Почиствате ли гърдите си преди и след кърмене?

  • 3 611
  • 67
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Нормалната дневна хигиена е достатъчна(душ, вана).
Не е препоръчително да миеш гърдите СЛЕД кърмене. Кърмата трябва да изсъхне на зърното. Тя действа като един вид крем.

# 61
  • София
  • Мнения: 344
не ги мия, дори в болницата не бях много редовна Simple Smile
после само за да отмия дефламола, нямаме проблеми - нито с рани , нито с гъбички

# 62
  • Мнения: 87
В началото е препоръчително да се измиват с вода, без сапун, но след 1 мес, няма нужда при всяко кърмене да ги почистваш.Почистването става когато си вземаш душ. А това със спирта е убийствено. Възмутена съм какви тъпи педиатри има.

# 63
  • Мнения: 2 818
Не ги мия от самото начало, освен ежедневния душ, след който обикновено се намазвам с крема за зърна на Авент.

# 64
# 65
  • Мнения: 263
В самото начало, около месец да е било... Честно казано ми тежеше, от друга страна имаше все баби край мен и се притеснявах да не ми правят забележка, но после прочетох че е излишно, а и кофти за зърната и спрях. Ест. поддържа се нормалната ежедневна хигиена. И така, нямах проблеми със зърната! Но свекърва ми ми разправя как преди 30 и кусур години в родилното преди да им носят бебетата!!! за кърмене, минавали и им раздавали тампон със спирт за зърната! Shocked

# 66
  • Мнения: 119
Нищо специално,нормална ежедневна хигиена

# 67
  • Мнения: 258
Преди всяко кърмене се миех със бебешки сапун за да отмия Гермастана,а за нощното хранене ползвах кърпичките на Чико.

Общи условия

Активация на акаунт