Искам да кажа ... (74)

  • 76 598
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 11 703
Тези филенца трябва да ги пробвам  Peace

Ама соевия сос и олиото са по 2 супени лъжици, нали
Щото аз таковата, го прочетох като 2 литра и като се замислих, че нямам толкова соев сос ...  Blush  hahaha

пп: Жаки, честит рожденик със закъснение. Да ти е жив и здрав  Hug

# 736
  • София
  • Мнения: 17 326
Мерси много за рецептите, корнфлейкса ми се искаше да избегна, защото не купувам по принцип и вчера като гледах из магазина, имаше само много големи пакети, та ми се досвидя за едните филенца.
Ще го мисля Simple Smile

# 737
  • Мнения: 22 036
Внимавай с корнфлейкса. Аз уж взех натурален, но пак беше сладък  Sad.

# 738
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Бърди, можеш да избегнеш корнфрейкса - смесваш галета и царевично брашно за пането. Но не е чак толкова хрупкаво.
При нас има малки пакетчета корнфлейкс, даже взимам две, че едно не ми стига за  кг филенца.
2 лъжици, да. Съкращението за литър е л без точка, та затова си  мислех, че се разбира.

Правила съм и по друга рецепта, дето се овкусяват, после се овалват в майонеза и след това се пекат, но тази с белтъка повече ми допада.

# 739
  • Мнения: 22 473
Изтървала съм доста, мислех да се включа по темата с учителите и подаръци, но вече я изтървах.

Мъж Овен познавам само един, има симпатии, но хвърчат искри от сблъсъка с рогата ни. И аз съм Овен. Simple Smile

Завърши тази седмица, по едно време си мислех, че няма да оцелея. Изключително натоварено в работа, в къщи...

# 740
  • Мнения: 7 171
Много съм ви изпуснала. Повече от 2 седмици май не съм влизала в темата, но то и нямах нещо особено за казване. Сега ще се върна да ви чета.
Синът ми заяви желание да ходи на летен лагер от училище. Баща му иска да го пуснем, а аз много се чудя. Два пъти е ходил и непрекъснато се обаждаше от там да се тръшка колко е  лошо и да иска да го приберем. Когато си дойде тържествено си самообеща, че повече никога няма да ходи на такова гадно нещо.  Thinking

Она, запиши го. Laughing Аз се научих. Будех я сутрин, тя не става. Събужда се късно и обвинява мен, че не съм я събудила! Започнах да я записвам като се обръща в леглото.  Laughing

# 741
  • София
  • Мнения: 10 825
Софи, моят син всяка сутрин го будя поне по 3 пъти. Будя го, той сяда в леглото сваля си единя крачол на пижамата, а аз излизам от стаята да будя някой от другите или да правя кафе или нещо си. След малко влизам пак, а той отново си е легнал, че и заспал. Будя втори път, той става и си събува и другия крачол... на третия път обикновено успявам да го изритам от леглото, но се е случвало и до 5 пъти да се връща.  Twisted Evil Добре, че по-малките стават лесно, че иначе щях да полудея

# 742
  • Мнения: 7 171
Софи, моят син всяка сутрин го будя поне по 3 пъти. Будя го, той сяда в леглото сваля си единя крачол на пижамата, а аз излизам от стаята да будя някой от другите или да правя кафе или нещо си. След малко влизам пак, а той отново си е легнал, че и заспал. Будя втори път, той става и си събува и другия крачол... на третия път обикновено успявам да го изритам от леглото, но се е случвало и до 5 пъти да се връща.  Twisted Evil Добре, че по-малките стават лесно, че иначе щях да полудея


Моя мъж беше купил една свирка, ужасно звучи! Накрая прибягваше до нея. Joy а детето ми казва - искам да ме събуждате с песен! Да ми е хубав деня! Не с това нещо. Та започнах да и пея. Joy

# 743
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Онна, и у наше село беше същото. Само че аз като събудя, взимам завивката със себе си излизам от стаята. Крайна мярка, ама като няма други работещи...
Обаче веднъж се връщам след пет минути да го проверя, а той придърпал покривката на леглото и се завил с нея. Бях им ушила едни покривки и перденца за стаята бели, с червени калинки по тях. И по края къдрички - така беше модно. Той се завил с покривката, къдричките му дошли до глезените и изглеждаше като облечен в дълга рокля, само дето косматите крака разваляха картинката.
Много трудно ставаше, горкият. Joy

За лагера си помисли пак. Човек има право да се променя и да променя и мнението си с това. Може пък да му хареса този път. Но трябва твърдо да се уговорите, че изборът е негов, но и резултатите също.

# 744
  • Мнения: 10 563
Привет и от мен!
Аз да кажа за филенцата, че съм правила по рецепта на Гена мисля, че беше, и стават много хубави, та ако е тя да си признае и да я напише, защото аз съм я позабравила. Миналата година много ги правех. По тази рецепта съм правила и долни бутчета и крилца и на мен лично ми харесва мръвката с кокал, много добре се получава, но сякаш не беше само корнфлейкс...

Горе-долу по тази рецепта съм ги правила, но не съм сигурна, че е същата и имам чувството, че е малко променена. Месото го подправям с един-два натрошени пилешки бульона и лъжица - две олио, колкото да лъсне. Бульоните ги определям така - 1 слагам за 500 гр. месо, 2 за повече месо. Обърквам месото с натрошения бульон и олиото и оставям в хладилника да престои поне половин час. Колкото повече, толкова по-добре. В една купа си правя смес от галета, картофено пюре и царевично брашно - равни части. След това овалвам мръвките в сместта, редя върху хартия за печене и с една лъжичка или четка върху всяка мръвчица се капва по маалко олио. Пече се, когато е с кокал около 40 минути. 30 минути на 180-200 градуса и 10 минути за тен на макс.

# 745
  • Мнения: 22 036
Страхотни пилешки филета видях във фейсбук. Нарчзват се на ветрило (не до края), между цепките се слагат резани домат и моцарела и босилек. посоляват се и се подправят с каквото ви допада. Слагат се в тавичка и се заливат с малко вода, сметана и зехтин. Пекат се 30 минути (аз бух ги наръсила с кашкавал или пармеджан накрая).

# 746
  • София
  • Мнения: 17 326
Ммм, да, това звучи вкусно.
Аз изнамерих обаче рецептата на Онна с фъстъченото масло (благодарностни на Лале за готварската книга!  bouquet) и май това ще направя.

# 747
  • Мнения: 7 171
Ммм, да, това звучи вкусно.
Аз изнамерих обаче рецептата на Онна с фъстъченото масло (благодарностни на Лале за готварската книга!  bouquet) и май това ще направя.

Аз вчера сварих цяло пиле, заради бульона, защото дъщеря ми не беше съвсем наред, реших да и направя "пилешка супа без пиле".  Laughing Сега имам цяло сварено пиле в хладилника е се чудя как да го оползотворя. Някакви идеи?

# 748
  • София
  • Мнения: 17 326
Аз все така правя като купувам пиле, първо го сварявам - по-лесна ми е после разфасовката и обработката Simple Smile
Обикновено от бялото месо правя манджа с грах и пилешко, а от бутчета и крилца  - с ориз на фурна.

# 749
  • Мнения: 7 171
Аз все така правя като купувам пиле, първо го сварявам - по-лесна ми е после разфасовката и обработката Simple Smile
Обикновено от бялото месо правя манджа с грах и пилешко, а от бутчета и крилца  - с ориз на фурна.

И аз към ориз се бях насочила. мерси

Общи условия

Активация на акаунт