Искам да кажа ... (81)

  • 68 716
  • 748
  •   1
Отговори
# 285
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Ще проверя в нашия Кауфланд, значи.
Иначе мернах една рецепта, в която трябваше да го държа в намсикакво помещение 20 дни и оттам нататък вече да слагам хляб, лук и прочее. Чудех се дали Янтра не знае някоя по-лесна, която да става на момента.
Е, не знам си какво помещение, аз го държа със сол в хладилник и бъркам като се присетя.

# 286
  • Мнения: 4 188
От Никул ден държах един хайвер от шаран, със сол, отгоре олио в хладилника. Уж да узрее, да стане оранжево - розов. Нещо не стана, изхвърлих го.

# 287
  • Мнения: 7 690
Спорим с мъжа ми (втория пишман готвач в нашата двойка) дали може само от един вид риба да се направи рибена чорба. Според него се правила от различни, а аз искам да изчистя каракудата от костите и да направя от нея. Задръстил е хладилника с 6 килограма риба, а вторник смята пак  ooooh! Втръсна ми вече.
Давайте идеи какво да я правя, че повече за пържене не искам да чувам.

# 288
  • Мнения: 9 574
Антигона, ако носи и някакви по-дребни можеш да си ги мариноваш в бурканчета, за зимата са супер Peace Ако решиш ще питам баща ми за рецепта, той си прави редовно и всички, които са ги опитвали много ги харесват.

# 289
  • Мнения: 4 188
Като ходи толкова често за риба, да не се обади някоя каракуда, че е бременна, хохохо, голям съм простак, ауууу #Crazy

# 290
  • Мнения: 18 014
Добре е да чуем мъжката гледна точка  Mr. Green Антигона, ти поне ядеш риба, а аз въобще не обичам  Confused Таранката /може и друго име да има/ става супер на фурна, като чипс  Peace

# 291
  • София
  • Мнения: 11 512
Често правя рибена чорба (колко да е често - 1 път в месеца). И с един вид риба става добра. Задължително е да има целина. Имам рецепта, ако някой проявява интерес, ще я напиша. Вкусна ми става. Поне на мен ми е вкусна де  Mr. Green

# 292
  • Мнения: 3 867
Рибената чорба става хубава с няколко вида риби. При липса обаче, става и с една.
Тарама хайвер:
На дъното на компотен буркан слагаш нарязан лук, след това две, три супени лъжици хайвер. Накисваш сух хляб /в краен случай може и не сух/ във вода, истискваш го и го добавяш в буркана да стигне някъде около горната линия, на два пръста от отвора. Слагаш олио горе долу да стигне до нивото на хляба. Слагаш пасатора на дъното и първо бъркаш само там. После вдигаш на горе и бъркаш докато стане хайвера. Бързо е. Ако случайно ти се пресече, слагаш малко топла вода и бъркаш отново.  Добавяш лимон на вкус.
Да ти е сладко! Hug

# 293
  • Мнения: 1 972
На една колежка  мъжа й лови много риба, та казвала ми е, че прави рибни кюфтета и ги замразява Peace

# 294
  • Мнения: 3 819
Спорим с мъжа ми (втория пишман готвач в нашата двойка) дали може само от един вид риба да се направи рибена чорба. Според него се правила от различни, а аз искам да изчистя каракудата от костите и да направя от нея. Задръстил е хладилника с 6 килограма риба, а вторник смята пак  ooooh! Втръсна ми вече.
Давайте идеи какво да я правя, че повече за пържене не искам да чувам.
Изчистваш хладилника без да разбере.
Моят само ходи за риба, но горкия риба рядко носи.
И приятелите не носят риба у тях, та  го отдавам на чиста проба каръщина, а не на ергенлък  Mr. Green
Но за чорбата си трябват няколко вида риба.

# 295
  • Мнения: 4 188
На една колежка  мъжа й лови много риба, та казвала ми е, че прави рибни кюфтета и ги замразява Peace
Един приятел, също много обича да ходи по чуждо. И той все лъже, че е за риба. Като се връща, минава през рибния, купува пет кила  Joy  Жена му ги мели на кайма и прави рибни кЙОфтета, хохохо Joy Ако искате, ще питам за рецептата,  Mr. Green

# 296
  • София
  • Мнения: 11 512
Да, с няколко вида риба би станала далеч по-добра, но и с един вид се ядва. Поне за неморските хорица  Simple Smile
Моят и той е пишман рибар. Често ходи на риба, нищо не носи. Уловил бил, ама не били ставали тези риби за чистене, готвене, та си купуваме сготвена.

sandokanchev, лъжеш. Няма такива мъже да лъжат, че били на риба и да купят от рибния. По-скоро биха казали, че не са наловили, или пък както моят казва - не стават за готвене, хвърлих ги обратно  Mr. Green
Та те купешките сигурно си личат.

# 297
  • Мнения: 4 188
Да, с няколко вида риба би станала далеч по-добра, но и с един вид се ядва. Поне за неморските хорица  Simple Smile
Моят и той е пишман рибар. Често ходи на риба, нищо не носи. Уловил бил, ама не били ставали тези риби за чистене, готвене, та си купуваме сготвена.
Миии, като тръгва за риба, давай му по някой лев, да има за рибния магазин. Да не ти се прибира без Joy

# 298
  • София
  • Мнения: 11 512
А, да бе. Да отидат за платена любов. По добре да си ходи само с въдиците и без пари, па дори и да не носи риба  Joy

# 299
  • Мнения: 4 188
А, да бе. Да отидат за платена любов. По добре да си ходи само с въдиците и без пари, па дори и да не носи риба  Joy
  Хохохо, поне за риба да купи човекът.  chef chef chef chef chef chef

Общи условия

Активация на акаунт