Искам да кажа ... (73)

  • 77 387
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 14 342
Мерси, момичета, за идеите. Предпочитам да го подаря, защото е адски неудобен и ми е гузно да искам пари за него. Освен това не е особено запазен, защото го преотстъпихме за чесало на котката. Намерих една група за подаряване за нашия град и ще го пусна.

Днес ще ходим до приюта да осиновим кученце за баба. Тяхната овчарка си замина без време и искат да обичат друго животинче. Хем се вълнувам, хем знам, че много ще се разстроя като видя всичките кучета, а мога да взема само едно...

# 61
  • Мнения: 761
Добро утро, вчера бяхме на разходка до Рилския манастир, много добре ни се отрази. Видяхме и ято щъркели.
Отивам да чистя, ох.

# 62
  • Мнения: 12 473
Морнинг.. С тежка хрема съм, главата ми ще гръмне..((
(ето, оплаквам се..)))

Мисля на сауна да отида и да се отпуша.. newsm78

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 23 774
Сготвих. Патица с кисело зеле, имам нарязано в тавата отдолу за кисело зеле с ориз, а самия добитък е завит с цели зелеви листа да се задуши. Щото нали в Лидъл имат седмица с патки. Сега три часа на слаб огън.

# 64
  • Мнения: 13 009
Добър ден, не че имам да казвам нещо по- различно, но да не ви изпускам. Ние лежим, четем книги и мързелуваме. Жаки напредва с руския:) и с потапянето под вода, което нарича плуване:)
Захванах Кардецът на книги, преди малко, леко странно начало, да видим по- нататък.
Рускинята от месец е на диета, беше свалила някое килце, откак дойде мъжът и си ги върна, че и качи още, карал я да пие бира и да яде вкусняшки, тя май не може да отказва и те така:)) Много са весели:)

Елит, още дълги години семейно щастие ви желая!
Екс, на теб да е жив и здрав сина!

Янтра, тия тука, ако знаеш каква патица правят, уникална! Не знам как я пекат, но от всички страни е е златиста, на витрината ги провесват за шиите, цели. Сервират с някакъв сос, който има вкус на сливи.
Вече ми е едно от любимите меса, крехка и сочна, ммммм:) И в къде ще я въведа, ако твоята стане помни рецептата да ми кажеш, че не съм готвила.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 23 774
Няма рецепта Simple Smile Това е домашно ястие, което се готви без точни мерки. Хващам две кисели зелки, махам по 3-4 листа от всяка. Останалото го режа на ситно. Задушавам 2 глави лук и 2 големи моркова в малко вода и олио. Обърквам зелето, лука и морковите, слагам подправки - червен пипер, суха целина, магданоз, черен пипер и го слагам на дъното на гювеча или голямата стъклена тенджера. Слагам патицата отгоре, завивам с листата плътно, слагам капака и пъхам всичко във фурната. Половин час на 300гр, после на 180 горно и долно печене, около два часа. Вадя, разопаковам патицата, изваждам настрани, слагам ориз (нямам обяснение колко ориз, на око около 1/4 до една 1/3 от общия обем на киселото зеле) обърквам с киселото зеле, връщам патицата, слагам капака докато заври, като заври махам капака докато се опече ориза и патицата хване тен. НЕ се слага сол никъде, киселото зеле пуска.

Последна редакция: нд, 21 фев 2016, 12:54 от Янтра

# 66
  • Мнения: 13 009
Как да не е, цяла рецепта си е:) Благодаря, ще я правя, обичаме зеле и патица вече:)
Лаленце, да я сложиш в рецептите, да не я търся след месец из темите:)


П.с Янтра, ама запичаш ли после без капак за коричка? Че не искам да стои като варена, няма да я ядат децата.

# 67
  • Мнения: 10 874
Лаленце, да я сложиш в рецептите, да не я търся след месец из темите:)
Ще я сложа, разбира се, цяла рецепта си е. Hug Но в началото на март ще имам възможност да добавя рецептите от последните 1-2 страници в съдържанието, да го имате предвид и дотогава да ги гледате от темата. Peace

# 68
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Морнинг.. С тежка хрема съм, главата ми ще гръмне..((
(ето, оплаквам се..)))

Мисля на сауна да отида и да се отпуша.. newsm78
Да те накълва малко, че да те усмихна? Wink
Не знам сауната дали би било добро решение при хрема. Нещо ми се струва, че не бива да се затопляш и да си разширяваш съдовете с топлото.

# 69
  • Мнения: 12 473
Късно е Лили, вече приключвам. Но от опит, смятам че ще ми стане по-добре. Снощи яко ме вя климатик..
П.С - отивам да взема детето от немски и иска после да го видя на сладкарница, вместо да обядва.  newsm78
Къде край НДК/ Хемус има сладкарници?

Последна редакция: нд, 21 фев 2016, 12:52 от EXQUISITE

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Отвисях 2 часа и кусур да чакам моя математик от пробен изпит  Crazy. Мол,мол,ама ми писнА  Crossing Arms.
След час- ще го чакам от тенис, пак час-два  Crazy

Патица май не съм яла  newsm78, останал ми е спомен в главата от любима моя книга-"Богат-беден", че от патицата кожата се омазнявала и избивали пъпки  Rolling Eyes.
А,и се налапахме с КФС  Embarassed....комай,по-добре с патица да бяхме  hahaha.
Свинщина  Crossing Arms.

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Къде край НДК/ Хемус има сладкарници?

Преди  време имаше сладкарница под "Синатра", до Пепина, срещу Сити Център...ама дали още я има  newsm78. Една  "Неделя" има в района.
За запушен нос- уасаби.Отпушва 'де що има запушена дупка  Laughing.Ама,май хремата ще я засили  newsm78.

# 72
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 215
Благодаря, момичета!
Екс, не съм разбрала, че си имала рожденик вчера! Да е здрав и щастлив!

# 73
  • Мнения: 22 473
В къщи ме врънкаха да пека патица, но никога не съм и не се захванах.

Вчера правих един много хубав портокалов кекс, днес няма и следа от него.
Сега ще забъркам морковена торта, много им е любима. Че после, цяла седмица, нищо нямам време да правя.

# 74
  • Мнения: 12 473
Гена, мерси!
Тъкмо открихме "Неделя", до "Хемус" и се отчетохме там..))

Доста по-добре съм от сутринта (това за инфо за Лиляна) Wink
Сега кафенце, форум и дано да дремна малко, че не ми се събра сън тази нощ.

Общи условия

Активация на акаунт