По пътя на мечтите - обща дискусионна тема 6

  • 50 140
  • 750
  •   1
Отговори
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Добре дошли в новата тема!

Темата е насочена към широк кръг от потребители като двойки и жени използващи донорски материал, които:

  • опитват дълго време да постигнат бременност, но без резултат. А сега накъде?
  • в момента са в процедура и тревогите около стимулацията.
  • са с установени проблеми, но в момента не са в процедура. Какво още да подготвим за следващата?
  • опитват за второ дете - с вторичен стерилитет и/или преминали през АРТ.
  • в момента не желаят дете, но са преминали през процедури, изследвания, и имат опит, който желаят да предадат.

Предполагам, че съм пропуснала някоя група потребители, но темата е отворена за всеки желаещ да се включи в нея. Надявам се тя да бъде приятна за всички и да си помагаме взаимно!

Линкове към предишните теми:
Скрит текст:

# 1
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Пънче, благодаря за новата темичка! Нека да ние на късмет.  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 3 271
Супер си е темата и от телефон 😀

Пренасям дискусията от старата тема относно опитите инвитро. Аз за опит броя трансфер. Имала съм една стимулация с Гонал с трансфер, после един ЗЕТ и сега този опит, при който беше лека стимулацията. Между втория и третия опит имам две пункции на ЕЦ, ама не ги броя за опит.

# 3
  • Мнения: 960
Пънче, благодарности за темата bouquet

Аз съм с 2 инсеминации и едно икси, броя си ги и трите, защото са предшествани от стимулации. В момента съм на една шепа добавки ( специални благодарности на Шоши и Шакира) и ще си подготвям яйцата за 4ти опит. Всичко до тук е самофинансирано и ако пак не стане, съм решила да пускам документи за фонда и едновременно с това за осиновяване. Може пък другаде да ми е късмета, знае ли човек... А и финансово 3 опита за година и сега готвя четвърти ми идват доста нагорно...

# 4
  • София
  • Мнения: 9 111
Пънче, мерси за темичката  bouquet.
Аз броя стимулациите, които са 2 (и само един трансфер). А пункциите са 5-6.

# 5
  • Мнения: 2 144
Rainbow, този опит ще е твоя! Който е попаднал в този форум и е започнал от вълшебните добавки много скоро успява.  Ще видиш! Само бъди упорита! Шоши дори се е приспивала с Мелатонин. Демек програмата с добавките е пълна - от ставане до лягане, само яйчицата да са доволни! Чакаме скоро да се похвалиш Peace

# 6
  • Мнения: 1 366
Цък и аз.
Пънчита, благодарско за темата.
Шаки, чак ми липсват добавките - ставах с НАК, лягах с Мелатонин...

# 7
  • Мнения: 678
Пънче благодаря за темата  Hug Дано ни е на късмет  Praynig  до края на темата да сме всички preggo
Въпреки че аз май пак ще пропусна. Е2 ми е 79 pg/ml на трети ден. По мое наблюдение, когато ми е висок естрадиола , не вадим добра яйцеклетка.

Аз имам 3 неуспешни ИКСИ със силна стимулация и съответно трансфер. После почнах на естествен, но винаги имам някаква лека стимулация. Там опитите ми са много. По скоро пункциите, а трансферите са ми само 2 Sad. Щях да се отказвам след последния трансфер(през Януари), но нещо не мога Sad
Все още не съм се възстановила и ме е яд че ще пропусна този месец. Дори не подозирах, че лекарствата след трансфер ще имат такъв ефект. Мислех че тези от стимулацията са по-кофти.

# 8
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
А кое броите за стимулация? Хапчетата или няколко инжекции броите ли ги?
А инсетата броите ли ги за опит,ако са стимулирани, или ги слагате в друга графа?

За мен лично инсетата бяха полезни от гледна точка на това, че дадоха информация как реагирам на хапчета, но само толкова.
Аз си броя нещата по отделно, но разни спорадични инжекции не ги броя за стимулация. По-скоро за стимулация броя когато съм имала повече от 2 фоликула. На инсетата от един тъп Клостил направих по 6-7 фоликула, още ме е яд, че не ги пунктираха. Сега и със силна стимулация няма да мога да направя толкова...

# 9
  • Мнения: 960
Шакира, мерси, сега ще пия 2,5 месеца добавки и ще говоря с док

Пънче, за фонда се броят. А в моят случай при инсетата съм била на хапчета и после 4-5 инжекции, правех по 4 фоликула и си ги броя и тях, нищо, че до никъде не съм стигала. Единственият ми положителен тест беше спонтанно, след ову, с презарватив  ooooh!, но за съжаление завърши в 10 или 11 седмица със спряла сърдечна дейност. Аз и за това бях супер спокойна и сигурна, как ще стане от първото инсе и чак ме е яд, че не послушах док и изгърмях материал (аз съм с донорски) за 4 инвитро само с 2 инсета... Ама трябвало глава да пати... Сега съм година по-стара и знам неща за бебеправенето, които не съм и подозирала, нито ми се ще да знам

# 10
  • Мнения: 2 144
Да. И на мен чак ми липсват добавките. Като отворех шкафа сутрин и се почваше едно отделяне за сутрин, за обяд, за вечер...Голяма подготовка за деня. А сега..детска игра - Омега, фолиева и Вигантолче. Баща ми все ми се караше, че пия повече лекарства от цялото семейство взети заедно, но добре че силно вярвах, че ще ми помогнат.

# 11
  • Мнения: 1 721
Пънче,  bouquet нека темата донесе много късмет!

# 12
  • Мнения: 678
Аз лично съм нямала инсета, но не бих ги броила. А за лека стимулация на естествен при мен е от рода на 300-600 Менопур общо.

# 13
  • Мнения: 590
Не намирам инфо за добавката NAC. Бихте ли ми разяснили за какво става въпрос?

# 14
  • Мнения: 11 478
Пънче  bouquet
Аз съм стартирала 3 пъти, обаче от тях имам 2 стимулации, 2 пункции, 2 трансфера, от които 1 ЗЕТ. Т.е. математиката хич я няма  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт