Искам да кажа ... (111)

  • 63 936
  • 757
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 207
А тази година няма и как да замажа положението, посрещайки го дибидюс, най-много да избяга с писъци...
Joy

Даун, не е като да съм се отказала от ските, просто не ми пада възможност. Аз на тез години щом балет почвам, едни ски ли ще ми се опрат  Thinking

Иначе знам, че и сега е скъпо. Но сега бих могла да си го позволя, а тогава, в студентските години и 4-5 г. след това, едва изкарвах месеца, просто нямаше начин. Най-скъпото ми хоби-спорт обаче е скалното катерене.

Малко ме е яд на бившия (скиор е), че не поема инициатива да научи детето, а то проявява желание.

Мария, за чипса на фурна. Аз го правя по следния начин: режа на възможно най-тънко, редя върху хартия за печене, на един ред, ръсвам малко сол и зехтин отгоре. Подправки не бих сложила. Времето зависи от това колко нагоре ще сложиш тавата. Аз ги вадя картофчетата едно по едно, щото стават по различно време. То им личи кога са готови – така че хем да се хрупкави и да не огъват като ги вземеш, хем да не се баш покафенели.

# 736
  • Мнения: 39 510
И бонбони, и бонбони, Белинда!
Флорче, имам мексикански подправки от Лидъл, та за тях се присетих.
Благодаря, че сподели да ги вадя един по един.

# 737
  • Мнения: 22 473
Домашен чипс съм опитвала няколко пъти да правя, безуспешно.

Гледам анкетата и има 63ма човека гласували.
Едва ли пишат редовно повече от 30-40човека, макар да мисля че са дори под 30.

# 738
  • Мнения: 22 036
Мира, домашен чипс е супер лесно. От 2 картофа става огромна купа и не е кой знае какво.
Само робот да имаш. Обелвам 2 картофа - големи. Нарязвам ги с ножа на робота и ги изкисвам във вода.

Загрявам олиото и пържа по малко, подсушени. Става супер и, макар че звучи като разправия става за по-малко от 30 минути.

# 739
  • Някъде там
  • Мнения: 16 153
За кога я мислите срещата да попитам.Не че аз съм от редовните но ако ми е удобно времето ще се включа с удоволствие.
Белинда правилно са ти казали другите за вино и бонбони. Нямаш ли някакъв цветен картон,да го сглобиш бързо на семпла ръчно направена картичка. Мисля че ще е очарован че все пак си успяла да го изненадаш.

# 740
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 847
Охххх, ски. Морско чедо и ски...
За пръв път на ски, и то на скромните 18 години, на състезание ( преди демокрацията организираха такива събития). голям купон и до там, ясни спомени нямам.
На 20+, с прясна коремна операция, след 6 месеца по болници, решавам, че ще ходя на ски. събирам една прилична група и айде ба Безбог. Майка ми каза, че ако умра та, няма да идват да ме прибират. Тогава реших, че трябва да вземам уроци, че положението беше плачевно.  newsm78
После едно гадже запален скиор, мъкнеше ме с него и аз от няма и къде се качих на ски. Нищо, че не карах активно, това не ми пречеше да имам няколко ски екипа. Laughing суета брате, заради един шал можех да си купя екип.
Омъжих се и в Канада повече от 9 месеца е зима, и хората ходят на ски. Та и аз с тях. На всичко отгоре омъжена за софиянец, дето е от 4 годишен на ските. Пита ме той, можеш ли да караш ски и аз бодро отговарям, ами да. явно съм звучала много убедено, та се оказах на черна писта под лифта. Не ме питайте как я слязох тази писта, на края на сезона ми беше любимата. Докато я слизах си мислях, в момента в който сляза си хващам самолета и право във Варна. Е поне я слязох с обувки и ски. на единия край на пистата имаше една мацка, слизаща по чорапи.

# 741
  • sofia
  • Мнения: 8 945
Домашен чипс правя, но класически, т.е. пържен.
С рендето бьорнер на най-тънките шайби и във фритюрника се пускат едно по едно (по възможност), но си трябва ръзбъркване. Стават бързо, но се пържи малко количество и си е играчка.
Даун, два картофа са доникъде  Laughing

# 742
  • Мнения: 22 036
Давиз, липсваше Simple Smile. Този ник харесвам повече Simple Smile.

Стига бе Simple Smile. Ние с два картофа се оливаме Simple Smile.

Става огромна купа, а и са си мазнички. Е то и моя е пържен.

# 743
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 847
И аз правя чипса като Весе или в дехидраторът (там с подправки)

# 744
  • Някъде там
  • Мнения: 16 153
Даун,някак си другия не беше моя. Grinning да. Благодаря ти  bouquet
Пържен чипс с бьорнера и аз правя но ми се искаше да пробвам и на мв. Е явно не е за мен,но няма да се откажа де,инат съм ще пробвам пак. Grinning

# 745
  • Пловдив
  • Мнения: 23 773
Подрежда се на един ред във най-голямата чиния, която влиза в микровълновата.

# 746
  • Мнения: 22 036
Янтро, ела да ми направиш:-).
На мен ми залепна за чинията и едвам ги остъргах. За това сега пържа нездравословно. Спасява ме мързела, защото го правя два пъти годишно.

# 747
  • Мнения: 18 009
Осенва ме мързеливата идея, че чудесно ще стане на хартия за печене този ваш чипс  Mr. Green
Утре това ще е гарнитурата  Peace

# 748
  • Някъде там
  • Мнения: 16 153
Подрежда се на един ред във най-голямата чиния, която влиза в микровълновата.
Така направих,обаче ги сложих направо на тавичката на мв.Моята е голяма.Варени си бяха.
аз като си знам че съм смотана... Grinning.Като експеримента ми с чията  Laughing като гледам от колко време го пека и клечката излиза влажна,май само кучинка ще е щастлива от целия експеримент. Laughing

# 749
  • Мнения: X
Дояде ми се чипс. Grinning  Но няма да правя, нито ще купувам. Не ми се занимава, не ми се и ходи до магазина.
Тези дни ми е едно уморено и сънливо..няма причина да е така. Може би заради времето..

Общи условия

Активация на акаунт