Почиствате ли гърдите си преди и след кърмене?

  • 3 606
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 341
Не,не ги почиствам.

# 16
  • Мнения: 1 896
И аз не.

# 17
  • Мнения: 1 432
Само в на4алото / около месец/ .Ама тогава се бях 6а6анала, като за пръв път  Crazy

# 18
  • Мнения: 32
миела съм само с вода от чешмата 1я месец преди кърмене, после оставах да изсъхнат 5 мин. след кърмене, защото млякото предпазва от изсушаване и рани. навсякъде пише с преварена вода, но си е престараване. след кърмене не мия. не ползвай сапун преди или след кърмене, защото ще се изсушат и вероятността да получиш пукнатини е голяма , а те са много болезнени.вечер да ги измиваш или душ е напълно достатъчно

# 19
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Само първите две-три седмици ги миех преди кърмене. После ми писна

# 20
  • София
  • Мнения: 6 258
Помня, че в родилното ги миех даже със сапун, после може би 1-2 седмици с вода в къщи и след това не.

# 21
  • Мнения: 865
Само преди кърмене в началото съм ги миела, но без сапун. След кърмене не- слюнката на бебето и самата кърма са антибактериални.
За преварена вода сега чувам!Не мисля,че е необходимо!

# 22
  • Мнения: 789
Измивам ги само с топла вода, преди и след кърмене. Чак пък преварена, айде айде Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 771
Само в началото, преди кърмене, ако съм ги мазала с нещо - задължително.

# 24
  • Мнения: 4 242
Не само, че не е нужно, но е и вредно миенето на гърдите повече от веднъж дневно. Кърмата има антибактериални свийства, отделно жлезите на Мотгомъри- малките пъпчици по ареолата, отделят секрет, който "смазва" (за да предпази от претриване)  и дезинфекцира зърното, а когато се мие майката, особено със сапун, отмива тези естествени секрети и изсушава кожата. Освен че може да се напукат зърната при изсушаването, когато нямат естествената защита която природата е отредила, са застрашени от инфекции и гъбички.
Един душ в денонощието и редовна смяна на бельото, са напълно достатъчна хигиена Peace

# 25
  • Мнения: 857
Пърбоначално преди кърмене и ако съм ги мазала с нещо задължително, но иначе не,и аз мисля,че е достатъчно всекидневната хигиена.

# 26
  • Мнения: 2 616
Така като чета повечето не ги миете, защото не е толкова страшно-БЕЗКРАЙНО съм щастлива, толкова досадно ми беше станало вече само в банята над мивката да вися  #Crazy

# 27
  • Мнения: 8 242
Никога не съм  Crazy

# 28
И аз само в началото (1 месец) и то слагах горещи кърпи преди кърменето за да слезе по бързо кърмата.И после спрях, защото четох че кърмата и слюнката която остава по гърдите предпазват от разраняване. ( и аз мразех тази процедура Blush)

# 29
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Не само, че не е нужно, но е и вредно миенето на гърдите повече от веднъж дневно. Кърмата има антибактериални свийства, отделно жлезите на Мотгомъри- малките пъпчици по ареолата, отделят секрет, който "смазва" (за да предпази от претриване)  и дезинфекцира зърното, а когато се мие майката, особено със сапун, отмива тези естествени секрети и изсушава кожата. Освен че може да се напукат зърната при изсушаването, когато нямат естествената защита която природата е отредила, са застрашени от инфекции и гъбички.
Един душ в денонощието и редовна смяна на бельото, са напълно достатъчна хигиена Peace

Вярно е!
Добре, че Мери ми спести писането  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт