Благотворителен Великденски базар 2007г. - Стара Загора

  • 5 829
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 315
................

Това може да се направи със свещ - има такива в магазините от 1 лв. Калинки пък - в магазинчето за мартенички!
А може ако намерите бели свещи във формата на яйца, да ги направите със салфетната техника - резултата е същия. (много ме дразни думата декупажна техника)

# 31
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
... (много ме дразни думата декупажна техника)

Хихи и мен, ама нали така е известна в БГ, та затова. Иначе и аз си казвам - салфетна техника! Peace

# 32
  • Мнения: 11 315
Ето още една идея
http://i19.ebayimg.com/02/i/000/81/15/500e_1.JPG
Това е дървено, на метална пръчка, но съм виждала пак дървени, на дървени клечки (като за шишчета). Та идеята ми е с формичките за сладки - зайци, патки и пиленца, да спретнете една камара тестени (глинени фигурки), набучени на дървени клечки и изрисувани с акрилни бои в подходящ вид. Страхотна украса за саксии, вази и др. Аз досега купувах  Embarassed, а моите природни бедствия ги чупеха. Сега ще им направя, да ги питам тогава Naughty
Ако искате, мога и за базара да направя

# 33
  • Мнения: 6 243
Ей, сватя, все едно ми четеш мислите.
Таман това правех онзи ден в кухнята, ама като имам само мечета... хич не стоят Великденско! Laughing

# 34
  • Мнения: 11 315
Аз да си кажа какво свърших до момента.
Оня ден набарах на предложение в един магазин от мекия пластелин (зуралин) и спретнах вече 8 зайчета на клечка, 8 патета и 8 птиченца. Зайчетата от кафяв, другите от жълт, ах, да и 8 цветета в червено. Чакам ги да изсъхнат и да ги изрисувам. Имам още толкова материал (отделно си купих още чисто бяла глина, нея ще я рисувам, търся си още форми за изрязване)
Дойде ми още една идея - ако имате възможност да вземете обикновени чашки за яйца - дървени или керамични и да се украсят със салфетна техника в пролетни мотиви (тревичка, полянка и тн). Видях тук на предложение к-т 6 бр. дървени, та си мисля да ги взема и да ги направя и тях. Какво ще кажете за идеята?

# 35
  • Мнения: 11 315
Накупих разни формички, искате ли да ви пращам?

# 36
  • Мнения: 6 243
Кате, утре Пепчо ще ми донесе нейната форма - зайче, ако става, няма да те занимавам. Но пък ако има човек да пътува, нямам нищо против да пратиш твоите формички, сигурно ще са по-хубави.

А ти как оформя фигурките от зуралин. Аз пробвах с бялата глина, но има леко влакнеста структура и като се изреше, остават власини отстрани. Така че след като зсъхне, трябва да се заглади с пила или шкурка  newsm78

Поставки за яйца съм виждала само на едно място, бяха бая скъпи, но ще проверя тук - там и може да се намерят по-на сметка  newsm78

Днес ми казаха, че издуханите яйца ставали здрави, ако се лакират най-отгоре, така че и това ще пробвам.

А ти прави снимки, да видим готовия продукт, по-лесно е за ориентиране. Ама си страшна фурия!!!

# 37
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Я казвайте бързо за тези фигурки от глина - от къде , колко пари, какви са?И ние искаме...

# 38
  • Мнения: 6 243
Я казвайте бързо за тези фигурки от глина - от къде , колко пари, какви са?И ние искаме...
Вечерницата живее у немско, така че ние можем само да точим лиги...  Laughing Тук повечето неща, за които тя пише, или още ги няма, или са доста скъпи.

Между другото, в една от старите ни теми беше писала дама, която се представи като производител на глинени фигурки и си остави телефона, но ще ми трябва време, за да го изнамеря. Производството е някъде из СЗ регион. Но ако ги изнамеря и се окаже добра идея, няма проблем да ви закупим и изпратим фигурки, които вие да си изрисувате с акрилни бои или да украсите със салфетна техника. Но не помня къде беше... май че в темата за Коледния базар в края, но не съм сигурна. newsm78

# 39
  • Мнения: 2 502
Я казвайте бързо за тези фигурки от глина - от къде , колко пари, какви са?И ние искаме...
Вечерницата живее у немско, така че ние можем само да точим лиги...  Laughing Тук повечето неща, за които тя пише, или още ги няма, или са доста скъпи.


Вечерница ,давай откъде ,аз пътувам в Немско в командировки и ще взема и за нашия базар

# 40
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Говорехте точно за коледния базар за такива фигурки. За това сега отново се сетих и питам...Моля ти се да се разровиш!Ще бъде хубаво. Между другото - в немско май доста неща са по-ефтини. Давам пример- нашата Лорис беше командировка и ни донесе цял плик с неща, за по 1-2 лева , които в МРV Бриколаж продават по 6-8 - например свещите- от сребро, злато и т.н.Разни панделки, украси- да се побъркаш. Само намери старата тема.

# 41
  • Мнения: 6 243
Ооооооооо, момичетата тук знаят какви красоти донесох от Хага и от Амстердам, които струваха една съвсем прилична цена, още повече, че част от тях ги купих и с голямо намаление от магазин на едро... Тук цените са ...А "Мосю Бриколаж" е пословично скъп.

...Само намери старата тема.
Старо куче - следотърсач съм аз  Wink
Темата е заключена, затова ето линк към мнението на гостенката - Петя Иванова:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=136480.320

scorpion, ако се чуете с госпожата за цени или цяла оферта, ще те затрудни ли да ни ги пуснеш и на нас тук за сведение! Може в темата или на мейл - само ми пиши на лични, да ти дам адрес, ако стане нещо.

Последна редакция: чт, 11 яну 2007, 23:27 от sladka hapka

# 42
  • Мнения: 11 315
Я казвайте бързо за тези фигурки от глина - от къде , колко пари, какви са?И ние искаме...
Вечерницата живее у немско, така че ние можем само да точим лиги...  Laughing Тук повечето неща, за които тя пише, или още ги няма, или са доста скъпи.


Вечерница ,давай откъде ,аз пътувам в Немско в командировки и ще взема и за нашия базар
Лорис, зуралин (както е по-известен в България) тук се води softknete, modeliermasse, lufttrocknende Knete. Намира се по книжарниците или по големите супермаркети, дето имат отдел декорации. Там можеш да намериш и формички за изрязване - или са ламаринени (едно време правихме само по трудово обучение) или са пластмасови. За Коледния базар си бях купила един к-т на Факелман пластмасови с елхичка, звездичк, сърце, цвете, пате и зайче. Сега тях ползвах, а за великденския базар понакупих доста за местните другарчета, но от Еbay и ще ги пратя или по пощата или по една позната.

Хапке, в зуралина няма влакна, този, който взех беше готов оцветен (леле колко са улеснени мръсните германци  Laughing) и направо разточвах до 4-5 мм и изрязвах, пак разточвах и изрязвах до край. Оставих на дребните по едни малки топчета да се кефят. Иначе съм им оставила на тях зеленото и синьото като цвят да месят и изрязват, че не знам за какво да ги ползвам тях.
Формичката на Пеп-4о е точно толкова голяма, колкото и моите,  освен за тия клечки, изрязаните формички могат да се използват за декориране  примерно на кошнички за яйца от картон или за други неща
http://i4.ebayimg.com/07/i/000/82/47/60c1_1.JPG - това е снимка на чашките за яйца, които смятам да взема. Да имате идея за какво говоря, ако търсите да е нещо подобно. Изчистен дизайн и приятна форма.

# 43
  • Мнения: 6 243
Това, което купих, тук се продава под името "бяла глина". Има и натурална, кафява, но при нея ще е по-трудно с оцветяването. Иначе не е скъпа и от един пакет ще излязат поне 20 фигурки. Ще пробвам варианта с шкурката, но като взема зайчето от Пепи, та да ги изрежа наведнъж... че иначе съхне, като стои отворена.

В една книга на Исабел Алиенде четох за някаква смес за моделиране от накиснати във вода вестници и зъболекарски цимент, ама това ми се види по-сложно  Laughing Ще се придържам към готовото нещо.

# 44
  • Мнения: 11 315
Същото става и ако най-просто замесиш тесто със сол и го изсушиш. Тогава можеш да ползваш за оцветяване боите за сладки в самото тесто. Аз така правих за Коледа за нас, но без да оцветявам тестото, ами после си играх да ги рисувам (http://debelanata69.multiply.com/photos/hi-res/16/44?xurl=%2Fpho … 2Fphoto%2F16%2F44)
Ако трябва бои за сладки - мога да пратя. Виждала съм в малки тубички - течни.

Общи условия

Активация на акаунт