Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 11

  • 70 714
  • 776
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 3 189
 Здравейте момичета,аз съм с хетерозиготен 4G/5G и хетерозиготен генотип I/D ACE.Преди 6 години получих дълбока венозна тромбоза на дясна подбедрица и бях на хепарин и синтром половин година.Миналата година при бременност бях на фракси 0.4 до 4 мес.Сега съм на терапия с естроген и утрогестан,а следващия месец на противозачатъчни.Заради тромбозата съм на фраксипарин 0,4 ,но този път всяка инжекция прави синини,буци,отоци...Намериха ми  клексан 0,4...мога ли според вас да ги сменя и има ли ралика в двете..специално за предотвратяване на тромбоза докато съм на тази терапия с естрогените.Много ще съм благодарна на отговор Simple Smile.

# 766
  • Мнения: 74
Здравейте, момичета.
Не знам как е при вас, но аз от няколко дни слагам фраксипарин 0,4. От ляво на корема няма сини, но от дясно има синини и кръвонасядания. И да ви питам дали правилно действам - вадя го от хладилника да се затопли на стайна температура и тогава боцкам. Но ми прави впечатление, че при махането на предпазителя излизат няколко капки без аз да правя нещо. Нормално ли е това? Да не би да е от затоплянето на стайна температура? Много съм объркана и притеснена.

# 767
  • Мнения: X
В хладилник ли трябва да се държат тези инжекции?

# 768
  • Мнения: 4 097
Доколкото знам, не трябва да се държат в хладилник, а на температура под 25°.

# 769
  • Мнения: 420
за синините и буците след инжекцията
доц. Русев ми препоръча хепароиден крем от аптеката

# 770
  • Мнения: X
Хепароид на корема е вреден за бебето .

# 771
  • Мнения: 788
Как си измествате инжекциите от поставяне вечер към 19:00 часа, да стане сутрин към 7 -  с по един час по-рано всеки ден или може и повече?
Здравей,изместването може да е с до 2 часа на ден-правила съм го 2 пъти до сега заради изследване при профил.Паскалева,след това отново с до 2 часа на ден се изместват,за да се възстанови обичайният график.

# 772
  • Мнения: 788
Здравейте,за синините и буците много добре действа компрес с риванол.

# 773
  • Мнения: X
Да,риванол, или зехтин.

# 774
  • София
  • Мнения: 39 932
Моля пуснете нова тема.

# 775
  • Мнения: 182
Как си измествате инжекциите от поставяне вечер към 19:00 часа, да стане сутрин към 7 -  с по един час по-рано всеки ден или може и повече?
Здравей,изместването може да е с до 2 часа на ден-правила съм го 2 пъти до сега заради изследване при профил.Паскалева,след това отново с до 2 часа на ден се изместват,за да се възстанови обичайният график.

Благодаря! Като го изместя, мился да ми остане сутрин поставянето, за да не се налага пак местене.

# 776
  • Мнения: 2 999
Момичета заповядайте в Новата тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=966933.new#new

Общи условия

Активация на акаунт