Искам да кажа ... (87)

  • 73 280
  • 725
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 18 014
Двигателят й блокира всъщност, а иначе за мен това ни беше най-хубавата и комфортна кола до момента (Шкода Октавиа).

Ох, пак позната история  Mr. Green По- миналата година, точно преди да пътуваме за коледните празници, същия проблем. Оправя се, споко, скъпичко ама...и аз си харесвам нашата и се радвам, че я оправиха. Лошото е, че ти връзва ръцете.
Браво на свекърите  Peace

# 91
  • Мнения: 8 969
Maлко извън темата със зимнината, но да помоля някой от София да ми препоръча нормален фризьор - подстригване и боядисване. Косата ми е по-дълга сега, искам да я скъся на малко по-дълга черта и да боядисам, но след последния път, в който ме е срам да кажа колко пари ми струваше това "удоволствие", вече първо проверявам!


В Бъкстон на ул.Белмекен 8, Салон Вижън, Лучия 0988945515.

# 92
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Захир, и аз мога да ти препоръчам много добра фризьорка, на нормални цени - около Кр.село се намира, ул.  Кюстенджа, салон "Диди", тел. 0887 624 995.
Рецептата за маринования патладжан явно ми е в Банкя, след два-три дни ще я имаш.

Веси, не си спомням колко точно бурканчета излизат, но не са много. Десетина бурканчета от детски храни. Но става много вкусна. Напоследък я меля с блендер, да стане гладка, че децата не я обичат "рошава".

Последна редакция: пн, 29 авг 2016, 14:05 от svetal4o27

# 93
  • Мнения: 22 036
Тонка, много съжалявам за колата. Проверете колко струва ремонта на двигателя. По-евтино ще е от нова кола предполагам.

Захир, и аз правя лютеница в кухнята, макар че имам двор. Правя я с робот като теб. Последно правих с 20 кила чушки, те като са опечени и обелени се смилат много бързо. На 10 кила чушки слагам 2-3 големи патладжана и доматено пюре около 500 гр., сол и захар на вкус и олио, колкото поеме (не слагам много).

Единствената разправия е буркането, но се изхитрих и я варя в голяма тенджера на затворен капак. Махам я от котлона, когато реша да я разбъркам и пак я връщам. После я насипвам гореща в буркани и обръщам.

Преди да дойда тук никога не съм правила "зимнинз" и казвах, че няма да ми се случи, но пусто ми липсват традиционните вкусове, които в магазините ги няма.

Една позната прави лютеница в хлебопекарната и и се получава, но в малка доза.

# 94
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Купих преди малко 30 кг червени чушки от пазара, за печене и "бурканизиране". Продавачката ме пита как ги пека. На скара, казвам (щото така ги пека). Някои ги пекат във фурна, казва тя. Закачени с дръжките на решетката, като коледни играчки. Опичали се равномерно отвсякъде. Толкова ме въодушеви изобретателността българска, че реших да споделя с вас. Joy

Екс, догодина ще пробвам румтопфа - много обичам плодове с алкохол (или обратното). А в какъв керамичен съд го правите, че нищо не ми хрумва.

# 95
  • Мнения: 6 304
Обичам домашна лютеница, но не бих се наела да правя. Мъжът ми си прави компоти, аз правя само едни пукани чорбаджийки, много са вкусни.

# 96
  • Мнения: 12 473
Светалчо, по пазарите продават - като големи супници с капак, нашарени с български мотиви..))
От по 5 литра май.
Ние вече 3 такива имаме и цял хладилник само за това..))

# 97
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Светалчо, по пазарите продават - като големи супници с капак, нашарени с български мотиви..))
От по 5 литра май.
Ние вече 3 такива имаме и цял хладилник само за това..))

Аха. Аз пък си мислех, че нещо по-високо, като делва. А в хладилника ли трябва да стои през цялото време?

# 98
  • Мнения: 22 475
Алечка, ако е правен  за азиатския пазар, гаранцията им в Европа не важи. Просто продавача си го е спестил това.
Някъде е изрично упоменато, основно в ибей.

# 99
  • Мнения: 12 473
Да, в хладилник задължително. Peace
Или в шкафа за охлаждена на виното..Wink

# 100
  • Мнения: 6 729
Оох, Алечка, напълно те разбирам за сумата дадена на нотариуса за сделката, а ние и на брокер платихме.Солидна сума си стана, ама няма как Rolling Eyes

# 101
  • Мнения: 18 014
Някои ги пекат във фурна, казва тя. Закачени с дръжките на решетката, като коледни играчки. Опичали се равномерно отвсякъде. Толкова ме въодушеви изобретателността българска, че реших да споделя с вас. Joy


Ето:
http://saveti.framar.bg/%D1%81-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%89%D1 … D0%BF%D0%B5%D0%BA

Хит бяха тези снимки миналата година  Mr. Green Аз обаче не посмях да пробвам, купих си чушкопек, единичен, изхвърлих тройката и си пека така  Peace Въобще не ми тежи

# 102
  • Мнения: 14 352
Алечка, ако е правен  за азиатския пазар, гаранцията им в Европа не важи. Просто продавача си го е спестил това.
Някъде е изрично упоменато, основно в ибей.

Твърде вероятно и така да е станало и аз да не съм разбрала Simple Smile Майната му. Дано поне да може да се оправи, че е нов и този път нищо не съм му направила.

Екатерина, ние поне не минахме през брокер Simple Smile

# 103
  • София
  • Мнения: 23 111
Като ми казаха днес нотариалните такси и данъците щях да припадна  Laughing
Познато и болезнено. 4 бона за местен данък и нотариални такси оставих за покупката на жилището ни. Добре, че апартаментът не беше намерен от брокер, просто защото не беше обявен официално за продажба, и спестих 2к лв. такса. Платих му доста по-ниска сума.
Но да гледаме от хубавата страна.  Grinning

Даунче, двигателят не може да се ремонтира.  Peace

Рая, след консултация с нашия автомонтьор, който ни е и кум, стигнахме до извода, че няма смисъл от подмяна на двигателя. Няма гаранция, че ще пасне и няма да прави мизерии. Така че сме на вариант друга кола.

Последна редакция: пн, 29 авг 2016, 15:59 от Тонка*

# 104
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 881
YanaDG, дали би казала как правите лютеницата фина и много приличаща на купешката?
Аз много си харесвам моята, но виждам децата - искат си вкуса на купешка. Уважават и моята:), но искат и от другата.
Моята е едро смляна, с много чушки, а също и патладжан и моркови.
Твоята пропорция каква е?
Няма тайна, просто си е доста играчка и не всеки се наема. Всички продукти ги сваряваме добре , по-точно направо ги разваряваме, след което ги претриваме през ситна цедка. Така направеното пюре се изварява, докато стане гъсто, добавят се подправките и след това стерилизираме бурканите. В нашата рецепта няма лук и чесън. Слагаме захар, сол, олио, черен пипер, кимион.

Давам и обещаната рецепта за лимоновата торта. Признавам си, че напоследък правя все от този тип - с крема сирене, с кисело мляко, с извара. Като работа - не повече от 30 минути ми отнема, но се чака, докато стегне.
Скрит текст:
Чийзкейк с лимон и извара без печене

Блат:   300 г  смлени бисквити (чаени)
      115 г масло (стопено)

      Бисквитите и маслото се омесват добре, разстила се блат в тортена форма и се оставя в хладилник да стегне.


Крем:   20 г желатин (на листове)
      45 г желатин лимон
      115 мл лимонов сок
      13 г  настъргана лимонова кора
      375 г кондензирано мляко
      400 мл сладкарска сметана
      250 г  извара

      Лимоновият сок се загрява и към него се добавя желатина на листове. Разбърква се добре, докато се разтвори желатина и се отстранява от котлона.
      Сметаната, изварата, лимоновата кора и кондензираното мляко се разбиват до хомогенна смес. Към тях се добавя поизстиналия лимонов сок и се разбърква добре. Кремът се изсипва върху блата и се оставя в хладилник за няколко часа.

      Лимоновият желатин се разтваря в 250 мл гореща вода. Като се поохлади, се излива върху белия крем и отново се оставя в хладилник, за да се желира.




Грамажите малко ми бяха странни. Затова не съм ги спазвала абсолютно точно. Но се получи, а и най-важното - у нас много я харесаха. Украсяването на тортата е според виждането на майстора Wink
Ако има нещо неясно - ще обяснявам.

Общи условия

Активация на акаунт