Искам да кажа ... (114)_20.03-26.03

  • 57 580
  • 856
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 39 515
Ванини, сметана слагам 200 мл. Разбивам на сняг. Разтапям бял шоколад на водна баня. Махам от котлона. Добавям консерва кондензирано мляко и разбърквам. После чакам малко, за да поизстине и добавям сметаната на сняг. Нищо не се сгъстява на котлон допълнително. Седи си гъст крем.

Захир, за малко да те забравя! Честита да си! Винаги да бъдеш ентусиазирана за нови пътувания. Да имаш хубава мъжка компания, която да те дарява с много любов и хубави преживявания!

# 346
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
Така и така говорим за сладко, да ви кажа за едни чууууднички пържени филийки, торрихас. Традиционни испански, великденски. Чудно лесни, чудно вкусни и чудни като за лакомници.

1 суха франзела( поне от преден ден да е, тук продават специален хляб за торрихас по пекарните)
1 л пълномаслено прясно мляко
100 г захар
пръчка канела( или на прах)
2 яйца
олио( зехтин)

Оставяме на слаб огън да заври млякото, с канелата и захарта. Като заври, се дръпва от огъня и се оставя да се охлади, не напълно. В сместа се потапят филийки от франзелата, по- скоро се накисват, докато добре се напоят със сместа, но пък да не се чупят от напояване. Потапяме после от двете страни и в разбито яйце и пържим в нагорещената мазнина. Вадят се на кухненска хартия да попие мазнината, охлаждат се леко и се наръсват със смес от захар и канела. Може да се полеят с мед или някакъв друг сироп. Опитвала съм полети със сироп от бренди, канела и захар, удивителен вкус!

# 347
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Тарти, много апетитно звучат. А знаеш ли едни пържени лентички или панделки, хрупкави, сладки, ядохме ги веднъж в испански ресторант, ама им забравих името. Много вкусни, нещо с "ч" като ли им почваше името newsm78

# 348
  • Пловдив
  • Мнения: 23 774
Това даже аз го знам - чурос.

# 349
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 869
Чуррос  - като нашите толумбички, но не са сиропирани. Можеш да си купиш поръсени с пудра захар, с шоколад или само така. Продават и замразени - да си ги приготвиш у дома.

# 350
# 351
  • Мнения: 39 515
ЕЕее, ся защо са тези картинки?
 Blush

# 352
  • Мнения: 1 318
Аз имам уред за чуроси, обаче май го използвам повече за сиренки. Simple Smile

# 353
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
А тестото? Като нашите толумбички ли е?

# 354
  • Мнения: 1 318
Ами да, парено тесто.

# 355
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
Цъ, ако почна да правя вкъщи, ще ми се наложи такава да купувам, професионална  Mr. Green


Същото е тестото, Светалчо, парено.

# 356
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Я, ква готина машинка, втората.
Оранжевката обаче май не ги пържи, а ги пече?

# 357
  • Мнения: 1 318
Я, ква готина машинка, втората.
Оранжевката обаче май не ги пържи, а ги пече?

Да, пече ги.

# 358
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Я, ква готина машинка, втората.
Оранжевката обаче май не ги пържи, а ги пече?

Да, пече ги.

Демек, здравословни. Joy

# 359
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
Честно, не знам как ще са печени. Все пържени съм яла. Ще взема да купя едни замразени да опека, да видя как ще се получат  Thinking Яна, попадала ли си на печени чуррос  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт