Великолепният век Кьосем (Muhteşem Yüzyıl Kösem) №4

  • 160 475
  • 741
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 287

Продукция:
TIMS Productions
Продуцент:
Тимур Савджъ   
Режисьори: Зейнеп Гюнай Тан, Дениз Колош (първи епизод),
Мерт Байкал, Йааъз Алп Акайдън
Сценаристи: Йълмаз Шахин, Нукет Бъчакчъ
Музика: Айтекин Аташ

Участват:

Берен Саат, Хюлия Авшар, Екин Коч,
Мете Хорозоолу, Аслъхан Гюрбюз, Кадир Дооулу, Вилдан Атасевер, Берк Джанкат, Надир Саръбаджак, Есра Дерманджъоолу, Йойкю Карайел, Танер Йолмез, Хакан Шахин, Ейлем Йълдъз, Боран Кузум, Бурак Дакак, Ахмет Варлъ, Шенер Саваш, Шахин Секман, Бесте Кьокдемир, Мустафа Юстюндаа

Анастасия Цилимпиу, Мехмет Куртулуш, Еркан Колчак Кьостендил, Тюлин Йозен, Гюлджан Арслан, Мухаммет Узунер, Джихан Юнал и други





Кьосем Султан е наложница на османския султан Ахмед I, майка и Валиде Султан на Мурад IV и Ибрахим I. Тя е най-влиятелната жена в Османската империя, която управлява самостоятелно два пъти – от 1623 до 1632 г. и от 1648 до 1651 г. Тя остава в историята като единствената жена, управлявала официално и самостоятелно Османската империя.

Кьосем Султан - име, което е единствен покровител на династията, име което печели любовта и симпатиите на народа и се смята за символ на власт и великолепие. Докато е позната като най-влиятелната жена, която изтокът някога е виждал, оставяйки отпечатък върху историята, нейната ослепителна власт ще й отнеме всичко. Тя ще жертва мъжа, когото обича, семейството, приятелите и синовете си... Но най-вече, невинността си...


STAR TV на живо

       


Султанатът на жените














Последна редакция: вт, 26 апр 2016, 21:14 от zarani

# 1
  • Мнения: 279
Какво чудесно оформление!  bouquet

Момичета, вие сте наистина великолепни!

Лучия, преводът ти ме накара да настръхна  Heart Eyes Heart Eyes

Дори и когато не сме на едно мнение - чувствам се толкова добре сред вас  newsm51

Благодаря за всичко!

Зари, защо мислиш, че талантът на Мете е пропилян тук? Справя се супер и ролята му е ключова. Радвам се, че се "запознах" с него в този сериал. А вярвам, че и за профито му е добре - независимо от рейтинга си е престижно във филмографията ти да пише: "Великолепният век".

# 2
  • Мнения: 28 073
Зари,  

Благодаря за красивата нова тема! Hug























Пожелавам на всички да се чувстват уютно в темата  - като мен и well-known! Grinning Hug newsm51

Последна редакция: вт, 26 апр 2016, 23:31 от LU4IQ

# 3
  • Мнения: 173
Благодаря за новата тема!

Наистина ни очаква тежък епизод  newsm45

А Екин се справя блестящо

# 4
  • Мнения: 28 073
Повече от блестящо! Всички ще усетим болката му. Не само физическата, а и болката в душата му от раздялата с живота...
Много ще ми липсва Cry Не искам да виждам самотата на Кьосем....


# 5
  • София
  • Мнения: 6 287
Благодаря ви, момичета!  Hug Hug Hug  Доста се постарах, признавам.  Blush

Уел, той се справя добре с всичко, великолепен актьор е. Пиша така с оглед на това какви бяха последните му две роли. Тази на Зюлфикяр му е най-слабата, откъм история. С вкарването на Вилдан, донякъде го пораздвижиха, но донякъде. А как играе влюбен, бедна ти е фантазията.  Heart Eyes  направо и ти да се влюбиш.  Laughing  Тук и това пропиляха. При все, че има до себе страхотна и талантлива партньорка. Ако бяха измислили една красива любовна история за Зюлфикяр и Хюмашах щеше да се види, но те просто не могат да си позволят Ахмед и Кьосем да бъдат засенчени. Не че пак не ги засенчиха.  hahaha  ЗюлШах се харесват много повече.

Пак чух фрагмана, преводът на Лучия е много близо до това, което и аз разбрах, така че без проблем може Лина да го нареди на видеото. Ако още не го е направила, разбира се.  Grinning

Ще има сцена в тайната градина. Кьосем е в одеждите на младата Кьосем. Светлите дрехи, старата прическа... По-оригинално щеше да е, ако бяха ползвали Анастасия, ама карай...  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 28 073



От смъртоносната болест го спаси, но от отровата не успя.

# 7
  • Мнения: 6 529
Поздравления за темата  bouquet

# 8
  • Мнения: 279
На мен ми харесва светлата рокля на Кьосем - различна е, нежна и царствена. Поне на снимките изглежда така.

Не мога да преценя в градината освен зеленина и сняг ли има? Месецът е ноември ... нищо чудно.

Много ми е тъжно и на мен за младия живот на Ахмед. Сигурно е търсен преднамерено ефект със снега, който попарва зелените клонки.

Тъжно ми е, че  изтръгнаха дъха от гърдите на Ахмед. Откраднаха му го.

Откраднаха спокойствието и щастието на всички, които са свързани с него.

За Кьосем настъпва дългата самота, както е казала и Лучия.

Зари, за Хюмашах и Зюлфи няма кой знае какви алтернативи, защото сценаристите залагат и на сюжетната линия - Искендер/ Сафийе. Там Хюмашах е пристрастна. Това я раздели от Зюлфикяр.

# 9
  • Мнения: 290
Привет, в новата тема!  Hug
Лучия, благодаря ти за превода, направих го максимално бързо, но се получи добре! Невероятна си!  Hug bouquet Малко съм пипнала словореда тук-там, за да звучи по-добре, но главният превод си е твое дело!  Heart Eyes Hug

Заповядайте!  Hug Hug Heart Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 6 287
Зари, за Хюмашах и Зюлфи няма кой знае какви алтернативи, защото сценаристите залагат и на сюжетната линия - Искендер/ Сафийе. Там Хюмашах е пристрастна. Това я раздели от Зюлфикяр.
Така е, за жалост. Яд ме заради актьорите най-вече, понеже една любовна история щеше да им пасне идеално на играта, на емоционалността, на енергията, която носят в себе си. Отиват си много като двойка. В турските сериали рядко повтарят, но дано пък да се случи така, че отново да си партнират. Тук каквото било, било.

Хайде малко да се посмеем  Laughing Laughing Laughing

# 11
  • Мнения: 28 073
И аз ти благодаря, Лина!  Hug
Радвам се, че си редактирала. Усещам кога съм тромава в изказа си, но като сравнявах двата превода, се чудех кой е по - точен. Пък защо ли се чудя като не разбирам нищо на турски, и аз не зная Mr. Green




Новата власт....






За да следите по - лесно темата, можете да кликнете на надписа "Харесва ми" в горния ляв ъгъл на страницата. Така ще включите известията за всеки нов отговор.

# 12
  • София
  • Мнения: 5 334
Божеее, каква красива и цветна и ярка и прекрасна тема! Grinning Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Зариииии! Hug Hug Hug Момичетааааа! Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

      

Аз лично се радвам, че ще продължаваме да гледаме Мете в ролята на Зюлфикяр, макар че и тази роля претърпя промени, които не ми допадат съвсем. Но пак е по-добре от тази на Хюмашах, която направо се разби. Rolling Eyes И всичко - включая любовта между ЗюлШах, която не ни показаха въобще - го отдавам на сценарийните промени в движение. Crossing Arms Crossing Arms

От друга страна - нямам търпение да идва времето на Осман. Heart Eyes Heart Eyes Въпреки че преди това ще минем през тежките времена на Мустафа, че даже и на два пъти. Но поне пък там ще гледаме вездесъща Халиме, че и Дилруба (в комплект с Давут). Grinning Grinning

# 13
  • Мнения: 279

От друга страна - нямам търпение да идва времето на Осман. Heart Eyes Heart Eyes Въпреки че преди това ще минем през тежките времена на Мустафа, че даже и на два пъти. Но поне пък там ще гледаме вездесъща Халиме, че и Дилруба (в комплект с Давут). Grinning Grinning[/i][/center]

Тинче, всъщност Осман царува между Мустафа, така да се каже. Ако Осман ти е симпатичен (както и на много други зрителки) , вярвам, че в скоро време искрено ще намразиш Дилруба и Давут.  Twisted Evil

# 14
  • София
  • Мнения: 6 287
Тинче,  Hug

И всичко - включая любовта между ЗюлШах, която не ни показаха въобще - го отдавам на сценарийните промени в движение. Crossing Arms Crossing Arms
За това: +1

Сещам се пак за признанията на Тюлин, как е трябвало всъщност героинята й да умре още в 15-ти епизод, но нещата са се променили в движение.

Макар да бях сигурна, че няма да видим повече лели, може и да ни изненадат. По времето на управлението на Ибрахим, велик везир е Султанзааде Мехмет Паша, който е син на най-голямата дъщеря на Сафийе. Тук Айше Султан беше Фахрийе, нищо че не е най-голямата. От Хюмашах не очаквам деца, пък и султанзаадето трябва вече да е родено, тъй че като нищо могат да ни изненадат с още някоя дъщеря, която да изправят срещу Кьосем. Но разбира се, това засега си е само мой сценарий.  Laughing  Преди дни пак бях споделила това мое виждане, но от яд към някои сценарни хрумки се изтрих.  hahaha  

Уел питаше дали в градината има сняг. Да, има сняг. Попадна ми една снимка зад кадър, която сега не мога да намеря, на която по-ясно си личеше.

***

Още малко кадри, но този път от първия фрагман



Общи условия

Активация на акаунт