С брак или без?

  • 34 920
  • 663
  •   2
Отговори
  • Мнения: 272
Здравейте мами,пиша ви защото се чудя от доста време как е по-добре.Да сключим брак или да живеем на семейни начала?Бих искала да прочета мнения и от двете страни.

# 1
  • София
  • Мнения: 24 839
Аз съм от дъртите, които са на принципа " без голо доверие".
Ако иска семейство, да сключи брак.
Ако има специални изисквания и условия- да подпише предбрачен договор.
Но, да има черно на бяло кой с какво се ангажира.

# 2
  • Мнения: 2 257
Аз съм от младите, които имат малко по консервативни убеждения и не живея без брак. Държа семейството ми да се нарича семейство, когато имам такова, а не "партньорство", "живеене на семейни начала" и тн.  Знам,  фактът че хора живеят заедно без брак не означава, че не се обичат, но аз просто държа по причини, в които не искам да задълбавам.

В крайна сметка не питай нас де:) Прави си това, което чувстваш за правилно. Човек винаги отговаря пред своята съвест за изборите в живота си:) 

# 3
  • Канада
  • Мнения: 264
И аз съм " за " брак, може би защото съм от по- старото поколение. Ако обаче синовете ми решат един ден да живеят на семейни начала, и не подписват,  ще ги подкрепя разбира се. Няма да се меся.

Времената се менят.



Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 139
Аз пък съм за "без" брак, макар че имам брак.

# 5
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Аз лично държа на брака.

# 6
  • Мнения: 6 917
Аз съм от младите, които държат повече на чувствата и отношенията, отколкото на подпис върху хартийка Wink Това не означава, че съм против брака, който иска да се жени, който не иска - не, не виждам особена драма.

# 7
  • Мнения: 2 850
Най-доброто е това, което вие искате и което на вас ви харесва.

# 8
  • Мнения: 76
Аз съм ,,за брака,,, така и децата се чувстват като цяло от семейството. Една случка от градината на синът ми, явно е станало на въпрос кои родители са женени и кои - не и едното от децата казва:,,пък моите мама и татко още са гаджета,,! Как ви звучи това?! Laughing
Има и друго,ако се наложи някой да лежи в болница или да се вземат важни решения за живота му/ако той не е в състояние да ги вземе/,ако не сте женени  - не можете дори и болничен да си пуснете да гледате ,,гаджето,,. На мен ми се случи 2 седмици преди сватбата да влезна в болница, със страшна алергична криза,не можех да дишам,обезводнен с постоянно повръщане и се наложи майка ми и баща ми да дойдат до Сф./2часа път/за да дадат съгласието си как да процедират лекарите, защото нямах ,,подпис,, с жена ми...

Последна редакция: вт, 04 окт 2016, 09:09 от Just_Me87

# 9
  • Мнения: 161
Ние с мъжа ми нямаме брак, защото и двамата сме на мнение, че подписа не прави отношенията. Детето си е признато от него, гледаме си го и всичко е наред.
Все пак този въпрос трябва да си го обсъдите по между си и да вземете решение дали ще подписвате или няма.

# 10
  • Мнения: 4 420
И двамата с мъжа ми държахме да имаме брак. Той си го е казвал не малко пъти, че за него така е редно. Като сме обсъждали и плановете за деца, той беше категоричен, че преди сватбата не иска да правим никакви опити.

Важното е вие какво искате  Peace

# 11
  • Мнения: 1 071
Бях против. Мъжът ми ме убеди, че е По-добре със. Сега, след почти десетина години разбирам, че е бил прав.
Мои приятелки без брак срещнаха доста трудности покрай раздяла, особено когато има деца, имоти и т.н. Не, че някой е застрахован от подобни неприятности, но при брак нещата като че ли са по-ясно регламентирани.

# 12
  • Вестерос
  • Мнения: 38 298
Не е вярно, нещата са регламентирани ясно и когато не си с брак за имоти, деца и прочие. Просто не питате и не знаете.

По темата и двете имат плюсове и минуси. Аз съм в момента без брак, но не отхвърлям подписа върху хартийката в бъдеще.

# 13
  • Мнения: 1 071
Не е вярно, нещата са регламентирани ясно и когато не си с брак за имоти, деца и прочие. Просто не питате и не
За съжаление се оказа, че не е така. Оказа се, че е необходимо да докажат, че имат 5 години съжителство, едва тогава нещата са като при брака.

# 14
  • Вестерос
  • Мнения: 38 298
Много зависи за какво става въпрос, но за основните неща като закупуване на имот е лесно- и на двамата като обикновени съсобственици и децата лесно могат да им се направи режима. Делата и подялбата на имотите е много по-лесна от един тежък развод с хиляди претенции.

Общи условия

Активация на акаунт