Домакини 64 / Нова година, нов още по-добър късмет!

  • 69 211
  • 736
  •   1
Отговори
# 360
  • при късмета
  • Мнения: 24 009
Добро утро!
Джей, мерси за кафето!

Вчера и ние бяхме като вас. Гледам новините, на всякъде е така. За София вчера казаха, че тролеите и автобусите само се движели със закъснение. Аз и с трамвая не можах да отида като взимах шефа. Линията е сравнително редовна, а го нямаше и сутринта и следобед. На таблото пишеше, че следващия е след 30мин. и изобщо не знам дали изобщо е дошъл. Това никога не е било или аз не помня такъв случай.
Сега мъжа ми закара шефа на у-ще, гледам, че поне вятъра е утихнал, все ще се приберем. Направо си обмислях да не ходи на у-ще, но се възпротиви.

Калинче, чакам те с нетърпение

Успешен ден на всички, да се поразмръзнем или поне раздвижим нармално, че пак ни изненада зимата Hug

# 361
  • София
  • Мнения: 9 860
Привет!
Ааа, или съм остаряла, или..не знам, но това време ме побърква! Хич и няма да водя Бубка на училище тая седмица май.
Водих Мими на преглед- имаше и тапа от ушна кал, и възпаление. Лекарката проми ухото и изписа само капки и крем за мазане на антибиотична основа, но каза, че не е за АБ през устата. Много са и тесни каналите на ухото по рождение и като се възпали леко лигавицата се надува и прави процепа малък и от това е усещането за заглъхване.
Каза да си ходи на училище, не било причина да стои вкъщи, щом няма болка. Не знам дали добре постъпих като я пуснах. Има подобрение, често стои отглъхнато, даже сутринта като се събуди беше отглъхнато, а това не е било от три дни. После капнах капки и предполагам от тях пак заглъхна.

Лейди, чакаме те!

# 362
  • при късмета
  • Мнения: 24 009
Вале, не се притеснявай, че си я пуснала. Ако не я боли и си е подсигурила ухото да не я надуха, няма проблем. Племеницата е по-малка от Мария и е със същия проблем

# 363
  • Мнения: 39 372
Добро утро. Мерси за кафенцето Преди малко се излюпих. Децата днес са дървена ваканция. Тук е много студено. А и сняг си имаме в изобилие.
Това е и първия сняг за тази зима
Ето как закарахме вчера сина на училище. Беше супер мокър, ама кеф цена няма. После се връщахме със сухи дрехи и обувки.
Скрит текст:

# 364
  • София
  • Мнения: 9 860
Вале, не се притеснявай, че си я пуснала. Ако не я боли и си е подсигурила ухото да не я надуха, няма проблем. Племеницата е по-малка от Мария и е със същия проблем
Да, шапка дебела и качулка на много дебело скиорско/противовятърно/ яке.
Племенницата ти имаш предвид, че е с възпаление на ухото или че е с тесни канали?
Аз се притеснявам, защото мислех, че трябва да пие АБ. Но ушната е категорична, че няма нужда. Мислех, че само с АБ се лекува отит.
Според нея още от грипа не е минало ухото и сега като има малко хрема се е възпалило.

# 365
  • при късмета
  • Мнения: 24 009
И тесни канали има и възпаления и отити често прави. Изобщо най-малкото неразположение и всички вируси първо там я удрят.
Вече от година даже на плуване ходи, преди това точно проблема с ушите беше пречка
Не знам дали е от значение, но повечето бебета ги изписват от болниците с някаква инфекция. (поне тази в която шефа е роден и племеницата е там) При шефа беше в носа, а при нея в ухото. Стафилококови инфекции. И до ден днешен и при двамата това са слабите им места

# 366
  • София
  • Мнения: 9 860
Мария досега никога не ми е правила отити, а вече е на 13. За сметка на това поне 5-6 пъти е правила ушни тапи от кал заради тесните канали. Но нали сега при грипа имаше леко възпаление на ухото, явно не се е доизлекувало и от леката хрема- айде.
А знаеш ли дали задължително пие племенницата ти АБ за отит? Боли ли я тогава ухото?

# 367
  • Мнения: 39 372
Вале, пак ще кажа- Дишай!

# 368
  • София
  • Мнения: 9 860
Вале, пак ще кажа- Дишай!

Аааа , тоя път не съм се бъгнала, споко! Bowtie

# 369
  • Мнения: 39 372
Да не би да си сложила малко ром в кафето?

# 370
  • при късмета
  • Мнения: 24 009
Като е отит задължително се прилага някакъв АБ. Но ако просто ухото е реагирало на друг вирус, а проблема не тръгва от него и не е първоизточника на инфекцията, а следствие, тогава е минавала с локални капки или без нищо за ухото, лекува се основно другата инфекция. Конкретно при отит винаги я боли, но тогава ухото е проблема. Ако е слудствие от нещо друго не винаги я боли. Като заглъхване има и при двата случая

# 371
  • София
  • Мнения: 9 860
Ми тя написа в документите отит. Така ми и каза.Но каза никакъв АБ, категорично. Не било силно възпалението. Нямала болки и температура. Но капките са антибиотични,  крема за мазане вътре в ухото и той-гентамицин.

Ха ха, само един ром ми трябва и съм готова!

# 372
  • при късмета
  • Мнения: 24 009
Вале, не се притеснявай. Дала е АБ но е локален. И според мен е по-добрия вариант, ако положението не е сериозно.
На шефа при сериозна инфекция Груева е давала локален АБ на капки, само, че за носа. Знаеш ѝ репутацията и защо ѝ имам доверие

Абе това с рома не е лоша идея. Като гледам времето Joy

# 373
  • Мнения: 11 623
Добро утроооооооооо!
Чета за ром, ама нещо ми е рано в 5 сутринта Smiley Иначе и при нас има сняг, а и ром имам....
Доктора каза, че съм пушка и сега чакам скенер да ме огледа и от вътре.
Мария супер транспорт за училище!!!!
Тити различни са децата, но пък ще порастне и ще свикне. С българския е трудно, но лятото ще навакса. Синковеца при положение, че и чете, и пише на Бг, когато нещо развълнувано и бързо говори така омотва двата езика, че майка не му разбира....
Вале как е Мими?  Какви ги вършите с Бубка в "дървената" ваканция?
Джейми хич не е приятно в Бургас и Варна комбинацията от сняг и вятър...
Писе имаше ли много нацъфтяло в градината преди снега?
От хаймануване няколко дни къщата остана занемарена... и аквариум трябва да чистя...Добре поне, че всичко е изпрано и изгладено Imp Не ми се готви, та ще направя скара и един сладкиш с компот - който не харесва - да си намери по-добро - нъц.
Усмихнат ден ви желая!

# 374
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Гутен морген! Heart Eyes
Днес кметът обяви дървена ваканция,не че ще хукна да карам Крис в тези преспи.
Иван пък е болен и кашля.
В Бургас има много сняг.Вчера Криста игра като луда,зарива се цялата,търкаля се.
Коремчето я боли по.малко.
Фло е права,че е на нервна основа тази болка.Хеликобактер не се изолира.Трябва му спокойствие на детето,ама много неврозно това мойто!
Стискам палци на Лейди! Hug
В това време-само сърми и червено вино! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт