Парфюмни размисли и страсти-202

  • 104 304
  • 729
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 31 389
Момичета, след като четох толкова много за  Ajaml и за Kajal  реших да ги помириша. Тези марки не се намирта във Виена (може би някъде, някога, дълбоко скрити), нито по повечето европейски летища. Намерих ги на летището в Букурещ. Случайно. Много се зарадвах на възможността да се запозная с така вълнуващо описаните аромати. Честно казано миризмата (умишлено не го наричам аромат) ме отблъсна страшно. Всички миризми бяха остри, с примес на телесни секрети и не-искам-да-знам-още-какво. Мислех си,че може би върху кожата се развиват добре, но мисълта да сложа от този аромат на ръката си ми се стори непоносима. Все пак до мен в самолета щяха да седнат и други хора. Не знам какво намирате в тия аромяти, честно. Но знам защо се продават  само в Букурещ и то на цена, която е два до три пъти по-ниска от истински вълнуващите парфюми.

Е, и аз съм сноб, ама ако истинското ти име не е Стефани Монакска и особено след този пост горния ти може би ще предизвиква смях в парфюмните ценители пишещи и четящи тук! Laughing Кзвам ти го с най-добро чувство. bouquet

Да се включа и аз Simple Smile Моите са само 15 и то не защото не си харесвам разни нови, а просто защото смятам,че веднъж използван, тоест след като флакончето вече е било отворено, ароматът не може да се запази със същото качество достатъчно дълго време. В тоя ред на мисли наистина се чудя на тези, които имат по 50-100 парфюма. Немислимо е всяко от тези флакончета да изпръскано в рамките на година-две. А след две години парфюмът според мен е просто негоден. Най-ужасяващо преживяване имах с Шанел Eau Tendre - напръсках се след като не го бях използвала 2 години и миризмата беше непоносима, смених всички дрехи. Sick Sick Sick
За познавачите на парфюми, тъй като моето обоняние и парфюмен вкус не са особено развити - навремето ползвах Trussardi Skin. Спомня ли си някой това ухание и може ли да препоръча подобен.

Скъпи съфорумци, предвид зачестилите дрязги в темата и оплакванията на редовни и не толкова съфорумки следящи я от години, а и не само, че е трудна и неприятна за четене, всеки пост който е спам, предизвиква интриги, дрязги или каквито и да било проблеми ще бъде и е, докладван стриктно на модератор. Благодаря!
Парфюмите ни събират единствено тук, придържайте се към постове свързани единствено с тях. bouquet

# 721
  • Мнения: 115
deetron.... няма за какво да съжаляваш,наистина...стана объркване просто и си реагира  както ти е дошло отвътре ...деликатността не ми е силна черта,така че за мен всичко е ОК... cheers

опс,densi е писала по същото време,сори,ще се съобразя с изискванията...ама поне е ясно,че няма недоволни суфорумци...

Последна редакция: пн, 10 окт 2016, 13:52 от stennnly

# 722
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
За дамата с разваления след две години Шанел.
Прочетох пръсване, предполагам, че е капсулован.В този случай вариантите са само два или не е съхраняван правилно  или не е бил Шанел.

Не разбрах защо има обидени от не съвпадението на вкусовете.В темата винаги е имало негативни коментари по повод даден аромат.
И да темите  поне за мен,  много се промениха и фокуса не пада точно върху страстите и размислите провокирани от аромати.

Последна редакция: пн, 10 окт 2016, 14:06 от sl

# 723
  • София
  • Мнения: 1 002
Проблемът не е в несъвпадението, не би било нормално всички вкусове да съвпадат. Проблемът, както аз го виждам, е в желанието да наложиш собствената си гледна точка като единствено правилна и възможна, поправете ме, ако бъркам.
И за да не е спам, днес се чувствам щастлива и стоплена със Сантал Ройал

# 724
  • Мнения: 958
Проблемът е в тесногръдието, липсата на толерантност, в смисъл на това да приемаш една идея по-различните и различното, да съдиш единствено и само от собствената си камбанария, затънал в провинциалната си кал до колене (като провинциален е не географско понятие, а състояние на духа). Все приятни черти.
За почитателките на аромата:
https://www.youtube.com/watch?v=oPD4C2XYkcs

# 725
  • Мнения: 31 389
Заповядайте в новата тема!
Дамата заместваща брадатия е специален реверанс към stennly! Wink Whistling


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=945375.new#new

# 726
  • Виена
  • Мнения: 932
Не съм налагала мнение и наистина потвърждавам,че не съм специалист в парфюмите. И съвсем честно споделих,че след като помирисах така широко дискутираните марки се втрещих. Реакцията ви е твърде негативна за една обикновенна форумна тема. Не виждам и проява на липса на толерантност ако кажа,че един парфюм не ми харесва. Или всички трябва да ми харесват, за да съм толерантна Simple Smile

# 727
  • Мнения: 31 389
Добре, моля те опиши в новата тема кои парфюми пробва, как ти се развиха, къде ги пробва, трайност, шлейф, какво не ти допадна, кой най-много не ти допадна, кой малко повече ти допадна, кои нотки точно те потресоха така, за да може мнението ти да е полезно за други потребители търсещи мнения за точно тези марки.  bouquet

Всъщност разбрахме, че не ги харесваш, няма значение защо точно. Нека преминем в новата тема спокойни и тя да е приятна и хубава за пишещите и четящите я. bouquet

Последна редакция: пн, 10 окт 2016, 14:52 от densi

# 728
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Проблема на толерантността е , че я изискваме, когато е насочена към нас, но когато трябва да я проявим ние, вече не е задължителна....

Последна редакция: пн, 10 окт 2016, 14:57 от sl

# 729
  • Виена
  • Мнения: 932
Densi, вече разказах къде съм ги помирисала и защо не ги изпробвах върху кожата си. Въпросите как се развиха и каква е трайността и шлейфа им просто са безпредметни след като не събрах смелост да сложа от тях върху кожата си Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт