Колко е семейния ви бюджет?

  • 16 207
  • 368
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 35 208
Аз една година гледах 15 корена домати, три корена тиквички, билки и чесън.
Що вода се изля, що тичане беше да не замръкна далеч от тях, работа, привързване, окопаване, плевене и прочие времеизискващи дейности, че на финала бях стотин лева вътре Joy

Градина е за свободен човек, като Доня. И да има всичко и наистина да има обилна и разнообразна продукция.

# 361
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Чак пък такова слугуване... След средата на юли само се полива, бере и яде. И то не всеки ден се полива.

# 362
  • Мнения: 18 628
Такова земеделие като на Горджъс, тип "изкуство за изкуството", сме практикували и ние с детето - купим семенца, сложим ги за разсад, сравняваме кое как се развива, грижим се, поливаме, носим снимки на миризливките в агроаптеката и т.н. Но там не ти е дерт, ако падне градушка или по друга причина нещата се прецакат. И понеже е хоби, поне на нас не ни налага ограничения.

# 363
  • Мнения: X
Както се разбра - градина и животни искат всекидневен ангажимент, 365 дни в годината. Физически труд не когато ти е кеф, а когато трябва, невъзможност за семейна почивка и т.н., които, ако се остойностят и се тегли чертата, цената може да се окаже немалка.
Така е. Това е подходящо само за хора, на които им харесва такъв живот. В такъв случай, няма цена, която да се плаща, защото да живееш по този начин е кеф. За други, разбира се, това е ад.

# 364
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Точно! В момента не мога да ям голяма част от зеленчуци предлагани в хипермаркетите, нито купени яйца. Хайде при нас има мандра и маслото е истинско, но то пък не е зор да си направя сама, 5 минути работа е. Като седна на масата и знам че 90 % съм си произвела аз, ми е супер сладко и забравям колко съм прекопавала, връзвала, поливала, садила и т.н. Сега пека патладжани, за вечеря ще има печен патладжан с чесън, белени домати, още имам зреещи и обрани, сиренце, лютеница... Ще направя погача и това е. За десерт - кисело мляко със сладко от круши. Абсолютно всичко домашно.

# 365
  • София
  • Мнения: 35 208
Кажи- речи същото го практикувам, ама като да съм купила от теб.
Твоят труд възнаграден, аз доволна и свободна в мързела си.

# 366
  • Мнения: 18 628
Както се разбра - градина и животни искат всекидневен ангажимент, 365 дни в годината. Физически труд не когато ти е кеф, а когато трябва, невъзможност за семейна почивка и т.н., които, ако се остойностят и се тегли чертата, цената може да се окаже немалка.
Така е. Това е подходящо само за хора, на които им харесва такъв живот. В такъв случай, няма цена, която да се плаща, защото да живееш по този начин е кеф. За други, разбира се, това е ад.

Така е, дори само невъзможността за семейна почивка прави начинанието неприемливо за мен.

# 367
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Ако имаш животни, да. Но само градината не проблем. Имам приятелки с капково, които отиват само веднъж седмично да обират градината. И на почивки си ходят. При мен дори кокошките и кучето не са проблем, оставяла съм ги на на съседа. Котките са зор, че се хранят само вътре.

# 368
  • Мнения: 1 177
Доня Дафина, чета те и слюнкоотделям цяла седмица! Браво!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт