Колко е семейния ви бюджет?

  • 16 899
  • 368
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 6 245
В цифри не се наемам да говоря, защото идея си нямам. С домашно приготвена храна излиза в пъти по евтино, примерно кило пържоли с гарнитура или нещо допълнително към него излиза макс към 20-25 лв и е доволно храна за цялото семейство, докато на ресторант поне 50-60 би хванало. Отделно лятото плодове и зеленчуци са основно от градините на село, за щастие все още има кой да ги гледа. Така че храната може да хване и много от бюджета, може и малко.

# 316
  • Мнения: 261

Едно пазаруване с месо определено удря над 30 лв. На ден, за двама. Това месо ще стигне за вечеря и един обед. После пак. Или пък леща?
Роки това е телешки шол или скариди мила . Аз мога да ти докарам и 100 на ден малко се поизхвърляте .
Аз готвя  кипувам и повярвай без месо почти не сядаме

# 317
  • Мнения: X
Кило пилешки гърди са около 14 лв за кг. Взимам 1,5 кг. Килограм ориз поне 4 лв, някакви зеленчуци според сезона и ги докарваме до 30 лв доста лесно.

# 318
  • Мнения: 261
Кило пилешки гърди са около 14 лв за кг. Взимам 1,5 кг. Килограм ориз поне 4 лв, някакви зеленчуци според сезона и ги докарваме до 30 лв доста лесно.
Пилешки гърди са по 12 лв някъде по 11
1.5 кг -казарма ли храниш з 1 ден ( 1кг е достатъчно
1кг ориз -колко пъти го готви??? МоЙта сметка е по друга

# 319
  • София
  • Мнения: 35 297
Къде има филе на 12 лв, че и на 14?

# 320
  • Мнения: X
Вчера в била намерих.

# 321
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 400
Купувате цяло пиле, транжирате си го на бутчета, крилца, бяло месо и фенер. Бутчета, крилца - печени с ориз или картофи, бяло месо за друго ястие, фенер за супа. Така правеше едно време и майка ми. Така започнах и аз. Мъжът ми не обича друго освен бяло месо, ама яде, де ще ходи. Транжирам няколко пилета и разделям частите в различни торбички и във фризера. И ние преди не сядахме без месо, обаче сега готвя постно 4 дни, 3 дена са с месо. Единият ден риба, втори пилешко, трети - свинско или кайма. Направила съм си меню за месец напред по дни - закуска, обяд, вечеря, десерт. Пазарувам по списък и забраних импулсивното пазаруване. Понеже пием по чаша вино или бира на вечеря - вземам в по големи стекове от Метро за а виното е от кутии, защото иначе плащаме и скъпи бутилки.
Тази седмица ще ходя и пазарувам за поне 2 месеца напред, някои продукти и за по- дълго време - макарони, леща, ориз, захар... Олио имам от миналата година. Най- скъпи са ми почистващите препарати, но с годините разбрах , че и по бюджетни марки вършат същата работа като скъпите. След като минах всички перилни препарати, сега пера със Савекс и съм доволна. Определено има разлика в цената с Омо, а не отстъпва по качество.
В момента най скъпи ми излизат 4 котки и изхранването им.

# 322
  • Мнения: 4 195
Пилешките гърди са наистина по 14 лв./кг, даже и нагоре.
Пак казвам, за тези, които е по-евтино, вероятно не са в София или не пазаруват от супермаркет.

# 323
  • Мнения: X
Доня Дафина, идва ми да предложа бартер - зеленчуци от твоята градина срещу ябълков сайдер и червено вино от моето шато, направени от мен и Уишмастъров.

# 324
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 400
Доня Дафина, идва ми да предложа бартер - зеленчуци от твоята градина срещу ябълков сайдер и червено вино от моето шато, направени от мен и Уишмастъров.
С голямо удоволствие, но градината вече е на привършване. Останаха домати за салата да имаме и зелени които се правя на туршия. По рано трябваше да отправиш това неустоимо предложение...

# 325
  • Мнения: X
Моменталически се записвам за догодина. А от зелените домати става много вкусно нещо, ако ги изпечеш на жар, след това накълцаш на дребно, добавиш чесън, копър, сол, оцет и зехтин и ги нападнеш с препечена филийка и сирене.

# 326
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 400
О, ще пробвам! Аз ги слагам в царската туршия, вместо камби. Сорта ми е сладък и дори зелени нямат кисела нотка. Иначе предлагам и яйца и домашно масло и кисело мляко, но за тях трябва лично предаване.

# 327
  • Мнения: X
Това с пилето е хитро ако имаш нормален фризер и ядете всичко от цяло пиле. Ние бутчета не ядем особено, а пък крилца и фенери - никога.

В последните месеци се опитваме да се върнем към спорта и сме основно месо, ориз, плодове и зеленчуци.

Не бях купувала кашкавал 3 месеца, онзи ден взех едно малко парче… в млекарницата е 20 лв/кг. Беше 13 преди година, вече е 20… еми да ти се отяде…

# 328
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 400
И моя мъж не ядеше друго освен бялото месо. Но направих супа и накъсах месото на ситно, яде и ушите си облиза. То пък най постното е точно бялото месо. Аз дълго се дърпам да не гледам бройлери, ама май догодина ще купя пиленца и ще си отгледам. Освен във фризера, може да се направят и буркани, като едно време. Тъй като аз имам два хладилника и фризера, реших че е в камерата на единият хладилник ще замразя кашкавал в торбички по 300 гр, че прогнозите са да стигне 40 лв килото.

# 329
  • Мнения: X
Доня, кашкавалът се дръжи отлично във фризера. От 3 месеца насам купувам и слагам във фризера кашкавал, произведен от хората, които ми доставят мляко. Превъзходен е. Беше 10, сега е 12 лв за килограм. Като някоя побъркана катерица съм мушнала поне 20 кг във фризера, но ние много го ядем. По 1-2 кг на седмица заминават.

Общи условия

Активация на акаунт