Отговори
# 180
  • Мнения: 5 183
Привет отново.
Днес продължихме именния ден  Mr. Green  - госуваха ни нашите приятели, които жиявеят във ферма извън града, с трите си деца.  Голяма веселба падна. Най-малкото им дете е на 7 месеца, а най-голямото преди 3 седмици навърши 5. Играха много, а Томи много се занимаваше с бебко и каза, 4е искал и той бебе  Mr. Green Heart Eyes Hug

МакДирокови, да ви е 4естита годишнината! Много любов и семейно щастие ви желая!   bouquet  bouquet  bouquet

А сега сядам да ви из4ета, 4е съвсем не съм в те4ение.   bouquet

# 181
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте мили момичета!   bouquet Hug Heart Eyes

Ама защотo не казвате, че тук се развихрят и кулинарни темички  - не че и другите не са интересни, ама нямам много време и така - Дани проходи, а Самик е ученик, та цял ден тичам(буквално) напред-назад!

Хубаво, че Ели ме пита за рецептата на Свичкова, та и аз да намеря време и сили да се включа - чета ви от време на време и ви се радвам, ама щото пиша много рядко в отчетни темички по принцип все ми се струва глупаво да се включа след дълго време и се отказвам.


Та ето я желаната рецепта - продуктите съм свалила от Нета(заради грамажите, че аз готвя на око), но обясненията са си мои - така ме е учила свеки.



Задушено телешко в сметанов сос

Продукти:
500г телешко месо от бута(става чудесно също със заешко или пилешко)
50г бекон
1 морков,
1 корен от магданоз
1 по-малка глава целина
1 глава лук
1 дафинов лист
1 l сладка сметана или 500 ml заквасена сметана
5 зърна черен пипер
5 зърна бахар
1 ч.л мащерка
1 ч. л оцет
1ч. л захар
2 с. л брашно
2 с. л масло
сол
олио
по желание един лимон

Приготовление:

Месото се шпикова с бекона(за незнаещите - в месото се правят разрези с ножа и се пъхват там парченца от бекона). Ако това ви се вижда трудно, може просто да прибавите парчетата бекон към мазнината в която ще запържите месото! Месото не се реже - готви се цяло! Посолявате, посипвате с черен пипер и го запържвате в подходяща тенджерка в олио от всички страни. Когато се позачерви, го изваждате върху чиния и оставяме на този етап настрана. В останалото олио прибавяте ситно нарязаният лук и задължително настърганите корени за супа(морков, целина, магданоз). Всичко запържвате до омекване и отново връщате месото, като прибавяте и около чаша вода, подправките + оцета(без захарта) и по желание лимона нарязан на кръгчета. Покрива се с капак и месото се задушава на слаб огън, ако е нужно прибавяте по малко топла вода. Месото обръщате постепенно от всички страни и от време на време поливате със соса. Когато месото е напълно сварено и меко, го изваждате и го слагате някъде на толпо място. Изваждате от соса подправките и соса пасирате. Отделно в маслото запържвате брашното и когато се запържи добре(трябва обаче да е още светло), прибавяте към соса, като бъркате непрекъснато или с дървена лъжица или още по-добре с метла за готвене, за да не се получат бучки. Леко разреждате с топла вода или бяло вино(по желание) и оставяте да поври още около 20 минути.(Ако соса ви се вижда по-рядък, може да прибавите още запържено или запечено брашно.) Към края на варенето в отделен съд отливате част от соса и бавно и при непрекъснато бъркане прибавяте сметаната(за да не се пресече). После връщате обратно в соса и пибавяте сол на вкус(внимавайте със солта - този сос е по-скоро леко сладък), захарта и по желание няколко капки лимонов сок. Отново загрявате и варите още 5 минути.

Сервиране:

Месото се нарязва на филийки и се залива с горещият сос, отстрани се слагат хоускови кнедлики. Ако сложите и по една лъжичка заквасена сметана и сладко(компот) от червени боровинки([brusinky]), ще получите още по-изискан вкус и красиво оформление!

Приятен апетит!

Последна редакция: сб, 07 окт 2006, 14:51 от natalyna

# 182
  • Германия
  • Мнения: 8 103
natalyna  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
само да питам това за колко гладници ще стигне?

# 183
  • Мнения: 5 183
О, Звездице мила, 4ак сега про4етох за инцидента! Много неприятно. Направо изтръпнах. Ти поуспокои ли се? Щом ти се гади и ти е отпаднало, по4ивай си пове4е.

Ели, филетата ги направих със сусам и корнфлейкс по една рецепта на Тали Дан в готварския   chef  bouquet Станаха супер вкусни. Как ер 4аровната Бадемка?  Heart Eyes

Амимами, как сте сега с дехумидификатора. След като го настроиш на по-нисък пртоцент на влажност, усещаш ли разликата след известно време.

Боби, радвам се да те видя пак сред нас. Гого много сладко си го описала как си ляга с вси4ки плюшени игра4ки и им нарежда какво да правят  Hug Heart Eyes Ние за сега лягаме само с Ме4о  Mr. Green А за доктората ще стискаме палци. Натоварено ще ти е, но ти си оправна мама със златен малък Гого - на мама фин4ето  Mr. Green bowuu

Калида, цветове не пипам аз!  Naughty Само да освежа исках, но не стана - да пооформят и подрежат краищата.Ще го оставя за другата седмица. А ти? Дай снимки на рождени4ката де!  Heart Eyes Hug

Благодаря на вси4ки, поздравили Томи по слу4ай именния му ден!  Hug Hug Heart Eyes Hug

# 184
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Пепляшке, радвам се да те "видя" Simple Smile   bouquet

Ами мисля, че това е разписание за 3 възрастни(ама все пак зависи какви гладници са. Още повече че тук най-много се набляга на кнедлите. Соса винаги може още малко да увеличиш с доливане на водичка и допълнително сгъстяване(но да не се размие много). Аз за нашето семейство купувам обикновенно 500г месо и след като се наядем всички, остава една порция. Ако те притеснява това сложи повече месо и както писах, размий соса с повече вода + брашно(не сметана).

# 185
  • Германия
  • Мнения: 8 103
Ааа Звезди аз докато намеря за какъв инцидент е писано...добре, че сте добре вие, пък кола..се купува  Rolling Eyes

Майка, честитка на патерица за твоето имениче  Hug Heart Eyes

# 186
  • Мнения: 7 914
МОмичета  Hug Hug Hug Благодаря още веднъж! Hug Hug

Maika, хихи щом и Томи иска... няма какво да чакате Mr. Green

natalyna
, колко момичета зарадва с тази рецепта Hug Party

# 187
  • Мнения: 1 110
Такааааа Бай Хуй и от мен моми4ета след дъъълга липса от форума Hug

Първо 4естита годи6нина на Макдирок фемили с пожелания за още мноооого години любов и щастие !!!!

При нас нещата малко се бяха скофтили - ходих на погребение на 4и4о и хи4 не ми се пи6е6е. После про4етох теми4ката за Валето и съвсем ми се вкисма  Cry

А за капак на вси4ко и в 4етвъртък уж отидох да ми направят едно кариес4е, а то се оказа вадене на мъдрец и сега съм като бита с крошета Sick

Ина4е ве4е по4вам да стягам багажа 4е в понеделник сутрин си пътуваме с двата мъжа за холандско.

Звезди по този повод аиде да си организираме сре6та, може с ходене на АРТИС или на друго мероприятие Peace

А за тази ве4ер ве4е сме се хванали за гу6ите кои ще бие - БГ или НЛ . Еиииии да стискате палци за наите Praynig

Поздрави от нас с Алекс4ето и ве4е ще съм по редовна онлаин Heart Eyes

# 188
  • Мнения: 2 959
Привети и от мен, Момичета!

...успях най на края да разбера как се казва финап на английски -  jujube...
Звездичката, най- накрая успя да откриеш. Тук понякога съм го виждала като китайска фурма, а е доста полезно- голямо кол- во вит. С има в него, и помага за гърло. Но по това което знам го има и в Израел, може би и Тали Дан да го е опитвала. Успех желая на 1/2-та Ти в търсенето, а на Теб приятна почивка мила бъдеща Мамо! Hug
Карилиусче, ами Вие с Дидката пътувате в един и същ ден, и Тя е в понеделник, но следобяд, Ти си към Холандско, а Тя към БГ! Дано по- скоро Те отпусне зъбната болка, неприятно е! Hug
Наталинка, благодаря за рецептата. Честити Ти ходещи крачета на Дани и поздрави за батко Самик и успех в училище! Hug
...филетата ги направих със сусам и корнфлейкс ...Станаха супер вкусни...
Майка, ама Ти голяма кулинарка Си. Обичаше ли да готвиш преди в БГ или покрай Томасчо и Тати се самоусъвършенстваш? Hug
Дидката, леки дооправяния на багажите и приятни срещи с приятелите! Hug
...сьм хокей на лед навремето ...
Амейка, ама Ти ще се окажеш голям спортен фен- и ски, и хокей, и алпинизъм и пешернячество, и каланетика, а се притесняваш за 1-2 излишни кг. Недей, организма Ти е трениран и скоро сам ще си върне формата, но дотогава още едно Шоколадче ще чакаме, нали?! Hug
Амимамми и Сонитка , днес Ви няма, явно времето Ви е хубаво, дано да е така! Hug
Мамо Щтрумпф, осъществи ли се приятелската среща? Hug
Ивалекс, дънките са Ти много хубави и стилни и дано скоро се похвалиш че не се налага да слагаш коланче! Hug
Ели, как сте днес с Емката, виж Наталинка колко е отговорна, веднага отзовава! Hug
Наничка, дано Ти остане време да стигнеш до Библиотеката, защото ни липсваш. Hug
Тали Дан, поздрави и за Вас с Татито, Мади и Вик! Hug
Мамо Б, Честит Ти РД, бъди все такава Слънчевка и чаровна мама на Гого и наша приятелка, макар и виртуална. Дано да Сте имали един незабравим  weekend! Hug

Лек и хубав остатък от съботният ден Ви желая! Hug

# 189
  • Мнения: 3 461
Здравейте и от нас,нашият уикенд мина вече,от 1 септември го преместиха в петък и събота.Имахме гости от Дубай,mln със семейството си, и прекарахме чудесно. Heart EyesДнес ме сюрпризираха в училището на Дилън,че за последна година имат pre-school,от догодина направо в nursery,което означава,че Атли ще е в списъка на чакащите още две години.Трябва да му намеря нещо друго.
Питахме за Прага,няма директни полети,само през Дубай и пътят излиза 7 часа,което е много за 3 дни почивка само,но ще го измислим някак.Наталина няма грешка просто,първата дума ,която изниква в съзнанието ми,свързана с нея е вълшебни козунаци. Hug

Mcdirockche,честито с закъснение  bouquet.Щастливо брачно дълголетие ви желая. Hug Hug Hug Hug

# 190
  • Мнения: 7 430


Момичета искам да попитам, трябва ли като се приберем да регистрирам дечковците в полицията, т.е. за адресна регистрация, понеже са чужди граждани newsm78

Благодаря  bouquet

Извинявам се за това, че съм кратка, но една така треска ме тресе  Joy
Цяла нощ не съм спала ooooh!

# 191
  • Мнения: 7 914
Да Дидке трябва -  всеки чужд гражданин престояващ в страната повече от 7 дена трябва да се регистрира! Hug
Представям си каква треска те гори...Успех  bouquet


Kalida
мерси... за сега го намерихме само като малко дръвче... а за да дочакам плодовете ще ми трябва поне няколко години ooooh! Mr. Green

# 192
  • Мнения: 847


Момичета искам да попитам, трябва ли като се приберем да регистрирам дечковците в полицията, т.е. за адресна регистрация, понеже са чужди граждани newsm78

Благодаря  bouquet

Извинявам се за това, че съм кратка, но една така треска ме тресе  Joy
Цяла нощ не съм спала ooooh!

Ами трябва както са ти отговорили,но ако смяташ да им правим БГ гражданство,няма смисъл...аз никога не съм регистрила съпругът ми ,колкото и пъти да е идвал в БГ и досега не съм имала проблеми ...а мал4о като отиде за първи път там си беше френски гражданин,и не го регистрирах,след 1 месец му излезе бг паспорта ,а гражданството след няколко дни...
Предтсавям си каква треска те тресе,лек полет и много успех и щастие в родината.. Hug Heart Eyes

# 193
  • Мнения: 1 526
Дид и мойте мушмуроци, първият път влезнаха само с чужди паспорти ( съответно без бг гражданство бяха), но при полажение, че ще оставате там за по- дълъг период от време и ще им правиш гражданство, не е нужно да ги регистрираш. Тази регистрация я изисквам при излизането, но ако вече имат бг гражданство, не я искат. Пиша набързо, дано ме разбра...  Thinking

# 194
  • Мнения: 7 430
schtrumphete, Звезди и Тали благодаря многооо bouquet Hug  bouquet

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт