийка с някакво по-кисело сладко, но идва доста тежичко.
Искаш ли рецепта за сладки с фъстъчено масло?

Лаленце, това е рецептата. Нямам спомен от къде съм я копирала:

Скрит текст:
ПИЛЕ С ФЪСТЪЧЕНО МАСЛО

600 гр. пишеко филе (или друго пилешко месо)
1 глава лук - нарязан на ситно
2-3 скилидки чесън - нарязан на ситно
1 ч.л. настърган джинджифил
2 зелени чушки - нарязани на кубчета
200 гр. фътъчено масло
2 с.л. балсамов оцет
2 с.л. кафява захар
вода
сол
черен пипер
чили пипер
Пилешкото месо се нарязва на хапки и се посолява. Лукът и чесънът се запържват до омекване. Добавя се пилешкото, запържва се до леко златисто. Прибавят се и чушките и се готви докато месото е почти готово. Фъстъченото масло се разбърква с балсамовия оцет, захарта и подправките, добавя се вода в зависимост от това колко гъст искаме да е сосът. Така приготвеният сос се добавя към пилешкото и се готви на слаб огън до пълна готовност на месото. Може да се наложи да се добави още вода по време на готвенето.

# 442
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 860
Онна, благодаря, искам рецептата за сладките.
Можеш да пробваш купешка мас - последната, която купувах в България, беше пречистена, бяла и фина. Нямаше мирис. Продаваха я в кофички - както киселото мляко.

# 443
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
И аз съм купувала такава мас в кофички - слагам малко в козунаците и в едни локумки. Иначе не готвя с мас, дори и свинско с кисело зеле, макар че става много вкусно, майка ми така го приготвя. Навремето свекър ми печеше пилетата с парченца свинска мас и ставаха много вкусни, но после ни насадиха тоза "омраза" към маста чрез СМИ  и още съм подвластна.
Фъстъченото масло и то отнася критики от специалистите по здравословно хранене Joy.

Ша, няма какво да ти става съвестно- трудно е човек да си промени мисленето отведнъж. Просто я дай на някого, че е срамота да се хвърля, не се сили да я ползваш.

# 444
  • Мнения: 4 290
 При болка и схващане на челюстта са ми изписвали крем от тези за стави, не знам марки в бг. само Волтарен помня. Маже се ВЪНШНО  известно време, дори след като болката е отминала. казаха ми да го ползвам ако усетя пукане и болка също.

# 445
  • Мнения: 10 874
Благодаря ти, Онна, още сега ще я изпробвам. Hug

# 446
  • София
  • Мнения: 10 825
Благодаря ти, Онна, още сега ще я изпробвам. Hug
На захарта и балсамовия оцет можеш да им промениш пропорциите на вкус. Аз сложих повече балсамов оцет.
Надявам се да ви хареса!


Янче, рецептите

Скрит текст:
Shokoladovi sladki s fystycheno maslo
32 броя
Состав
200 гр. брашно
50 гр. какао
1/2 ч.л. сода
125 гр. меко масло
100 гр. бяла захар
100 гр .кафява захар
50 гр. фъстъчено масло
1 яйце
2 с.л. прясно мляко
1 пак. ванилия

За пълнежа:
80 гр. пудра захар
120 гр. фъстъчено масло
Приготовление
Фурната се загрява на 180 градуса
В купа се пресяват брашното, какаото и содата. В друга купа се разбиват с миксер маслото, захарта и фъстъченото масло. Добавят се яйцето, млякото и ванилията. Малко по малко се добавят брашното с какаото и содата. Омесва се до еднородна смес. Разделя се на 32 топчета.
Съставките за пълнежа се разбъркват в друга купа и той също се разделя на 32 топчета.
Взема се топче от шоколадовото тесто, разплесква се и се слага топче от пълнежа и внимателно се загръща отново на топче. Редят се в тава върху хартия за печене. Притискат се с чаша за да станат плоски и се поръсват със захар.
Пекат се 8 минути. Тавата се изважда от фурната, но сладките се оставят в нея още 3-4 минути и чак тогава се вадят, тъй като са още крехки.

Biskiviti s med i fystycheno maslo
Дозата е голяма!
Излизат 3 големи тави на фурната!!!
Правя 1/2 доза
Состав
1/2 ч.ч. масло (приблизително 160 гр.)
1 ч.ч. фъсътъчено масло
1 ч.ч. мед
2 яйца - разбити
3 ч.ч. брашно
1 ч.ч. захар
1 ч.л. сода
1 ч.л. бакпулвер
1/2 ч.л. сол
Приготовление
В купа се смесват медът, маслото и фъстъченото масло. Прибавят се яйцата и захарта. Разбърква се добре. След това се прибавят и останалите продукти. От тестото се оформят топчета и се редят в тава върху хартия за печене. Притискат се отгоре с мокра вилица за да им се придаде шарка. Пекат се в загрята на 180 градуса фурна 8-10 минути.
Колкото повече престояват, толкова по-хубави и мекички стават.

# 447
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Днес бях на подмладяваща процедура, връщат се сега моите и аз се мъдря и кипря  bowuu.
Питам ги :"Изглеждам ли подмладена? Около 20-25 годишна...?!"  Отсреща-мълчание hahaha.
Маймуни.  Crossing Arms
Можеше поне леееекинко да кимнат  Whistling.

# 448
  • Мнения: 2 457
Еее, трябва да покажеш Simple Smile 

# 449
  • Мнения: 12 993
На двама лекар, бяхме невролог и очен плюс зъболекар нищо не казват. Не е синузит, не е неврологично, зъб не е, очите са и идеални, а главоболието си стои. Неврологът каза, че в пуберетета често имали такива симптоми. Нищичко не изписаха. Утре ще пуснем кръвна картина сутринта, да вдидим за анемия. Не ми е спокойно! Дано и размине тази вечер.

 Събрах багажа, какво мъкна всяка годна не знам уж нищо, а куфарите са пълни. За мен  сирена, кашкавал и бекон, там млечните са кът, не са им почитатели местните, има внос от Дания 100 гр сирене -5-6 лв  Crazy А аз с моя режим ям доста такива неща. Подстригах Жаки, голям рев, вече не била принцеса Елза, а била като гъба:))) Тя горката с нейната рядка косичка само е за коса до кръста:)
И тя си събра нейния багаж, една раница с играчки и книжки. Много искала да отиваме на самолета да яде салата, с това го свързва явно:) Днес обеща на половината хотел да идват с нас, ако я слушат:))

Общи условия

Активация на акаунт