Искам да кажа ... (86)

  • 66 713
  • 749
  •   1
Отговори
# 585
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 228
Точно - по 5-6 на клечка и нижеш през очите. Бързо става. А после лесно се обръщат.

# 586
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Добре, уикенда ще го пробвам. Ще пържа цаца до откат докато стане.

# 587
  • Мнения: 9 574
Точно - по 5-6 на клечка и нижеш през очите. Бързо става. А после лесно се обръщат.

Ооо, да  Peace Наистина и супер лесно се обръщат така.

# 588
  • До морето
  • Мнения: 7 128
Точно щях да казвам за клечките, така супер бързо се пържи цаца. Нижеш, овалваш и пържиш.

Аз явно съм единснвения идиот дето не може да прави кашкавал пане. И това с фризера съм го пробвала, пак не става....Аз въобще с пърженето съм много зле- едни кюфтета баламски не мога да направя, разпадат се и това е. А и аз се имам за що-годе добра готвачка...

Във фб сега участвам в няколко групи- там продавам всичко бебешко. ОЛХ е пълна боза. И в Базар.бг бях влизала няколко пъти, но там пък няма почти никакво движение.

# 589
  • Мнения: 5 374
Ядох много вкусна цаца, правена от една ромка Crazy. Та, потапяше ги в днес от брашно и вода и директно в тигана, излизаха много хрупкави.

# 590
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Аз въобще с пърженето съм много зле- едни кюфтета баламски не мога да направя, разпадат се и това е.

Аз съм за муните - тръгнах да търся  рецепта за кюфтета баламски в гугъл  ooooh!

Иначе много лесно става цацата - у нас мъжът ми я пържи  Mr. Green Слага брашно на една кърпа, слага цацата, прави нещо като вързоп, за да се оваля хубаво и пържи.

# 591
  • София
  • Мнения: 4 328
alvera Grinning

искам да кажа, че май имам закъсняла дислексия. гледам едно, чета друго. може да започна да си записвам срамния прочит и да издам "Речник на късния дислексик" Blush

# 592
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 228
Не е от дислексия, мозъкът си отмъщава за стреса и тормоза. И аз съм същата Laughing

# 593
  • Мнения: 10 584
Привет и наздраве с чаша бяло вино!
Цаца преди пържех нанизана, бързо и лесно е. Брашното 50:50, силен котлон и горещо олио, резултатът е хрупкава рибка. От както съм с мъжа ми веднъж съм пържила - той не обича цаца и не правя. По принцип рядко пържа храна, хем е по-здравословно, хем котлоните остават чисти Simple Smile
Тежките раници са ми болна тема. Много ме е яд, че децата нямат шкафчета и мъкнат всичко като магарета по цял ден, а отделно всеки час са по кабинети, учебниците им тежки и некачествени, бързо се разлепят. Тази година дето мина, му бях казала да пише в една тетрадка по БЕЛ и Литература като я обръща, за да не носи много тетрадки, да ама освен ме трябва в отделни, трябвало и по двата предмета за работа в клас и за домашна работа, та той мен обвинява, че така съм му казала, пък госпожата му се скарала😜
В олх нищо не съм продала и купила съответно. Бях пуснала обяви, нищо не се получи изтрих всичко и толкоз. Даже не го и разглеждам...
ЕлиТ, честит рожден ден на патерица - здрава и щастлива бъди!
Ако някой пропускам, да се чувства поздравен 😀

# 594
  • Мнения: 1 207
За тежките раници не е ли вариант раница с колелца? Винаги такава сме ползвали.

# 595
  • Мнения: 14 352
Да кажа и аз за цацата, че това е едно от малкото неща, които умея  Mr. Green Овалвам в брашно царевично и пшенично 50:50. После одрусвам през гевгир или сито, за да изпада излишното брашно. После в много олио, добре сгорещено. Стават бързо. От пакета пържа само половината, другата половина както са си оваляни ги замразявам и пържа после, защото само аз ям цаца у дома Simple Smile

# 596
  • Мнения: 14 654
Искате да кажете, че замразена цаца от супермаркет ще стане хубава, така ли? Ако е така, непременно ще взема да пробвам. Аз не съм фен, но мм и малкият много обичат. Алечка, а размразяваш ли я преди да пържиш или както си е замразена?
Раница за първокласник и аз ще купувам, но нямам колебания по въпроса - ще е евтина и лека, много пари за ученическа раница никога няма да дам. Но повече ми тегне, че ще трябва да ходя с баткото на пазар за дрехи - няма такава кокона като него, направо ме побърква, по-капризен е от принцеса. Като беше на 8 години, за една бройка да го бия в пробната, толкова ме беше вбесил. А откакто има приятелка, е станал още по-претенциозен и нетърпим.

# 597
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 228
Хаха, Янечек, малкият ми е такава кокона. Хубаво бях свикнала с баткото - каквото приготвя/купя, това облича. Това малкото, от как е започнало да говори, има собствено мнение за дрехи и обувки Simple Smile

Благодаря, Коте  Hug

Флорче, раницата с колелца ще е тотално разбита по стълбищата, тротоарите и автобуса. Това са моите наблюдения над такива раници на съученици на моите.

# 598
  • Мнения: 14 654
Малкият ми поне е добро коте и няма никакви претенции - каквото и да му купиш, се радва и благодари, много разбрано детенце.

# 599
  • Мнения: 14 352
Янечек, аз не я размразявам, само леко да отпусне, за да се разделят рибките и да не слепват при пърженето. От магазина си купувам. Само че се оказа първия път, че я продават солена, а аз я посолих пак  Sick

Общи условия

Активация на акаунт