Домакини 64 / Нова година, нов още по-добър късмет!

  • 69 247
  • 736
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 3 842
Привет от Банкок, дружки! Няма да казвам колко градуса е тук, че като гледам в БГ какво е, леко ще ме намразите. Иначе сме само със сестричка, разглеждаме храмове и тайландски чудесии.

Славе - аз на 6 години направих гастрит, ей така от емоции. Спомням си как ме водеха в Окръжна в старото крило в мазето - там беше ренгенът. Караха ме да пия една каша и ми правиха снимки. После си спомням, че цялата предучилищна (по онова време по цял ден към ОДЗ-то) я изкарах на някаква диета. Майка ми занесе бележка от лекаря и хоп за мен имаше други манджи, ама яко гадни. Все варени неща без сол, без нищо. Бррррр, ама го израстнах. Дано и Криста бързо се оправи.

Калинка - скара със сладкиш ми звучи супер! Искам и аз, поне скара. Тук от ориз ми се опнаха очите, хаха.

Ма ко и Мария - дали и при вас няма да обявят дървена ваканция? Като гледам снимки във фейса и се смръзвам.

Вале - щом лекарката е категорична без АБ, не се притеснявай! Как е днес Мария?

Хайде един храм от мен:

# 376
  • София
  • Мнения: 9 878
Добро утро, дами!
Лейди, браво за хубавите новини! Ама на- на лекаря не му стига само външната ти красота, сега и вътрешната ще ти гледа. Като мине да се похвалиш!

Смърфи, завиждам най-неблагородно! Мразя зимата от сърце, съжалявам, ама това е положението. Искам лято, село, градина.

Мария ...ме ядосва. Хора, тя не може да обяснява какво и е. Заглъхнало и е още, ама не като преди, доста по-добре било. Ако не я питам за ухото, въобще няма да се сети, върши си ежедневните неща. Сутринта я питах- доста по-малко заглъхнало от вчера, почти не усеща. Наобяд ще видим. Станала е 5,30 да учи!!!
Ние с Бубка си стоим вкъщи, четем си приказки- поставих рекорд от час и половина четене на детски приказки на глас. Сърдита ми е, че не я водя на училище. Как ли пък не бих! Слушаме си музика, готвим, чистим , излизаме малко да се повъргаля в снега и това е.

# 377
  • Мнения: 11 635
Славка с тези сърми...що не зема да метна мама да направи, вместо да вися на скарата?!?
Смърфи чуууудо! Наслаждавай се на красота и топлина!
Вале ми чи то при мен е вътрешна красотата Laughing Накрая и аз да намеря някой, който го вълнува вътрешната ми красота!
Стига се ядосва на Мария - Тодор ми ги върти същите номера, ама без ученето Imp  Като го карам да учи - неще, а пък после до сред нощите чете....
Ей сега получих съобщение, че училището е затворено за днес, заради обилния сняг.... И ние хванахме "дървена" ваканция...

# 378
  • при късмета
  • Мнения: 24 055
Смърфи, направо ме стопли. Ама и аз ти завиждам и се замислям дали е благородно Joy
Няма ваканция при нас. Плашеха, че днес ще е най-студения ден, цяла нощ пак е валяло сняг, но колкото и по-ниски да са температурите от онзи ден, е много по-добре.
И шефа вчера като го прибирах от у-ще го оставих да се потъркаля и да поиграе в снега, почти час. Даже му беше малко.
Калнче, браво. И скенера ще мине успешно
Вале, с тийновете не е лесно. Остави я тя да си прецени как е дали да ходи на у-ще. Ако нещо я притеснява, тя сама ще каже. Дали ухото не е постоянно заглъхнало от слагането на капките? Като са ѝ тесни каналите, а слагаш капки няколко пъти на ден, те по-бавно се оттичат до където трябва да стигнат
Славе, ще се оправи детето, по-чувствителна е явно

Метнах една леща набързо и като стане готова ще излизам. Утре било баба марта, а аз изобщо изключих за мартениците тази година. Трябва да взема . Добре, че не сетих на 03.03 примерно

# 379
  • Мнения: 39 507
Вале, много промивки на носа на Мария ти изписвам. И не да пръснеш разтвор и да духа. Особено, като я боли ухото. А се слага по 10-20 кубика физ. разтвор в ноздрите и се преглъща. Идеята е да се разтвори секрета, който създава болки в ушите и да се стече..я през ноздрите, я към стомаха. Само промивки!

Ма ко, новини от пощата?

# 380
  • София
  • Мнения: 9 878
0о, ма-ко, тя стана да учи, защото вчера цял следобяд учи и пак не и стигна времето. Учи като ...не знам, все едно дисертация ще пише.
И дума не е ставало да не ходи на училище.
За ухото, не знам, тя казва, че си е добре, не я боли, леко било заглъхнало, ма не и пречело. Като и сложа капки е гадно, да, после поне два часа ги усеща капките.
Казаха ми приятелки, дето често страдат от уши, че няма как да отшуми напълно заглъхването за един ден лечение. Поне два-три дни трябвали.


Мария, то не я боли въобще ухото, грам. Заглъхнало е. Но казва, че е много по-добре от оня ден примерно. Като я знам каква е мрънкла и как не търпи никакви болки, смятам, че наистина се оправя, иначе щеше да  ореве света.

Лейди, айде честита ви ваканция!

# 381
  • при късмета
  • Мнения: 24 055
Мария, майка снощи беше нощна и сега спи. Снощи каза, че от при вас няма много поща, та надали ще пропуснат да го сложат в изпратените. Няма къде другаде да отиде от там, освен при нея. Най-вероятно го е взела, но по-късно ще ѝ звъня или ще чакам тя да ми звънне

# 382
  • Мнения: 39 507
Дано да е там, ма ко!
Вале, заглъхването се получава точно от заседнал секрет.

# 383
  • София
  • Мнения: 9 878
Да, зная. Но лекарката каза, че друго при нея е допринесло повече за заглъхването- възпалението на ушния канал, а като се тесни каналите дори лекото възпаление е довело да още повече стеснение на канала. Отделно имаше и тапа от ушна кал, но я проми.
Така или иначе си права, нищо не пречи да и правя промивки, благодаря ти! отделно пръскаме и капваме капки и в носа.

# 384
  • София
  • Мнения: 8 416
Привет снежни човеци Nature Snowman
Надникнах при вас и като изключим несгодите, които Малък Сечко ни натресе, не мога да не се усмихна! Simple Smile
Браво ЛЕЙДИ, геройче си ти! Знае ли твоят доктор, че си чедо на българска майка юнашка? Това обяснява всичко! Вярвам, че и с вътрешната красота си на 6. Hug
Браво и на КРИСТА! Ще се успокои, ще позабрави, ще се радва на новата Мурка и болежките ще си заминат. spoko
Браво и на ученолюбивата и поетична МИМИ. Вале, остава ли й време за поезия или всичко сега е проза? Simple Smile
Браво и на СМЪРФИЕТКА! Развява поли из Банкок заедно със сестричката си. Ами момиче, не крий градусите, ами прати малко и към нас, че добре сме го закъсали. По улиците се разхождат бели мечки и пингвини Wink. И тук таме - по някоя шейна Wink Не е за мъже в това време cold
Болничките да оздравяват. Студът ще им види сметката на гадните вируси #2gunfire
Гледам, говорите си за "ушни" проблеми. Знам това от "ушолог" Wink Напр. след полет със самолет често ушите са заглъхнали, без да има анатомични особености. Та лекарят ме е научил, да сложа по няколко капки в носа. ( предполага се, че в домашната аптечка е по-вероятно да има капки за нос, отколкото капки за уши). Първо в едната ноздра и лягате на тази страна, после в другата ноздра и лягате на другата страна. И така по няколко минути. Има ефект. При Мимето на Валя проблемът е по-друг, но и това ще мине. И Ванко на Славето да се оправя по-скоростно.
МА КО, МАРИЯТ, за вас  Hug Hug
Хубав ден, момичета. Радвайте се на снега, че лятото ще го търсите, ама намаааа Joy

# 385
  • София
  • Мнения: 9 878
Фло, Фло, всичко тая година е драма, трагедия, а като ни ударят дружно ПМС- трагикомедия- ревем и се смеем едновременно и трите. Докога ще издържи мъжът ми и дали скоро няма да опъне палатка зад блока...не знам.

# 386
  • Мнения: 11 635
Сърдечен, снежен поздрав!

# 387
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 277
 coldсърдечен и замръзнал поздрав от Варна.Ей отнесе ни тея дни.Щерката извади страшен късмет вчера че успя да излети от Варна до Виена и после до Клагенфурт.И на Тодоровден имаха късмет с времето.Направиха си страшно хубав празник.Синчето пък е в къщи заради времето и цял ден виси на компа.Като зомби е.Пубертета го тресе яко и каквото и да направя - виновна съм.Говоря му- що ми говориш с такъв тон,не му говоря- що пак мълчиш,кво съм направил пак.Никой не го зачитал в тая къща #Cussing out Joy Ще го зачета с дръжката на метлата май.
Дано се оправи времето в събота ,че сме планирали пътуване до Жеравна с две нощувки за 03.03. с приятели.Тийна от сега е намръщен и мърмори щото няма други"деца" и ще ми пили нервите три дни  Mr. Green

# 388
  • Мнения: 39 507
Добро утро и честита Баба Марта! Много здраве ви желая.

Ма ко, има ли новини?

# 389
  • при късмета
  • Мнения: 24 055
Честита Баба Марта, прекрасни, да сте бели и червени, здрави и засмени!

Навън се буташ с белите мечки и пингвините, измръзнах докато се прибера!
И разбира се ние сме виновни, че започнал женския месец Joy

Общи условия

Активация на акаунт