Мисля,че никога повече няма да намеря свестен:)

  • 13 716
  • 154
  •   1
Отговори
Накратко за мен:на 32 години,разведена от 4,връзка 3 години със семеен/безперспективна естествено/,хубаво ми беше с него,не чувствах толкова мъжко рамо,на което да мога да разчитам денонощно....но ,ето че дойде и този момент....в сферата,в която работя много мъже няма,е има но са семейни,един дистрибутор,който ни зарежда със стока,ми изпрати цветя за Св. Валентин,за 8-ми март мартеничка със -ОБИЧАМ ТЕ! newsm78 ей така,без да е говорил с мен,само погледи....но много смотан бееее Shocked,един друг интелигентен уж ,клиент на магазина ме покани след работа на ресторант...оригаше ми се в лицето,пушеше ми от цигарите,накрая като ставахме ми ги взе,каза,че нямал цигари.ужас и безумие,а този си купи телевизор от 1800 лв.,преди месец върнал се от Швейцария.Единия ми ухажор на 38,разведен/този с мартеницата/,другия на 36 несемеен....
хвани единия,удари другия!
Регистрирах се в Елмаз,ами то 1 месец освн покани за секс,за тройки,за това как изглеждам,за сруго не ми писаха,ааа и покана за кафе в 12 вечерта....ей сега,веднага...........абе един свестен мъж над 30 няма,аз започнах да се отчайвам вече  Sad
Ох,споделих си

Кажете вие,след развода къде срещнахте половинката си,макар и да не живеете заедно...къде са свестните мъже,кажете.......ОТЧАЙВАМ СЕ ВЕЧЕ,момичета Cry

# 1
  • Мнения: 1 809
.....Четейки,имах чувството че аз съм го писала....Не знам къде са свестните мъже,но и аз не че съм се втурнала да ги търся Rolling EyesТолкова много задачи ме чакат за вършене всеки ден,че ....в края на деня ми се само до мъже TiredАма...не съм се отчаяла още Wink

# 2
  • Мнения: 2 863
Просто спри да търсиш, той ще те намери.

# 3
  • Мнения: X
абе стига бе - къде ще го намериш - то няма такива


майтап  Wink не ми се нахвърляйте сега

аз затова като ми кажат "Ще си намериш някой ала бала..." и аз викам "Бе къде ще намеря той като чуе списъка с изискванията сам ще избяга", на което обаче в отговор получавам "Ми не се оплаквай тогава"...  #Crazy

ми затва взех и да си трая да ти кажа - никва подкрепа отникъде братче - сама и тва е...

Последна редакция: чт, 15 мар 2007, 10:26 от Анонимен

# 4
  • Мнения: 1 425
Момиче, а какво си правила 3 от най-хубавите си години с тоя женен кръшкач? Какво си мислила, че мъжете ще те чакат вечно? Преди 3 години със сигурност си имала и повече ухажори и по-свестни. А сега - тоя бил разведен, оня бил смотан. Ти явно си мислиш че си мома в първа младост и много отракана. Ама така като гледам май не е точно такава ситуацията.

# 5
Ама така като гледам май не е точно такава ситуацията.

Какво видя,каква е ситуацията...ти да не си скенер!?
Хайде,като не можеш да изразиш мнение свястно ,да не пишеш,а!
Аз споделям със жените,в подходящото место,а не в Татковци.........а и не съм за изхвърляне като съм вече на 32,повярвай ми  Wink

# 6
  • Мнения: 1 425
То не се иска да си скенер за да видиш.
Форума е свободен - всеки може да пише където иска.
Не съм казал че си за изхвърляне - радвам се че имаш самочувствие, ама докато ти си си губила времето, някои други жени не са си го губили.
Повечето свободни мъже над 30 много често имат някакъв проблем - това е вярно. Но повечето свободни жени над 30 също са така.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 845
Аз се запознах с мъжа ми в Елмаз. Моя приятелка срещна мъжа си в Бгдейт. Познавам и други хора, които са се запознали в Интернет.

Ти какво искаш - за един месец в сайта и айде - голямата любов. Не става така! Естествено, че ще има много тъпи предложения, ще има и много тъпи срещи. То и в живота е така - от 10 става най-много един. Лично аз срещнах моя мъж след 1 година регистрация в сайт.

# 8
  • Мнения: 583
Не съм разведена или самотна но от опит искам да кажа до 20 години никой на никого не намира кусури но след 30 година вече започваме да гледаме под лупа както жените така и мъжете остаряват а и всеки си има пороци трудно се намират свестни мъже и то от обяви или интернет но пожелавам на всички ви късмет със свестен човек  а на Котвичка искам саммо това да кажа бягай от заетите и от тези които се правят на много отворени този когото търсиш ще намериш не губи кураж който търси той намира но не във ефира  newsm10

# 9
  • Мнения: 36
привет на всички, аз отскоро съм тук, но същото важи и за мен. влизам в един сайт от 2 месеца и само смотаняци ми се падат. миналата седмица излязох с един, който ми се видя улегнал и зрял, искал обаче само секс. тръгнах с ясната мисъл за това, но като го видях - любов от пръв поглед, той обаче - не искал чувства. ми беше много гот, но той не иска вече да се виждаме и се чувствам като разбита на парчета. дори не ще да си останем приятели. кво да ги прайш - мъжка му логика. така че не вярвайте на сайтовете за запознанства - всички лъжат и търсят секс и нищо повече.... това поне мисля аз. по заведения също не се срещат свестни, явно въпрос на  късмет  Cry

Последна редакция: пт, 16 мар 2007, 12:10 от widow34

# 10
  • София
  • Мнения: 6 477
Здравей! То е ясно, че след 30-тата година хората имат вече изисквания. Мисля, че просто трябва да прецениш с какво можеш да направиш компромис и с какво не. Какво точно искаш - сериозна връзка, неангажираща връзка, връзка само за секс....И като имаш точна идея за нещата - ми търсиш в нета както сама си казала и стискаш палци да намериш нещо по-читаво! Е, ще имаш срещи с доволно много кретени, ама може да намериш и нещо свястно...зависи от критериите ти.
Колкото до въпроса ти къде момичетата тук са намерили половинките си - мисля, че точно в този форум не сме ги много намерили. По-скоро сме ги загубили някъде по трасето по различни причини. А аз лично и не искам повече да ги търся и много ме кефи този факт! Wink Wink Wink

# 11
Ами мисля,че изисквания нямам чак пък такива,че да са неизпълними,не съм се и срещала с много мъже,само тези двамата,за които писах,но това ми беше достатъчно да се разочаровам...а пък тези в Елмаз,са нямам думи  ooooh! .Клер направо е късметлийка.
Morgana,ами прецених,че тук трябва да е темата,защото по голямата част от разведените,вече живеят с друг мъж,та затова  Simple Smile

А дано на всички ни се усмихне щастието някой ден с подходящия човек  Praynig

# 12
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
заставам зад всяка дума на ПАнтер - къде беше 3г
защо ходи с омъжен????? да разведеш още някого или ?
не раздбирам начина ти на подхождане към проблема

търсиш - това винаги личи на жените
спри да търсиш - поне временно, успокой се - щом изглеждаш добре - определено това е голям плюс
дай си почивка, и ... сам ще дойде мъжа при теб

и да мъжете над 30 които са свободни - всеки е с някаква особеност, но както ти е казал ПХантер - това важи и за жените
така, че след 30 - човек си наляга парцалите, посвева си претенциите /освен в частта свързана с детето/ и така търси... не гледа през погледа на 20тг неомъжента и без детет жена и не съди евентуалните си партньори така
и  последно - брака е един ГОООЛЯМ КОМПРОМИС обликновено с най-съкровените ти чувства, мисли и мечти - същото е и една бъдеща връзка

Последна редакция: пт, 16 мар 2007, 10:54 от catnadeen

# 13
  • Мнения: 1 559
 Свестните мъже над 30 са вече женени(или разведени съответно,като моят bowuu),а ако не са ,значи наистина нещо им има Naughty.Поне моят опит(а той не е никак малък Mr. Green) води до това.
Бих ти дала съвет да посещаваш например танци по Салса Wink(чувам ,че и там доста хора са срещнали половинките си Peace)Отделно и сайтове за запознанства Laughing(въпреки че там съм скептично настроена Rolling Eyes).Повече кино Peace,а и заведения естествено(но и за там казват ,че мъж не се търси Tired).
Абе май най добре е да спреш да го търсиш Whistling,а ако имаш късмет ще го намериш Flutter.
Аз си бях казала ,че за българин няма да се омъжа Sick(ей така не ме кефи манталитета им #2gunfire Naughty),избягах в една европейска държава  hahaha.После се върнах в БГ Tired и се запознах със сегашния ми съпруг Party(холандец).Та ето май всичко е късмет Thinking,когато търсех- нищо Tired,и като спрях и успокоих го срешнах Party Party Heart Eyes Heart Eyes.

# 14
  • Мнения: 2 327
Повечето свободни мъже над 30 много често имат някакъв проблем - това е вярно.

Самоктитика ли долавям или признание? Simple Smile

Съвети и критики особено много лесно се дават. Каквото е правила жената тя си знае и на никого не дължи обяснение.

Макар че и според мен би трябвало малко да свалиш претенциите или поне да не класифицираш така хората. Замисли се, че и за теб  може някой свествен мъж да си помисли - налитат ми все някакви разведени с деца... И аз за запознанство бих ти препоръчала ICQ или друга такава програма. Да поговориш с човека преди да го видиш. Да му дадеш шанс да те спечели.

# 15
  • Мнения: 1 425
@Стън
Не си спомням някога да съм твърдал, че съм идеален.
Добри съвети не е толкова лесно да се дават.
А обяснения на никого не искам.
Само казвам какво е сбъркала досега (според мен).

# 16
  • Мнения: X
Абе те щото на опашка чакат за разведени с деца.
Те собствените си деца не щат камо ли чуждите.

Това, че някой е намерил, е просто въпрос на късмет, ние дето не сме намерили - сме в рамките на нормалното и в правилото. Това е истината.
Не ми става ясно, защо трябва да си самовнушаваме, че ще си намерим някой - това си е чиста проба самозалъгване.

# 17
  • Мнения: 1 559
Съгласна съм с Panther Peace.Не е трябвало да има връзка с женен мъж,при условие ,че и тя не е първа младост(естествено че не и престаряла,просто за такива глупости би трябвалo да е пораснала Sunglasses),и е можела да уползотвори времето си с други по реализиращи неща Crossing Arms.А и като  се замисля,много пъти ако си направил нещо лошо,некоректно спрямо някой друг ,после всичко се връща Tired.....но пък няма безгрешни хора Mr. Green.Само мога да и пожелая късмет,и да срешне своята половинка Heart Eyes,защото няма по хубаво от това ,да се чувстваш обичан Heart Eyes и да имаш едно топло гнезденце в къщи.

# 18
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
коригирах лошия си език - определено нещо май съм станала с грешна анатомия нагоре

както и да е - иначе оставам с впечатление, че пред мен е човек далече под 30г - по начина по който реагира в ситуацията
отдавна съм разбрала че мъжа ВЕЧЕ след като имам дете - не е на първо място
секс - винаги ще си намеря, така че да не ми липсва толкова, че да търча като загоряла да търся мъж....
а иначе - самотен е човек и с половинка, затова + опита ми на 30г сочи, че търсенето като самоцел води само до грешки - къде от прибързаност, къде поради др неща

елмаз и дата са сайтове за секс за мен
ако имаш интерес - начин ЕВЕНТУАЛНО за прилично запознанство - кюто и скайпа
другото си е "ела вълчо изяж ме" - несериозни неща поне за мен - като видях - защото признавам от интерес се регистрирах в един от двата сайта - какви писма ми пристигат в пощата - ясно ми е какво мога да намеря там
а с кю-то и скайпа/за второто не съм сигурна де/ - може да се намерят и добри виртуални приятели!

# 19
  • Мнения: 583
Ей хора те и мъжете които са женени пък се занимават с други жени са за бой но и несемейните жени и те също що не се замислят като тръгват с женени какво целят с това като търсиш търси неангажиран а не като го видиш че е налапал въдицата и ти веднага да се възползваш това е честно казано запълване на времето а не търсене на човека с който искаш да живееш повечето добре сте изказали мнение че не се търси мъж по интернет и ще задам въпрос към всички какво означава търсене на мъж и то свестен дали сред младите има такива все още

# 20
  • София
  • Мнения: 2 845
привет на всички, аз отскоро съм тук, но същото важи и за мен. влизам в един сайт от 2 месеца и само смотаняци ми се падат. миналата седмица излязох с един, който ми се видя улегнал и зрял, искал обаче само секс. тръгнах с ясната мисъл за това, но като го видях - любов от пръв поглед, той обаче - не искал чувства. ми беше много гот, но той не иска вече да се виждаме и се чувствам като разбита на парчета. дори не ще да си останем приятели. кво да ги прайш - мъжка му логика. така че не вярвайте на сайтовете за запознанства - всички лъжат и търсят секс и нищо повече.... това поне мисля аз. по заведения също не се срещат свестни, явно въпрос на  късмет  Cry

Извинявай, не искам да съм груба, ама нали не си си легнала с него на първата среща?

# 21
  • София
  • Мнения: 2 845
Като ви чета, хващам се за главата! Наистина ли не вярвате, че има свестни, готини, свободни мъже над 30? Наистина ли смятате, че в сайтовете всички търсят само секс? Наистина ли не знаете, че и мъжете, както и жените имат нужда от половинка, от любов?

Когато вярваш в нещо и много го искаш, то се сбъдва.

Не искам да съм груба, но ако една жена попада само на сексуални маниаци или пък никой не я възприема насериозно, тя трябва да потърси вината в себе си - явно критерият й за мъже не е точен. Помислете върху това. Peace

# 22
  • Мнения: 36
Не, мила, на първа среща не правя секс. Но те всички само това чакат. Като не го получат до 2-3 среща и дим да ги няма. Аз не разсъждавам така, консервативна съм, иска ми се романтика и чувства .... това в сайтовете го НЯМА Sad

# 23
  • София
  • Мнения: 2 845
Не, мила, на първа среща не правя секс. Но те всички само това чакат. Като не го получат до 2-3 среща и дим да ги няма. Аз не разсъждавам така, консервативна съм, иска ми се романтика и чувства .... това в сайтовете го НЯМА Sad

Да, бе, няма! И в сайтовете е като в живота - хора всякакви.
Вярвай ми, ако имаш късмет, ще го срещнеш и в сайт. Аз съм живия пример.

# 24
  • Мнения: 1 425
Да, бе, няма! И в сайтовете е като в живота - хора всякакви.
  Peace

# 25
  • Мнения: 2 327
Вярвай ми, ако имаш късмет, ще го срещнеш и в сайт. Аз съм живия пример.

А ако няма късмет?

Според мен няма рецепта за това къде можеш да срещнеш подходящия човек. За това и не можеш да го търсиш. Можеш само да увеличиш контактите си, но дори и това никакви гаранции не дава. Най-малкото, защото за една връзка трябват двама.

# 26
  • Мнения: 583
погледнах в елмаз просто да видя за какво става дума не съм много сигурна че точно там ще открие някой някого за сериозна връзка а това че някой е открил човека точно в сайт знаете че всяко правило си има изключения

# 27
  • София
  • Мнения: 2 845
Вярвай ми, ако имаш късмет, ще го срещнеш и в сайт. Аз съм живия пример.

А ако няма късмет?

Според мен няма рецепта за това къде можеш да срещнеш подходящия човек. За това и не можеш да го търсиш. Можеш само да увеличиш контактите си, но дори и това никакви гаранции не дава. Най-малкото, защото за една връзка трябват двама.
погледнах в елмаз просто да видя за какво става дума не съм много сигурна че точно там ще открие някой някого за сериозна връзка а това че някой е открил човека точно в сайт знаете че всяко правило си има изключения

Хубаво. Не ми се спори. Просто в сайта е по-лесно да срещнеш свободен мъж на подходяща възраст отколкото на улицата или в заведение. Защото представете си един мъж на 35 в кръчма - дори и да ви хареса, ако сте там с приятелки, как ще се престраши, откъде да знае ,че сте разведени? Казвам всичко това не за да споря или да дразня някого, а защото смятам, че човек трябва да си дава шансове. Присъствието в един сайт за запознанства не вреди, напротив дава допълнителни шансове. Защото късметът си е късмет, но "Господ помага, ама в кошара не вкарва." Peace

# 28
  • Мнения: 1 425
Работата със срещането на ЧОВЕКА е като тотото. Можеш един фиш да пуснеш и да спечелиш шестица, а можеш да пуснеш много-много фишове и накрая нищо.
Но като имаш повече контакти (фишове) - шанса някъде да ти излезе късмета в общия случай е по-голям.
А в наше време най-лесния начин да се запознаеш с повече хора е интернет. Сайтове, ICQ, Skype. Ясно е че ще има и много плява там. Ама някъде има и скрита перла за вас Simple Smile
Не се отчайвайте и не губете надежда.  Peace

# 29
  • Мнения: X
Абе въпросът е много комплексен и незнам защо задълбахте на тема сайтове.
Примерно - и да си намеря някой - ми кога ще се виждам с него? .. време нямам и секундичка - максимумът, който мога да извлека от себе си - демек колкото и да се напъвам  Laughing -  е 1нъж седмично.
ми съгласете се че няма кой да ми се навие..  Laughing Laughing Laughing лол лол - смешно ми става само като се чета ....

уф, поне да бях грозна да знам защо... хаха Joy

опа - пък може да съм грозна пък още да не знам... хм... ето нещо върху което да помисля довечера...  Laughing

# 30
  • Мнения: 1 559
Каси,сигурна съм ,че и на твоята улица ще изгрee слънце Wink.Не сигурна,а убедена дори Sunglasses.Просто не трябва да подминаваш шанса  Hugси.

# 31
  • Мнения: X
Опа, аз исках да се коригирам, пък то още хора влизали.

Абе - ние може да не ги харесваме , ма за сметка на това и те не ни харесват.  Wink Тва като може да съм грозен ма за сметка на това съм тъп.
С други думи не ми обръщайте внимание всичко е петъшко.  Laughing

# 32
  • София
  • Мнения: 6 477
Е, като стана дума за Елмазния сайт не издържах да не коментирам. Специално този сайт, една приятелка го нарича "мазния" сайт - там си е живо място за уреждане на простете за езика - чук и бег! Знам го не от жени, а от мъже, които са ежедневно там...Така, че специално този сайт е най-кофтия за сериозни запознанства. Аз навремето моя тиквеник го намерих от бг.дейт....и повече не искам да чувам за интернет-запознанства!
И както казва Каси - нямам грам време да отделям за някакви си мъже. Имам толкова задачки-закачки, че нямам време нито да скучая, нито ми се слага трън на дупе от нова връзка с мъж! И аз мисля, че няма такъв, който хем да те приеме с детето, хем веднъж седмично да те вижда....принца на белия кон е само в приказките!
И накрая - колкото повече човек иска нещо, повече му се изплъзва...а мъжете имат адско усещане за търсещите сериозна връзка жени и обикновено се изпаряват на секундата!....А колкото до свестните мъже, Клер- еее, не всички мъже са гадове, някои са и мъртви! Joy Joy Joy Така че, трябва да му се пусне края, човек да си живее живота и каквото дойде да го приема! Wink

# 33
  • София
  • Мнения: 2 845
Е, не! Убихте ме!

Ако не вярваш в щастието, няма да го намериш!

А родителите не ви ли помагат?

# 34
  • Мнения: 4 733
Просто спри да търсиш, той ще те намери.
И аз съм на същото мнение. Зная, че звучи наивно и доста детинско, но те съветвам просто да се оставиш на съдбата. Времето ме е научило, че когато човек се опитва неистово да разплете едни възел той рано или късно се заплита още повече. Остави се за определн период от време на течението. Успех ти желая! Има достойни мъже, не се отчайвай!

# 35
  • Мнения: 2 863
Чета си и аз и си мисля следното: така както има хора, на които някак си им си подрежда живота сравнително безболезнено, сравително подредено и лесно, а на други хич, ама хич не им върви, така и с връзките мисля има същата закономерност.
Аз си позволявам да твърдя, че  ранните години на човека, начина,  по който е отглеждан, бил ли е гушкан, обичан... и все в тоя ред.. до голяма степен определят после живота и търсенията му. Останалото за мен е съдба.
Не може всички да сме щастливи или обичани, или разбрани или приети.. това  е. На кой каквото му се е паднало. Тука съм съгласна с Клер- или кой в каквото си е избрал да вярва.
Един позитивен, отворен човек, който вярва, че нещата непременно някак ще се наредят, има много по-големи шансове да бъде добре приет, от някой, който е сърдит на целия свят, заради съдбата си. Една жена, която нон стоп се смята за жертва и се държи като такава- със сигурност е обречена откъм връзки посред мен. Жена, която си търси"патерица" във вид на мъж- също. И аз да съм мъж и да знам, че някой просто ме иска, за да се обляга на мен и аз няма да съм навита, нито пък ще ми харесва да съм отговорна за нечие щастие 24 часа на ден....
Та и аз смятам, че има свестни мъже, друг е въпрса дали  свестността на един мъж е достатъчно условие за мен, за да го харесам. Понеже отговора е НЕ- ето ти и редовно присъствие във форума Mr. Green

Последна редакция: сб, 17 мар 2007, 08:45 от Jaly

# 36
  • София
  • Мнения: 2 177
Аз пък мисля, че просто някои жени привличат неподходящи мъже и губейки време да се вайкат колко са нещастни и нямат късмет, не осъзнават,че причината е изцяло в тях самите.
Имам приятелка, която през ден ми плаче на рамото, че на 30 години не е успяла да завъди и една сериозна връзка. Ами как ще успее? Като си ляга с всеки,който и обърне внимание, и то на втория час! Друга пък е толкова мнителна и подозрителна, че отблъсква и най-пламенните си ухажори.
Аз лично се запознах със съпруга си в ай си кю. Говорех си с приятели в чужбина, когато ме заговори непознат ник. Държа да отбележа,че си говорих с него 2 години, преди да се срещнем за първи път, а преди да се оженим, минаха още 2. Не съм търсила никого,той ме намери. Над 30 е и всичко му е наред,нещо повече, той е прекрасен във всяко едно отношение. По това време си живеех щастливо при мама и татко и имах дълга връзка със семеен мъж ,казвам го с риск да бъда оплюта. Никога не сме говорили за развод, не съм искала от него подобно нещо,винаги съм знаела, че моят мъж не е той. Но въпреки това се обичахме и двамата, прекарвахме колкото се може повече време заедно ,пътувахме много, смеехме се много и т.н. Сега сме просто приятели, които от време на време се чуват по телефона. Е,не го разведох...а и не съм искала...не съм го изнудвала, не съм забременявала...просто си го обичах.
Не мога да сравнявам съпруга си с него...тъй като съпруга ми е с класи отгоре.
Да, мислела съм си дали пък няма да ми се върне..но...не мисля. Защото пак повтарям -причините не са само външни,те са заложени в самите нас.  Wink

# 37
  • Мнения: 4 458
даааа, много подходяща тема.... доста съвременна  Mr. Green

Май въпроса беше дали има свесни мъже над 30  newsm78
И аз като останалите съм забелязала тенденция към намаляване на избора и качеството.

Мисля обаче че ние с децата вече сме на съвсем друг акъл и гледаме различно на живота и връзките и искаме съвсем други неща от даден човек. Според мен е много по-подходящо една жена с дете/деца да търси партньор в подобно положение по простата причина че поне и двамата ще знаят за какво става на въпрос.

По въпроса с търсенето мисля че не трябва да е интензивно и самоцел, но за съжеление дори и несъзнателно ние точно това правиме. Дори и да не търсим някой в повечето случаи при поредна среща неминуемо през ума ни минава "дали ще сме добро семейство? Как ли ще се разбират с децата?"  Нещата трябва да са балансирани (някак си  Rolling Eyes).

Аз лично съвсем скоро стигнах до извода, че е по-безболезнено за мен самата ако оставя познанствата си да текат естествено и да не търся под вола теле  Mr. Green Един вид, ако е писано, ще стане но в никакъв случай да не се насилват и пресилват нещата. И в никакъв случай да не оставям желанието си да срещна "идеалната половинка и да имам нормално семейство" да замъглят съзнанието ми.
Имам много високи изисквания за евентуалната половинка, но и вярвам че ако там някъде съществува човек с който мога да изживея живота си, то той ще се доближава максимално до това което търся....

Мисля, че е много важно човек да отдели време и да помисли над това какво иска и какво предлага. Може да звучи нелепо, но дори може да се направи списък с компромисите които не бихме могли да направим, това което търсим в характера, разбиранията, религията, интересите, хобито на човека или какво в никакъв случай не бихме приели... По този начин ще е много лесно да филтрираме плявата.

Може би всички знаете, че общите интереси също са събирателна точка. В такъв случай защо просто не вършим това което обичаме и ни доставя удоволствие  Thinking ....

Това са си просто мои разсъждения които още дори сама за себе си не съм потвърдила..... Явно всичко се върти около вярата ...  Rolling Eyes

# 38

tursi si 4ujdenec ,bulgarin niama da nameri6 a v  zapadna Evropa ne dostigat jeni
probvai v Internet

# 39
  • София
  • Мнения: 6 999
Не се ли говори в темата за мъже над 30? И ако това е така то и жените сме около и над тази възраст... та това с кой кога си лягаш ми се вижда супер неуместно.
Имах връзка продължила 8 години и си легнах с него на първата вечер. за мен това не е никакъв ама никакъв критерии. Всичко е в това какви мъже избираш и как си лягаш с тях, а не кога.  Peace

Безспорно в И-нет има много възможности... Може би 5 -6 от последните ми връзки са от И-нет в това число и бившия ми мъж.

Аз бих предложила трето решение: Не търсете, не се оставяйте на течението, а се наслаждавайте на живота. Истина е, че когато сме в двойка много неща са различни... за това когато съм била сама винаги съм се опитвала да се наслаждавам на миговете самота. На дребните неща, които не се правят, когато си с друг било поради липса на време, било по друга причина.

За това девойки - Радвайте се на живота. Обръщайте внимание на дребните неща - големите ще станат от самосебе си Wink

А какво значи пък "свестен", моля?  newsm78

# 40
  • Мнения: 5 299
Уффф, и аз до преди 1 месец висях в Аха.бг - пълно е с откачалки. Отвратих се.
В интерес на истината с бившия ми мъж се запознахме на майтап в Бгдейт. Бях обезумяла първите дни след развода да си търся ДРУг Blush
Сега съм се успокоила, и просто се наслаждавам на ухажорите си Mr. Green
Все си мисля, че когато най-неочаквам - тогава ще срещна НЯкоЙ.

# 41
  • Мнения: 4 733
Все си мисля, че когато най-неочаквам - тогава ще срещна НЯкоЙ.
Точно така е Simple Smile

# 42
  • Мнения: 266
Спри да търсиш! И аз бях като теб, целта ми беше да намеря свестен мъж, а ми се падаха женени, ергени, които се интересуват само от креватни забавления и т.н. Докато не ми писна и си казах, че е по добре да живея сама откото с някой неудачник. Нямаше и два месеца и той сам се появи. Приема дъщеря ми като свое дете, и най важното че тя го прие као свой баща( биологигичния си баща го е виждала за 6 години веднъж, а за издръжка да не говорим), даже сега мислим да заведем дело за отнемане на бащинските му права, защото втория ми съпруг иска да я осинови, а и тя иска да носи неговата фамилия.  Така, че спри да търсиш и ако е писано той сам ще дойде!

# 43
  • Мнения: 3 634
Ех, как се смях... Благодаря на някой от вас за развеселението.

Каси беше писала един пост с който съм 100 процентово съгласна.
Сега да ви се дам за пример...
Сама с децата съм от 2 години. Търсила съм потенциални татковци и мъже от де ли не... и миналото лято той ме намери. Най- малко го очаквах, въобще не се надявах дори на нещо... Виждали сме се на улицата (живеехме в съседни блокове) и децата ни си играеха в един и същ пясъчник, разменяли сме по някоя и друга дума... Но от миналото лято до сега сме заедно като преди почти 2 месеца се нанесохме под един покрив и общо имаме 3 деца които ни тровят душиците (но това е повод за друга тема, а и друг форум).

Та други са го казали, ще го повторя и аз: Не търси, остави той да те намери!

# 44
  • Мнения: 175
И аз това ще кажа, спри да търсиш, той ще те намери сам.

# 45
  • Мнения: 2 956
И аз това ще кажа, спри да търсиш, той ще те намери сам.
И аз така мисля. Не търся...в момента може би няма и как Той да ме намери,но ще дойде (скоро ) време- ще се раздвижа малко из разни други среди,а не само в къщи и все някога,все нещо ще се случи. А пък и не си на 52г все пак, а на 32- тва да не е трета възраст  Wink

# 46
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 791
И аз това ще кажа, спри да търсиш, той ще те намери сам.

Нещата ще се подредят, тогава когато най-малко очакваш и когато си неподготвена.

# 47
  • Мнения: 1 732
И аз това ще кажа, спри да търсиш, той ще те намери сам.

Нещата ще се подредят, тогава когато най-малко очакваш и когато си неподготвена.

Да де, ама не при всички се получава  Tired
То ако беше така, нямаше да има самотни хора по света.
Въпрос на късмет (и на усилия, според мен)!

# 48
  • Мнения: 266
И аз това ще кажа, спри да търсиш, той ще те намери сам.

Нещата ще се подредят, тогава когато най-малко очакваш и когато си неподготвена.

Да де, ама не при всички се получава  Tired
То ако беше така, нямаше да има самотни хора по света.
Въпрос на късмет (и на усилия, според мен)!
Аке и е писано да го срещне ще стане. Той Господ си знае работата.

# 49
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 791
След като срещнах моя мъж вече съм убедена, че някъде има сродна душа. Да, понякога е въпрос на късмет, на добри "сватосващи" приятели (както е в моя случай) и на доза късмет. Понякога срещаме човек, с който да изживеем спокойно и без сътресения живота си, но той не е ТОЙ. Понякога срещаме точния човек и сме благословени с голяма любов.  Зависи како искаш ти - да търсиш ТОЙ или нещо не така изпепеляващо, а едно тихо и доволно съжителство.
Но никога няма 100% гаранция. Никой не може да бъде застрахован ог грешки.

# 50
  • Мнения: 2 723
Даааа, никой не е застрахован от грешки...
Но пък ако всяка вечер си седиш в къщи с детето и тичаш до работа и обратно, аз лично не виждам как и къде ще го срещнеш този дето ти е определен от Господ...
Няма как да спечелиш от тотото, ако не пуснеш фиш Thinking

# 51
  • София
  • Мнения: 2 845
Даааа, никой не е застрахован от грешки...
Но пък ако всяка вечер си седиш в къщи с детето и тичаш до работа и обратно, аз лично не виждам как и къде ще го срещнеш този дето ти е определен от Господ...
Няма как да спечелиш от тотото, ако не пуснеш фиш Thinking

100%  съм съгласна! Peace

Наистина преследването на любовта води до нещастие. Но не мога да приема и позицията "не прави нищо, той ще те намери".  Naughty

Вярвам в Господ и съм убедена, че той бди над нас и ни помага, но ми се струва неприемливо да се мисли, че човек по никакъв начин с действията си не може да ръководи съдбата си. Еми дай тогава да не предприемаме нищо въобще в живота си и да се осланяме единствено на Него и добрата му воля!

# 52
  • Мнения: 1 227
И аз това ще кажа, спри да търсиш, той ще те намери сам.

Нещата ще се подредят, тогава когато най-малко очакваш и когато си неподготвена.
Просто живей с отворени очи - когато ТОЙ те намери, да го видиш

# 53
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ами не че да си седи в къщи, ама и да не скитосва като глуха кучка

# 54
  • Мнения: 266
Даааа, никой не е застрахован от грешки...
Но пък ако всяка вечер си седиш в къщи с детето и тичаш до работа и обратно, аз лично не виждам как и къде ще го срещнеш този дето ти е определен от Господ...
Няма как да спечелиш от тотото, ако не пуснеш фиш Thinking
Искам само да отбележа, 4е точно на работа се запознах с втория си съпруг. Тогава работих 16 часа на ден и "от работа в къщи и обратно" си беше точно това което правех.

# 55
  • София
  • Мнения: 225
Аз пък мисля, че просто някои жени привличат неподходящи мъже и губейки време да се вайкат колко са нещастни и нямат късмет, не осъзнават,че причината е изцяло в тях самите.
Имам приятелка, която през ден ми плаче на рамото, че на 30 години не е успяла да завъди и една сериозна връзка. Ами как ще успее? Като си ляга с всеки,който и обърне внимание, и то на втория час! Друга пък е толкова мнителна и подозрителна, че отблъсква и най-пламенните си ухажори.
Аз лично се запознах със съпруга си в ай си кю. Говорех си с приятели в чужбина, когато ме заговори непознат ник. Държа да отбележа,че си говорих с него 2 години, преди да се срещнем за първи път, а преди да се оженим, минаха още 2. Не съм търсила никого,той ме намери. Над 30 е и всичко му е наред,нещо повече, той е прекрасен във всяко едно отношение. По това време си живеех щастливо при мама и татко и имах дълга връзка със семеен мъж ,казвам го с риск да бъда оплюта. Никога не сме говорили за развод, не съм искала от него подобно нещо,винаги съм знаела, че моят мъж не е той. Но въпреки това се обичахме и двамата, прекарвахме колкото се може повече време заедно ,пътувахме много, смеехме се много и т.н. Сега сме просто приятели, които от време на време се чуват по телефона. Е,не го разведох...а и не съм искала...не съм го изнудвала, не съм забременявала...просто си го обичах.
Не мога да сравнявам съпруга си с него...тъй като съпруга ми е с класи отгоре.
Да, мислела съм си дали пък няма да ми се върне..но...не мисля. Защото пак повтарям -причините не са само външни,те са заложени в самите нас.  Wink
Е най-вероятно ще се намери една като тебе да си се смее, пътува и да си го обича сегашният ти съпруг. И повярвай ми всичко се връща.......................

# 56
  • София
  • Мнения: 2 177
Доста злобничко подмятане, базирано на говорене по принцип, т.е общи приказки.
Всичко е много индивидуално.

# 57
  • Мнения: 393
 :flutter:Mmm daa-pone vijdam,che ima mnogo kato men-i az si go namerih v edin sait:faceparty.com,ama tam - anglichani.Az ne ,che go tarsih,naprotiv- i daje kogato kaza,che shte idva do posledno misleh ,che e blaf...
   I posle mi pokaza kakvo e tarpenie,dade mi vreme i mnoogo nejnost-take de,peperudite se varnaha i v moeto koremche Wink
  I sega iskam da popitam,che vidiah che go ima po-nagore:toi sashto iska da priznae sina mi,no pak i biolg.bashta si ima prava,no ne jivee v BG.Malko pomosht kakvo i kak da zapochnem!!!A,i az ne iskam da se omajvam pak Embarassed

# 58
стой си в къщи и чакай водопроводчика да е мъжа- е не става

# 59
  • Мнения: 4 458
стой си в къщи и чакай водопроводчика да е мъжа- е не става

Защо да не става?  newsm78
Я водопроводчика, я съседа.....  То човек никога не знае къде ще срещне половинката си. Е друг е въпроса ако има претенции за финансово състояние и други екстри, но такива хора (с претенциите) не чакат в къщи така че....

# 60
  • Atlanta
  • Мнения: 206
Като ви чета, хващам се за главата! Наистина ли не вярвате, че има свестни, готини, свободни мъже над 30? Наистина ли смятате, че в сайтовете всички търсят само секс? Наистина ли не знаете, че и мъжете, както и жените имат нужда от половинка, от любов?

Когато вярваш в нещо и много го искаш, то се сбъдва.

Не искам да съм груба, но ако една жена попада само на сексуални маниаци или пък никой не я възприема насериозно, тя трябва да потърси вината в себе си - явно критерият й за мъже не е точен. Помислете върху това. Peace

Да, наистина вярвам  Simple Smile За мен - втори брак на 29 год. За него - първи брак на 36. Знае, че както съм се развела веднъж, така и пак ще го направя, ако съм нещастна. Но той е МЪЖА! Просто е чакал ЖЕНАТА за него.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 113
Аз пък точно обратно,намерих свестен мъж,който ме ухажва от доста време,разведен като мен,с хубав собствен бизнес,такъв,който пита как е детето ми,прави му подаръци....а аз тъпачката не мога да забравя онази "забранена" любов/семейния/,на която отдадох 5 години след развода ми....направо не мога да се понасям Cry!Този семейния, сещате се,не може да ми се обажда и да бъде с мен всеки ден,последните месеци разреди обажданията и срещите и аз взех,че се обадих на този мой ухажор от дълго време/той не живее е България/ и му казах,че съм готова да изкарам няколко дни с него ,когато си е тук,той много се зарадва и дойде в четвъртък за да изкараме Великденските празници заедно,качихме се на Пампорово,чувствах се прекрасно,за тези 3 дни не се сетих за онзи изобщо...и снощи се прибираме и телефона ми звъни  :ТОЙ...изключих го,но толкова гадно ми стана,пак се сетих,изпотих се цялата,разтреперах се...просто го обичам още  Cry как може да съм такава глупачка,как!!!Другия усети,че извднъж млъкнах,гледах разсеяно ,пита ме какво става,казах му ,че не се чувствам добре и искам да се прибера в къщи да спя,а той да си тръгва,а допреди час му казвах,че ще прекарам още една нощ с него...
 
Мислех,че като споделя тук,напиша,ще ми олекне,ама не ....

# 62
  • Мнения: 2 863
В подписа ти  е всичко, което ти  е нужно в този момент-прочети го!

# 63
  • Мнения: 5 475
Като ви чета, хващам се за главата! Наистина ли не вярвате, че има свестни, готини, свободни мъже над 30?
  Наистина ли не знаете, че и мъжете, както и жените имат нужда от половинка, от любов?
    Когато вярваш в нещо и много го искаш, то се сбъдва.
Да, наистина вярвам  Simple Smile За мен - втори брак на 29 год. За него - първи брак на 36. Знае, че както съм се развела веднъж, така и пак ще го направя, ако съм нещастна. Но той е МЪЖА! Просто е чакал ЖЕНАТА за него.

  И аз съм пример . Peace
  За мен - втори брак на 35 год. За него - първи брак на 36. Заедно сме от 4 години,съпрузи от почти 2. Heart Eyes
 Никога не пропуска да ми повтори,че съм мечтаната жена,която винаги е чакал. Peace
 Намерихме се случайно,никога не съм и предполагала ,че ще се омъжа повторно ,особено след тежкия 12 годишен кошмар (предишния ми брак),пълен с физическо и психическо насилие. Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 3 674
В подписа ти  е всичко, което ти  е нужно в този момент-прочети го!

 Peace

# 65
  • Мнения: 3 674
Особенно ми харесвана Giorgia подписа.Това е такава истина...  bouquet
На6ите мисли са  на6ата релност и вси4ко зависи от  "тяната разцветка"  bouquet

# 66
  • Мнения: 26
Не прочетох цялата тема, но в общи линии захапах за какво става въпрос. Ето как виждам аз нещата. Винаги съм си мислил че щом аз съм шматка все ще има още една. Неможе от цял свят да съм само аз. Проблема при мен особенно е че изпитвам прекалено силни чувства към определена жена от 8 години насам. Когато не я виждам известно време влизам в релси, обаче като излезем на кафе и после 3 дни незнам каде съм. Лошото е не съм срещнал друга с която толкова да се разбирам словесно. До сега не сме имали и най-малко разногласие. Явно и двамата ценим мнението на другия. Прекалено говоря за себе си. Идеята ми беше че е имало период в който и двамата сме се харесвали и не сме си казали. Сега вече е късно. Тя очаква дете от друг който аз не одобрявам и съм и го казал, но пък никога не съм я виждал толкова усмихната и щастлива. Радвам се искрено за нея. Така че човек незнае кога и каде ще срещне любовта. Била е до мен и я изпуснах. Simple Smile))

И мъжете и жените са хора. И двата пола имат чувства и ги боли. Не се ли премем като равни във връзките си - няма щастие, според мен.

# 67
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
С риск да бъда оплюта, ще кажа с ръка на сърце, че според мен в България да намериш свестен мъж си е mission imposible вече!!! Просто такива няма, ако има - те са отдавна обвързани.
Разликата в манталитета и отношението към жената от един чужденец и от един българин е от земята до небето. За голямо съжаление!!!!! Никога не съм предполагала, че ще стигна до този извод, но е така.

# 68
  • Мнения: 1 559
С риск да бъда оплюта, ще кажа с ръка на сърце, че според мен в България да намериш свестен мъж си е mission imposible вече!!! Просто такива няма, ако има - те са отдавна обвързани.
Разликата в манталитета и отношението към жената от един чужденец и от един българин е от земята до небето. За голямо съжаление!!!!! Никога не съм предполагала, че ще стигна до този извод, но е така.


Напълно подкрепям Peace...аз бях с ясната цел още от 18 годишна,че за българин няма да се омъжа Naughty Whistling

# 69
  • Мнения: 1 425
Със сигурност е имало време когато са били свободни. Колкото до това че в ЧУЖБИНАТА мъжете носят жените на ръце и всичките са идеални мога да кажа, че всеки вярва в това каквото иска.
В раздела вече пишат достатъчно самотни майки с мъже от "идеалните" чужденци.

# 70
  • Мнения: 26
Едно бивше гадже след като я хванах с друг ме съветваше да не слагам всички жени под един знаменател. Много е права. Това че тя е  сбъркала не значи че трябва да си правя изводи за всички. Та и при мъжете е така. Няма да намерите нещо ако вярвате че не съществува.

# 71
  • Мнения: 2 327
Хората имат вредния навик да обобщават когато им е удобно Simple Smile
Това, че мъжете в чужбина са различни, е така, но различен не означава непременно по-добър.
Подходящия човек можеш да го срещнеш и на най-неочакваното място...


Много котки станахте нещо Simple Smile

# 72
  • София
  • Мнения: 6 477
По въпроса за българските мъже - малко в повече им дойдоха последните 15-тина години и за най-голямо съжаление се оказаха една идея по-малко адаптивни и пластични от жените. И това доведе до сриването на самочувствието им, депресии и разни други екстри и като разултат се оказва, че все повече са мъжете, нежелаещи да поемат отговорност от страх ще се справят ли финансово, емоционално и физически. Докато мъжете от другата страна на бариерата - говоря за западната бариера, доста отдавна плуват в свои води и живота им е доста ясен и точен, имат някаква степен на сигурност и те самите могат да дадат такава на жената до себе си. Според мен това е разликата - нашите мъже малко трудно успяват да вдъхнат сигурност.  Но както всяко стадо си има мърша, така и доста чужденци са адски лайна. И съответно доволно количество българи са свестни....въпрос на късмет е дали ще срещнеш от свестните, независимо от коя точка на света!
П.П. Пантерчо, не се учудвай на кроткия ми тон за мъжете, просто бащата на щерка ми се държи повече от прилично и не ми е вдигал нервите....и съответно мога да съм и по-милостива към мъжете Wink Wink Wink Wink

# 73
  • Мнения: 1 227
С риск да бъда оплюта, ще кажа с ръка на сърце, че според мен в България да намериш свестен мъж си е mission imposible вече!!! Просто такива няма, ако има - те са отдавна обвързани.
Разликата в манталитета и отношението към жената от един чужденец и от един българин е от земята до небето. За голямо съжаление!!!!! Никога не съм предполагала, че ще стигна до този извод, но е така.
Много ме изненада това обобщение. Или си човек или лайно, не мисля, че има връзка с произхода...

...И мъжете и жените са хора. И двата пола имат чувства и ги боли. Не се ли приемем като равни във връзките си - няма щастие, според мен.
И аз мисля, че това е разковничето

# 74
  • Мнения: 1 559
Или си човек или лайно, не мисля, че има връзка с произхода...


Е това пък ква връзка има,не рзабрах #Crazy newsm78....егати сравнението  hahaha hahaha Joy

# 75
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Говоря - като цяло. Нашите мъже, като че ли нямат чувство за семейна принадлежност, за отговорност, за уважение. Естествено, че има изключения, естествено, че има чужденци - лайна, трябва да си идиот, за да твърдиш обратното.
Но смятам, че причината отчасти наистина е в миналото и преходите на страната ни. Преди нямаше църква, имаше комунизъм и страх от системата, сега няма комунизъм, а пък и никой не става религиозен изведъж, следователно в момента няма респект от нищо! Всеки може да си развява коня както си ще. И най-вече мъжете естествено, една жена е в същността си майка и покрай всичко друго тя трябва да си остане такава. Мои познати от чужбина изказаха следното мнение - абе като че ли вашите мъже стават бащи много лесно, като на майтап, а после не могат да се грижат за децата си...  Ами масово е така. То и законите в нашта мила държава са едни - ставаш баща, и после 40 лева, за да останеш такъв и това е.. друго не се иска.  #Crazy

# 76
  • Мнения: 1 425
Говоря - като цяло. Нашите мъже, като че ли нямат чувство за семейна принадлежност, за отговорност, за уважение.
"Вашите" мъже и "мъжете в България" са две съвсем различни неща.
А ти религиозна ли си? И спазваш ли религиозните принципи?
И за да се стане баща/майка трябват двама не е ли така? Или те мъжете са виновни, а разбира се - жените никаква вина нямат?
За законите - ако си държиш на правата можеш и по-висока издръжка да си докараш, разбира се ако мъжа получава нормална заплата, амо е някой с минимални доходи, какво искаш да му вземеш?

# 77
  • Мнения: 1 732
За законите - ако си държиш на правата можеш и по-висока издръжка да си докараш, разбира се ако мъжа получава нормална заплата, амо е някой с минимални доходи, какво искаш да му вземеш?

Пантер, остави ти парите!
Отговорност им липсва на някои мъже.
Мислят си, че е лесно да станеш баща, а после олеле-мале...
Не било тъй просто.
Изискват се средства, грижи, любов, време.

А деленето на български и чужденци е направо абсурдно  ooooh!

# 78
  • Мнения: 1 425
@Сабина
Ти отговорност ли очакваш от мъж зарязал жена си и 2 деца за да се забавлява с любовницата по български и чуждестранни куорорти?

# 79
  • София
  • Мнения: 310

Отговорност им липсва на някои мъже.
Мислят си, че е лесно да станеш баща, а после олеле-мале...


Ще цитирам нещо прочетено във форума: "Лесно се става баща, трудно е да останеш такъв"

При мен важи с пълна сила за съжаление. Надявам се да се променят нещата....

# 80
  • Мнения: 1 732
@Сабина
Ти отговорност ли очакваш от мъж зарязал жена си и 2 деца за да се забавлява с любовницата по български и чуждестранни куорорти?
Rolling Eyes newsm78 Rolling Eyes

# 81
  • Мнения: 161
След като последната ми връзка приключи по живо по здраво открих, че май ми е по-спокойно  да живея сама, трудно ми е да съвместявам работа, дете и гадже  Rolling Eyes. Не че нямам нужда от мъж до себе си, но от известно време прагът ми на търпимост става все по-нисък, а и желанието ми да правя компромиси все по-малко.
И по тоя повод се чудя дали умението да съжителстваш с някого е като карането на колело, което никога не се забравяло или с течение на времето човек се превръща в единак, който трудно допуска други такива единаци до себе си и това е необратим процес?  Thinking

# 82
  • Мнения: 1 425
По-скоро се губи форма, ако не го правиш, но е обратимо, ако имаш желание. За съжаление и тук както и при повечето други неща с възрастта влизането във форма става все по-трудно.

# 83
  • Мнения: 26
На мен пък ми се иска да се задомявам, но не съм срещнал човека, или по точно срещнах го и не успях да го хвана.  Все им казвам на тези които ме питат "Няма ли да се жениш вече?" че ако беше работа да съм я свършил до сега. Кой знае какво ще ми се падне и на мен. Като чета тука и ми е доста интересно. Шарен свят.

# 84
  • София
  • Мнения: 6 477
Мама Урса, и аз съм от твоята агитка на единаците. Ама не мисля, че ми се иска да става обратимо и отново да правя ежедневните компромиси на съвместното съжителстване. Никак не ми липсва мъж, много си ми е комфортно и спокойно. Така че хич и не искам в никаква съвместна форма да влизам и не смятам, че това е стряскащо или ужасяващо. Има толкова забавни и приятни начини за прекарване на времето тогава, когато децата ще са големи, а ние свободни баби-разбойнички. А не връткане около грохнал мъж....ааа, не е за мен това Naughty Понеже е доказано, че жените са по-дълголетни от мъжете, а моите наблюдения около мен показват, че с годините мъжете по-често попадат под ударите на инсултите и инфарктите, а жените няма къде да ходят освен да са силни и да ги гледат....Сори за оспамясването на темата Wink Wink

# 85
  • Мнения: 2 956
По-скоро се губи форма, ако не го правиш, но е обратимо, ако имаш желание. За съжаление и тук както и при повечето други неща с възрастта влизането във форма става все по-трудно.
Мда...напълно съм съгласна с това.
Относно желанието...ми..вече незнам накъде клоня и аз...на моменти ми е тягостно и съм готова на тези компромиси, но на моменти си ми е екстра и не съм въобще. Както някой беше казал ( не си спомням кой точно ) ,че а ми пипна дистанционното,а съм го ...  Laughing Laughing Laughing и аз май на този етап съм така...може би ми пречи и това,че съм законтрена в къщи все още, не работя, ежедневието със всичкото суетене около къща и дете си казва думата... Tired

# 86
  • Мнения: 2 327
Според мен няма нищо общо с формата. Въпрос на навици, хората просто привикват на нещо и в последствие трудно се отказват от него, особено пък ако им харесва. А когато живееш с друг се съобразяваш с неговите навици донякъде и той с твоите, а те всеки път са различни(при смяна на човека става въпрос).

# 87
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 791
Аз мисля, че е добре да се излиза, да се забавлява, да се запознава с нови хора. Да не се "излиза" от форма. Нови хора, нови изживявания. Не бива да се мисли "това ли е ТОЙ".
Не мисля, че е правилно да се делят мъжете на българи и чужденци. Аз познавам чудесни български мъже.
Може "свестния" да е до теб, но да не го забелязваш.

# 88
  • Мнения: 26
Поддържам Mariel. Изплува ми въпроса, какво за вас означава "свестен"?

# 89
  • Мнения: 4 733
Тая тема само я прелиствам ежедневно ooooh!
Свестни свободни мъже има момичета, не се отчайвайте Peace

# 90
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 791
Отговорен, добър, внимателен, грижовен, отзивчив, любознателен, да имаме сходство в характерите, интересите, да се забавляваме заедно, да се допълнаме - всичко, което е мъжа ми до мен. Аз съм от щастливите жени Blush

# 91
  • Мнения: 4 733
Всеки мъж е индивидуално свестен. Няма как да се конкретизира. Едни жени търсят определени неща у мъжа, втори друго и така...

# 92
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 791
Всеки мъж е индивидуално свестен. Няма как да се конкретизира. Едни жени търсят определени неща у мъжа, втори друго и така...

затова и аз описах мъжа до мен Wink

# 93
  • Мнения: 1 809
Отговорен, добър, внимателен, грижовен, отзивчив, любознателен, да имаме сходство в характерите, интересите, да се забавляваме заедно, да се допълнаме - всичко, което е мъжа ми до мен. Аз съм от щастливите жени Blush
В този ред на мисли смятам, че просто става въпрос за човека,който ще ни обича,а не просто да е свестен.Защото мисля,че ако един човек  обича,то той е грижовен,внимателен ....Съотввтно чувствата трябва да са взимни,за да има и щастие! Peace

# 94
  • Мнения: 1 425
Според мен няма нищо общо с формата. Въпрос на навици, хората просто привикват на нещо и в последствие трудно се отказват от него, особено пък ако им харесва. А когато живееш с друг се съобразяваш с неговите навици донякъде и той с твоите, а те всеки път са различни(при смяна на човека става въпрос).
И каква според теб е разликата с това което казах аз?

# 95
  • Мнения: 651
..... какво за вас означава "свестен"?
ами той моя бившия е много свестен!
и
Отговорен, добър, внимателен, грижовен, отзивчив...
Само дето липсваше
.. сходство в характерите, интересите..
а и
.. да се забавляваме заедно, да се допълнаме ..
съвсем не се получаваше

И не, че го предлагам, но
Всеки мъж е индивидуално свестен. Няма как да се конкретизира. Едни жени търсят определени неща у мъжа, втори друго и така...

# 96
  • Мнения: 6 315
Свестни мъже има, така както има и свестни жени. Аз не търся, почивам си в момента. То не се знае от къде може да изскочи някой, който да ме заинтригува де. И на мен ми харесва да си живея сама с детето, но... не бих отказала да има някой след време  Laughing.

# 97
  • Мнения: 1 227
...Може "свестния" да е до теб, но да не го забелязваш.
Вярно е. След като близо три години бях самотна майка и бях абсолютно сигурна, че ще си остана сама с детето, ТОЙ се появи до мен. Ей така от нищото и съм благодарна, че го забелязах, защото близо две години съм щастлива така, както не подозирах, че мога да бъда...
С две думи, да, има свестни мъже. Дано всяка от нас срещне такъв

# 98
  • Мнения: 2 863
Да, аз въпреки два провала( втория е почти, но на там върви...) въпреки това смятам, че има свестни мъже... първият ми мъж е супер свестен, ама адски  не си пасваме, та изобщо не е въпроса дали има или няма изобщо, а дали има такъв, който да ти подхожда на теб конкретно... И освен това имам едно подозрение, че когато човек има някакви проблеми със себе си- могат да са от всякакво естетсво- ниска самооцнека, лош опит, негативизъм, егоцентризъм и все такива разни и разнобразни, то намирането на подходящ партньор наистина става трудно. Забелязвам покрай себе си, че подредените и някак по непретенциозно устроените хора, имат далеч по -щастлива лична съдба и по добър емоционален живот, от тези с многото изсиквания и претенции...

# 99
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 791
Един приятел на мъжа има точно много големи претенции. Беше страшно пълен, но се стегна и с една диета стана по-слаб от мъжа ми. Искам да кажа, че и преди когато беше "голям мъж" имаше страхотни претенции - манекенка, хубава, богата и т.н. И сега е същото. Познавам го от 5 години - не е имал приятелка. Мисля, че трябва да преценяваш правилно себе си, да не изискваш много повече, отколкото ти самия можеш да дадеш на другия. Не казвам, че трябва да се подценяваме, но трябва да сме реалисти.

# 100
  • Мнения: 4 733
И на мен ми прави впечатление, че по-малкото претенции водят до по-нормален и безоблачен живот Sad

# 101
  • Мнения: X
... Все им казвам на тези които ме питат "Няма ли да се жениш вече?" че ако беше работа да съм я свършил до сега. ....
Laughing Laughing Laughing
ех ех - що не беше работа...  newsm78

# 102
  • Мнения: X
Мисля, че трябва да преценяваш правилно себе си, да не изискваш много повече, отколкото ти самия можеш да дадеш на другия. Не казвам, че трябва да се подценяваме, но трябва да сме реалисти.
Ти се оказваш доста умна жена.  Wink  bouquet Не се бъзикам. Ама ти самия като можеш да дадеш много - трябва ли да се съгласяваш да получаваш малко. И по дефолт малко са хората, които могат много, и логично те да си намират по трудно партньори "на тяхното ниво" - без да искам да се надценявам по какъвто и да било начин. Но смятам, че всички тук отдавна сме се доказали, че можем... така че не виждам защо да смъкваме летвата и да ставаме непретенциозни. Да не говорим, че това не би ни направило по-щастливи. Аз лично не бих могла да бъда с човек, когото постоянно трябва да ръчкам и да бутам да стане от пред телевизора и мачовете - ... - Моргана правилно го е казала - цял живот переш чорапи накрая да сменяш памперсите и пак сама да останеш... малко битово го обърнах и аз ама като мине първоначалната еуфория от връзката - 1/2-1 година ... и нещата много много се обръщат към битовото и всичко излиза наяве... newsm78 незнам незнам - сложно е...  за съжаление аз изхождам изцяло от моя нещастен опит с 2 връзки и 2ма роднини, а 4ма души не правят цял един свят... така че не претендирам да съм права. Просто не искам да свалям летвата, не смятам че е нужно...

# 103
  • Мнения: 9 990
И на мен ми прави впечатление, че по-малкото претенции водят до по-нормален и безоблачен живот Sad

Не е и така, ето-аз нямам големи претенции, пък се сдухаха нещата, нали? newsm78

# 104
  • Мнения: 4 733
Индивидуално е. Като казах претенции имах идея не спрямо мъжът на етап, когато го избираме. Говорех за претенциите спрямо партньора при вече изградена връзка.

# 105
  • Мнения: 9 990
Касиди, нашата връзка е 12-годишна и имаме две деца.Не е на етап-избор.Я кажи-дали според теб има друг мъж, който да се прибира в 12-1-2-3 и жена му да не пита нищо?Да спи до обяд и като се прибера, него го няма?Да си пазарува сама, да си поема къщата, децата/ и прането на въпросния мъж/ да си хвърля боклука, да си измазва стените и да си лепи плочките, да си мие банята с белина и бременна, да..да..да...да не изреждам тъпите битовизми, много са, знаете ги.Претенции нямам.Всъщност искам някой да ми топли душата с две думи, макар и късно да се прибира/навремето го правеше заради нас, сега незнам за кой го прави/Къде ми е претенцията, покажи и ще те нося на ръце и черпя!

# 106
  • Мнения: 4 733
Уф мила, не съм искала да те обидя. Във всяка връзка ситуацията е строго индивидуална. Това, което описваш ти ми прилича повече на снемане на всички ангажименти от неговите плещи.
Като говорех за претенциите съдя единствено от собствения си опит. Това, че ако в сегашната ми връзка настоявам да съм близка с родителите му ще продължава да скапва отношенията по между ни. Това, че ако превръщам в проблем неизлизането ни повече от 2 пъти месечно, отново взаимоотношенията ни ще отидат на кино и т.н
 Пенелопа, не съм искала да те обидя

# 107
  • Мнения: 2 863
Хм, аз пък още по-малко съм искала да кажа, да нямаме претенции към човека до нас.....
В същност двояко стои въпроса-Каси тука добре го е формулирала- хората, които са способни да дават много, е логично да търсят подобно отношение, както е и логично да не го намират често нито пък лесно.
В случая с теб Пенелопа е очеизваждащо, че твоите способности да бъдеш всеотдайна, грижовна и всичко в тоя ред просто са изумителни, но за съжаление със съпругът ти все едно тичате на различни стадиони, дори не сте в съседни коридори.... и при такова голямо несъотвествие- между теб, която се раздава до припадък и него, който както изглежда основно взима (говорим за ситуацията каквато е сега) просто няма къде да се срещнете.
Аз исках да кажа, че изглежда има хора, които имат някак си са с по земна нагласа към нещата, по реалистично преценяват и на мен ми изглежда, като ги гледам отстрани, че живеят по лесно и подредено, но разбира се това може изобщо да не е така.....

# 108
  • Мнения: 9 990
Да, аз съм от земните, а моя е извънземен Laughing, от вечно искащите още и още, така е.Така се получи, не беше.Не беше до скоро или е било маска.Маска или аз съм биля сляпа.Сляпа, но пък той е направил 2 деца. Thinking

# 109
  • Мнения: X
Аз исках да кажа, че изглежда има хора, които имат някак си са с по земна нагласа към нещата, по реалистично преценяват и на мен ми изглежда, като ги гледам отстрани, че живеят по лесно и подредено, но разбира се това може изобщо да не е така.....
Леко надушвам какво искаш да кажеш, ма още не съм го съвсем обмислила.. донякъде ти хващам мисълта.
А за Пенелопа сме всички на едно мнение - без мъжа й явно...

# 110
  • Мнения: 9 990
До скоро се допълвахме, а не тичахме в различни коридори.Смятах, че е удачно-аз се грижа за едно, той за друго и вървим напред.Аз винаги съм била такава, а той-онакъв, така че...де да знам вече и аз

# 111
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 791
Каси, не казвам да свалим летвата и да пропускаме повече, но не толкова "качествени партньори". Някой хора искат много повече отколкото са в състояние да дадат. Затова и те си намират трудно партьори. Претенциите понякога (доста често според мен де, особено за младото поколение) не са свързани с конкретния човек, като вътрешен свят и т.н...., а и с материалното.

# 112
  • Мнения: 26
Добре де. Знам какъв човек искам до себе си. Видял съм го само в една жена. Тя го знае. След като немога да видя друга на нейното ниво, трябва да сваля летвата, иначе оставам сам.

# 113
  • Мнения: 1 732
Добре де. Знам какъв човек искам до себе си. Видял съм го само в една жена. Тя го знае. След като немога да видя друга на нейното ниво, трябва да сваля летвата, иначе оставам сам.

Ееее, стига де...
Колко време си търсил?
Освен това влюбеният човек прекалено идеализира  Mr. Green
Нали знаеш?  Wink

# 114
  • Мнения: 26
Колко време ли? Еми тази година навършвам 30. НЕЯ я познавам от 8. Аз че съм свалил малко летвата съм я свалил. Поне да си призная.  Laughing Преди бях по зле в това отношение.

# 115
  • Мнения: 1 732
Колко време ли? Еми тази година навършвам 30. НЕЯ я познавам от 8. Аз че съм свалил малко летвата съм я свалил. Поне да си призная.  Laughing Преди бях по зле в това отношение.

Хм, в Стамболийски летвата винаги е висока!
Имам познати там и го потвърждавам  Mr. Green

# 116
  • Мнения: 26
Незнам за Стамболийски. Предпочитам да не коментирам хората от града.

# 117
  • Мнения: X
Я кажи-дали според теб има друг мъж, който да се прибира в 12-1-2-3 и жена му да не пита нищо?Да спи до обяд и като се прибера, него го няма?Да си пазарува сама, да си поема къщата, децата/ и прането на въпросния мъж/ да си хвърля боклука, да си измазва стените и да си лепи плочките, да си мие банята с белина и бременна, да..да..да...да не изреждам тъпите битовизми, много са, знаете ги.
Има,има.Моя бивш беше същия.Едно към едно.Разликата ми с тебе е само,че аз съм с едно дете.Не намерих смелост да му родя още едно Naughty.

# 118
  • Мнения: 4 458
Я кажи-дали според теб има друг мъж, който да се прибира в 12-1-2-3 и жена му да не пита нищо?Да спи до обяд и като се прибера, него го няма?Да си пазарува сама, да си поема къщата, децата/ и прането на въпросния мъж/ да си хвърля боклука, да си измазва стените и да си лепи плочките, да си мие банята с белина и бременна, да..да..да...да не изреждам тъпите битовизми, много са, знаете ги.
Има,има.Моя бивш беше същия.Едно към едно.Разликата ми с тебе е само,че аз съм с едно дете.Не намерих смелост да му родя още едно Naughty.


Ами май и аз ще се впиша  Sad

# 119
  • Мнения: X
Добре де. Знам какъв човек искам до себе си. Видял съм го само в една жена. Тя го знае. След като немога да видя друга на нейното ниво, трябва да сваля летвата, иначе оставам сам.
е да де - има някаква такава драма .....
въпрос на приоритети - щом трябва - сваляш и търпиш - само и само да не си сам - това е положението

# 120
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 791
Добре де. Знам какъв човек искам до себе си. Видял съм го само в една жена. Тя го знае. След като немога да видя друга на нейното ниво, трябва да сваля летвата, иначе оставам сам.
е да де - има някаква такава драма .....
въпрос на приоритети - щом трябва - сваляш и търпиш - само и само да не си сам - това е положението

Не мисля, че трябва да се стигне чак до там - да търпи. Да свали малко летва да, но все пак трябва да намери подходящ човек, който да му отвръща със същото. Трябва взаимност, иначе имаше един израз "по-добре сам, отколкото в лоша компания". Няма да си разбиваш нервите с неподходящ човек и да си губиш времето с него, вместо да потърсиш още малко

# 121
  • София
  • Мнения: 4 493
То не се иска да си скенер за да видиш.
Форума е свободен - всеки може да пише където иска.
Не съм казал че си за изхвърляне - радвам се че имаш самочувствие, ама докато ти си си губила времето, някои други жени не са си го губили.
Повечето свободни мъже над 30 много често имат някакъв проблем - това е вярно. Но повечето свободни жени над 30 също са така.
Да не би да намекваш, че като сме над 30 и имаме дете - значи имаме някакъв "проблем" - т.е. дефектни сме - така ли?
Не съм съгласна и с това изказване за мъжете над 30 - много разумни мъже се опитват да градят кариера и за целта работят не по 8 -10 часа а по 12 часа на ден и просто нямат сериозни връзки - това значи ли, че имат проблем?

# 122
  • Мнения: 26
То не се иска да си скенер за да видиш.
Форума е свободен - всеки може да пише където иска.
Не съм казал че си за изхвърляне - радвам се че имаш самочувствие, ама докато ти си си губила времето, някои други жени не са си го губили.
Повечето свободни мъже над 30 много често имат някакъв проблем - това е вярно. Но повечето свободни жени над 30 също са така.
Да не би да намекваш, че като сме над 30 и имаме дете - значи имаме някакъв "проблем" - т.е. дефектни сме - така ли?
Не съм съгласна и с това изказване за мъжете над 30 - много разумни мъже се опитват да градят кариера и за целта работят не по 8 -10 часа а по 12 часа на ден и просто нямат сериозни връзки - това значи ли, че имат проблем?
Това сега е болния проблем. Не по 12 а до 14 часа на ден стигам. И как да имам сериозна връзка? Сложна система.

# 123
  • Мнения: 1 425
Да не би да намекваш, ...
Не съм съгласна ...
Всеки има право на мнение. И да - доста хора в този раздел имат проблеми, ама те не са свързани с децата, по-скоро децата са следствие от проблемите.
Колкото до мъжете - тук доста често се споделят лоши мнения за нас. Радвам се, че ти мислиш че има достатъчно свестни свободни мъже след 30 - значи ще имаш повече възможности за избор.  Peace

# 124
  • Мнения: 2 327
Gepard, а защо работиш по толкова много? Дай си време малко за себе си.
Вярно че и на работа можеш да срещнеш Жената, ама дори и да е там време се иска за една връзка.
А при теб проблемът явно е, че сравняваш всички с един идеализиран образ... Когато гледаш някой то страни никога  не можеш да го опознаеш напълно. Трябва да поживееш, че тогава да видиш кой какъв е.

# 125
  • Мнения: 26
Gepard, а защо работиш по толкова много? Дай си време малко за себе си.
Вярно че и на работа можеш да срещнеш Жената, ама дори и да е там време се иска за една връзка.
А при теб проблемът явно е, че сравняваш всички с един идеализиран образ... Когато гледаш някой то страни никога  не можеш да го опознаеш напълно. Трябва да поживееш, че тогава да видиш кой какъв е.
Stun, и на мен ми се иска да си дам време за себе си, но от Енергото, Данъчното и тем подобни институции едва ли мислят като мен.  Rolling Eyes
Знам че се иска време за една връзка, може би за това сега си запълвам времето с работа. Ако я има ще намеря време. А и честно казано когато работата върви се чувствам много по щастлив. Някак си всичко се порежда. Може и да откажеш ангажимент и да починеш, а сега гледам да приема всичко. Все по сложен става живота. Повече ангажименти - повече проблеми. Но нали съм котка - по гръб не падам.  Joy

# 126
  • Мнения: 2 327
Колкото повече работиш толкова повече даваш на данъчните Simple Smile Помисли над тоя въпрос...
В живота работата не е най-важното нещо, поне според мен.

# 127
  • Мнения: 26
Stun
Знам че работата не е най-важното. Но никой не ме пита дали си работил или не. Такси и данъци си има, но не е тука мястото да го дискутираме.  Peace

# 128
  • Мнения: 651
Колкото повече работиш толкова повече даваш на данъчните Simple Smile
е не е точно така, на мен ми спират данъци само от "официалната" работа.
...В живота работата не е най-важното нещо, поне според мен.
когато не ти капе от никъде и става въпрос за насъщния и покрива над главата ти, не виждам как бих се оправяла без да работя..
.... Не по 12 а до 14 часа на ден стигам. И как да имам сериозна връзка?...
тая седмица стигнах до 24 часа работа с едночасова "почивка", но съм доволна, че човекът до мен го оценява !
....децата са следствие от проблемите...
доста грубо!  Thinking
аз моите деца съм ги желала и не смея и да си помисля, че са ми проблем  Naughty

# 129
  • Мнения: 552
Вторият си съпруг срещнах  в Елмаз. Не съм търсила нищо, просто се бях регистрирала от любопитство. Една нощ си приказвах с господин, регистриран в същия сайт, който определено си търсеше съпруга - не приятелка, не любовница, а съпруга. И на мен ми стана много смешно, наивен ми се стори. Доста време си писахме със съпруга ми докато се срещнем. После пък доста време се срещахме само за да си говорим. Накрая се събрахме, живяхме заедно малко повече от 2 години и се оженихме.
Просто не търси - любовта сама ще те намери...  newsm10

# 130
  • Мнения: 3 674
Мисля,че никога повече няма да намеря свестен:)


Към авторката..."Никога не казвай" никога"!! Naughty  Wink

# 131
  • София
  • Мнения: 3 099
Само за протокола: аз срещнах моя мъж на 31, а той беше 37 годишен ерген без да му има "нещо". И аз съм си наред. Я, стига с тоя балкански синдром "След 30 ако не си женен/омъжена бла-бла!" За това има толкова разводи - щото всеки бърза да докаже на себе си и света, че е наред и е под 30! Пък после: въх, мъри, майко, к'во стана? А бяхме "наред"...

Има свестни. Рядко се срещат. Но ги има. И след 30-тата им година.

# 132
  • Мнения: X
...В живота работата не е най-важното нещо, поне според мен.
когато не ти капе от никъде и става въпрос за насъщния и покрива над главата ти, не виждам как бих се оправяла без да работя..
Стан имаше предвид здравето
мисля по-добре да си в добро здраве и с кофти работа отколкото с кофти здраве и хубава работа
ок? мисля тук няма кой да опровергае

# 133
  • София
  • Мнения: 6 477
Каси, мила, напомняш ми на поговорката, която движела Америка - По-добре богат и здрав, отколкото беден и болен!
Да ти кажа като си здрав ама с кофти пари - тогава нямаш мерак за купонясване, а търсиш как да изкараш повече пари...а ако вземеш да ги изкарваш, ама тогава нещо се обърка здравословно - еее, лекуваш се, ама имаш съответните финанси.....А ако нямаш финансите и пак се тръшнеш? Така че май е по-добре да бачкаш повече, а за купон - когато и където...за свободните имам предвид....Тези, които търсят свестните.
Аз нямам време от бачкане и домашни закачки, ама ази принцове не търся..нищо не търся....само реасе реасе реасе Peace Peace и да се наспя 48 часа непробудно! Wink

# 134
  • Мнения: 451
и аз да се намеся Laughing хора и съдби всякакви,среща се свестен,но шанса е малък. мое мнение е ,и то от опит. проблема е с детето. не всеки приема чуждото дете, да ,на приказки става и всичко е о.к. ,но под един покрив нещата се променят рязко. тогава много боли.... но божа работа. някои имат късмет. живота продължава . и зависи много колко се вдига летвата на изискванията. висока летва=сам Thinking

# 135
  • София
  • Мнения: 6 477
Мдаааа...Или както се казва - По-добре сама, отколкото зле придружена! Wink Wink Wink Wink

# 136
  • София
  • Мнения: 17 281
Според мен (без да имам опит) детето не е проблем, а филтър за кретени.
Който не приема детето ми, няма място в моя живот, ако ще Брад Пит да е.

# 137
  • Мнения: 2 863
Според мен (без да имам опит) детето не е проблем, а филтър за кретени.

Просто и префектно казано  Joy

# 138
  • Мнения: 2 327
Относно работата - работим за да живеем, а не живеем за да работим.
Ако работиш по 24 часа на ден - колко дена ще издържиш? И като се претоварваш имаш ли представа какво прави стреса със здравето ти? Рано или късно ще има отражение. Освен това така не ти остава и време за децата, а уж всичко е заради тях.
Като писах, че работата не е най-важното имах предвид точно това. Парите не могат да купят всичко, от което имаме нужда. Работата е средство, а не цел. Средство да си осигурим някакъв стандарт. Но ако заради нея нямаме възможност да се радваме на тоя стандарт - какъв е смисъла?
Не става дума и за купон, а за нещо елементарно - примерно да си изведеш детето на разходка през почивния ден.

# 139
  • Мнения: 451
само ви го споделям ,това за детето,не че е проблем и за мен.затова съм тук,не можах да приема ,че "детето не ми пречи",може би съм искала твърде много.  Thinking   или пък  Birdy е права за филтъра

# 140
  • Мнения: X
Каси, мила, напомняш ми на поговорката, която движела Америка - По-добре богат и здрав, отколкото беден и болен!
Да ти кажа като си здрав ама с кофти пари - тогава нямаш мерак за купонясване, а търсиш как да изкараш повече пари...а ако вземеш да ги изкарваш, ама тогава нещо се обърка здравословно - еее, лекуваш се, ама имаш съответните финанси.....А ако нямаш финансите и пак се тръшнеш?
да - това е и моето мнение - съвпада 100%
просто се опитах да поясня някаква друга гледна точка... щото колкото и да имаш... материално.. ако си болен файда никаква
а на мен точно никой не може да ми обясни колко е хубаво да си здрав и без пари... ама не виждам тук някой да го твърди
така че може би наистина има по-важни неща от работата

# 141
  • Мнения: X
Относно работата - работим за да живеем, а не живеем за да работим.
Ако работиш по 24 часа на ден - колко дена ще издържиш? И като се претоварваш имаш ли представа какво прави стреса със здравето ти? Рано или късно ще има отражение. Освен това така не ти остава и време за децата, а уж всичко е заради тях.
Като писах, че работата не е най-важното имах предвид точно това. Парите не могат да купят всичко, от което имаме нужда. Работата е средство, а не цел. Средство да си осигурим някакъв стандарт. Но ако заради нея нямаме възможност да се радваме на тоя стандарт - какъв е смисъла?
Не става дума и за купон, а за нещо елементарно - примерно да си изведеш детето на разходка през почивния ден.
Дааа - сега прочетох и това. Ами аз съм именно пред тази дилема - ще ли си изведа детето на разходка без да мога да му купя едни.. бисквити в настоящия случай.. или да яде бисквити ама... НЕ С МЕН.
Наблягам на удебеленото. Много хора го правят. Бачкат до дупка, а време да изхарчат изкараното нямат.
Няма лошо - ако е в някакъв сравнително краткосрочен план. 1-2 години примерно. все пак това е временно. Нататък обаче започваш да се превръщаш в роб на работата.. и тн...
въпроса е дали имаш избор - пак говорим за съотношение пари и време
аз ако нямам за хляб - време не ми трябва - няма какво да го правя освен да се самосъжалявам през него.... конкретно за мен говорейки нещата са ми такива
и на детето си внимание не мога да обърна щото се тръшкам вместо това
за такъв избор говоря - какво ще правиш като не работиш - има варианти. ако работата ти доставя достатъчно средства за спокойна почивка - със или без дете - защо не?
но понякога човек няма избор
ако си мъж без дете като човекът тук - Гепард - доста по-разумно е да поработиш якичко и да си уредиш живота.... за после....
такива ми ти работи ама много се разфилософствах

# 142
  • Мнения: 26
Някой тука май започва да ме разбира. Ерген съм и мога да си позволя да бачкам колкото си искам. Ако жена, дете или в по добрия случай и двете ме чакат в къщи едва ли ще е така. Мисля че семейството е преди всичко или поне така са ме възпитали. Винаги мога да разместя нещата така че всички да са доволни. Когато човек иска - може.

# 143
Работа а със нея и пари ще има винаги, НО семейството поне за мен е само веднъж и е само едно за винаги.
Работата ПРЕЦАКВА семейства, МАЙНАТА Й.
Свестните хора са много малко и голяма рядкост естествено, незнам трябва ли да загубиш ЧОВЕКА за да го
оцениш достойно и пак де си го "върнеш" ако е възможно.

# 144
  • Мнения: 1 327
Gepard, мисля, че всичко е много относително.. Ще бързаш да се прибираш вкъщи по-рано от работа, докато ти е хубаво с жената. Ако ти писне, ще гледаш да се позадържаш повече в офиса и ако може да поемаш малко работа и за събота, що пък не и за неделя... newsm78
ако пък видиш, че семейството ти има нужда от пари - ще се нагърбиш с повече работа и щеш не щеш ще оставаш по-малко време за тях.. Човек не знае каква изненада му е приготил живота, та не се заричай  Wink
според мен важното е да следваш ритъма, който те прави спокоен, че не си ощетил значително нито семейството си, нито джоба си  Wink
винаги в живота, за да имаш едно нещо, трябва да се лишиш от друго... като ти станат много желанията  и става страшно  Laughing

# 145
  • Мнения: 26
Elito - поддържам мнението ти за втората част. А първата съм мъничко склонен да поспоря. Пак ще се повторя - Когато човек иска може. Под думата семейство не разбирам само мъж и жена сключили граждански брак. Ако съпругата не е другата ми половина, не желая такова семейство. Но понякога съдбата не пита, така че си доста права че човек незнае каква изненада му е приготвил живота. Но от друга страна ако нямаше изненади щеше да е много скукааааааааа.   bouquet

# 146
  • Мнения: 6 315
Обикновено човек компенсира самотата си до определена степен чрез работа. Поне аз съм така, когато се чувствам самотна - гледам да занимая ума си с нещо друго, за да не дълбая.

Но всичко е относително, а и човешки съдби - различни. Свестни мъже и жени има навсякъде. Не бива да се "програмираме" че всички са кофти, защото тогава само на кофти хора ще попадаме.  bouquet

# 147
  • Мнения: X
Съгласна и с трима ви.  Hug
Малко нещата избиват към 'времето е пари'... ама май наистина е така...  newsm78
Аз за себе си съм преценила какво ми трябва в живота - време, пари - откъм едните ресурси и относно оцеляването ми - психическо и физическо здраве. Това са ми ресурсите и гледам да поддържам баланс между 4те - за да не става едното за сметка на другото - имам още 20 години..това го казвам от гледна точка че не може да се гледа ден за ден .... да осигуря нещо на дребното - а здравето не бива да се подценява, вкл. и емоционалното - абсолютно задължително човек не трябва да е нервен и да се тресе - когато усещам че при мен става така т.е. здравето ми страда в дългосрочен план от незнам  си какво - значи съм си нарушила баланса - време - пари - здраве.
 Hug това от мен

# 148
  • Мнения: X
И това важи за мъже жени женени неженени разведени с деца и без деца. Тези неща са си универсални. Радвам се че станах самотен родител, за да ги разбера. Иначе нямаше да ги знам.  Laughing
Това са ресурсите. Оттам натам започват отливите - да даваш - на детето, на партньора, на родителите си, на приятелите си. Което без ресурси не може да стане. За да има какво да излезе трябва да влезе първо.  Laughing Laughing Laughing
А ако си самотен - 200% по-добре да го изработиш това време вместо да ти се отрази на емоциалното състояние във висок емоционален разход. Т.е. обръщаш разхода в приход - какво по-добро от това???? Приход под форма на пари и кариера.

Последна редакция: вт, 22 май 2007, 10:54 от Анонимен

# 149
  • Мнения: 26
Аз пък мисля че с повече усмивки всичко се нарежда. Гледаме позитивно и само напред.  Joy

# 150
  • Мнения: 6 315
Днес съм много сантиментална. По тоя повод - една песничка на Моби, която ме зарежда позитвно:

Клик

Open to everything happy and sad
Seeing the good when it's all going bad
Seeing the sun when I can't really see
Hoping the sun will at least look at me

# 151
  • Мнения: 451
 страхотна песничка,Margarita.чух я на работа ,беше ми самотно и ми стана по-топло в душата Hug

# 152
  • Мнения: 451
Цитат
Свестни мъже и жени има навсякъде. Не бива да се "програмираме" че всички са кофти, защото тогава само на кофти хора ще попадаме. 
 
да,на моменти и аз се опитвам да мисля по -оптимистично. в смисъл, слънцето грее,птичките пеят ,живота продължава Laughing като "зациклим" на едно място и си повторим колко сме зле,няма да ни стане по-добре. е, все ще има по някоя сълзичка....

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 23:16 от Stun

# 153
  • София
  • Мнения: 6 477
Съгласна и с трима ви.  Hug
Малко нещата избиват към 'времето е пари'... ама май наистина е така...  newsm78
Аз за себе си съм преценила какво ми трябва в живота - време, пари - откъм едните ресурси и относно оцеляването ми - психическо и физическо здраве. Това са ми ресурсите и гледам да поддържам баланс между 4те - за да не става едното за сметка на другото - имам още 20 години..това го казвам от гледна точка че не може да се гледа ден за ден .... да осигуря нещо на дребното - а здравето не бива да се подценява, вкл. и емоционалното - абсолютно задължително човек не трябва да е нервен и да се тресе - когато усещам че при мен става така т.е. здравето ми страда в дългосрочен план от незнам  си какво - значи съм си нарушила баланса - време - пари - здраве.
 Hug това от мен

Каси,  Hug Hug Hug Hug адски ме изкефи твоя пост! Много точно си го казала! И аз така опитвам с баланса, затова се научих да казвам "не" когато нещо ми идва в повече, звучи ми безсмилено или просто някой ме занимава с глупости! А за мен лично търсенето на "свестен" означава нарушаване на баланса време-пари-здраве! Затова много им здраве на несвестните мъже, хайде де! #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 154
  • Мнения: 604
Самото заглавие на темата звучи негативно и с пораженчески, отчаяни нотки ... не че на всеки понякога не са му минавали такива мисли, но колкото по-скоро се разчистят от главата, толкова повече се увеличава шанса за среща със Свестен и чудесен и съответностите им в женски род Simple Smile
Според мен е достатъчно човек да е в мир със себе си и света, да е отворен към предизвикателства та и добронамерен към хората. Изпатих си на два пъти от прибързване и пришпорване на ситуацията в желанието си за семейство, вярвам помъдрях и сега щастливо изживявам всеки миг със спокойствие и хубави предчувствия, че каквото е писано ще стане  Hug

Общи условия

Активация на акаунт