Ще оцелея ли с БДЖ?

  • 4 326
  • 129
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9
По тези малки населени места, няма как да се объркаш, те са с 2-3 коловоза. А защо такава мъка, Русе-Бургас може и с автобус, и доста по-бързо се стига?

С котенце съм, иначе с чиста еуфория бих взела билет за автобус. За жалост просто, като няма човек книжка, трябва да се подлага на по....нека ги наречем неблагоприятни пътувания 🤣

# 16
  • Мнения: 1 437
Ами, Синдел е село, не очаквай да има коловози и перони като в София и Пловдив, че да се объркаш. Най-вероятно  са си 2 коловоза (жп релси) и няма как да се объркаш.


Мерси! А как да различа кой коловоз е...кой? Предполагам има някакви табели или нещо от този сорт?


Бонус въпросче ако случайно не съм втръснала 😁: наистина ли ще имам 5-8 минути да се прикача? Действително ли изчакват или просто трябва да съм бърза?
Коловоз-релсите по които се движи влака. Първи коловоз е първия откъм самата гара. На тази места не очаквай много коловоза, в зависимост от посоката на идване-заминаване на влака ще се ориентираш. А и от гарата излизат работници (човека с палка, който сигнализира) още преди влака да е спрял.

За бонуса: не, не е казано да си бърза. Като видят, че има още слизащи и чакащи да се качат, чакат. А и не очаквай за минута да стане това слизане-качване, само 2 минути е провикването, за да затворят вратите.

# 17
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
Котенцето не го ли пускат в автобуса, те и по самолети летят вече, и са си заедно със стопанина? Вероятно трябва да се купят две места. В багажното няма никакъв шанс да го оставя.

# 18
  • Мнения: 9
Котенцето не го ли пускат в автобуса, те и по самолети летят вече, и са си заедно със стопанина? Вероятно трябва да се купят две места. В багажното няма никакъв шанс да го оставя.

Амии точно в багажното ми казаха, че е единствената възможност, а просто нямам сърце да му причиня това..твърде ми е скъпо животинчето


Може би варианта за Стара Загора е най - удачен, всички дами бяха изключително полезни, но още изпитвам страх и притеснение да не трябва да спя по чакалните до следващия ден


Имам един последен въпрос за всички четящи, бихте ли ми казали къде точно се държи багажа при пътуване с влак? Лично аз съм със среден куфар, предполагам има нещо като багажно отделение или директно може да си ги държим в купетата? (знам че е доста не вероятно, но все пак да го спомена)

# 19
  • Мнения: 19 026
По тези малки населени места, няма как да се объркаш, те са с 2-3 коловоза. А защо такава мъка, Русе-Бургас може и с автобус, и доста по-бързо се стига?

С котенце съм, иначе с чиста еуфория бих взела билет за автобус. За жалост просто, като няма човек книжка, трябва да се подлага на по....нека ги наречем неблагоприятни пътувания 🤣

Аз съм човек, който е с много лоша ориентация, редовно се губя вътре в населени места, даже на Александровска болница едвам намерих изхода да изляза, обаче с влак не съм се обърквала, хем във времената преди да има интернет като ученичка. Питам кондуктори, пътници, служители на гарата, за всеки случай, даже и да съм почти сигурна. Освен това места като Синдел и Карнобат не са крайна спирка за по-голямата част от пътуващите, те също се прекачват. А ако случайно отиват в Синдел или Карнобат, вероятно познават добре гарата.

Аз имам котки и честно казано, само заради това не бих си и помислила за 6 часа по-дълъг път от необходимото. Като имаш престой 6 часа, с котката в клетката ли ще се разкарваш? Не можеш да я оставиш на багаж, не може да отвориш клетката да се поразтъпче, 6 часа повече ще трябва да стои в клетката горкото животно.

Багажът се държи на рафтовете, които са над седалките. Клетката с котката може да си я държиш до теб или във теб.

# 20
  • Мнения: 1 437
Котенцето не го ли пускат в автобуса, те и по самолети летят вече, и са си заедно със стопанина? Вероятно трябва да се купят две места. В багажното няма никакъв шанс да го оставя.

Амии точно в багажното ми казаха, че е единствената възможност, а просто нямам сърце да му причиня това..твърде ми е скъпо животинчето


Може би варианта за Стара Загора е най - удачен, всички дами бяха изключително полезни, но още изпитвам страх и притеснение да не трябва да спя по чакалните до следващия ден


Имам един последен въпрос за всички четящи, бихте ли ми казали къде точно се държи багажа при пътуване с влак? Лично аз съм със среден куфар, предполагам има нещо като багажно отделение или директно може да си ги държим в купетата? (знам че е доста не вероятно, но все пак да го спомена)
В самото купе има места над седалките да си качиш куфара, а ако няма много хора даже може да не си го качиш. Може да улучиш и вагон без купета, там също отгоре има място.

# 21
  • Мнения: 7 923
Много сладка тема! На Ваше място бих разпитала още на първата гара дали има някой с прекачване в моята посока и бих се залепила за него като дъвка.
Още ми е пред очите една млада азиатка, на която помогнахме в Местре да хване влака си за Виена, защото щеше да се метне на влака за Венеция...

# 22
  • Мнения: 1 403
Още един съвет щом ще пътуваш с котка. По-добре си купи места във влаковете, защото само самият билет не ти гарантира, че ще има къде да седнеш, а багаж и котка в коридорите хич няма да ти е удобно ако е пълен влака.

# 23
  • Мнения: 12 034
Благодаря на всички!

Маршрута е Русе - Синдел - Карнобат - Бургас, като на Синдел и Карнобат са ми прикачванията. Не съм запозната колко са големи, но ако трябва да бъде честна нямам никакви идея какво се има предвид под коловоз.


Другия вариант е да хвана Русе - Стара Загора, пристигам в 12:00 часа, и хващам Стара Загора - Бургас...който тръгва в 18:00 часа. Може би това е по - добрия вариант, въпреки часовата разлика 😁поне са директни влакове, няма да рискувам да спя по чакалните
Нищо сложно. Пътувам всяка година по линията Русе - Бургас
Слизате на гара Синдел и питате на кой перон и коловоз е влакът за Карнобат. Обикновено не се налага да правите нищо, просто изчаквате. На самите влакове има табелка отвън с начална и крайна гара. На перона има Гаров служител, който посреща и изпраща влака. Важно е да внимават и да стоите зад еднометровата линия. На Карнобат ще минете през подлеза и ще отидете на отсрещния перон. За всеки случай също питате. Обикновено, поне лятото, има и други пътници за същия влак.
Другият вариант е със смяна на Дъбово. Хващате Русе-Стара Загора, в Дъбово се слиза и се качвате на влака от София за Бургас. За него лятото задължително трябва да имате запазено място, сега не знам как е.
Сайтът на БДЖ е много полезно нещо, защото показва най-добрите маршрути.
В Русе има три гари, от които може да се качите - Централна ж.п гара, спирката на Товарна гара и гара Разпределителна и можеш да се качиш от най-удобната за теб.
За тези, които никога не са виждали Синдел и Карнобат - не знам дали са села, ама гарата им не е с два коловоза, те са пътни възли, поне Карнобат. Е, не е като Софийската гара, там само подлезът е кошмарен за ориентация, ама то важи за всеки София подлез.
Хората са казали "С питане и в Цариград се стига".
Ако няма драстична промяна от лятото, влакът през Синдел и Карнобат пристига в 13 часа, а през Дъбово - 13:30-13:40 ( по спомени). Нямаш работа в Стара Загора и да гониш връзки в 18 чак, когато може още в 13:30 да си в Бургас.

Последна редакция: пт, 15 мар 2024, 20:24 от Mama Ru

# 24
  • Мнения: 54 445
Първото прекачване на Синдел е лесно. Там гарата е малка, въпреки, че е възлова, заради връзките за Варна и Бургас. Сигурно ще има само един влак още, този за Карнобат. Товарни влакове не те интересуват, така, че като слезеш от твоя, питаш железничарите кой е влака за Карнобат.
На Карнобат гарата е по-голяма, но пак не е като в София. Ще търсиш влак за Бургас. Има табела на всеки вагон.
Място за багаж има във вагона, зависи дали е с купета, или общ, но е над седалките. Котето ще си е при теб.
През Стара Загора не си струва, удължава се много пътя. А и гарата е по-голяма. Да не се объркаш повече.
Сега е лесно, гледаш си на телефона маршрута и следиш гарите.
Няма да спиш обаче.

# 25
  • Мнения: 11 019
Амии точно в багажното ми казаха, че е единствената възможност, а просто нямам сърце да му причиня това..твърде ми е скъпо животинчето
Ужас, какви са тези гадове, което  карат хората да завират домашните си любимци в багажното, това да не са предмети? При последното ми ходене до Истанбул с автобус (няма да си го причиня повече), при спиранията в Пловдив и на границата един от пътниците отваряше багажника долу, където са саковете, за да се порадва на кучето си, а то милото... подскачаше от радост, някакво мъничко беше, невероятен сладур. ПРедставям си какво е на гробна тъмница да пътува, друсайки се, без да знае какво се случва изобщо. Пълен стрес.
Поздравям ви, че сте избрали по-сложната логистика, но за да сте заедно с котето. Аз и пеша бих вървял, ако забранят и във влаковете домашни любимци. Какво им пречат малките животни, има си клетки, има си прозрачни раници... Животното иска да почувства близостта на стопанина си, да усеща сигурност. Това да е завряно в багажното е жестокост към животните.

# 26
  • Мнения: 9
Амии точно в багажното ми казаха, че е единствената възможност, а просто нямам сърце да му причиня това..твърде ми е скъпо животинчето
Ужас, какви са тези гадове, което  карат хората да завират домашните си любимци в багажното, това да не са предмети? При последното ми ходене до Истанбул с автобус (няма да си го причиня повече), при спиранията в Пловдив и на границата един от пътниците отваряше багажника долу, където са саковете, за да се порадва на кучето си, а то милото... подскачаше от радост, някакво мъничко беше, невероятен сладур. ПРедставям си какво е на гробна тъмница да пътува, друсайки се, без да знае какво се случва изобщо. Пълен стрес.
Поздравям ви, че сте избрали по-сложната логистика, но за да сте заедно с котето. Аз и пеша бих вървял, ако забранят и във влаковете домашни любимци. Какво им пречат малките животни, има си клетки, има си прозрачни раници... Животното иска да почувства близостта на стопанина си, да усеща сигурност. Това да е завряно в багажното е жестокост към животните.


Така е, абсолютно сте права. Това за мен са хора без душа...

Много се радвам, че железници поне ни дават възможност да пътуваме заедно със животинчетата си. Та те са като човешки деца, всяко ново нещо извън от години познатите им четири стени е огромен стрес за тях. Затова и искам да си е при мен, винаги да мога да го целуна или погаля, ако се уплаши от шума и скоростта..само се надявам някой от пътниците да не се оплаче и възроптае, но в такъв случай съм чела, че мога да изляза на платформата и така да си пътуваме. Дано всичко мине добре 😊. Ще помисля още малко за по-дългия маршрут с прекачванията, благодарна съм на всички отговорили, разяснихте ми доста непознати за мен неща!

# 27
  • Мнения: 11 019
Вие предварително много сте се притеснили, няма проблем. Приятно пътуване и после пишете пак в темата, да кажете как е минало.

p.s. аз не съм "права", а "прав", но нищо де.. няма драма, хаха

# 28
  • Мнения: 752
Вие за всичко ли така се шашкате и си изграждате някакви ваши си отнесени представи, които нямат нищо общо с действителността? Аз съм с шофьор, но исках да покажа преди години що е то влак на детето и също като вас не бях стъпвала. Пътувахме само двамата до морето. Заради емоцията и да му покажа какво е, а и реално и на себе си, защото от десетилетия не бях стъпвала на гара. Има един куп най-различни хора, които може да попитате. Влаковете се изчакват, естествено, с прикачване са, синхронизирани са, ако има закъснение. Може да попитате служителите на гишетата за всяко ваше притеснение, кондуктор, пътниците, самите влакове са обозначени / има и хубави между другото/, съобщават с високоговорител кой влак откъде точно тръгва и в колко часа, има табла на по-големите гари.. Просто попитайте. Няма за какво да се притеснявате. И аз не се бях качвала от много дълго време, но и още пъти пътувахме даже, защото, представете си, въобще не е толкова лошо, колкото си мислите и даже ни хареса и детето искаше пак.  Съвсем сериозно го пиша.

# 29
  • Мнения: 9
Вие за всичко ли така се шашкате и си изграждате някакви ваши си отнесени представи, които нямат нищо общо с действителността? Аз съм с шофьор, но исках да покажа преди години що е то влак на детето и също като вас не бях стъпвала. Пътувахме само двамата до морето. Заради емоцията и да му покажа какво е, а и реално и на себе си, защото от десетилетия не бях стъпвала на гара. Има един куп най-различни хора, които може да попитате. Влаковете се изчакват, естествено, с прикачване са, синхронизирани са, ако има закъснение. Може да попитате служителите на гишетата за всяко ваше притеснение, кондуктор, пътниците, самите влакове са обозначени / има и хубави между другото/, съобщават с високоговорител кой влак откъде точно тръгва и в колко часа, има табла на по-големите гари.. Просто попитайте. Няма за какво да се притеснявате. И аз не се бях качвала от много дълго време, но и още пъти пътувахме даже, защото, представете си, въобще не е толкова лошо, колкото си мислите и даже ни хареса и детето искаше пак.  Съвсем сериозно го пиша.

Всъщност параноята тук е оправдана. Трудно е да си представя как ще мога да се ориентирам в рамките на няколко минути с клетка с животно в едната ръка и пълен куфар в другата, при положение, че не знам как изглежда нищо там. Синдел е ясен, там не е кой знае колко голяма гарата по думите на останалите. Карнобат е друга история. Често самите хора на гишетата не знаят къде се намират, а ако има вече чакащи хора на опашката просто абсурд да успея да получа някаква информация от тях. За пътниците, я на някой не му се говори, я някой не пътува в моята посока. Кондукторите също не очаквам да са най - отзивчивите, ако това им е трети курс за днес примерно. На мен щеше да ми е все тая ако не рискувам пътуване с котката. Ако изпусна влака, чакам минимум 8 часа до следващия, така като гледам разписанията.


Да, шашкам се, ама с причина хаха

Общи условия

Активация на акаунт