Искам да кажа ... (116)_03.04-09.04

  • 55 323
  • 836
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
Моята на 90% умряла орхидея се свести със следните мерки:
Първо, махнах й целофана от саксията Embarassed Орхидеите се хранели със светлина чрез корените си затова се гледат в прозрачни саксии. Аз не знаех и си я държах, както ми я бяха подарили, в увита и вързана с панделка саксия. И далеч от прозореца - грешка. Така че второ - преместих я на перваза, цял ден да е на светло. Трето - пресадих я в по-голяма прозрачна саксия с нова смес за орхидеи - някакви кори са. Изрязах изсъхналите листа. И тя взе, че оцеля Shocked А беше една суха пръчка, бодната с корите! Сега дори е цъфнала с три големи кремаво-жълти цвята. Много се впечатлих!
Това дали е вярно? Май Сбъдваща мечти беше показала прозореца си с орхидеи и не бяха в прозрачни саксии.
Да не би да греша пък и да е било други цветя?
Tова принципно е вярно. Моите са в прозачни пластмасови саксии, които са пъхнати в керамични саксии. То и без това половината корени са навън, явно светлината им стига.

# 106
  • Варна
  • Мнения: 36 754
Вече съм на работа, на второ кафе. Мъжът ми снощи се нацупи и реши да ми покаже колко е възмутен от мен изнасяйки се да спи в хола. Вярно, че съм си виновна и има право да е възмутен ама аз пък се възползвах от намалението и спах като пън, тъй като нямаше кой да хърка и да ме побутва цяла нощ.

Тук днес е мрачно и се кани да вали. Много депресиращо, но поне не е студено.

# 107
  • Мнения: 13 014
Умма, най- важното е октоподът да е много добре сварен. Аз бях купила само пипала, без глава, но оринципът е същия. Нужни са ти- голяма тенджера вряща вода, две коркови тапи и 200-250 гр кока кола.
В така подготвената отвара потапяш октопода три пъти, по 3 седунди, след което го оставяш да се вари, окло 1 час и 15 мин. отнема. Като го боцнеш да е мекичък. Като е готов го обелвам от една лигава обвивка, режа и сотирам с масло и чесън. Обичаме го също и в салата - айсберг, рукола, малко зелен лук, сушен домат и кедрови ядки. Ако остане си замразявам малко за рибена супа.
ПМС ме мъчи, нервно ми е, не спах хич добре. Сънувах  матраци и полилеи Crazy

# 108
  • Бургас
  • Мнения: 7 396
Едната е с шарка, другата с конюнктивит. Бацил до бацила  ooooh!

# 109
  • София
  • Мнения: 17 335
Ех, Лина, ти направо си ударила джакпота  Crazy Стискам палци и двата бацила да си ходят бързо и безболезнено  Hug

Жаки, чак ми се прииска да се пробвам да сготвя октопод, така хубаво си го обяснила. Ще взема да взема накрая от Метро, само му се каня.

Хай, много се смях как си обърнала дефекта в ефект за по-сладък сън  Laughing

Аз пък се прибрах от Пазарджик с една връзка аспержи, баща ми, представете си, отглеждал и ми набра. И сега ама хич не знам какво да ги правя, зелени и твърди са, не от белите. Той каза малко да ги сваря, да ги обеля и после в малко масло - така ли се правят наистина, или ме е пуснал по пързалката?

# 110
  • Пловдив
  • Мнения: 23 785
Така се правят, ама ти ги опитай, може да не ги вариш а само да ги сотираш (на български да ги запържиш). Белят се от твърдата кора почти до ... короната отгоре, до където стават крехки.

# 111
  • Germany
  • Мнения: 7 980
Лина, намъчихте се... Да се оправят бързо децата! Предполагам, че знаеш, че конюктивита е много заразен и трябва да ползвате отделни кърпи + стриктно миене на ръцете.
Джена, надявам се, че твоя младеж е по добре днес! Може би не е зле да го види лекар, ако и днес го боли врата.
Имам едно питане - как е времето в БГ тези дни? Прибираме се живот и здраве в събота и се чудя какви дрехи да приготвя за децата. Зимните или пролетните якета да им взема, според вас?

# 112
  • Мнения: 39 547
Добро утро!
Мони, категорично- пролетни якета! Да се похвалиш, че сте пристигнали!
Мен пък въобще не ми впечатли рецептата с октопода- то кола, тапи, бая варене и накрая да беля лигава обвивка и да продължа с готвенето. Нема шанс. Никога и не съм опитвала как е на вкус. Няма да се пречупя.
Днес съм в странно положение. Времето си лети, а аз нямам идея какво да наготвя и трябва да отида да напазарувам.
Лина, Джена, бързо оправяне на децата!

# 113
  • Мнения: X
Бели или зелени са аспержите? Млади и тънки или по-дебелички?

Аспержите ги обичаме така - обелени колкото трябва (ако са млади не беля, само леко отрязвам основата), много леко бланширани в подсолена вода, после увивам една по една в ленти бекон и запичам до златисто. Ако са млади и тънки, увивам на снопчета по 3-4. Вървят със сос холандез или млечно-чеснов сос. Ние предпочитаме втория. Гъсто кисело мляко, добавена в него заквасена сметана или майонеза (аз не добавям), сол, черен пипер и сух чесън. Хубаво е да поседи в хладилник половин час преди поднасяне. Аз правя соса, после се заемам с аспержите.
Ех, асперженото време идва. Любимо!

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 23 785
Аз правя подобно, щото ме мързи, и тук бекона не се продава нарязан на тънки ленти, ами е на цяла буца. Режа бекон на парченца, и заедно със аспержите, обелени го запържвам в тиган. Сервирам със млечен сос с каперси (ама може и много ситно кисели краставички), копър и понякога чесън на прах. Или със холандез, ама по-рядко у нас, иначе е по-популярно съчетание.

Не оставайте с впечатление, че ядем редовно аспержи Simple Smile 2 или може би три пъти през април и май. Simple Smile


Имам и една рецепта с бели аспержи от бурканче. Със скариди и сос във кошнички от бутер тесто. Научих я в Дания.

# 115
  • София
  • Мнения: 23 112
Добро утро!

Бясна съм. Вчера ходих на зъболекар за почистване на зъбния камък. Наскоро бях в прованса, при зъболекарката на мъжа ми - една кьорава бабка, която отсече, че имам хубави, бели и здрави зъбки.  Mr. Green Та добре, че покрай зъбния камък ми откриха цели 4 кариеса.  ooooh! Записах си 2 часа - един точно по празниците и друг малко след тях, за да си оправя възможно най-бързо щетите. Представям си, ако не бързах да оправям зъбния камък как щях да стигна до пулпити и да ми се разкатае фамилията.  Crazy

Дори не знам какво е аспержа.  Mr. Green Може и да съм яла, без да съм разбрала.

# 116
  • Пловдив
  • Мнения: 23 785
А както си бясна сигурна ли си, че не те мотаят да ти правят зъби без нужда?

# 117
  • Мнения: X
Разбира се, че знаеш. https://www.google.de/search?q=spargel&source=lnms&tbm=i … =1600&bih=789

Зъбните проблеми трябва да се решават веднага, щото бързо става по-лошо. При мен венците се повлияват добре от гадната терапия, още едно посещение и приключвам.

# 118
  • София
  • Мнения: 17 335
Благодаря на всички за съветите  Hug

# 119
  • Мнения: 4 303
А както си бясна сигурна ли си, че не те мотаят да ти правят зъби без нужда?
Тъкмо това щях да напиша!
Аз реших да си сменя зъболекаря понеже беше много хвален и новият като почна едно оплюване на предния, то не ми остави един зъб да не го коментира, като че ей сега всички са тотално изгубени и той е моят спасител. Разбира се потърсих и друго мнение и нещата не бяха чак толкова зле. Имаше проблеми, то е ясно, че само да го видя не отидох, но не на всички зъби.

Общи условия

Активация на акаунт