КРУИЗИ /тема 7/

  • 115 269
  • 744
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 281
 zornitsa, ето ти адрес за круиза от Чивитавекия - 358 евро най-ниска цена:
https://res.vivavoyage.co.uk/web/cruises/results.aspx
Бих те посъветвала да изчакаш - на тази цена можеш да пътуваш края на април - май при много по-хубаво време. Корабът е хубав - последният на Коста.

# 106
  • София
  • Мнения: 1 714
Kanari, тези 850 евро на човек ли са или за двама? Тук винаги коментираме цените на човек...  Peace
Еми за двамата са-само за круиза, без таксата сървис на ден- ама понеже момичето, което питаше по-горе е писала на човек, затова казвам, че може би се е объркала.

# 107
  • Мнения: 4 740
Цитат
lunna pateka[/color], а това за избор на кабина пак като опция от сайта на Коста ли е? Аз не видях от къде мога да го направя, би ли ме насочила ако ти е удобно.
Благодаря за уточнението за допълнителните екскурзии, схванах принципа.
Когато влезеш в сайта на Коста, след Choose the cabin category, маркираш кой тип кабина искаш -вътрешна (без прозорец), Ocean View (с прозорец) или с балкон... Тук между "Category " и цената има една синя стрелка "Choose your cabin*", ако я натиснеш излизат номерата на кабините, които са свободни в момента и къде се намират - коя палуба, на кой борд и къде точно на "View position"... Там се ориентираш за положението на кабината спрямо кораба, до асансьори, стълби, в носа ли или отзад.... Когато избереш кабина, натискаш жълтия бутон "Селект" и номера ти се появява на следващата страница където трябва да попълниш имената на пътниците... Ако не го направиш това с избора на кабина, автоматично ти се дава номер на кабината... Peace

Kanari, ако цената е за двама е добра цена... Ние помислихме, че е за един човек и тогава за круиз 7 нощи е доста.... Peace

# 108
  • Мнения: 1 487

Charmony
Това е много висока цена за този круиз:



Ние сме били на такъв под 500 евро, а в момента се намира под 600 евро.
Ако това те интересува, да, за такава цена не си струва, щом има по-ниска.

Costa Fortuna го прави в момента на цени около 500 евро:



И това са цени без промоции...

Ние на такива евтини цени не попаднахме, нито пък имаше валидни оферти за същия с вкл. полет до дубай, сигурно е въпрос на късмет, но нашият е 850 Евро за цялата каюта с прозорче. 750 беше без. за 8 дни. Може би се е объркала, че е на човек, или пък да не включва и самолетен билет?

850 евро е на човек с включен билет. Спряхме се на каюта с балкон, като това ни излиза по 999 пак на човек. За MSC става въпрос с полет от Германия, а цените са от официалния немски сайт.  Peace

Последна редакция: ср, 10 фев 2016, 19:05 от Charmony

# 109
  • София
  • Мнения: 1 714
Да, освен това си резервирахме каюта с прозорче, а пък се оказа, че нещо станало и ще ни настанят в каюта с балкон без да доплащаме (оставаме си на обслужването, което сме платили, просто имаме блаконче) Simple Smile много гот...е, разбира се, може и да го променят пак до следв. събота, ама все пак...

# 110
  • Мнения: 4 740
Това със смяната на кабините се случва често, ако са ви я сменили, няма да я променят... Вие с Charmony на един круиз ли ще сте?

# 111
  • Мнения: 165
Здравейте мореплаватели,

В неделя пътуваме за Рим, за да се качим на MSC Preziosa от Чивитавекия. Party
Имам нужда от малко инфо за  Валета и Палермо, защото нещо останах с много оскъдна информация за там  ooooh! Не мога да преценя за Палермо дали е удачен варианта с хоп он хоп офф бусче да се разгледа или да се разходим до където можем   Tired въпреки, че след всичките негативни мнения, които прочетох за Палермо изобщо се чудя дали да слизаме от кораба  Laughing

Благодаря предварително!

# 112
  • София
  • Мнения: 3 774
Порт Валета, Малта
http://www.vallettawaterfront.com/home.aspx



Valletta Cruise Port, Malta
https://www.youtube.com/watch?v=FMThbEG95WA

Много може да се напише за пристанището и Малта, но накратко.
Едно от най-красивите места за спиране на кораби.
И най-важното, няма друго подобно пристанище в Европа в естествени заливи. Природата го е създала, а те го използват рационално и максимално.
В зависимост колко кораба има за деня е възможно да сте по-близо или по-далеч.
До центъра/Triton Fountain, ако това е цел/ е около 30 мин. спокойно ходене.
От там може да се разхождате и пазарувате колкото искате по Republic St. до St George Square.

Още със слизането попадате между забележителни неща.
Пристанището Grand Harbour знае и помни събития от векове, както от времето на рицарите, така и от Втората световна война.
Добър вариант е то да бъде разгледано с лодка, вижда се повече.
Гледка към него се откроява от Upper Barrakka градини.

Обърнете внимание на Barrakka Lift, чудесна атракция и удобство.
Няколко думи за него, днешното съоръжение няма нищо общо с предишното/забележителна история/, което беше от началото на миналия век.
Днешният лифт е на няколко години и върши същата работа, но по-модерно. Голяма част от круизните пасажери минават през него.
За няколко секунди, срещу едно евро се качвате от Lascaris Wharf до градините Barrakka, които са много близо и до Castile Place.

Близо са и така наречените Lascaris War Rooms. Пак със следи от столетия, както тунели за роби, така и за щаб и укритие на от по-близки времена.
Отивайки към центъра попадаме в катедралата Свети Йоан Кръстител, която стои там вече близо 5 века.
Близо до нея са Двореца на Великия магистър от същото време, както и Археологическия музей.
А Военния музей е малко по-далеч, посока Couvre Porte.

Ако сте любители на всичко що е каменно, това е мястото…
Hal Saflieni Hypogeum-подземен свят защитен от Юнеско.
Mnajdra and Hagar Qim-праисторически храмове, едни от най-старите на този свят.
Tarxien-също.
Катакомбите Сейнт Пол-лабиринти от гробници в самите скали.
Има още доста места за посещение в Малта, но за един ден с кораб не е възможно повече…

За Палермо е писано много, ето ТУК малко.
Разбирам, че ти е притеснено, но наистина не е точно така, въпреки че и аз съм го споменала.
Спокойно, въпреки всичко, от многото ни посещения в Сицилия, никога не сме имали проблеми.
Не си го и помисляй да не слизате...
Най-добре да си вземете Hop-on Hop-off Bus, съвсем удобно от спирка 7, която е съвсем близо на ъгъла с Via Emerico Amari срещу порта/това е синята линия, която има връзка и с червената на спирка 1/. После слизате и се качвате където и колкото искате, зависи от времето ви.

Здравейте мореплаватели,

В неделя пътуваме за Рим, за да се качим на MSC Preziosa от Чивитавекия. Party
Имам нужда от малко инфо за  Валета и Палермо, защото нещо останах с много оскъдна информация за там  ooooh! Не мога да преценя за Палермо дали е удачен варианта с хоп он хоп офф бусче да се разгледа или да се разходим до където можем   Tired въпреки, че след всичките негативни мнения, които прочетох за Палермо изобщо се чудя дали да слизаме от кораба  Laughing

Благодаря предварително!

Щастлива звезда*

Желая ви страхотен круиз и незабравими моменти...


Bled, би ли споделила къде видя това, че от " Civitavecchia има цена от 369 евро, датата е 17 март.", аз вобще не го намирам.


zornitsa
В момента дори има още по-ниски цени, нещата се променят с часове...
Като има цени от 339 евро за други дати...
За 27-02 има цена 349 евро...
Civitavecchia 17-03 ниската цена се запълни, избери други...

http://www.crocierepromo.it/it/pacchetto-viaggio-crociera/preventivo/id,512655/

Последна редакция: ср, 10 фев 2016, 21:16 от Bled

# 113
  • Мнения: 642
Щастлива звезда* Не знам колко време ще имате в Малта, но с излизането от пристанището, има спирка на туристическите Hop On Hop Off автобуси, линиите са три, но аз препоръчвам да се качите на най-кратката, синя линия, защото така може да отидете до Мдина, уникален град-крепост, който може да разгледате за около час, а после със същия автобус слизате в центъра на Валета, за да се разходите и там. Ето линк за автобуса:

http://www.hop-on-hop-off-bus.com/malta-hop-on-hop-off-tour_23364?

Малко инфо за Мдина:

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0

И няколко снимки от спиране с круиз там през 2014:

Скрит текст:
Валета







Мдина


Последна редакция: чт, 11 фев 2016, 09:27 от sereiadomar

# 114
  • Мнения: 1 054
Днес всички полети на Уиз ер са с 20% отстъпка, ако имате маршрут и удобен полет сега е момента!

# 115
  • София
  • Мнения: 1 714
Lunna pateka, понеже видях, че си била на моя круиз, можеш ли да споделиш някакво впечатление за Оман (или друг, ако е бил, разбира се) - никакво инфо не намирам почти, освен ,че ми изглежда скъпичко- не знам колко пари да обменя, нямам много възможност и няма да правим екскурзии, по-скоро някое и друго сувенирче да взема...как вървят като цени. Ако не е подходящо да спамим тук, може на лични да ми пишете. Благодаря!

# 116
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Привет и от мен, първи ден на работа съм и ми е лудница, надявам се до понеделник да направя свое разказа, но ако има хора, които заминават скоро да пишат, ще си дам зор.
С две думи Коста Фаволоза е един прекрасен кораб, страхотен. В каютата намерихме карта Перла (не очаквах, че имаме толкова точки), получихме покана за вечеря в Коста клуб ресторант, е изживяването беше неописуемо
Единственото лошо на този маршрут е, че кораба беше пълен с черни пасажери, ама много ви казвам, вероятно 80-90%.
Относто карибските о-ви никак не съм очарована, а имах надежди. В градовете няма какво да се види, но пък плажовете са красиви. Обещавам разказ за всеки от тях, проучила съм маршрути на рейсове и таксита не сме ползвали, само с междуградски транспорт сме се движили, а вярвайте ми и това е преживяване. Цял рейс негри и двама бели си е атракция.

# 117
  • Мнения: 4 740
lyuba84, добре дошла и тук и чакам снимки от всеки остров...  Peace  bouquet

# 118
  • Мнения: 261
Момичета, някоя от вас била ли и на круиз Западно Средиземноморие в края на октомври или ноември? Дали не е много голямо вълнението през този период? Ще пътувам за първи път и се притеснявам, че  в тези месеци вероятността за вълнения е по-голяма. .Знам, че всичко е божа работа,но все пак... Кораб Rhapsodi of the Seas                                                                                                                                                         
          Благодаря ви предварително.                       
             

# 119
  • София
  • Мнения: 434
Любе, аз заминавам след 10 часа, така че всяка информоция ще ми е полезна

Общи условия

Активация на акаунт